صفحه 11 از 64 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 640

موضوع: Study Plan

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

پیش فرض پاسخ : study plan

نقل قول نوشته اصلی توسط nobody1383 نمایش پست ها
    دوستان سلام

مگه نباید به سوالهای سفارت ترکیه تو استادی پلن جواب بدیم؟ این سوالها هم که عبارتند از:

1. Why you wish to go to Canada to study at the school and in the program for which you have been accepted;
    2. Your overall educational and career goals, and how studies in Canada will help you to achieve them;
    3. Any additional factors (family, financial, experience, etc.) that you wish us to be aware of.

متوجه نمی شم چرا بعضیها مثل Rezaee_86 سوالهای بیشتری رو جواب میدن؟ اگه قراره به شیوه پرسش پاسخی بنویسیم باید دقیقا سوالهای خودشون رو بیاریم نه از جای دیگه هم سوال بگذاریم و جواب بدیم. اگر هم میخوایم اطلاعات کامل باشه باز هم در قالب سوالهای خودشون باید این اطلاعات رو بگذاریم

شاید هم این سوالها جایی اومده تو سفارت آنکارا که من خبر ندارم. خلاصه گیج شدم لطفا راهنمایی کنید؟ ممنون میشم

با آرزوی موفقیت برای همه
    دوست من کسانی مثل Rezaee_86 یازمانی اقدام کردند که سفارت تهران هنوز باز بود یا اینکه اوایل بعد از بسته شدن بخش ویزای تهران بود که ماها دقیقا نمیدونستیم باید بر اساس چک لیست تهران اقدام کنیم یا ترکیه و برای همین تقریبا همه دوستان بر اساس مجموع هر دو چک لیست اقدام کردیم. و چون سوالات study plan چک لیست تهران 7 تا بود ایشون تعداد بیشتری سوال رو جواب دادن. الان دیگه کلا چک لیست تهران از روی سایت حذف شده و شما میتونین با خیال راحت بر اساس همون چک لیست آنکارا اقدام کنین. منتها مثلا کپی مدارک تحصیلی تو چک لیست آنکارا نیست ولی در عمل از بچه ها میخوان. غیر از این کپی نمره زبان رو هم محض اطمینان به چک لیست آنکارا اضافه کنین و اقدام کنین. سوالاتی که شما باید برای استادی پلن پسخ بدین همین 3 تاست. نگران نباشین.

Junior Member heat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

سلام
    من اینجا یه کافی نت دارم ولی مجوز کار نداره و فقط یه قرارداد بین من و ساختمان شهرداری هستش
    که تاریخش شهریور تموم میشه می خواستم ببینم
    چه طور می تونم از این قضیه به عنوان tie استفاده کنم مثلاً بگم من اینجا کافی نت دارم و قرارداد داره
    در ضمن می تونم یه قرارداد سوری هم تنظیم کنم که مثلاً تا دو سال دیگه این کافی نت مال منه
    یا شریکم با یکی و...

Junior Member

سلام
    با توجه به اینکه 7 هفته ای از انکارا ویزا گرفتم که زیاد بد نیست و گپ 6 ساله داشتم، گفتم Study Plan و Gap Explanation Letter خودم رو بذارم شاید بدرد دوستان بخوره. به هر حال کار خوبی نیست که از تجربه های دیگران استفاده کنیم و از خودمون نم پس ندیم! این دو تا فایل شاید از نظر دوستان زیاد تحفه ای هم به نظر نیاد ولی به هرحال به اعتقاد خودم ذکات تجربه رو باید پرداخت. ببخشید اگر مشکل گرامری یا لاجیکی دارن ولی به هر حال چون نمره خوبی تو رایتینگ GRE گرفتم به نظر خودم زیاد افتضاح نیست و حداقل برای خودم با 6 سال گپ تحصیلی 53 روزه جواب داد! امیدوارم بدرد دوستان بخوره. فقط خواهشی که از دوستان دارم که اگر خواستنتد خودشون بنویسن به چند نکته ظریف توجه کنند:
    1- اصولا ایده گرفتن از روی یک نوشتار دیگر کار عقلانی هست ولی کپی پیست کردنش نه! شما باید با توجه به کیس خودتون بنویسید و فقط در حد "ایده گرفتن" از نوشتار دیگران استفاده کنید.
    2- در استادی پلن نوشتن یک جاهایی باید قدرت نمایی کنید و بگید خیلی Qualified هستین به نظر خودتون ولی در جاهایی (خیلی کنترل شده) سیاست "مظلوم نمایی" هم داشته باشین. مثلا من از مدارک بیماری قلبی پدرم برای اثبات Tie هم استفاده کردم.
    3- بصورتی که خیلی واضح و تابلو نباشد مدام به آفیسر القا کنید که وابسته به ایران هستید و حتما برمی گردید. حالا اینکه بر میگردید یا نه به خودتون مربوطه! ولی موقع نوشتن حتی به خودتون حتی به صورت مجازی این باور رو بدید که برمیگردید تا احساستون خوب منتقل بشه...
    4- نامه گپ جایی جزو مدارک ذکر نشده ولی دوستانی که مثل من گپ داشتن بی ضرره که بذارن و وقت زیادی نمیبره.
    5- اگر مدارکی از بیماری والدین دارین توصیه میکنم که در حد یک صفحه مدرک پزشکی رو صمیمه کنین.
    6- در حد چند جمله هم می تونید به کمبود امکانات در دانشگاههای کشور عزیزمون اشاره کنید و قیاس مع الفارق انجام بدبد.
    7- و مهم تر از همه سعی کنید حاشه نرید و استادی پلن رو اکیدا همون یک صفحه ای بنویسید (همون طور که خود سفارت هم میگه) و از عبارات به اصطلاح Impression at first sight استفاده کنید یعنی جمله های کوتاه ولی پر مغز! همه تا یک حدی مهندسی اجتماعی برای تاثیر گذاری روی دیگران بلدند و از این ویژگیتون کمال استفاده رو ببرید.

من ادعا نمیکنم این فایلهایی که میذارم تمام این ویژگی ها رو داره و بی اشکاله وشاید مورد انتقاد برخی دوستان هم باشه! فقط خواستم وظیفم رو در قبال استفاده هایی که از این سایت در دو سال کردم رو انجام بدم و دینمو ادا کنم.
    اگه سوال خاصی داشتید همیشه برای هموطنتم وقت دارم...
    موفق باشید دوستان.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Senior Member pafj آواتار ها

سلام ببینید رشته‌ی من مهندسی شیمی هست و جزو رشته های حساسه! میخواستم ببینم توی Study plan میتونم چیزی بنویسم که از حساسیتش کم کنه؟ میتونم بنویسم من فقط در زمینه نفت و گاز کار میخوام بکنم؟ سوالای آنکارا 3 تا بیشتر نیست زیر کدوم سوال بنویسم؟ همین طور توی CV روی پروژه هایی که کار کردم، و سابقه کارم همش در زمینه نفت گاز پتروشیمی بوده که فکر نکنم این زمینه ی حساسی باشه
    Just find your dream and teach it how to fly

نقل قول نوشته اصلی توسط pafj نمایش پست ها
    سلام ببینید رشته‌ی من مهندسی شیمی هست و جزو رشته های حساسه! میخواستم ببینم توی Study plan میتونم چیزی بنویسم که از حساسیتش کم کنه؟ میتونم بنویسم من فقط در زمینه نفت و گاز کار میخوام بکنم؟ سوالای آنکارا 3 تا بیشتر نیست زیر کدوم سوال بنویسم؟ همین طور توی CV روی پروژه هایی که کار کردم، و سابقه کارم همش در زمینه نفت گاز پتروشیمی بوده که فکر نکنم این زمینه ی حساسی باشه
    اصلا نگران رشته تون نباشین. اینجا خیلی از دوستان با مهندسی شیمی ویزا گرفتن همین تازگی هم گرفتن. شما توی استادی پلن در مورد پروژه و کارتون توضیح بدین و روی کاربردای کاملا بشردوستانه اش مانور بدین. زیاد هم چیزی نگین که شاخکای آفیسرو تیز کنه تازه فکر کنه یه ریگی به کفشتون هست...!!! نگران حساسیت رشته تون هم اصلا نباشین.
    توی هر کدوم از سوالا هم که بخواین میتونین یه جوری ربط بدین و جواب بدین. مثلا ازت میپرسه چرا میخوای بری کانادا میتونی بگی من اینجوری شد که به این رشته علاقمن شدم و بعد این کارا رو کردم و شغلم هم این بود و این کاربردای (صلح آمیز) رو هم داشت و بالاخره با این تجربیات و شرایط به اضافه این دلیلا (حالا دلایل اینکه واقعا چرا کانادا رو انتخاب کردم) به این نتیجه رسیدم که کانادا برای من بهتره. مهم اینه که شما میتونین هرجور دلتون میخواد این جوابا رو بپیچونین و اون چیزی رو که میخواین توش بگین.
    ویرایش توسط shibaak : September 3rd, 2012 در ساعت 01:01 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aida_vet نمایش پست ها
    با سلام. به نظر دوستان، کسی که پرونده مهاجرتی داره در Study Plan برای قسمت tie چی باید بگه؟ یعنی اصلا چی داره که بگه؟! . بهتره تو این قسمت به مهاجرت اشاره بشه یا اینکه سکوت کنیم ؟
    با سلام Aida_vet
    اگر جواب این سوالتون رو پیدا کردید من رو هم در جریان قرار بدید. چون من هم پرونده مهاجرتی به کبک دارم و در حال حاضر منتظر مدیکال هستم. واقعا در مورد ارایه مدارکم برای ویزای دانشجویی گیج شدم. ممنون میشم راهنمایی کنید...
    به امید موفقیت و بهروزیه شما...

نقل قول نوشته اصلی توسط aminabtin نمایش پست ها
    با سلام Aida_vet
    اگر جواب این سوالتون رو پیدا کردید من رو هم در جریان قرار بدید. چون من هم پرونده مهاجرتی به کبک دارم و در حال حاضر منتظر مدیکال هستم. واقعا در مورد ارایه مدارکم برای ویزای دانشجویی گیج شدم. ممنون میشم راهنمایی کنید...
    به امید موفقیت و بهروزیه شما...
    #4443 و #4446 بخونین. #93 این هم یه نمونه دیگه. این نمونه آخری هنوز ویزا نگرفته ولی چون داک ریکوئست شده احتمال 99.99% ویزا میگیره. موفق باشید.

Junior Member yashar_p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNM- Mechanical Eng

با درود
    من همه خانوادم (پدر،مادر،خواهرو..) امریکا هستند و خودمم هم واسه امریکا هم کبک پرونده مهاجرت دارم . حالا با توجه به این موارد چی باید بنویسم واسه tie ؟ من واقعا هیچ وابستگی ندارم به اینجا.
    I have admission from Concordia for Master of Eng.

لطفا راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_p نمایش پست ها
    با درود
    من همه خانوادم (پدر،مادر،خواهرو..) امریکا هستند و خودمم هم واسه امریکا هم کبک پرونده مهاجرت دارم . حالا با توجه به این موارد چی باید بنویسم واسه tie ؟ من واقعا هیچ وابستگی ندارم به اینجا.
    I have admission from Concordia for Master of Eng.

لطفا راهنمایی کنید.
    رکورد شده 1 پست...!!!!!!!!!!
    این پست قبلی رو بخونین میبینین که من به ایشون جواب دادم که چطوری در این مورد توضیح بدن.
    اینکه شما هیچ وابستگی به اینجا ندارین رو خودتون میدونین نه آفیسر. آفیسر فقط استادی پلن شما رو میخونه و از اونه که همه چی دستگیرش میشه.

نمونه استادی پلن سه سوالی رو از جایی میشه گیر اورد واسه ایده گرفتن؟