صفحه 10 از 48 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 479

موضوع: وسایل ضروری سفر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری سفر و خرید لپ تاپ

نقل قول نوشته اصلی توسط beatris نمایش پست ها
    سلام
    بچه های من می خواستم مطمئن بشم که جریمه هر کیلو اضافه بار 20 یورو با بیشتر
    یه جایی تو همین فروم خونم که با هواپیمایی ترکیه جریمه اضافه بار اینقدر حالا که دارم بارها مو می بیندم فکر می کنم که بار من از 30 کیلو یکم بیشتر می شه می خواستم دقیق میزان جریمه شو بدونم
    I think thre is no problem. my sister went to canada by lufthansa and had nearly 2kg extra, but she did not pay the forfeit.t

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط beatris نمایش پست ها
    سلام
    بچه های من می خواستم مطمئن بشم که جریمه هر کیلو اضافه بار 20 یورو با بیشتر
    یه جایی تو همین فروم خونم که با هواپیمایی ترکیه جریمه اضافه بار اینقدر حالا که دارم بارها مو می بیندم فکر می کنم که بار من از 30 کیلو یکم بیشتر می شه می خواستم دقیق میزان جریمه شو بدونم
    ميزان جريمه رو توي سايت شركت هواپيمايي مي‌توني پيدا كني.
    وقتي داري بارهات رو مي‌دي كه بگذارند توي بار، كارمندي كه اونجا هست برات جريمه رو تعيين مي‌كنه. معمولا وقتي مي‌بينه دانشجويي تا چند كيلو اضافه رو ايراد نمي‌گيره، البته هيچ دليلي نداره كه هميشه اين كار رو بكنه. مثلا اگر اعصابش خورد باشه به 100 گرم اضافيت هم مي‌تونه گير بده، اگر رئيسش كنار گوشش ايستاده باشه باز شايد خيلي محتاط باشه و هيچ بار اضافي قبول نكنه. خلاصه، قانوني كلي نيست كه به بار اضافي رحم كنه.

اگر باري كه مياري خيلي سنگين‌تر از بار مجاز روي بليط است بهتر فكر ديگه‌اي براش بكني، فريت كني مثلا. اگر در حد دو سه كيلو مشكل داري، مي‌شه با بهتر چيدن بار اضافي رو بگذاري توي چمدون كابين. اضافه بار دادن تو فرودگاه اصلا كار خوبي نيست، مگر پول اضافي داري كه مثلا 10 يورو براي هر كيلو پول بدي؟!

يا اينكه اصلا يك كم از حجم پسته‌ها و كشمش‌ها كم كن مشكل حل مي‌شه D:

Junior Member

سلام به همه بچه هاي گل اين فروم،

يك سئوال فني : اين ساك دستي كه با خودم ميتونيم توي كابين ببريم ، حداكثز حجمش و زنش چقدر ميتونه باشه؟ ساك دستي خاصي كه جادار هم باشه و مشكلي هم توي فرودگاه ايجاد نكنه ، ايا ميتونيد پيشنهاد كنيد؟

با تشكر.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alibaba2 نمایش پست ها

يك سئوال فني : اين ساك دستي كه با خودم ميتونيم توي كابين ببريم ، حداكثز حجمش و زنش چقدر ميتونه باشه؟ ساك دستي خاصي كه جادار هم باشه و مشكلي هم توي فرودگاه ايجاد نكنه ، ايا ميتونيد پيشنهاد كنيد؟

با تشكر.
    چمدون‌هاي كابين اندازه‌هاشون استاندارده و فكر كنم از هر ماركي باشه اندازه‌هاش خيلي با هم فرق نكنه. اندازه دقيق رو مي‌توني سرچ كني، مثلا cabin baggage يا cabin luggage hand baggage و اسم شركت هواپيمايي كه بليط ازش داري، حتما پيدا مي‌شه. وزنش هم به همچنين. اگر دقت كرده باشي چمدون‌ها معمولا سه سايز دارند، اون كوچيك‌تره سايز كابين است.

اما هيچ وقت نديدم‌ كه بار كابين رو وزن كنند يا گير بدهند كه چرا زياد بار داري مياري تو كابين. مثلا من با يك چمدون كابين و يك كيف لپ‌تاپ و كوله هم سوار شده‌ام و كسي چيزي نگفته. فقط شركت‌هاي هواپيمايي ارزون به بار توي كابين خيلي حساس هستند مثل easyjet يا ryanair. البته گاهي پيش مي‌آيد كه شركت‌هاي گرون هم اذيت مي‌كنند مثلا لوفتهانزا مي‌گفت كه فقط يك هند بگ مي‌شه برد توي كابين و واقعا هم فقط با يك هند بگ راه مي‌دادند كه يك خانمي مجبور شده بود كيف دستي‌اش رو هم به زور بگذاره توي چمدون.

اما از ايران كه مي‌ري فكر كنم زياد اذيت نكنند، مخصوصا تركيش اير كه واقعا براي بار بردن عاليه، هيچ وقت نشنيدم اذيت كنند.

كلا اگر بار كمتر ببري خودت هم راحت‌تري.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

با تشكر.
    در مورد سایز بسته به نوع هواپیما و کابین سایز استاندارد فرق داره... این رو حتماً باید از وب سایت ایرلاین چک کنی... اگر سایز چمدون یا ساک یا کوله ات بیشتر از سایز محل بار باشه، خیلی خیلی احتمالش کمه که اجازه بدن بارت رو ببری داخل هواپیما... در مورد وزن کاملاً بستگی به ایرلاین داره... تقریباً همه ی ایرلاینهای پدر و مادر دار موقع سوار شدن به هواپیما اگر به بار همراهت مشکوک بشن که ممکنه وزنش از وزن استاندارد بیشتر باشه، بارت رو وزن میکنن و اگر بیشتر باشه یه تگ میزنن و میفرستن داخل بار و نمیزارن که ببری داخل کابین... ولی اگر ترکیش یا ایران ایر باشه معمولاً از طرف ایران اصلاً کسی به این چیزا دقت نمیکنه... به هر حال بیشتر از 15 کیلو هم حملش، خصوصاً توی یه سفر طولانی بسیار سخته
    Winners are simply willing to do what losers won't

در مورد پرواز قطر می دونید چقدر بار میشه
    برد داخله هواپیما ؟
    دیگر به خدا نمی گویم که مشکل بزرگی دارم , به مشکلم میگویم که خدای بزرگی دارم

Junior Member

مودم adsl را ببرم، اونجا لازم ميشه ؟ خوابگاه فقط گفته اتاق كامپيوتر دارن ولي در مورد اينترنت چيزي نگفته؟ نحوه دسترسي به اينترنت تو خوابگاه چطوريه؟

مودم adsl را ببرم، اونجا لازم ميشه ؟ خوابگاه فقط گفته اتاق كامپيوتر دارن ولي در مورد اينترنت چيزي نگفته؟ نحوه دسترسي به اينترنت تو خوابگاه چطوريه؟
    usually it's with cable.. if you have space, you can take it otherwise, you can get a modem there.. not sure about prices though..

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری و مورد نیاز برای سفر و اقامت دانشجویی در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط nima1977 نمایش پست ها
    با توجه به اينكه اقلامي كه بايد برد يا خريد خيلي متنوعند (و نميدونم چي رو بايد برد و چي رو بايد خريد) پيشنهاد ميكنم ليست هاي جدا درست كنيم و آپلود كنيم همينجا. اونوقت هركس آيتم جديدي به ذهنش رسيد ميتونه اضافه كنه و دوباره آپلود كنه.
    دسته بندي من شامل اين چيزاست، اگه موضوع جديدي به ذهنتون ميرسه لطفا همفكري كنين (به خصوص دوستايي كه فنلاندن)
    1. وسايل الكترونيك و نرم افزار: مثل موبايل، لپ تاپ، فلش مموري ...
    2. وسايل آشپزخانه: ماهيتابه، بشقاب، كارد...
    3. لوازم بهداشتي-آرايشي: سشوار، ناخنگير، كرم، حوله...
    4. كتاب: كتاب درسي، كتاب شعر، ديكشنري...
    5. لوازم التحرير: غلط گير، ماركر، پاك كن، دفتر....
    6. پوشيدني: لباس ورزشي، لباس گرم، دمپايي، كفش ورزشي...
    7. مواد غذايي: كنسرو، مربا، ترشي...
    8. مدارك: تحصيلي، شناسايي....
    9. دارو و پزشكي: چسب زخم، استامينوفن...
    10. لوازم داخل اتاق: بالش، قاليچه، پتو، دستمال كاغذي...
    11. متفرقه: كيف، كوله پشتي...
    اينا چيزايي بود كه به ذهن من رسيد. براي اولي هم يه ليست پيشنهادي ميذارم. ممنون ميشم كاملش كنين
    سلام به دوستان عزیز.یکی از بچه های سوئد که از خوابگاه استفاده میکنه گفت که اتاقش کامل بوده .از وسایل آشپزخونه و یشقاب گرفته تا توی کمد و وسایل تخت و ... و خیلی از وسایلی که با خودش برده بوده تو سفر بعدیش برگردونده ایران.فقط گفت اگر اهل غذا درست کردن هستین پلوپز خیلی کمک میکنه.منم چون فکر میکنم سوئد و فنلاند خیلی شبیه هستند این موضوع رو گفتم.

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری و مورد نیاز برای سفر و اقامت دانشجویی در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط maedeh نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز.یکی از بچه های سوئد که از خوابگاه استفاده میکنه گفت که اتاقش کامل بوده .از وسایل آشپزخونه و یشقاب گرفته تا توی کمد و وسایل تخت و ... و خیلی از وسایلی که با خودش برده بوده تو سفر بعدیش برگردونده ایران.فقط گفت اگر اهل غذا درست کردن هستین پلوپز خیلی کمک میکنه.منم چون فکر میکنم سوئد و فنلاند خیلی شبیه هستند این موضوع رو گفتم.
    اینجا همچین چیزی نیست ! یه اتاق می دن کاملا خالی ، تو آشپزخونه هم اگه چیزی باشه احتمالا نفر قبلی لازم نداشته نبرده یا متعلق به بقیه همخونه ای هاست ! تو بعضی جاها شاید یه تخت و یه میز کوچیک و یه صندلی تو اتاق باشه اما خونه های هلسینکی چیزی ندارن !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)