صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 68

موضوع: phd داروسازی با پیش زمینه تحصیلی در رشته شیمی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : phd داروسازی با پیش زمینه تحصیلی در رشته شیمی

سلام خسته نباشین ممنون از سایت خوبتون
    اگ میشه چنتا سوالمو جواب بدین ممنون میشم.بنده امسال میخام کارشناسی ازاد بدون کنکور رشته بیوشیمی بخونم این رشته تو مرحله دکتراش گرایش داروسازی داره؟

Junior Member

سلام
    من ترم آخر شیمی محض از دانشگاه آزاد تهران شمال ام.
    آزمایشی امسال کنکور دادم و شیمی آلی همین دانشگاه قبول شدم که مطمئنا" اگه سال بعد دوباره کنکور بدم نتیجه ی بهتری خواهم گرفت.
    اما تو فکر پذیرش گرفتن برای Pharm.D از آمریکا st. Louis college of pharmacy و Missouri university Columbia هستم.از نظر پذیرش نگرانی کمتری نسبت به گرفتن ویزا دارم.
    کسی راهنمایی یا تجربه ای در این زمینه اگه داره خوشحال می شم باهام در میون بذاره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی - اراک

پیش فرض پاسخ : phd داروسازی از طریق فوق لیسانس شیمی آلی

سلام من ارشد شیمی هستم موضوع پایان نامه ام در خصوص سیستم های نوین دارو رسانی تو بدن بود میخوام برای phd در خصوص سنتز داروهای نوین کار کنم . نمیدونم دقیقا باید چه گرایشی رو انتخاب کنم لطفا راهنماییم کنید در خصوص کشور و دانشگاهشم اگه میشه کمکم کنید با این تفسیر که من ارشد شیمی هستم 15 تا مقاله ISI دارم که البته با چاپ مقاله های جدیدم بیشترم میشه و تقریبا همشون تو ضمینه سیستم های نوین دارو رسانی مدرک زبان فعلا ندارم ولی پیگیرش هستم واقعا ممنوم میشم اگه کمکم کنید

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من در حال گذراندن دوره تخصص داروسازی گرایش فارماسیوتیکس در دانشگاه تهران هستم چطور میتونم در آمریکا ادامه بدم حالا یا برای فرصت تحقیقاتی یا post-doc یا هرروش دیگه ای ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_hakha نمایش پست ها
    سلام، ببخشید کسی اطلاع داره شیمی دارویی به لاتین چی میشه و دانمارک این رشته را برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا ارائه می کنه یا نه؟
    Medicinal Chemistry - or - Pharmaceutical Chemistry

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

سلام. من لیسانس شیمی کاربردی دارم و دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد رشته شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستم. زبان انگلیسیم قوی هست. تصمیم دارم برای دکترا، از یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم برای رشته ی شیمی دارویی. اما کاملا سردر گم هستم که چطوری باید این کار رو انجام بدم. مخصوصا که راجع به رشته شیمی دارویی اطلاعات زیادی در دسترس نیست، هر چقدر هم توی فروم سرچ میکنم اطلاعات درستی دستگیرم نمیشه. کسی هست که اطلاعاتی داشته باشه و منو راهنمایی کنه؟

Junior Member

سلام
    دوستان در جریان هستند که دانشجویانی که کارشناسی ارشد رو شیمی خوندن، خصوصا شیمی آلی و شیمی تجزیه، می تونن تو امتحان و مصاحبه Phd وزارت بهداشت شرکت کنن برای رشته شیمی دارویی. بعضی از فارغ التحصیل های دکتری پزشکی هم تو این رشته شرکت می کنن البته. بچه های شیمی اگه phd وزارت بهداشت رو بگیرن مجوز داروخونه بهشون داده نمیشه ولی میتونن وارد صنعت داروسازی بشن. حالا با ارشد شیمی میشه وارد رشته های داروسازی هم شد در آلمان؟ انجا هم تو Phd تفکیک می کنن بین کسانی که از اول داروسازی خوندن با بقیه؟ کلیدواژه هاش به آلمانی چی میشه برای این رشته ها؟ بالاخره اونجا میتونن داروساز بشن؟
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    یک سوال خیلی مهم داشتم
    ممنون میشم بادقت پاسخ بدید
    من هم ارشد تجزیه هستم ولی بدلیل کمبود کار می خوام تغییر رشته بدم و برم شیمی دارویی دکتری بخونم
    به نظرت ایا این تصمیم درسته؟ چه منابعی رو باید بخونم؟ و مهمتر اینکه چقدر زمان لازم داره؟
    در ضمن من مدارک زبانم هم گرفتم و قصد اپلای برای امریکا در همون شیمی تجزیه دارم
    حالا موندم چیکار کنم
    بهترین کار چیه؟
    شما خودتون الان در چه مقطعی و چی می خونید؟

فقط حتما بفرمائید با فرض اینکه مواد درسی تجزیه هیچ مشکلی نداشته باشم چقد زمان لازم دام تا نمره خوب کسب کنم در ازمون دکتری داروسازی گرایش شیمی داروئی؟
    ممنون

سلام
    من دانشجوی دکترای شیمی دارویی هستم. الان امتحان خیلی سخت تر شده و شما باید کلیه درسهای داروسازی رو بخونید. منابع رومیتونید از http://sanjeshp.ir/DRUG/DRUG94/Index.htm بگیرید. خیلی از دانشگاه هایی که هیئت علمی شیمی دارویی می خوان اولویتشون کسایی هست که بیس داروسازی دارند اما به طور کلی فضای کاری و اساتید خیلی بهتر از شیمی هستش. اینطور که من در تاپیک های دیگه خوندم شیمی توی آمریکا هم آینده کاری خوبی نداره.

Junior Member

سلام بر همه ی دوستان

به دنبال سوالات بسیار زیادی که دوستان در مورد نحوه ی تغییر رشته از شیمی به داروسازی پرسیده بودند لازم شد تا چند نکته را در مورد این موضوع به صورت این مطلب به اطلاع دوستان برسانیم

ابتدا باید متذکر شویم که به طور کلی از دوره ی کارشناسی نمی توان به رشته های داروسازی و پزشکی تغییر رشته داد. خیلی از دوستان این سوال را پرسیده بودند که آیا از کارشناسی هم می شود به داروسازی رفت یا خیر که پاسخ ما قطعآ خیر است.

اما ساده ترین راه برای رفتن به داروسازی این است که شما دوره ی ارشد خود را در شیمی بخوانید و بعد از آن در آزمون تخصصی پی اچ دی داروسازی که هر سال توسط وزارت بهداشت برگزار می شود شرکت کنید. این آزمون شامل درس هایی مثل تجزیه دستکاهی، شیمی آلی، شیمی تجزیه، بیولوژی و فارماکولوژی استو برای همین دانشجو های ارشد شیمی شانس خوبی برای قبولی دارند و هر ساله بسیاری از دانشجو های رشته ی شیمی در این آزمون پذیرفته می شوند و دوره ی پی اچ دی خود را در دانشکده های داروسازی زیر نظر وزارت بهداشت می گذرانند. لازم به ذکر است که این دانشجویان در دوره ی پی اچ دی خود از حقوق ماهیانه حدود 800 هزار تومان نیز بهرمند خواهند بود که این موضوع در رشته های شیمی وجود ندارد. برای این موضوع دانشجویان شیمی فقط می توانند در رشت هی شیمی دارویی دانشکده های داروسازی پذیرفته شوند و سایر رشته های پی اچ دی مانند داروسازی گیاهی یا داروسازی بالینی یا داروسازی صنعتی را نمی توانند شرکت کنند . اما رشته ی شیمی دارویی به نوبه ی خود شاید علمی ترین شاخه ی داروسازی است و من مطمئن هستم دانشجویان رشته ی شیمی حتمآ از آن لذت وافری خواهند برد.

بهتر است دانشجوی کارشناسی که می خواهد در رشته ی داروسازی ادامه ی تحصیل دهد دوره ی ارشد خود را شیمی آلی بخواند. زیرا رشته ی شیمی دارویی بسیار زیاد به شیمی آلی مرتبط است و بسیاری از اصول سنتز ترکیبات آلی از جمله داروها موضوع این رشته می باشد. مثلآ در دوره پی اچ دی دانشجوی پی اچ دی باید بتواند مولکول های دارویی را سنتز کند به همین دلیل باید راه و روش سنتز ترکیبات آلی جدید را به خوبی در دوره ی ارشد فراگرفته باشد. لازم به ذکر است که اساتید دانشکده های داروسازی نیز در مصاحبه ی دکتری بیشتر راغب هستند از دانشجو های شیمی در گرایش آلی انتخاب کنند تا گرایش های شیمی فیزیک و معدنی و تجزیه. زیرا این دانشجویان بیشتر به کار آن ها و گروه تحقیقانتی آن ها خواهند آمد.

اخیرآ وزارت علوم نیز رشته ی شیمی دارویی را به مجموعه ی رشته های شیمی افزوده است و خوب دانشجویی که همان ارشد خود را شیمی دارویی بخواند خوب خیلی خیلی شانس بیشتری برای قبولی در شیمی دارویی وزارت بهداشت دارد.

البته دانشجویان به طرق دیگری نیز می توانند زمینه ی تحقیقاتی خود را به شیمی دارویی بکشانند. یکی از راه های این است که همان پی اچ دی شیمی را ادامه دهند ولی با اساتیدی کار کنند که زمینه ی تحقیقاتی آن ها شیمی دارویی است مانند دکتر مطلوبی در دانشگاه شریف، دکتر جهانبخش قاسمی دانشگاه خواجه نصیر و دکتر نوروزی و گنجعلی در دانشگاه تهران. بسیاری از دانشجویان دکتر گنجعلی (شیمی تجزیه) در دانشگاه تهران پروژه های خود را با همکاری اساتید داروسازی دانشگاه تهران انجام می دهند و این دانجویان در انتهای دوره ی پی اچ دی خود متخصص زمینه ی شیمی دارویی می شوند اما مدرک آن ها شیمی تجزیه است و خوب حقوق ماهی 800 هزار توان را هم ندارند.

امیدوارم این مطالب مفید بوده باشد این مطلب عین در سایت سازمان سنجش موجوده که لینک در انتها میزارم
    http://www.sanjeshserv.ir/hamgam/con...d=PUhFcZyiaCU=

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)