صفحه 13 از 48 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 479

موضوع: وسایل ضروری سفر

Member

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری سفر و خرید لپ تاپ از فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط samadica نمایش پست ها
    من هم تو اورمیه همین بلا سرم اومد!! رفتم جایی که جنس خوب می فروشن و همه بالای 200 تومن!! با دوستم که پارسال رفته فنلاند مشورت کردم گفت به این قیمت ها تو فنلاند هم جنس هایی خوبی پیدا میشه و الکی بار سفرت رو سنگین نکن و بیا از اینجا بخر!! در ضمن پوتین سربازی به درد اونجا نمیخوره! من تازه سربازیم تموم شده و باپوتین سربازی همین جا هم پاهای آدم یخ می زنه! ولی یه سری پوتین های نسبتا خوب رو هم فروشگاه های وسایل نظامی دارن بین 50 تا 100 تومن ، اونارو یه نگاه بنداز! ولی اینو هم بدون هیچ کدوم جنس اصل نیستن و جنس درجه 2 هستن!
    خلاصه اگه می خوای دورو بر 200 تومن بدی به نظر من از فنلاند بخری بهتره!
    به نظر من اصلا همچین چیزهایی از ایران نخرید. من کل زمستون رو با یه پوتین 35 یورویی سر کردم- اولا که در فنلاند اصلا شیک پوشی مرسوم نیست - شاید ده برابر ساده تر از ایرانیهای پایتخت باشن. ولی یه چیزهایی مثل شش تا هشت جفت جوراب جنس خیلی خوب اگه با خودتون بیارید خیلی خوبه. چون اینجا خیلی گرونه-تقریبا سه برابر ایران. ( جورابها رو از جنس خوب و ضخیم و کوتاه کمی بالاتر از مچ پا انتخاب کنید) دو جفت هم جوراب پشمی. البته یه آدم گرمایی مثل من که به هیچ وجه حاضر نمیشه جوراب پشمی بپوشه. اینجا همه معمولا اسپرت لباس میپوشن. کمتر کسی رو دیدم که مردونه لباس بپوشه. کت شلوار که توی این یه سال یه مورد هم ندیدم.
    البته خیلی ها توی همون ایران مثل آب خوردن 200 تا بابت کفش میدن که من سر صحبتم با افرادی است که محدودیت دارن- ولی افرادی که علاقه بسیار به شیک پوشی یا مد دارن و زیاد قیمت برایشان مهم نیست فکر کنم از بعضی جاهای تهران خریدهای بهتری میتونن بکنن به نسبت فنلاند-
    ویرایش توسط arvin-1980 : June 12th, 2012 در ساعت 01:26 AM

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

دوستان عزیز، پس از چندین ساعت مطالعه فوروم های این انجمن و همجنین فوروم سوئد، تلاش کردم تا لیستی تا درحد امکان کامل از لوازم و وسایل لازم برای بردن به فنلاند را تهیه کنم که نتیجه کارمو در اینجا پیوست میکنم. امیدوارم مورد استفاده سایر دوستان واقع بشه.

نکته: الزام به بردن تمامی لوازم نام برده شده بر اساس تشخیص شخصی و تصمیم گیری با خودتون خواهد بود.

نکته مهم: در صورتی که لوازم مهم دیگری به ذهنتون رسید که در این لیست گنجانده نشده، لطفا آنها را به صورت "پاسخ با نقل قول" خطاب به این پیام، نام برده تا من آنها را به این لیست اضافه کرده و لیست آپدید شده را دوباره آپلود کنم.

دست به دست هم دهیم به مهر وضعیت خود را در فنلاند کنیم آباد

با آرزوی موفقیت برای همه

تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc. Ecotechnology & Sustainable Development - MidSweden University

ممنون از زحمتتون. فقط به عنوان تجربه می گم ... بوت رو نیارید چون اینجا بهترش پیدا میشه. از ستون لوازم منزل هم فقط لامپ کم مصرف به نظرم خوبه که بیارید. بقیه اینجا پیدا میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud mac نمایش پست ها
    دوستان عزیز، پس از چندین ساعت مطالعه فوروم های این انجمن و همجنین فوروم سوئد، تلاش کردم تا لیستی تا درحد امکان کامل از لوازم و وسایل لازم برای بردن به فنلاند را تهیه کنم که نتیجه کارمو در اینجا پیوست میکنم. امیدوارم مورد استفاده سایر دوستان واقع بشه.

نکته: الزام به بردن تمامی لوازم نام برده شده بر اساس تشخیص شخصی و تصمیم گیری با خودتون خواهد بود.

نکته مهم: در صورتی که لوازم مهم دیگری به ذهنتون رسید که در این لیست گنجانده نشده، لطفا آنها را به صورت "پاسخ با نقل قول" خطاب به این پیام، نام برده تا من آنها را به این لیست اضافه کرده و لیست آپدید شده را دوباره آپلود کنم.

دست به دست هم دهیم به مهر وضعیت خود را در فنلاند کنیم آباد

با آرزوی موفقیت برای همه

دکتری در سوئد = نه تنها هزینه نداره، بلکه حقوق هم میگیرید (در صورت پذیرش: فول فاند، 5 ساله، هر سال هم افزایش پیدا میکنه)!!!
    از پاسخ گویی به سوالات عمومی و سوالاتی که در این سایت قبلاً پاسخ داده شده از طریق "پیام خصوصی" معذورم

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud mac نمایش پست ها

- مواردی رو که در فایل پیوست با رنگ قرمز مشخص کردم به شدت توصیه میکنم که یا باید حذف بشن یا اینکه از فنلاند خریداری بشن... در صورت نیاز توضیحات لازم در هر مورد رو خواهم داد در آینده ...
    در حال حاضر فقط این نکته رو در نظر داشته باشید که وزن و حجمی که شما قادر به بردن اون همراه خودتون هستید بسیار محدوده و در نتیجه باید کاملاً هوشمندانه از وزن و حجمی که دارید استفاده کنید.
    - علاوه بر موارد ذکر شده فراموش نکنید که بسیاری از مواد غذایی مثل سبزی های مختلفی که در پختن انواغ غذاها ازش استفاده میشه در فنلاند پیدا نمیشه به همین دلیل اگر طرفدار قرمه سبزی و سبزی پلو و کوکو سبزی و آش و ماست و نعنا و این موارد هستید نه تنها باید سبزی های خشک رو در بار همراهتون در نظر بگیرید بلکه بخشی از حبوبات و مواد مورد نیاز دیگه (مثلاً لیمو عمانی!، زعفران،...) رو هم همراه ببرید...
    - مواردی که در پاراگراف اخیر عرض کردم ممکنه به نظر خیلی ضروری نیاد ولی ارزش این قضیه رو بعد از گذشت 3-4 ماه درک خواهید کرد.
    - لواشک(!)، آجیل، خیار شور (!)، سوسیس کوکتل (!) و لوازمی مثل پرچم، قوری، چای،.. و بسیاری موارد دیگه هم وجود دارن که فقدان اونها رو بعدها احساس خواهید کرد.
    - در صورتی که سوالی در مورد دلیل حذف موارد مشخص شده با رنگ قرمز دارید میتونید موردی بپرسید تا توضیح لازم رو بدم
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    Winners are simply willing to do what losers won't

یک سوال!

ترجمه مدارک به چه دردی می خوره تو فنلاند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    - مواردی رو که در فایل پیوست با رنگ قرمز مشخص کردم به شدت توصیه میکنم که یا باید حذف بشن یا اینکه از فنلاند خریداری بشن... در صورت نیاز توضیحات لازم در هر مورد رو خواهم داد در آینده ...
    در حال حاضر فقط این نکته رو در نظر داشته باشید که وزن و حجمی که شما قادر به بردن اون همراه خودتون هستید بسیار محدوده و در نتیجه باید کاملاً هوشمندانه از وزن و حجمی که دارید استفاده کنید.
    - علاوه بر موارد ذکر شده فراموش نکنید که بسیاری از مواد غذایی مثل سبزی های مختلفی که در پختن انواغ غذاها ازش استفاده میشه در فنلاند پیدا نمیشه به همین دلیل اگر طرفدار قرمه سبزی و سبزی پلو و کوکو سبزی و آش و ماست و نعنا و این موارد هستید نه تنها باید سبزی های خشک رو در بار همراهتون در نظر بگیرید بلکه بخشی از حبوبات و مواد مورد نیاز دیگه (مثلاً لیمو عمانی!، زعفران،...) رو هم همراه ببرید...
    - مواردی که در پاراگراف اخیر عرض کردم ممکنه به نظر خیلی ضروری نیاد ولی ارزش این قضیه رو بعد از گذشت 3-4 ماه درک خواهید کرد.
    - لواشک(!)، آجیل، خیار شور (!)، سوسیس کوکتل (!) و لوازمی مثل پرچم، قوری، چای،.. و بسیاری موارد دیگه هم وجود دارن که فقدان اونها رو بعدها احساس خواهید کرد.
    - در صورتی که سوالی در مورد دلیل حذف موارد مشخص شده با رنگ قرمز دارید میتونید موردی بپرسید تا توضیح لازم رو بدم
    ویرایش توسط Bsc : June 18th, 2012 در ساعت 07:23 PM
    چشات آرامشی داره که تو چشمای هیچکی نیست
    میدونم که توی قلبت به جز من جای هیچکی نیست
    چشات آرامشی داره که دورم میکنه از غم
    یه احساسی بهم میگه دارم عاشق میشم کم کم

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط Bsc نمایش پست ها
    یک سوال!

ترجمه مدارک به چه دردی می خوره؟
    - ترجمه ی گواهینامه بسیار ضروری است. 1) به این دلیل که با این ترجمه (و البته اصل گواهینامه) قادر خواهید بود که بعد از شش ماه گواهینامه ی اتحادیه اروپا بگیرید 2) با همین ترجمه میتونید در طول این شش ماه بدون نیاز به گواهینامه ی بین المللی رانندگی کنید در فنلاند.
    - ترجمه ی شناسنامه و کارت ملی و پایان خدمت به هیچ عنوان مورد نیاز نیست.
    - ترجمه ی مدرک تحصیلی و ریز نمرات ممکنه در طول تحصیلاتتون به هر دلیلی (ارسال برای دانشگاههای مختلف، استادهای دیگه برای گرفتن موقعیت تحقیقاتی و ...) مورد نیازتون باشه، پس پیشنهاد میکنم یه نسخه همراهتون باشه
    - فراموش نکنید که چندین نسخه کپی از مدارک اصلی شناسایی (پاسپورت، شناسنامه...) و تحصیلیتون همراه داشته باشید
    Winners are simply willing to do what losers won't

سلام

من حقیقتا کامپیوتر دارم که برای رفتن می خوام بفروشمش و یه لب تاپ بگیرم . رشته من business هست آیا بدون لب تاپ هم میشه کار های تحصیلی رو انجام داد یا نه حتما باید تهیه بشه؟

ممنون

به نظر من حتی فکرش هم نکنید بدون لپ تاپ بمونید ....کلی سرچ و اینجور چیزها داریم و البته بماند سایر استفاده ها که لازم میشه.....

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط us911 نمایش پست ها
    سلام

من حقیقتا کامپیوتر دارم که برای رفتن می خوام بفروشمش و یه لب تاپ بگیرم . رشته من business هست آیا بدون لب تاپ هم میشه کار های تحصیلی رو انجام داد یا نه حتما باید تهیه بشه؟

ممنون
    شمارش معکوس..........!

Junior Member

دوست عزیز یادم هست خودتون در پستی گفته بودید با پوتین سربازی آمریکایی زمستون رو سر کرده بودید. پس چرا الان بوت رو از لیست حذف کردید؟ بعد لب تاپ رو بهتر نیست از خود فنلاند بگیریم؟ برای من که تا الان فقط با desktop سر کردم و تازه میخوام لب تاپ بگیرم بهتر نیست همون جا بخرم؟ تشکر.

Senior Member Simplex آواتار ها

این سبزی که گفتید واقعا درسته.

یک چند تا نکته هم اضافه کنم. اول اینکه دوستان برای یکی دو روز اول باید آماده باشند، مخصوصا اگر آخر هفته یا روزهای تعطیل می روند. یک چیزی برای خوردن، و یک خمیر دندان نصفه و مسواک و شامپو و صابون خیلی لازم می شه. من که حتی اگر روز معمولی هم برسم همیشه این چیزها رو با خودم همه جا می برم، چون اولین کاری که آدم دلش می خواهد بکنه و سرحال بیاد همین دوش گرفتن و خوردن یک غذای معمولیه.

بعد اینکه همراه داشتن یک سری دارو هم ضرر نداره، مثل سرماخوردگی و استامینوفن، یا چند تا چسب زخم، و داروهایی که هر کسی می دونه لازم داره.

دقت نکردم که آیا کابل شبکه را دوستان نوشته بودند یا نه، اما همراه داشتنش گاهی ضروری می شه.

وسایلی که برای یکی دو روز اول استفاده نمی شه و می شه فنلاند خرید رو به نظرم نباید برد، مثلا دوستان به راحتی می تونند بروند از دست دوم فروشی ها تمام وسایل آشپزخانه رو با قیمت های بسیار پایین بخرند، یا حتی وسایل الکتریکی و این چیزها رو، از فروشگاه های ارزون مثل ایکیا هم می شه خرید.

ترجمه مدارک رو هم حتما باید داشته باشند، مدارک دانشگاه به درد اپلای کردن برای مقاطع بالاتر می خوره (مخصوصا اگر قصد ندارند در طی تحصیل به ایران سفر کنند و بعدا بیاورند)، ترجمه گواهینامه که واقعا لازمه، بعد از شش ماه می شه یک کارت شناسایی صددرصد معتبر. کمی آجیل هم برای شب یلدا (یا شب کریسمس).

یک کاری هم من همیشه می کنم اینه که یک چیزهایی رو به عنوان سوغاتی می برم، چیزهای ساده و ارزونی مثل گز، یا دوستان می توانند خوراکی محل و شهرشون رو ببرند. بعدا به یک استادی که بهشون کمک کرده یا دوستش دارند یا دوستی رفیقی می دهندشون. مثلا یکی دو بسته گز کافیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)