صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 68

موضوع: phd داروسازی با پیش زمینه تحصیلی در رشته شیمی

negin8469
    Guest

پیش فرض phd داروسازی با پیش زمینه تحصیلی در رشته شیمی

سلام... من میخواستم بدونم این امکان وجود داره که با فوق لیسانس در رشته ی شیمی آلی برایphd رشته ی داروسازی اقدام کنم... کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ممنون میشم که در اختیار منم قرار بده...

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : phd داروسازی از طریق فوق لیسانس شیمی آلی

سلام

يك مزيت خيلي خوبي كه هست اينه كه شيمي پايه خيلي از رشته ها ي علمي و صنعتي در phd هاي مختلف هست.البته گرايش من آلي نيست وليكن يه دو ترم تو uni برا بچه هاي علوم پزشكي شيمي آلي تدريس كردم.وليكن ديدم كه بچه هاي شيمي آلي خيلي پروژه هاشونو در مستر با فارماكولوژي ها و داروسازي ها مشترك ميكنن. حالا من زياد وارد نيستم ولي مخصوصا در سنتز دارو هاي جدبد، روش هاي trap كردن در سنتز دارو و ... فكر ميكنم در ابن زمينه كاراي تحقيقاتي قبليتون و ابنكه اونهارو با چه موضوعي بخواين لينك كنين خيلي مهم باشه. در هر حال ايشالا موفق باشين.

Senior Member

PhD به نام داروسازی نداریم. ولی PhD های مرتبط با داروسازی مثل شیمی دارویی و یا داروسازی صنعتی و یا بیوتکنولوژی دارویی وجود دارند که شما هم راحت می تونید تو این زمینه ها PhD بگیرید.

Junior Member

سلام..
    من فکر کنم امکانش هست.. البته بستگی به کشورش و دانشگاهش داره.. مثلا کانادا اکثرا مستقیم وارد دوره داروسازی نمی شن و اولش یه لیسانس basic مثل science می گیرن و بعد وارد داروسازی می شن.. خب در این شرایط شما می تونین از لیسانس شیمی تون استفاده کنین.. ولی اکثر دانشگا ههای امریکا مستقیم وارد دکترای داروسازی pharm..D می شن که فکر کنم وارد شدن با لیسانس شیمی کمی سخت تر باشه ( نمی دونم چقدر عملی هست)
    و اما اگر می خواین وارد Ph.D.های داروسازی بشید یعنی قصد کار بالینی در داروخانه یا بیمارستان رو ندارید و هدفتون کار اکادمیک یا کار تو کارخانه های داروسازی هست .. قطعا می تونید وارد Ph.D.های داروسازی مرتبط با شیمی مثل شیمی دارویی بشید.. البته من خیلی اعتقاد ندارم که فارماکولوژی و بیوتکنولوژی دارویی رو هم بتونید پذیرش بگیرید چون خیلی به شیمی ربطی ندارن.. در مورد این Ph.D.ها هم امریکا به مراتب از کانادا قوی تره و اصلا کانادا در زمینه pharmaceutical science دپارتمان های خوبی نداره..
    امیدوارم این اطلاعات درست باشه و به دردتون بخوره.. من خودم داروساز هستم و کلی در مورد این رشته search کردم برای ادامه تحصیل...

Junior Member

با سلام

من هم در این مورد شنیدم و خیلی علاقه مند شدم اگه بخام دکترا ایران امتحان بدم شیمی دارویی وزارت بهداشت امتحان بدم. ولی مشکل گیر آوردن جزوه درس های تخصصی مخصوصا فارماکولوژی هستش. من جزوه دارویی رو از بچه های علوم پزشکی گرفتم اگه کسی فارماکولوژی داره به من هم بده البته لطفا!

Junior Member

پیش فرض پذیرش برای داروسازی

با عرض سلام
    لیسانس شیمی محض هستم . می خواهم برای رشته داروسازی امریکا پذیرش بگیریم . چه مراحلی لازم دارد؟ لطفا مرا یاری دهید با تشکر فراوان

پیش فرض پاسخ : پذیرش برای داروسازی

For sure you have to get an admission for a pharmacy college and in order to get that I guess you have to take the NAPLEX step 1... for more information, go to web site of few of famous universities to get familiar with their other requirements , if needed, like GRE, Toeffl score, GPA , tution and fees
    Then, Write me your specific and clear questions to ask them for you form one of my friends which he is Indian pharmacist...
    دوستان عزیز از طرع سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط oftomate نمایش پست ها
    با سلام

من هم در این مورد شنیدم و خیلی علاقه مند شدم اگه بخام دکترا ایران امتحان بدم شیمی دارویی وزارت بهداشت امتحان بدم. ولی مشکل گیر آوردن جزوه درس های تخصصی مخصوصا فارماکولوژی هستش. من جزوه دارویی رو از بچه های علوم پزشکی گرفتم اگه کسی فارماکولوژی داره به من هم بده البته لطفا!
    شما میتونید از موسسه کمک بگیرید.یه موسسه تو تهران هست که کارش همینه جزوات مربوطه رو داره حتی کلاس هم داره این شماره موسسه هست میتونی زنگ بزنی و بپرسی 88915839

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys نمایش پست ها
    PhD به نام داروسازی نداریم. ولی PhD های مرتبط با داروسازی مثل شیمی دارویی و یا داروسازی صنعتی و یا بیوتکنولوژی دارویی وجود دارند که شما هم راحت می تونید تو این زمینه ها PhD بگیرید.
    درود بر شما
    میشه در مورد رشته داروسازی صنعتی توضیحاتی بدین
    ممنون

Junior Member

These are two graduate programs you may be interested to apply with a Chemistry major:

Medicinal Chemistry Ph.D. Program:
    Medicinal Chemistry is a dynamic, multifaceted scientific discipline that is dedicated to the improvement of human health through research leading to new concepts for the design and development of safe and effective therapeutic, diagnostic and environmental agents.
    Some areas of interest include antiviral drug design, cancer chemoprevention, carcinogenesis, peptidomimetics, receptor modeling, drug metabolism, gene therapy, combinatorial biosynthesis, natural product chemistry and NMR and X-ray crystallography.

Pharmaceutics Ph.D. Program
    As a student in the Graduate Program in Pharmaceutics, you will develop a broad background in the scientific disciplines, both physical and biological, that affect all stages of the drug development process. Through your dissertation research, you will become an expert in a chosen field of specialization, which can be pharmacokinetics, pharmacodynamics, drug metabolism, crystal engineering, polymer-based drug delivery, biophysical chemistry, or molecular biopharmaceutics.

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)