صفحه 3 از 18 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 178

موضوع: اصطلاحات و ضرب المثل های روز فرانسه

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

پیش فرض پاسخ : اصطلاحات و ضرب المثل های روز فرانسه

il faut battre le fer pendant qu'il est chaud = تا تنور داغه باید نون رو چسبوند(اونها میگن تا آهن داغه باید کوبیدش)

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض یک تنه کاری را انجام دادن

Faire cavalier seul

وقتی کسی بخواهد کاری را به تنهایی انجام دهد از این اصطلاح استفاده میکنند

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Red_Sky نمایش پست ها
    بابا من که وضعم از تو بدتره. هی بزن تو سر ما حالا. خوب اینکه رفرنست معتبر هست خیلی خوشحالم کرد. ولی تو 120 دقیقه فیلم به اندازه کل کفه یک اصطلاح و کلمه کاربری و گرامر بدست میاد. درسته وقت گیر و سخت هست ولی اگر زیر نویس داشته باشه خیلی کمک میکنه. من میترسم اینجا فیلم معرفی کنم چون یک بار خواننده معرفی کردم 500 نفر ریختن سرم که فلان و فلان. ولی پیشنهاد میکنم حتما یک فیلم یا حداقل کارتون فرانسوی با زیر نویس فرانسه(فیلم اصل فرانسه باشه و مثلا آمریکایی ترجمه شده نباشه) بگیرید و دل و جیگرش رو بریزید بیرون.

به هر حال تاپیک خوبیه من هم چند تایی اصطلاح و ضرب امثل از یزدان دارم که سر کلاس گفته :
    il est rouge comme un coquelicot = مثل لبو سرخ شده
    il a l'air d'avoir avalé son parapluie = اینگار عصا قورت داده. خیلی شق و رق هست.
    c'est le bouquet = il ne restait plus que ca = یعنی همینمون کم بود. همین رو کم داشتیم.
    tous les chemains ménent à Rom = همه راهها به یکجا ختم میشه. هدف یکی ولی راه رسیدن زیاد. راه رسیدن به خدا به تعداد آدمهاست.
    این ها که فارسی گفتم معادل کاربردی فارسیش هست و معنی لغت به لغت نیستا. دوستان اشتباه نکنید مثلا اشتباهی فکر کنید coquelicot یعنی لبو !
    فعلا اینها دم دسته. امیدوارم کمک کنه. باز هست سر فرصت میگم. راستی آرتین اگه این قفله چیز خوبی داره که در راستای همین تاپیک هست برامون بذار همینجا. میدونی که من یکی حوصلم نمیگیره بشینم بخونمش. تو کتاب تمرین کفه آخر هر فصل هم یک ضرب المثل هست. من اونها رو هم میتونم بذارم.
    اتفاقا من دنبال اینم که تو این تاپیک یا یک تاپیک جدید به موضوع اشعار و اهنگ های فرانسوی بپردازیم و در مورد خواننده های مشهور و مورد علاقه هم بحث کنیم مثل زندگی نامه و متن اشعار و سبک و....حالا 1000 نفر هم که بریزن سرت نباید نا امید شی اگه کاری بنظرت درسته انجام بده نقد اصولی و منتقد متفکر همیشه هست و باعث پیشرفت و بهبود میشه و ما باید استقبال کنیم اما قضیه پارازیتی و مخالف چیز دیگه است و باهات موافقم خودت هم خوب میدونی چه به سر من اوردن

رشته و دانشگاه
    Software

نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    اتفاقا من دنبال اینم که تو این تاپیک یا یک تاپیک جدید به موضوع اشعار و اهنگ های فرانسوی بپردازیم و در مورد خواننده های مشهور و مورد علاقه هم بحث کنیم مثل زندگی نامه و متن اشعار و سبک و....حالا 1000 نفر هم که بریزن سرت نباید نا امید شی اگه کاری بنظرت درسته انجام بده نقد اصولی و منتقد متفکر همیشه هست و باعث پیشرفت و بهبود میشه و ما باید استقبال کنیم اما قضیه پارازیتی و مخالف چیز دیگه است و باهات موافقم خودت هم خوب میدونی چه به سر من اوردن
    من رو که میشناسی !
    والا اول پیمان بهم گیر داد و خیلی منطقی و با دلیل کافی بهم منظورش رو فهموند ظاهرا کلی آدم بهش پیغام داده بودن و خلاصه من قانع شدم. بعدشم مدیر سایت بهم پیغام داد و خیلی چیزها گفت که البته اون بنده خدا هم بهم حق داد ولی چه میشه کرد. تو اول یه هماهنگی بکن اگه مشکلی ایجاد نشه من خودم شخصا پایم کلی خواننده قدیمی و کلی هم DJ فرانسوی هست که معرکن. خیلی آهنگ ها و خواننده ها هستند که اصلا اینگار برای آموزش فرانسه شعر میخونن. اشعار ساده و زیبا با کلمات ساده. معرفی کنیم و همه استفاده کنیم. خیلی عالی میشه.
    مشکل هم ایجاد شد فدا سرت من وبلاگم رو به همین خاطر زدم که حرفهایی رو که نمیتونم اینجا بگم. اونجا راحت بزنم. متن شعر فرانسه هم گذاشتم اونجا.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض با نفوذ بودن -اعتبارداشتن

Avoir le bras long

کسی که دست درازی دارد یعنی اعتبار و نفوذ بیشتری داردو برای کسی که ادمهای مهمی میشناسد و ارتباط برقرار میکند و میتواند کاری را انجام دهد بکار برده میشود

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض با عجله غذا خوردن

Manger sur le pouce

کسی که روی شصتش غذا میخوره یعنی داره با عجله و هول هولکی غذا میخوره معادل

Manger trop vite

رشته و دانشگاه
    Software

il m'a posé un lapin = یعنی اون من رو کاشت. یعنی سر قرار نیومد و من کاشته شدم. شاید بشه گفت علف زیر پام سبز شد.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

مردی كه به خاطر " پول " زن می گيرد، به نوكری می رود.( ضرب المثل فرانسوی )

کسی متن فرانسه این ضرب المثل داره؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض پیش کسی محبوب بودن

Etre dans les petits papiers de quelqu'un

وقتی میخواهید بگویید من مورد تایید و یا محبوب کسی هستید یا کسی محبوب و مورد تایید شماست از این اصطلاح استفاده کنید

je suis dans ses petits papiers

رشته و دانشگاه
    Software

marcher sur le talon = یعنی سایه به سایه کسی رفتن(اونها میگن رو پاشنه کسی راه رفتن)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)