صفحه 11 از 48 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 479

موضوع: وسایل ضروری سفر

Junior Member

Question پاسخ : وسایل ضروری و مورد نیاز برای سفر و اقامت دانشجویی در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها
    اینجا همچین چیزی نیست ! یه اتاق می دن کاملا خالی ، تو آشپزخونه هم اگه چیزی باشه احتمالا نفر قبلی لازم نداشته نبرده یا متعلق به بقیه همخونه ای هاست ! تو بعضی جاها شاید یه تخت و یه میز کوچیک و یه صندلی تو اتاق باشه اما خونه های هلسینکی چیزی ندارن !
    جناب OSX
    سلام عرض می کنم
    من خیلی از یادداشتهای شما رو می خونم و همیشه مفید هستند
    این اولین دفعه است که مستقیم خودم ازت سوال می پرسم
    معنی این کامنت شما اینه که وقتی اومدیم هلسینکی باید تخت و میز و صندلی هم بخیرم ! درسته؟

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری و مورد نیاز برای سفر و اقامت دانشجویی در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط rezabsb نمایش پست ها
    جناب OSX
    سلام عرض می کنم
    من خیلی از یادداشتهای شما رو می خونم و همیشه مفید هستند
    این اولین دفعه است که مستقیم خودم ازت سوال می پرسم
    معنی این کامنت شما اینه که وقتی اومدیم هلسینکی باید تخت و میز و صندلی هم بخیرم ! درسته؟
    دقیقا همرو باید بخری اما خوب برای این که ارزون ذر بیاد می تونی از IKEA نو بخری که قیمتاش خیلی پایینه یا اینکه از دست دوم فروشی بخری، جنس خیلی ارزون و تمیز توش هست ! دانشجوها اینجا از همین 2 روش استفاده می کنن !

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها
    دقیقا همرو باید بخری اما خوب برای این که ارزون ذر بیاد می تونی از IKEA نو بخری که قیمتاش خیلی پایینه یا اینکه از دست دوم فروشی بخری، جنس خیلی ارزون و تمیز توش هست ! دانشجوها اینجا از همین 2 روش استفاده می کنن !
    پس سخت شد اینطوری که!!!!اینجوری هزینه ها زیاد میشه و باید بیشتر دقت کرد

رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maedeh نمایش پست ها
    پس سخت شد اینطوری که!!!!اینجوری هزینه ها زیاد میشه و باید بیشتر دقت کرد
    نه اونقدرا زیاد نمیشه ! کلا اگه از IKEA نو بخری با حمل و نقلش 200 تا نمیشه !

Member
    رشته و دانشگاه
    Tabriz

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری سفر و خرید لپ تاپ از فنلاند

دوستان نظرتون در مورد گوشی موبایل چی هست؟ آیا اپراتور های تلفن همراه تو فنلاند گوشی iPhone لاک شده همراه سیم کارت میدن؟ اگه میدن قیمتش چنده؟ و اگه گوشی لاک شده بگیریم باید هزینه ماهیانه استفاده از سیم کارت (مثل آمریکا ) بدیم؟ یا اینکه مثل خط های اعتباری خودمون هر چی استفاده کنیم باید پولش رو بدیم؟

Junior Member alireza9900 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Oulu - Information Processing Science

نقل قول نوشته اصلی توسط samadica نمایش پست ها
    دوستان نظرتون در مورد گوشی موبایل چی هست؟ آیا اپراتور های تلفن همراه تو فنلاند گوشی iPhone لاک شده همراه سیم کارت میدن؟ اگه میدن قیمتش چنده؟ و اگه گوشی لاک شده بگیریم باید هزینه ماهیانه استفاده از سیم کارت (مثل آمریکا ) بدیم؟ یا اینکه مثل خط های اعتباری خودمون هر چی استفاده کنیم باید پولش رو بدیم؟

من يادم هست که توی oulu - internation student guide يه چيزايی راجب اين قضيه خونده بودم.
    اينجا برات کپی ميکنم.

Several phone operators offer prepaid cards, e.g.
    Sonera, DNA, Tele2, Elisa, etc. The price and
    amount of talking time may vary, so it might be
    useful to compare offers. Usually, operators have
    promotion campaigns, and information can easliy
    be found from stores selling mobile phones or
    advertisements. Pre-paid cards can also be bought
    from R-Kioskis around the city.

NOTE: you should already have a phone, the starting kit is only a
    phone card. The phone needs to be a dual band
    GSM phone.

If you do not already have a mobile phone, you
    can easily purchase one in Oulu.There are several
    shops in the centre of Oulu where you can buy
    either a used or a new mobile phone. Used mobile
    phones cost EUR 25-200 and new ones EUR
    80-1000..

Senior Member Simplex آواتار ها

وقتی تازه می ری فنلاند بهت اشتراک ماهیانه تلفن نمی دهند، مگر اینکه یک پولی رو وثیقه بگذاری. چون اشتراک ماهیانه یعنی آخر هر ماه برای صورتحساب می دهند و بنابراین می خواهند مطمئن بشوند که شما پولشون رو نمی خوری. پس اگر قبل از دو سال که اونجایی بخواهی اشتراک ماهیانه بگیری باید وثیقه به شرکت تلفن بدهی که فکر کنم حدود 400 500 یورو می شه، این پول رو بعدا بهت پس می دهند.

تلفن لاک نشده رو راحت می تونی بخری، از خیلی از فروشگاه ها، اما با قیمت های زیاد. یعنی اصلا هیچ تفاوت قیمتی رو با ایران حس نمی کنی، تازه فکر کنم گرون تر هم در بیاد. اگر اشتراک بگیری می تونی ارزون تر بخری، اما هم باید اون وثیقه رو بگذاری هم هزینه اشتراک ماهیانه رو بدی. در مجموع به پولی که می خواهی خرج کنی بستگی داره. اگر مشکلی برای خرج کردن نداری می تونی راحت بری توی یکی از فروشگاه هاشون و گوشی و اشتراکت رو بخری و بیایی.

اگر سیم کارت اعتباری می خواهی از آر کیوسک ها می خری، ارزون هم هستند. گاهی پروموشن هایی دارند که خیلی هم خوبه ولی گوشی نمی فروشند.
    شرکت های تلفن شون Saunalahti, Sonera, DNA, Elisa و چند تا شرکت کوچک تر هستند که معمولا می تونی فروشگاه هاشون رو به راحتی پیدا کنی.
    قیمت هاشون رو نگاه کن و مقایسه کن. در ضمن برای خط داده (یعنی اینترنت روی گوشی) باید اشتراک بخری، چون هزینه داده روی سیم کارتهای اعتباری خیلی بالاست و اصلا ارزش نداره بابت یک ایمیل چک کردن یا یک خبر خوندن چند یورو پول بدی.

رشته و دانشگاه

تو تکمیل جواب simplex بگم که با یورو 2500 تومنی که من حساب کردم تو هیچ حالتی گوشی ارزون تر از ایران درنمیاد و بهتره یک اسمارت فون از ایران بخری و بیاری. آیفون 4s هم از 629 یورو شروع میشه به بالا. سیم کارت اعتباری هم بخری باید 10 یورو بدی . اما اگه بخوای ثبت نامی بگیری که بتونی روش data plan هم بگیری همونطور که simplex گفت یا باید 2 سال حداقل اینجا مونده باشی یا وثیقه بزاری که مقدار وثیقه برای elisa مقدارش 300 یورو هست که از بقیه کمتره. قیمت اس ام اس و هر دقیقه مکالمه هم 0.066 یورو هست. ( هم اعتباری و هم ثبت نامی ) هزینه ماهیانه دیتا هم ( ترافیک نا محدود و فقط برای خط های ثبت نامی ) از ماهی 5.5 یورو برای 512kb شروع میشه میره بالا و روی 3G بهت تا 15Mb هم سرویس میدن اما خوب پول بیشتری در ماه باید بدی.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

اینجا رو چک کنید... (پایین صفحه میتونید موردی رو که سوال کردید پیدا کنید)... نیاز به حضور دو ساله نیست لزوماً... یک ساله هم میتونید قرارداد ببندید...
    Winners are simply willing to do what losers won't

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    اینجا رو چک کنید... (پایین صفحه میتونید موردی رو که سوال کردید پیدا کنید)... نیاز به حضور دو ساله نیست لزوماً... یک ساله هم میتونید قرارداد ببندید...
    تصورم اینه که موضوع مدت قرارداد با اعتبار مشتری فرق داره. شما برای قرارداد باید اعتبار داشته باشی که اگر دو سال اونجا باشی شما رو معتبر حساب می کنند وگرنه باید وثیقه بگذاری. اما در هر حال اگر بخواهی اشتراک داشته باشی می تونی یکی از پلان هاشون رو بگیری، یک ساله دو ساله یا هر جور دیگه ای که داشته باشند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)