صفحه 19 از 48 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 479

موضوع: وسایل ضروری سفر

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری سفر و خرید لپ تاپ از فنلاند

سلام اگر گواهی نامه خود را بین المللی کنیم دیگه لازم به ترجمه نیست دیگه ؟ یعنی فکر کنم خیلی معتبر تر از ترجمه باشه . اصل گواهینامه کجا ها بدردمون می خوره چون من نمی خوام اصل رو ببرم به عنوان مدرک شناسایی می خوام اینجا باشه .

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saram نمایش پست ها
    سلام اگر گواهی نامه خود را بین المللی کنیم دیگه لازم به ترجمه نیست دیگه ؟ یعنی فکر کنم خیلی معتبر تر از ترجمه باشه . اصل گواهینامه کجا ها بدردمون می خوره چون من نمی خوام اصل رو ببرم به عنوان مدرک شناسایی می خوام اینجا باشه .
    اینجا ترجمه گواهینامه رو می خوان نه بین المللیشو. اصلشم باید همراهتون باشه چون اینجا تحویل می گیرن اصلشو.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها
    اینجا ترجمه گواهینامه رو می خوان نه بین المللیشو. اصلشم باید همراهتون باشه چون اینجا تحویل می گیرن اصلشو.
    آقا من گواهینامم رو ترجمه کردم و یک نکته داره : 6 ماه دیگه اعتبارش تموم میشه.
    این موضوع براشون مهمه؟ اگر آره که بفرستمش برای تمدید و جدیدش رو دوباره ترجمه کنم

یعنی بین المللی کردن گواهینامه هیچ ارزشی نداره ؟ من فکر می کردم اگه بین المللی باشه دیگه لازم نیست اصلش رو بیاریم به خاطر همین میخواستم بین المللی کنم ؟ یعنی حتی اگر ترجمه هم داشته باشیم هنگام رانندگی حتما اصلش فارسیش باید باشه ؟

رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saram نمایش پست ها
    یعنی بین المللی کردن گواهینامه هیچ ارزشی نداره ؟ من فکر می کردم اگه بین المللی باشه دیگه لازم نیست اصلش رو بیاریم به خاطر همین میخواستم بین المللی کنم ؟ یعنی حتی اگر ترجمه هم داشته باشیم هنگام رانندگی حتما اصلش فارسیش باید باشه ؟
    واسه رانندگی اگه گواهی نامه ایرانیت روش انگلیسی داشته باشه میشه تا 6 ماه باش رانندگی کرد . با بین المللی نمی دونم چقد میشه . اما اگه بخوای تمام مدتی که اینجایی بتونی رانندگی کنی حتما باید گواهینامه فنلاندی بگیری. اعتبارشم تا 70 سالگیته !

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezabsb نمایش پست ها
    آقا من گواهینامم رو ترجمه کردم و یک نکته داره : 6 ماه دیگه اعتبارش تموم میشه.
    این موضوع براشون مهمه؟ اگر آره که بفرستمش برای تمدید و جدیدش رو دوباره ترجمه کنم
    تمدیدش کن. چون اینجا بعد 6 ماه که موندی می تونی واسه گواهینامه درخواست بدی. اون موقع هم دیگه گواهینامه فعلیت اعتبار نداره.

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

یک نکته ی خیلی مهم.

اگه قصد خرید لپ تاپ دارید خیلی دقت کنید.

اگه یادتون باشه من پنجشنبه رفتم رفتم که یه لپ تاپ بخرم. اول یه مدل Dell رو پسندیده بودم که طرف راغبم کرد یه مدل از HP رو بخرم که هم بهتر بود و هم یکم خوشگل تر. وقتی اچپی رو باز کرد LED اش مشکل داشت و چون همون یدونه بود مجبور شدم همون Dell رو بخرم. آقا چشمتون روز بد نبینه اولین باری که روشنش کردم تو خونه تا دوتا برنامه رو باز کردم یهو تصویرش ریخت بهم و منم کپ کردم و سریع خاموشش کردم. این اتفاق دوبار دیگم دیروز افتاد. یعنی 3 بار تو 24 ساعت نگذسته از تاریخ خرید. اما بار سوم زرنگی کردم و از تصویر مانیتورش فیلم گرفتم. ( یه تجربه: اگه همچین مسلئه ای براتون پیش اومد همون لحظه ازش فیلم بگیرید. اگه تصویر صورت خودتونم تو فیلم باشه دیگه مو لا درز مدرکتون نمیره) خلاصه امروز بردم که پسش بدم. اولش نه و نوو کرد اما بعد که دو تا دیگه از همون مدل رو باز کرد و همونجا دوباره اینطوری شدن دیگه دندوناش ریخت و دهنشو بست که آبروش نره جولو بقیه . من پولمو کامل پس گرفتمو اومدم بیرون.

خلاصه که خیلی مراقب باشید اوضاع بازار لپ تاپ بد خر تو خریه. اگه میخاید لپ تاپ بگیرید زودتر بگیرید که اگه ازین مشکلات براش بوجود اومد وقت داشته باشید واسه پیگیری! موقع خرید هم خیلی دقت کنید.

Member ماشین لباسشویی آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU

درود
    با اینکه بحث تخصصی در مورد لپ تاپ جایز نیست، میخاستم با عرض پوزش فقط 1 نکته رو بگم:
    من جند روز پیش یک لپ تاب ASUS خریدم، مدلش K53SD هست و هیچ مشکلی نداشت و راضی هستم، قبلش هم کُلی مشورت کردم تا در انتها این مدل رو انتخاب کردم.

یک سوال هم از دوستانی که در فنلاند اقامت دارن داشتم:
    در فنلاند سبزی-خوردن پیدا نمیشه؟ شما نیاز ِ بدنتون به سبزیجات رو چگونه تامین میکنید؟
    لطفاً یک مقدار توضیح بدید و همچنین اگر مواد غذایی خاصی در اونجا وجود نداره ، به ما اطلاع بدید تا با آمادگی لازم بیایم.
    ممنونم
    دنیای زیبای ما!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ماشین لباسشویی نمایش پست ها
    درود
    با اینکه بحث تخصصی در مورد لپ تاپ جایز نیست، میخاستم با عرض پوزش فقط 1 نکته رو بگم:
    من جند روز پیش یک لپ تاب ASUS خریدم، مدلش K53SD هست و هیچ مشکلی نداشت و راضی هستم، قبلش هم کُلی مشورت کردم تا در انتها این مدل رو انتخاب کردم.

یک سوال هم از دوستانی که در فنلاند اقامت دارن داشتم:
    در فنلاند سبزی-خوردن پیدا نمیشه؟ شما نیاز ِ بدنتون به سبزیجات رو چگونه تامین میکنید؟
    لطفاً یک مقدار توضیح بدید و همچنین اگر مواد غذایی خاصی در اونجا وجود نداره ، به ما اطلاع بدید تا با آمادگی لازم بیایم.
    ممنونم
    سلام این سوال منم هست
    من بعید می دونم به راحتی بشه مواد غذایی برد اونجا، قبلاً شنیده بودم که تو فرودگاه ممکنه ایراد بگیرن. اگه کسی تجربه ای داره و چیزی بدون مشکل برده لطفا مارو هم در جریان بزاره.
    سبزی رو نمی دونم اما میوه و کاهو به راحتی باید پیدا بشه. پیشنهاد می کنم چند بسته قرص مولتی ویتامین و مولتی مینرال با خودتون ببرید تا آشنا بشید با سیستم اونجا ویتامین لازم رو تامین کنید.
    تو سایت turkish airlines یه لیست از مواد ممنوع در سفر داره (جالب بود مثلاً دما سنج بدن ممنوعه) اونو مطالعه کنید. یه راه دیگه هم اینه که ما سبک بریم بعد بعدا خانوادمون با پست بفرستن یه چیزیایی رو ظاهرا از اضافه بار دادن ارزونتر میشه، turkish airlines که فقط بیست کیلو مجانی میشه برد بعد به ازای هر کیلو اضافه نزدیک 15 یورو....

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar_m نمایش پست ها
    سلام این سوال منم هست
    من بعید می دونم به راحتی بشه مواد غذایی برد اونجا، قبلاً شنیده بودم که تو فرودگاه ممکنه ایراد بگیرن. اگه کسی تجربه ای داره و چیزی بدون مشکل برده لطفا مارو هم در جریان بزاره.
    سبزی رو نمی دونم اما میوه و کاهو به راحتی باید پیدا بشه. پیشنهاد می کنم چند بسته قرص مولتی ویتامین و مولتی مینرال با خودتون ببرید تا آشنا بشید با سیستم اونجا ویتامین لازم رو تامین کنید.
    تو سایت turkish airlines یه لیست از مواد ممنوع در سفر داره (جالب بود مثلاً دما سنج بدن ممنوعه) اونو مطالعه کنید. یه راه دیگه هم اینه که ما سبک بریم بعد بعدا خانوادمون با پست بفرستن یه چیزیایی رو ظاهرا از اضافه بار دادن ارزونتر میشه، turkish airlines که فقط بیست کیلو مجانی میشه برد بعد به ازای هر کیلو اضافه نزدیک 15 یورو....
    برای من که زده 30 کیلو مجازی بار ببری . بعد قیمت هر کلیو هم بستگی به فرودگاه مبدا و مقصد دارد .
    Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)