نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: کارت اعتباری چند دلاری باید بخرم

پیش فرض کارت اعتباری چند دلاری باید بخرم

من قصد دارم که یک کارت اعتباری بخرم. ولی نمی دونم باید اعتبار آن حداقل چند دلار باشد که تا آخر پروسه پذیرش و اخذ ویزای آمریکا دوباره مجبور به خرید کارت نشم. از دوستان خواهش می کنم که با توجه به شرایط من و پولی که برای خرید وفت سفارت آمریکا (به عنوان مثال) و غیره لازم است که داشته باشم، نظر خودشان را بگن که کارت چند دلاری باید بگیرم:
    -امتحان TOEFL و GRE را دادم و میخواهم آنها را به دو دانشگاه گزارش کنم که میشود 2*2*17$
    می خوام به 7 دانشگاه apply کنم که حدودا می شود 400$
    اما نمیدونم برای بقیه مراحل هزینه ها چقدر میشود. به عبارتی جواب معادله زیر را نمی دونم

400+17*2*2+x= حداقل اعتبار کارت اعتباری آقا یاسر گل

به نظر شما x چقدر باید باشد؟ لطفا دلیل آن را هم بگویید وگرنه نمره ندارد؟!!!

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کارت اعتباری چند دلاری باید بخرم

اولا: هزینه تافل و gre یکی نیست فکر کنم یکی 17 تا هست یکی 15 تا
    دوما: پول تماس تلفنی هم برای ریپورت در نظر بگیر (واسه تافل هر 6 جا فکر کنم باید 1 بار زنگ بزنی)
    سوما:اگه کارتت به دلار آمریکا هست و بخوای کانادا apply کنی یه هزینه ای واسه تبدیل (برای هز دانشگاه 4-3 دلار) باید کنار بگذاری
    چهارما: هزینه sevis fee رو در نظر نگرفتی
    پنجم: بعضی دانشگاههای آمریکا ممکن هست 1 دلار اضافه تر بگیرن
    ششم: پیشنهاد میکنم کارت 200 دلاری بگیری بعد مصرف کنی بعد دوباره کارت بگیری. اینطوری اگه واسه کارتت مشکلی پیش بیاد دیگه کمتر ضرر میکنی.
    حالا خودت x رو بشین در بیار
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

وحید درست می گه حدود 100$ هم برای Sevis نیاز داری.
    البته تا جایی که من می دونم هم خود شرکت ها و هم بچه ها توصیه می کنن که کارت اعتباری رو سریع خرج کنید چون ممکنه حساب بسته بشه و برای خیلی ها این مشکل تا حالا پیش اومده.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

با تشکر از شما

یعنی با 200 دلار تمام کارم از اول تا آخر انجام می شه؟ پس هزینه های سفارت چی میشه؟

دوما مفهمیدم که Sevis Fee دیگه چیه؟ در ضمن آیا برای فرستادن I-20 برای من، دانشگاه پولی از من نمیگیره؟

ببخشید اگر سوالاتم کمی پرت است

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserb
    با تشکر از شما

یعنی با 200 دلار تمام کارم از اول تا آخر انجام می شه؟ پس هزینه های سفارت چی میشه؟

دوما مفهمیدم که Sevis Fee دیگه چیه؟ در ضمن آیا برای فرستادن I-20 برای من، دانشگاه پولی از من نمیگیره؟

ببخشید اگر سوالاتم کمی پرت است
    نه منظور این بود که یه 200 دلاری بخر سریع مصرف کن بعد دوباره یکی دیگه بخر و مصرف کن تا زمانی که دیگه همه کارات انجام بشه. یا اینکه قابل شارژ بخر تیکه تیکه شارژ کن سریع مصرف کن. چون ممکن کارت براش مشکل پیش بیاد پول اگه توش مونده باشه حروم بشه.
    sevis پولی هست که باید برای ویزا بدی (بغیر از پول خود مصاحبه هست)
    اگه فاند داشته باشی معمولا خود دانشگاه برات I-20 رو با DHL بدون گرفتن هزینه پست میکنه.
    به فکر این نباش یه دفعه کارت 1000 دلاری بگیری تو 1 سال ستفاده کنی چون ممکنه از کار بیفته بعد یه مدت.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

به نظر من شما بشین اول یه دور تمام تاپیکهای توی این قسمت رو بخون، دستت میاد که باید چی کار کنی. هیچ تضمینی نیست که فرضاً اگر یه کارت 1000 دلاری بخری این کارت تا انتهای پروسه اپلای تو برات باقی بمونه. معمولاً حتی بهترین شرکتهایی که خوب خدمات می دن هم هر چند وقت یه بار کارتهاشون از کار می افته و کل شرایطشون عوض میشه. حالا با فرض اینکه شرکتی که ازش کارت گرفتی خیلی آدمهای منصفی باشن، باید کلی دنبالش بدویی تا بتونی دوباره پولت رو پس بگیری (و شاید هم یه کارت جدید)، و اگر شرکت یه مقدار آدم درستی از آب در نیاد، باید قید مابقی پول رو بزنی.
    به همین خاطر به شدت پیشنهاد می کنم کارتی بگیر که می خوای اعتبارش رو سریع خرج کنی، یعنی طوری باشه که اگر همین فردا بهت زنگ زدن که بقیه کارتت اعتبارش از دست رفته، زیاد ناراحت نشی.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی مشهد

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hashemian نمایش پست ها
    به نظر من شما بشین اول یه دور تمام تاپیکهای توی این قسمت رو بخون، دستت میاد که باید چی کار کنی. هیچ تضمینی نیست که فرضاً اگر یه کارت 1000 دلاری بخری این کارت تا انتهای پروسه اپلای تو برات باقی بمونه. معمولاً حتی بهترین شرکتهایی که خوب خدمات می دن هم هر چند وقت یه بار کارتهاشون از کار می افته و کل شرایطشون عوض میشه. حالا با فرض اینکه شرکتی که ازش کارت گرفتی خیلی آدمهای منصفی باشن، باید کلی دنبالش بدویی تا بتونی دوباره پولت رو پس بگیری (و شاید هم یه کارت جدید)، و اگر شرکت یه مقدار آدم درستی از آب در نیاد، باید قید مابقی پول رو بزنی.
    به همین خاطر به شدت پیشنهاد می کنم کارتی بگیر که می خوای اعتبارش رو سریع خرج کنی، یعنی طوری باشه که اگر همین فردا بهت زنگ زدن که بقیه کارتت اعتبارش از دست رفته، زیاد ناراحت نشی.
    سلام دوستان
    بعضی از شرکت های واسط ارزی هستن که مبلغ کارتی که برای شما صادر میشه خیلی بیشتر از نیاز شماست، اگه بگردین میتونین شرکت هایی رو پیدا کنید که به اندازه دلخواهتون کارت مورد نیازتونو شارژ کنید.
    اینطوری دیگه شما دردسر مانده کارتتونو ندارین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)