صفحه 14 از 48 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 479

موضوع: وسایل ضروری سفر

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری سفر و خرید لپ تاپ از فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط Novecento نمایش پست ها
    دوست عزیز یادم هست خودتون در پستی گفته بودید با پوتین سربازی آمریکایی زمستون رو سر کرده بودید. پس چرا الان بوت رو از لیست حذف کردید؟ بعد لب تاپ رو بهتر نیست از خود فنلاند بگیریم؟ برای من که تا الان فقط با desktop سر کردم و تازه میخوام لب تاپ بگیرم بهتر نیست همون جا بخرم؟ تشکر.
    به نظرم یک لپ تاپ براتون لازمه، چون از همون موقع ورود و از وقتی اینترنت گرفتی باید برای هر کاری از اینترنت استفاده کنی، از پیدا کردن نشانی ها بگیر تا کارهای دانشگاه. به هر حال یک وسیله بسیار ضروریه. اگر کسی با شما هست که می تونی همیشه از کامپیوترش استفاده کنی که هیچی وگرنه باید داشته باشی.
    در ضمن خریدن این چیزها از فنلاند گرون تر از ایران می شه، یادتون نره که فنلاند کشور گرونیه.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط Novecento نمایش پست ها
    دوست عزیز یادم هست خودتون در پستی گفته بودید با پوتین سربازی آمریکایی زمستون رو سر کرده بودید. پس چرا الان بوت رو از لیست حذف کردید؟ بعد لب تاپ رو بهتر نیست از خود فنلاند بگیریم؟ برای من که تا الان فقط با desktop سر کردم و تازه میخوام لب تاپ بگیرم بهتر نیست همون جا بخرم؟ تشکر.
    1. در مورد کفش زمستونی، در صورتی که تصمیم دارید قیمتی حدود 100-150 یورو پرداخت کنید، شدیداً توصیه میکنم خریدتون رو در فنلاند انجام بدید... در ماه آگوست هم حراجهای مناسبی پیدا خواهید کرد که کفشهای واقعاً فوق العاده ای با این حدود قیمت میتونید پیدا کنید... ولی در صورتی که تصمیم دارید کفشی با قیمت 50-60 یورو بخرید، بهتره که این کار رو در ایران انجام بدید... ضمناً به وزن و حجم کفشهای زمستونی هم دقت کنید در هنگام بستن چمدون
    2. تعدد برند و مدل های مختلف لپ تاپ در فنلاند زیاد نیست متاسفانه... علاوه بر اون، همچنان تفاوتِ قیمت لپ تاپ در ایران و اروپا کاملاً معناداره... در نتیجه در صورتی که تصمیم دارید تا دو ماه دیگه لپ تاپ بخرید من شدیداً توصیه میکنم که ایران خرید کنید...
    Winners are simply willing to do what losers won't

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

در مورد دارو هم عرض کنم که اتفاقاً دارو یکی از ضروری ترین مواردی هست که باید همراهتون از ایران ببرید.
    1- قرص سرما خوردگی (Adult Cold یا cold stop یا قرصهای مشابه)
    2- آنتی بیوتیک
    3- مُسَکن
    4- داروهای ویژه دوستانی که مشکلات گوارشی دارن
    5- کلاً داروهایی که مرتبط با درمان سرماخوردگی هستند توصیه میشن به شدت مثل داروهای درمان سرفه و استامینوفن و...

البته معمولاً بعداً از طریق پست هم ممکنه که این داروها ارسال بشه ولی با توجه به اینکه نیاز به دارو جزو نیازهای پیش بینی نشده است و علاوه بر اون هم داروها وزن و حجم آنچنانی ندارند و در بین لباسها و درزهای خالی چمدون جا میشن، بهتره که برای حدود یک سال داروهای عمومی رو همراهتون ببرید.

Member ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    SFU

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    در مورد دارو هم عرض کنم که اتفاقاً دارو یکی از ضروری ترین مواردی هست که باید همراهتون از ایران ببرید.
    2- آنتی بیوتیک
    3- مُسَکن
    5- کلاً داروهایی که مرتبط با درمان سرماخوردگی هستند توصیه میشن به شدت مثل داروهای درمان سرفه و استامینوفن و...
    مواظب دارو باشید! من نمیدونم فنلاند چه جوریه ولی بعضی کشورها در فرودگاه بعضی داروها را مخدر حساب میکنند و ممکنه اصلا شما دستگیر بشی! در حالی که همون دارو رو تو ایران مثه پفک راحت میتونی بخری

Member ماشین لباسشویی آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    2- آنتی بیوتیک
    3- مُسَکن

البته معمولاً بعداً از طریق پست هم ممکنه که این داروها ارسال بشه ولی با توجه به اینکه نیاز به دارو جزو نیازهای پیش بینی نشده است و علاوه بر اون هم داروها وزن و حجم آنچنانی ندارند و در بین لباسها و درزهای خالی چمدون جا میشن، بهتره که برای حدود یک سال داروهای عمومی رو همراهتون ببرید.
    سلام
    ممنونم از راهنماییتون
    دوتا سوال داشتم:
    1- ممکنه چمدونمون رو بگردن و کُل وسایلمون رو بریزن بیرون؟! اگه احتمالش هست، باید بیخیال داروها بشیم!
    2
    -میخاستم بدونم فنلاندی ها چه نوع سبزیجاتی مصرف میکنن؟ ( چگونه نیازشون به سبزیجات رو تامین میکنن؟)
    با سپاس فراوان
    دنیای زیبای ما!

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

در مورد قرص های مسکن من میدونم که اخیرا اگر در فرودگاه ها مخصوصا در خاک اروپا و جاهای سختگیری مثل آلمان فرانسه انگلیس ببینن که قرص مسکن دارید 100% از انتقال اون جلوگیری میکنند، و حجم بالای آن مثلا یک بسته 100 تایی 200 تایی حتی میتونه جرم محسوب بشه. من که ترجیه میدم این یک قلم رو با خودم نبرم.

در ضمن برای بردن دارو های خاص ( گوارشی و غیره که در بالا اشاره شده) 100% باید گواهی پزشکی مربوطه همراهتون باشه. اگه ازتون پرسیدن این داروها رو برای چی با خودت حمل میکنی؟، این که بگید من بعضی موقع ها دلم درد میگیره دلیل قانع کننده ای برای پلیس فرودگاه نمیتونه باشه!!

یادتون باشه به هیچ وجه داروها رو لای لباس ها و چمدوناتون قایم نکنید. اگه اتفاقی چمدونتون رو باز کردند و یکی از قرص هارو پیدا کردند یک راست میرید به security room. چون استنباط بر این میشه که حتما ریگی به کفشتونه که قرص هارو قایم کردید.

لطفا در همفکری دقت کنید.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط ماشین لباسشویی نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم از راهنماییتون
    دوتا سوال داشتم:
    1- ممکنه چمدونمون رو بگردن و کُل وسایلمون رو بریزن بیرون؟! اگه احتمالش هست، باید بیخیال داروها بشیم!
    2
    -میخاستم بدونم فنلاندی ها چه نوع سبزیجاتی مصرف میکنن؟ ( چگونه نیازشون به سبزیجات رو تامین میکنن؟)
    با سپاس فراوان
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud mac نمایش پست ها
    در مورد قرص های مسکن من میدونم که اخیرا اگر در فرودگاه ها مخصوصا در خاک اروپا و جاهای سختگیری مثل آلمان فرانسه انگلیس ببینن که قرص مسکن دارید 100% از انتقال اون جلوگیری میکنند، و حجم بالای آن مثلا یک بسته 100 تایی 200 تایی حتی میتونه جرم محسوب بشه. من که ترجیه میدم این یک قلم رو با خودم نبرم.

در ضمن برای بردن دارو های خاص ( گوارشی و غیره که در بالا اشاره شده) 100% باید گواهی پزشکی مربوطه همراهتون باشه. اگه ازتون پرسیدن این داروها رو برای چی با خودت حمل میکنی؟، این که بگید من بعضی موقع ها دلم درد میگیره دلیل قانع کننده ای برای پلیس فرودگاه نمیتونه باشه!!

یادتون باشه به هیچ وجه داروها رو لای لباس ها و چمدوناتون قایم نکنید. اگه اتفاقی چمدونتون رو باز کردند و یکی از قرص هارو پیدا کردند یک راست میرید به security room. چون استنباط بر این میشه که حتما ریگی به کفشتونه که قرص هارو قایم کردید.

لطفا در همفکری دقت کنید.
    1. مسکن های تجاری مثل Advil (ژلوفن!)، Panadol و ... جزو داروهای مجاز جهت خرید، فروش و حمل و نقل در تمام دنیا هستند.
    2. همین رویه در مورد داروهای گوارشی هم صدق میکنه
    3. در مورد قایم کردن داروها در بین لباس ها کمی کم لطفی کردید... عرضِ من در جا دادن داروها در بین لباسها و جدارهای چمدون به جهت استفاده بهینه از فضای موجود بود. با توجه به اینکه با توجه به استفاده از x-ray و ردیابهای شیمیایی و سگ های پلیس معمولاً قضیه ی پنهان کردن دارو در چمدون بیشتر به شوخی شبیه هستش !
    4. مواردی که توصیه شده، پیش از این بارها و بارها توسط شخصِ من و دوستان دیگه تجربه شده با این حال در صورتی که دوستانی در مورد صحت مسائل پیشنهادی شک دارن یا در مورد اونها تردید جدی دارن، عقل حکم میکنه که به شک و تردید خودشون بها بدن

Member

من پارسال تمام داروهای مورد علاقه ام را با خودم آوردم و در چمدان گذاشتم. اگر خواب آور و مسکن و ... استفاده میکنید مطمئن باشید که در فنلاند به هیچ وجه نمیتوانید فراهم کنید. اون چیزی که من از سیستم پزشکی فنلاند دیدم بیمار در حال مرگ رو فقط سرکار میزارن و مطمئن باشید تهیه دارو اینجا غیرممکن است. درضمن اگر نسخه پزشک معالجتان را به همراه داشته باشید اگر داروها را پیدا کردن نسخه را نشان میدهید. با این حال مسوولیتش به عهده خودتان هست. من برایم مهم نبود و هرچی خواستم با خودم آوردم.کارهای دندانپزشکی را حتما در همان تهران انجام دهید. فنلاند یک کشور بسیار مرفه و به شدت بهتر از ایران است ولی به نظر من امکانات پزشکی و سطح پزشکان ایرانی وامکان دسترسی در ایران خیلی بهتر از فنلاند است. پس اینجا باید خودتان خوددرمانی کنید.
    البته باز هم مسولیت هرچیزی با خودتان هست.
    ممکنه حالا بعضی مسکن ها که متداول نیست یا آرامبخشهای خیلی قوی برایتان دردسر درست کنه ولی داروی گوارش محال میدونم اتفاقی بیفته
    ویرایش توسط arvin-1980 : June 19th, 2012 در ساعت 05:17 AM

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud mac نمایش پست ها

لطفا در همفکری دقت کنید.
    من هم هیچوقت دچار مشکل نشده ام، همیشه کوله باری از دارو همراهم بوده، سرماخوردگی ،استامینوفن کدئین، آنتی هیستامین، آموکسی سیلین، خلاصه هر چی که لازمم بوده. هر چند بعضی هاشون رو تا سال ها بعد هم به کارم نیومده. پلیس هم کاری به این داروها نداره، تصورم اینه که از این چند صد نفر (یا شاید چند هزار نفر؟) دانشجویی که هر سال از ایران خارج می شوند، درصد خیلی زیادیشون با خودشون داروهای مختلفی می برند و تا به حال هم نشنیده ایم که کسی مشکل دار شده باشه، برای هر کشوری. اگر کسی چیزی شنیده بد نیست به بقیه هم بگه که ماجرا چی بوده. اما خیلی بعید می دونم کسی به داروی همراه شما ایراد بگیره.

احتمال اینکه بار شما رو هم بگردند زیاد نیست، اما اگر هم بگردند دنبال بمب و خرابکاری جدی خواهند بود نه دارو. یک بار قبل از ورود و موقع چک پاسپورت، چند ساعت بی دلیل پاسپورت من رو نگه داشتند و من رو بردند برای مصاحبه (بازجویی شاید!) و صد جور سوال و جواب کردند و بارم رو با صد جور دستگاه چک کردند و باز هم کردند و گشتند. حتی پول همراهم رو شمردند، کلی دارو همراهم بود، دست کم صد برگ قرص و کپسول مختلف، اما این چیزها اصلا براشون مهم نبود. آخرش هم گفتند که این یک رندوم چک معمولی بوده و بفرما برو (حالا شاید در آن روز خاص آلارمی داشتند و می خواستند حواسشون بیشتر به آدم ها باشه).

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

در این قسمت و در جواب به دوستان پستی گذاشته بودم و توضیحاتی داده بودم که به حول قوه الهی بدلیل رعایت نکردن بعضی قوانین به جای اینکه ویرایش گردد پاک سازی کامل شد که به شخصه بسیار متاسف شدم از دیدن این قضیه و دیگه تمایلی به ادامه این موضوع ندارم و فقط برای دوستان عازم یک نکته رو اشاره میکنم که اگر دوستانی بوده اند که توانستند داروهایی با خود ببرند و بیارند، این معنیش این نیست که هیچکس حق نداشته جولوشون بگیره!!! پلیس گاهی با دیدن مسافر و شناختی لحظه ای که از مسافر پیدا میکنه از بعضی مسائل چشم پوشی میکنه، اما اگر اون روز نخواهد روی خوش نشون بده رو به حساسیت های بین المللی اخیر روی ایرانیان اضافه کنیم، بد نیست به عقل مون اجازه بدیم درصدی احتیاط به این موضوع اختصاص بده.

فقط یک سوالی برای من باقی میمونه که اگر دوستان بالا جواب بدهند، بنده و سایر دوستان بسیار استفاده خواهیم برد. و اون سوال این هست:

آیا شما که تشویق به بردن دارو آن هم به مقادیر و انواعی که فرمودید میکنید، آیا گارانتی میکنید که برای دوستان مسافر هییییییچ مشکلی پیش نخواهد اومد؟؟؟ و اگر بله.. و گارانتی میکنید، لطف بفرمائید چطور؟؟؟

یعنی اگر منه نوعی اونجا تو فرودگاه مشکلی برام پیش اومد و 1 ساعت 2 ساعت بدلیل مشکوک بودن معطل بازرسی و بازجویی توسط پلیس شدم و هر لحظه به از دست دادن پرواز ترانزیتم بیشتر و بیشتر نزدیک شدم اون هم در حالی که این موضوع هییییچ اهمیتی برای پلیس نداره ه ه ... ، چطور با شما تماس بگیرم تا مشکلم رو فالفور و در جا حل کنید.؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)