صفحه 7 از 21 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 204

موضوع: آشنایی با استانها و شهرهای مختلف کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آب و هوای کجاهای کانادا برای یک آدم نسبتا سرمایی قابل تحمل هست ؟

ميانگين دما خيلي مهم نيست.
    ممكنه روز ها هوا خوب باشه شبا 40 درجه زير صفر و ميانگين عدد معقولي رو نشون بده!
    بهتره يه گراف از دماي اين شهرها پيدا كنيم. ببينيم دما در طول سال چه طور تغيير مي كنه.
    مثلا براي مونترال اينجا :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Montreal#Climate
    با تشكر از تلاش بچه ها.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda-computer
    تازه 4.2 گرمترین جا هست ؟ اینم که خیلی گرم نیست؟ جالبه که عکسهایی که تو سایت دانشگاه ها گذاشتند همه با لباسهای کم و نازک هستند! لابد عادت کردن به این شرایط ???
    اين ميانگيني كه گفته شده مربوط به ژانويه و فوريه هست يعني چله زمستان. فكر نمي كنم 4 درجه براي زمستان بد باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda-computer
    تازه 4.2 گرمترین جا هست ؟ اینم که خیلی گرم نیست؟ جالبه که عکسهایی که تو سایت دانشگاه ها گذاشتند همه با لباسهای کم و نازک هستند! لابد عادت کردن به این شرایط ???
    بچه ها من يك نكته خيلى خيلى خيلى مهم رو فراموش كردم !!!
    در كانادا دماى واقعى هوا با دو عدد بيان ميشه :
    1-دماى واقعى هوا كه دما سنج نشون ميده
    2-دمايى كه شما حس ميكنيد (با در نظر گرفتن اثر باد/wind chill)
    چون اكثر شهر هاى كانادا باد خيز هست. وزش باد باعث ميشه كه سرما خيلى بيشتر از اون چيزى كه دما سنج در هواى بدون باد نشون ميده حس بشه. به اين پديدهWind Chill يا به قول خودمون سگ سوز ميگن.

مثلا الان كه دارم اين پست رو مينويسم دماى هواى مونترال 1- هست, ولى با احتساب 11km اثر باد دما 5- هست!
    يعنى سردى هوا مثل زمانى هست كه دما 5- هست ولى باد نميوزه.

در شهر هايى مثل تورنتو اينكه دماى 20-، با اثر باد 35- حس بشه كاملا طبيعى هست
    اين جدول اثر باد بر روى دماى هوا هست.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اب و هوای تورونتو و واترلو و ونکوور و ادمونتون

Everything is possible,especially happiness

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هوای اتاوا

http://weather.sg.msn.com

اسم هر ۲ تا شهر و وارد کن و خودت مقایسه کن.یه قسمت داره که هوای هر شهر رو تو هر ماه میگه
    Everything is possible,especially happiness

Junior Member

سلام
    من یه سوالی برام پیش اومده
    من هر روز درجه حرارت یه سری شهرهای کانادا رو چک می کنم مثل London, Montreal, Toronto و یه سرس جاهای دیگه.
    نکته ای که برام جالبه اینه که در یه ساعت مشخص مثل 3PM یه روز دما 12- درجه سانتیگراد هست و یه فرداش مثلا 0 درجه یا مثلا روز قبلش 6- .
    این برام عجیبه که واقعا دما انقدر نوسان داره؟ یه روز 15- و فرداش مثلا 1- ؟

ممنون می شم از جواباتون

Senior Member

وقتاي مختلف روز و شب فرق مي كنه البته. ولي واقعا نوسان دما زياده. به خصوص جاهايي كه اون وسطا واقع مي شن توده هاي هوايي از جاهاي مختلف مياد و دما خيلي نوسان داره. نمونه اش Midwest تو آمريكا هست.

سایت msn Weather هم اطلاعات کامل و جالبی داره...

می تونید نام شهر و کشور مورد نظر خودتون رو وارد کنید تا اطلاعات کاملی مانند:
    دمای فعلی (همون طور که Aabed گفتند، شامل دمای واقعی و دمایی که احساس می شه)، درجه رطوبت، سرعت باد، میزان بارندگی، ساعات طلوع و غروب آفتاب، میانگین دما در ماه‌ها‌ی مختلف سال به صورت نموداری، پیش‌بینی وضع هوا در روزهای آینده همراه با جزئیات کامل و ... رو مشاهده کنید.

مثلاً برای شهر Hamilton در کانادا:
    http://weather.sg.msn.com/local.aspx...amilton%2c+CAN
    The tragedy of life does not lie in not reaching your goals
    The tragedy of life lies in not having goals to reach for

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahin
    جايي مثل Ontario خوب خيلي سرده ولي غير قابل تحمل نيست. مثل شمال آمريكاس تو منطقه Midwest. به هر حال معمولا امكانات زياده مثلا بين ساختمونا تونل وجود داره و سيستم گرمايي انقدر قويه كه از گرما دلتون مي خواد بيايد بيرون بعضي وقتا. تنها مشكل اينه كه چون آدم خونه نشين ميشه ممكنه دپرس بشه. به خاطر همين خيلي مهمه كه برنامه هاي hang out با دوستان وجود داشته باشه.
    به نظر من سرمای انتاریو واقعا برای آدم سرمایی غیر قابل تحمله! ! مگر اینکه عادت به خونه نشینی داشته باشین !! اگر هم در منطقه دوستان زیادی نداشته باشین که حداقل توی ساختمون حوصله تون سر نره باید از افسردگی سر بزارین و ..

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

فقط من اینو می گم :
    امروز اتاوا منفی 22 بود . (با باد)
    من 3 بار لیز خوردم و اگه مواظب نبودم : الان با مرده بودم یا تو بیمارستان بود و باید مثل شایان پناهی می افتادن دنبالم
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ