صفحه 48 از 48 نخستنخست ... 3839404142434445464748
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 479 , از مجموع 479

موضوع: وسایل ضروری سفر

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط ronin1987 نمایش پست ها
    سلام یک چیزی هم من بپرسم از هر کدوم از مدارک چندتا کپی بیاریم به نظرتون کافیه؟که پول کپی ندیم.

دو سری بنظرم کافی هست
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

من که کلا کپی نیاوردم و همون مدارک اصلی رو فقط با خودم داشتم. اینجا هم که هر کدوم از اداراتی که رفتم (دفتر استخدام دانشگاه، بانک، مایستراتی، تی ای آفیس، Kela ، تکس آفیس و موسسه ای که ازش خونه اجارە کردم) کلا خودشون و بدون هیچ هزینه ای کپی میگرفتن. حالا محض احتیاط شما کپی بیارید با خودتون.

سلام یک چیزی هم من بپرسم از هر کدوم از مدارک چندتا کپی بیاریم به نظرتون کافیه؟که پول کپی ندیم.
    Rebvar Hosseini
    PhD Researcher of Computer Software Engineering, Department of Information Processing Science
    University of Oulu, Oulu, Finland.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rebvar1 نمایش پست ها
    من که کلا کپی نیاوردم و همون مدارک اصلی رو فقط با خودم داشتم. اینجا هم که هر کدوم از اداراتی که رفتم (دفتر استخدام دانشگاه، بانک، مایستراتی، تی ای آفیس، Kela ، تکس آفیس و موسسه ای که ازش خونه اجارە کردم) کلا خودشون و بدون هیچ هزینه ای کپی میگرفتن. حالا محض احتیاط شما کپی بیارید با خودتون.
    ممنون شما کدوم بانک حساب باز کردی؟بانک نوردیا مشکلی با ایرانی بودنت نداره حساب باز می کنه راحت برات؟و برای حساب باز کردن تو بانک من حسابم گردش مالی انچنانی ای نداشته به یک دفعه یک پول قلنبه وارد حسابم کردم که گواهی تمکن مالی بگیرم حالا به نظرت بهش گیر نمی دن؟می شه فقط تو اون گواهی که از بانک می گیرم بگم مقدار پول به یورو بنویسه دیگه ریز حساب رو نیارم توش که تابلو نشه؟

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

والا من بانک نوردیا حساب باز کردم. روال کار اینا به این صورته که شما میری بانک و بهتون قرار مراجعه به بانک برای افتتاح حساب میدن. برای من که جمعه رفتم، با اصرار سه شنبه بعدش دادن، چون الان دانشجو ها دارن میان مقداری شلوغ تره. با ایرانی بودن که مشکلی نداشتن ولی زیاد سوال میپرسن. االبته این تنها مربوط به من نبود و یک نفر دیگه هم که ی هفته قبل از من اومده بود و من ازش پرسیدم، برای اونم به همین صورت بود (فرانسه ای). من چون فاند دارم از دانشگاه، وضعیتم تا حدودی متفاوته و بنابراین زیاد ازم در مورد حساب ایران سوال نپرسیدن و فقط گفتن مثلا چقد تخمینی تو حسابت تو ایران پول داری منم ی عددی گفتم. فقط یک نکته رو توجه داشته باشید. وقتی میاید اینجا و با خودتون پول نقد میارید (یورو) یادتون نره که رسید هم از صرافی بگیرید چون احتمالش هست مثل من با واریز پولتون به حساب به مشکل بر بخورید. تو بانک به من گفتن چون پول نقدت رسید نداره، پس نمیتونی بدیش به حساب. البته پول من کلا حدود 700 تا 800 یورو بود ولی خب برای دوستان دیگه این نکته یادتون نره. ریسک گم گردن پولای نقد زیاده خصوصا روزای اول که احتمالا زیاد رفت و آمد داشته باشید.

ممنون شما کدوم بانک حساب باز کردی؟بانک نوردیا مشکلی با ایرانی بودنت نداره حساب باز می کنه راحت برات؟و برای حساب باز کردن تو بانک من حسابم گردش مالی انچنانی ای نداشته به یک دفعه یک پول قلنبه وارد حسابم کردم که گواهی تمکن مالی بگیرم حالا به نظرت بهش گیر نمی دن؟می شه فقط تو اون گواهی که از بانک می گیرم بگم مقدار پول به یورو بنویسه دیگه ریز حساب رو نیارم توش که تابلو نشه؟
    Rebvar Hosseini
    PhD Researcher of Computer Software Engineering, Department of Information Processing Science
    University of Oulu, Oulu, Finland.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rebvar1 نمایش پست ها
    والا من بانک نوردیا حساب باز کردم. روال کار اینا به این صورته که شما میری بانک و بهتون قرار مراجعه به بانک برای افتتاح حساب میدن. برای من که جمعه رفتم، با اصرار سه شنبه بعدش دادن، چون الان دانشجو ها دارن میان مقداری شلوغ تره. با ایرانی بودن که مشکلی نداشتن ولی زیاد سوال میپرسن. االبته این تنها مربوط به من نبود و یک نفر دیگه هم که ی هفته قبل از من اومده بود و من ازش پرسیدم، برای اونم به همین صورت بود (فرانسه ای). من چون فاند دارم از دانشگاه، وضعیتم تا حدودی متفاوته و بنابراین زیاد ازم در مورد حساب ایران سوال نپرسیدن و فقط گفتن مثلا چقد تخمینی تو حسابت تو ایران پول داری منم ی عددی گفتم. فقط یک نکته رو توجه داشته باشید. وقتی میاید اینجا و با خودتون پول نقد میارید (یورو) یادتون نره که رسید هم از صرافی بگیرید چون احتمالش هست مثل من با واریز پولتون به حساب به مشکل بر بخورید. تو بانک به من گفتن چون پول نقدت رسید نداره، پس نمیتونی بدیش به حساب. البته پول من کلا حدود 700 تا 800 یورو بود ولی خب برای دوستان دیگه این نکته یادتون نره. ریسک گم گردن پولای نقد زیاده خصوصا روزای اول که احتمالا زیاد رفت و آمد داشته باشید.
    1-چقدر میشه پول آورد با خودمون ار ایران؟
    2-اگه بخوان از ایران پوا بریزن روال کار چطوریه؟ صرافی ها چقدر کارمزد میگیرن؟
    3-مثلا اگه 5 هزار تا یا بیشتر بیاری و بخوای بزاری توی بانک مشکلی پیش نمیاد؟
    4-شما گفتید رسید بگیر از صرافی، رسید فارسی رو قبول میکنن مگه؟ تازه هر دفعه مثلا 500 تا خریدی اونوقت 20 تا رسید باید ببری!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dar_b_dar نمایش پست ها
    1-چقدر میشه پول آورد با خودمون ار ایران؟
    2-اگه بخوان از ایران پوا بریزن روال کار چطوریه؟ صرافی ها چقدر کارمزد میگیرن؟
    3-مثلا اگه 5 هزار تا یا بیشتر بیاری و بخوای بزاری توی بانک مشکلی پیش نمیاد؟
    4-شما گفتید رسید بگیر از صرافی، رسید فارسی رو قبول میکنن مگه؟ تازه هر دفعه مثلا 500 تا خریدی اونوقت 20 تا رسید باید ببری!؟
    درود
    * اول این نکته رو بگم که بانک با بانک قوانین فرق داره . و حتی شعبه با شعبه هم یکسان برخورد نمی کنند.(همکلاسی من نوردیا براش حساب باز نکردن برای من ولی چرا)
    1-ارز مجاز برای خروج 5000 دلار/یورو هست. ولی از ایران که خارج شدید دیگه مهم نیست چقدر باشه. این رو گفتم که بگم قانون داخلیه.
    2-صرافی تا صرافی + مقدار ارز مورد نظر برای حواله فرق میکنه. نسخه کلی نداره. ولی کار راحتش اینه: بچه ها اینجا یورو دارن (به هر دلیلی نمی خوان، کار پیدا کردن ، زیاد دارن و پولشون خوابیده...) می فروشن و شما معادلش رو ایران میگید پرداخت میکنند.
    3-عدد درشت یک کم ریسک حساب باز کردن رو بالا می بره. چون باید بدونند این پول از کجا اومده. کلا باید شفاف باشه جریان. حالا شما هزار بار بگو بابا این سرمایه خودمه. متوجه هستید ؟
    4-لازم نیست و اگر هم بیارید چون فارسیه به کار نمیاد. فقط باید توضیح بدید و فرم پر کنید که از کجا آوردید . منبع پول کجا بوده.
    . . . . . . Never give up

Junior Member

دوستانی که دانشجو هستن و میخواهند تشریف بیارند فنلاند بهتره در بانک s-pankki حساب باز کنن به چند دلیل اول که هیچ هزینه ماهانه ای برای باز کردن حساب از پول شما کم نمیکنه دوما از همون لحظه که حساب باز میکنید نت بانک شما فعال میشه بعد از فروشگاه های طرف قراردادش و رستوران ها و... که خرید کنید یک قسمت از پول خرید را به شما برمیگرداند تنها مشکل بانک این هست که سایت و غیره به زبان فنلادی هست که با ترجمه گر گوگل مشکل حل میشه البته کارمندان بانک همه انگلیسی میدانند

یک نکته خیلی مهم هر کجا در بانک از شما پرسیدند پول را از کجا آوردین فقط بگین my own savings البته باید بنویسین یعنی پولی که پس انداز کردیم اگر چیز دیگه ای بگین ممکن پول را بلوک کنن تا تحقیق انجام بدن و .... که

Junior Member

سلام دوستان، از دوستانی که تازگیا کارت اقامت گرفتن یه سوال در مورد پولی که برای ماه اول با خودمون باید ببریم دارم. می خواستم بدونم بانک به شما هم همین رو گفته: کارمند بانک گفت چون شما ویزا ندارید و کارت اقامت دارید نمی تونید ارز دولتی بگیرید. اگر که جوابتون بله هست و نمی تونیم ارز دولتی بگیریم راهی به جز دستفروشا برای گرفتن یورو هست چون بعد از تماس با چندین صرافی بالاخره یه نفر جواب داد که ما اجازه خرید و فروش نداریم . ممنونم

Junior Member

Cool پاسخ : وسایل ضروری سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط mhadad نمایش پست ها
    سلام دوستان، از دوستانی که تازگیا کارت اقامت گرفتن یه سوال در مورد پولی که برای ماه اول با خودمون باید ببریم دارم. می خواستم بدونم بانک به شما هم همین رو گفته: کارمند بانک گفت چون شما ویزا ندارید و کارت اقامت دارید نمی تونید ارز دولتی بگیرید. اگر که جوابتون بله هست و نمی تونیم ارز دولتی بگیریم راهی به جز دستفروشا برای گرفتن یورو هست چون بعد از تماس با چندین صرافی بالاخره یه نفر جواب داد که ما اجازه خرید و فروش نداریم . ممنونم
    ارز دولتی که نمیدن با کارت اقامت یا حتی ویزاهای بلند مدت دانشجویی. تنها راهی که هست خرید از دلالان و یا مسافرانی که برمی گردند هست. البته گفتن که بازار نرخ دوم ارز راه افتاده اما من که ندیدم هنوز چیزی. شاید حضوری بعضی از صرافی ها هم بدن اما تلفنی شاید بترسن که اونم فرقی نداره قیمتش با دلال ها. یک راه دیگم که یک روزه برین سفر یکجایی ارز بگیرین برگردین بعد برین فنلاند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)