صفحه 2 از 48 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 479

موضوع: وسایل ضروری سفر

Senior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری و مورد نیاز برای سفر و اقامت دانشجویی در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط aydaaa نمایش پست ها
    من پیشنهاد میدم اگه گواهی نامه دارید اون رو هم بین المللی کنید. شاید لازمتون بشه. البته خودم مراحلش رو نمی دونم که چه جوریه اگه کسی می دونه کمک کنه لطفا
    در مورد گواهی نامه دوست عزیزمون ایزاک خیلی خوب گفتن... اینجا (رشت) یه آژانس مسافرتی هست همون 30 تومن رو میگیره خودشون بین المللی میکنن گواهی نامه رو... فک کنم تهران هم پیدا بشه ، از آزانس های نزدیک خونه بپرسین....
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط izak نمایش پست ها
    به نظرم برای مارک های دیگه به جز اپل فرق چندانی نکنه. من مدتی با لپ تاپ خواهرم که اپله کار می کردم و خیلی راضیم (این نظر شخصی منه فقط. چرا که دارای سیستم پردازشگری در حد قابل قبولیه، وضوح تصویر. شارژ کافی. سبک بودن، حتی ویندوز هم روش نصب میشه و.. )
    باید توجه کنید که:
    بله مالیات تقریبا 16 درصدی دارند
    محصولات اپل برای دانشجوها یه 100 دلاری تخفیف داره
    اینجا تو ایران اپل دست کم 200 الی 300 هزارتون گرونتر از قیمت واقعیشه ارزه میشه
    راستی اگه اشتباه نکنم دانشگاه هلسینکی بود که لپ تاپ می داد به دانشجوهاش و بعد از اتمام تحصیلات می تونستن بخرندیا که پس بدند (این رو چند ماه پیش توی یکی از کاتالوگ های دانشگاه دیدم)
    با این وجود قسط بندی هم دارند که مبلغ رو یک جا ندید
    در مورد گارانتی هم باید بگم. همینجا هم داخل ایران گارانتی بین المللی وجود داره. ولی من شخصا گارانتی فنلاندی رو ترجیح میدم

اینم بایستی بگم که بیشتر دوستان لپ تاپشون رو از ایران خرید می کنند
    راستی یه سوال. با توجه به قوانین سخت کپی رایت استفاده از نرم افزار های قفل شکسته (مجموع نرم افزار ها و...) نظرتون چیه؟

قبلش چند تا نکته رو همین جا بگم:
    یه راه حل اینه که از سیستم لینوکس استفاده بشه چون خودش و نرم افزاراش رایگانه و بیشتر نیازها رو پوشش میده ولی همچنان نیاز به ویندوز محسوسه
    دوم این که اغلب خود دانشگاه رمزی رو به شما میده که با ورود به سایتی میتونید یه سری از نرم افزارها رو اصلشو رایگان دانلود کنید
    سوم اینکه کسی نمیاد سراغتون که چرا قفل شکسته استفاده کردید ولی اگه روزی بر حسب اتفاق پلیس از این کاره شما در یه بازرسی ساذه بو ببره ممکنه 5 سال آب خنک بخورید و مجبور به پرداخت 250 میلیون تومن وجه رایج مملکتی بشید چه شود..........

خوشحال میشم دوستان مطلع تر تبادل نظر کنن
    خب حرف شما از خیلی لحاظ ها درسته... اپل واقعا با کیفیته....
    و دم دانشگاه هلسینکی گرم.... چقدر مهربون هستن آخه؟

اما یه نکته واسه من خیلی مهمه... اونم ویندوزه.... سیستم عامل اپل مکینتاشه و هر نرم افزارش رو باید خرید چون فقط تو یه کامپیوتر نسب میشه!!! و من اصلا دوس ندارم ویندوز رو ول کنم و توی دیار غربت (آه) بشینم تازه ببینم این سیستم عامل مکینتاش چطوریه.... تازه اگه بشه روش راحت ویندوز نسب ، معلوم نیست ویندوز باید از کجا بیاریم.... این تنها مشکله اپله به نظر من..

اما در مورد نرم افزار .... اصلا نگران نباش چون سایت های دانلود نرم افزار اینقدر زیاده که هر چی بخای سه سوت دانلود میکنی.... اصلا به نظرم هیچ نرم افزاری (غیر از اریجینال ها) با خودتون نبرید...
    اگه باورتون نمیشه سری به این سایت بزنین: forumw.org که اونم یه فرومه برای به اشتراک گذاشتن فیلم و نرم افزار و بازی.... یادت باشه اونجا سرعت اینترنت با ADSL اینجا هم قابل مقایسه نیست...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima1977 نمایش پست ها
    با توجه به اينكه اقلامي كه بايد برد يا خريد خيلي متنوعند (و نميدونم چي رو بايد برد و چي رو بايد خريد) پيشنهاد ميكنم ليست هاي جدا درست كنيم و آپلود كنيم همينجا. اونوقت هركس آيتم جديدي به ذهنش رسيد ميتونه اضافه كنه و دوباره آپلود كنه.
    دسته بندي من شامل اين چيزاست، اگه موضوع جديدي به ذهنتون ميرسه لطفا همفكري كنين (به خصوص دوستايي كه فنلاندن)

1. وسايل الكترونيك و نرم افزار: مثل موبايل، لپ تاپ، فلش مموري ...
    2. وسايل آشپزخانه: ماهيتابه، بشقاب، كارد...
    3. لوازم بهداشتي-آرايشي: سشوار، ناخنگير، كرم، حوله...
    4. كتاب: كتاب درسي، كتاب شعر، ديكشنري...
    5. لوازم التحرير: غلط گير، ماركر، پاك كن، دفتر....
    6. پوشيدني: لباس ورزشي، لباس گرم، دمپايي، كفش ورزشي...
    7. مواد غذايي: كنسرو، مربا، ترشي...
    8. مدارك: تحصيلي، شناسايي....
    9. دارو و پزشكي: چسب زخم، استامينوفن...
    10. لوازم داخل اتاق: بالش، قاليچه، پتو، دستمال كاغذي...
    11. متفرقه: كيف، كوله پشتي...

اينا چيزايي بود كه به ذهن من رسيد. براي اولي هم يه ليست پيشنهادي ميذارم. ممنون ميشم كاملش كنين
    من یکی از دوستام میگفت داری میای حتما با خودت یه سری هدیه همبیار که کریسمس یا موقعی که جشنه به استاد راهنمات و اونایی که بهت کمک میکنن بدی... البته چیزای ارزونی که اینجا پیدا میشه ؛)

اما ضروری نیست D: بیشتر مصلحتیه!!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

Thumbs up پاسخ : وسایل ضروری و مورد نیاز برای سفر و اقامت دانشجویی در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    اما یه نکته واسه من خیلی مهمه... اونم ویندوزه.... سیستم عامل اپل مکینتاشه و هر نرم افزارش رو باید خرید چون فقط تو یه کامپیوتر نسب میشه!!! و من اصلا دوس ندارم ویندوز رو ول کنم و توی دیار غربت (آه) بشینم تازه ببینم این سیستم عامل مکینتاش چطوریه.... تازه اگه بشه روش راحت ویندوز نسب ، معلوم نیست ویندوز باید از کجا بیاریم.... این تنها مشکله اپله به نظر من..

برای ویندوز دو تا کار میتونی بکنی:
    ویندوز رو داخل مک نصب کنی به کمک نرم افزار Paralell desktop
    مزیت: می تونی وسط کار سریع تر به برنامه های ویندوز دسترسی داشته باشی و همزمان اینکه مکینتاش رو هم داری
    عیب: سی پی یو زودتر گرم میشه و من شخصا برای دراز مدت توصیه نمی کنم

دوم اینکه ویندوز رو جدا نصب کنی که وقت بالا اومدن سیستم انتخاب می کنی کدوم سیستم عامل باشه (مثل این میمونه که یه ویستا و XP همزمان نصب کنی)

بهتره که از ویندوز اصل استفاده کنی و اینکه چه جوری گیر بیاریم، با همون اکانت دانشگاهی ویندوز هم میشه دانلود کرد (خیلی موثقه البته بستگی به دانشگاه داره)

راستی اپل یه خودکار هم داره به نام pulse که فوق العاده باحاله
    نحوه کارش اینطوره که چند تا دفتر مخصوص همین خودکاره و مثلا وقتی شما با یه نکته که استاد گفته رو می نویسید خودش اون نوشته رو با صحبت های استاد ذخیره می کنه (دیگه نگران این نباشید که دستتون کنده و یا نمی تونید همه نکات رو که استاد می گه بنویسید.) من خودم امتحانش کردم و تا استفاده نکنید تعریف بیهودست
    هرچند ابو علی سینا و مادام کوری از این چیزا نداشتن. پس زیادم مهم نیست
    ویرایش توسط izak : July 2nd, 2010 در ساعت 11:56 PM

سلام.
    لازم دیدم که چند تا نکته رو یاد آور بشم .
    اولا به همتون پیشاپیش خو شامد می گم.
    در مورد وسائل باید بگم که اینجا پوشاک خیلی گرونه.تا اونجا که می تونید سعی کنید با خودتون از ایران البسه بیارید.اینجا یک کاپشن معمولی تا 250 یورو قیمت داره.
    دمپایی حتما با خودتون بیارید.برای چند روز اول برای خودتون غذای آماده یا کنسرو بیارید.
    وسایلی رو هم که بچه ها بالا گفتن اگر جا دارید با خود بیارید.
    کنسرو ماهی قیمتش 1.24 یورو هست زیاد با ایران فرق نداره.
    اینجا چند تا فروشگاه افغانی هستن که کنسرو قرمه سبزی و ... رو هم می فروشن.حدود 3.5 یورو هم قیمتش هست.
    وقتی فرودگاه هلسینکی رسیدید یک سیم کارت باید بخرید.مقرون به صرفه ترینش مارک Saunalahti هست که می تونید ایران رو هم باهاش بگیرید.
    در مورد لپ تاپ این یک سایتی هست می تونید قیمتها رو ببینید.
    http://www.gigantti.fi/catalog/tieto...72392!laptop!2)
    با گوگل ترانسلیتور می تونید ترجمش کنید.
    سعی کنید گوشی خودتون زو بیارید واینجا گوشی گرونه.
    اینها هم چند تا سایت که قیمتها رو می تونید از اینجا ببینید .با گوگل ترانسلیتور می تونید ترجمش کنید.
    http://www.gigantti.fi/
    http://www.prisma.fi/market/prisma?a...&pageName=Main
    و حتما تا 10 یورو پول خورد تو جیبتون باشه برای اتوبوس .حتما چند تا اسکناس 20 یورو پهلوتون باشه.
    رسیدید حتما یک حساب تو بانک Nordea یا بانکهای دیگه باز کنید و منتظر بشید تا کارت بانک در خونتون بیاد.حتما بگید که Net Bank هم می خواید.
    ویرایش توسط Ashymashy : July 3rd, 2010 در ساعت 01:16 PM

تو این پست بهتون می گم که بعد از رسیدن به فنلاند چه کار هایی رو باید انجم بدید.
    اول از همه یک حساب باید تو بانک باز کنید.
    بعد برا study enrollment باید اقدام کنید که این رو باید از اینترنشنال آفیس باید بخواهید.که بهتون می گن یک مبلغی رو که بهتون هم قبلا گفتن به حساب دانشگاه واریز کنید.
    با این کاغذ می تونید،غذا با تخفیف دانشجویی بخورید.
    حتما از اینترنشنال آفیس بخواید تا یک نامه بنویسه برای ایستگاه اتوبوس تا کارت اتوبوسه دانشجویی بهتون بدن.
    حتما بخواید تا آدرس اداره یی رو که finnish ID صادر می کنه رو براتون بدن ،برید اوونجا و بخواید تا براتون کد فنلاندی صادر کنند.تمام مدارک ،پاسپورت و study enrollment و مدارک دانشگاهی تون و آدرس خونتون رو با خودتون ببرید.
    بعد از این که کد قنلاندی تون اوومد در خونه برید بانک بگید که می خواهید check in costumer بشوید.بانک به خاطر سرویسی که به شما می ده 2 یورو ماهی کم می کنه .اگر این کار رو بکنید کم نمی کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - آزاد تهران مرکز

اين موضوع لپ تاپ داره خيلي جالب ميشه. من خودم هنوز بين Apple و Windows انتخاب نكردم. بحث خودكار مخصوص هم كه Izak گفتن، جالبه. فكر كنم تو مايه پد هاي جنيوسه؟
    فكر كنم جاي يك تاپيك در اين مورد خاليه. قبلا تاپيكي در مورد نوت بوك بود كه قفل شد. چون هر كشور شرايط خودشو داره فكر ميكنم بد نيست تو انجمن فنلاند يك تاپيك در مورد نوت بوك و نرم افزار ايجاد بشه.

Senior Member

با تشکر بسیار ویژه از جناب اشی مشی .... خیلی اطلاعاتتون کاربردی و عالی بود...
    من چند تا سوال دارم :
    - این که میگید پوشاک گرونه درست ما شندیم توی حراج خیلی ارزون میشه... میشه بگین حراج اونجا کیه؟ واعا ارزون میشه؟ آخه اینم شنیدیم که لباسای زمستونی ایران اونجا فایده نداره و اصلا گرم نمیکنه!!
    - در مورد سیم کارت دانشگاه بهمون سیم کارت نمیده؟
    - در مورد لپ تاپ نظر شما چیه؟ اینجا بگیریم یا اونجا؟ اپل بهتره یا بقیه؟ تفاوت قیمت خیلیه؟ حراج لپ تاپ نداریم؟ D:
    - در مورد حساب بانکی ، دانشگاه برامون حساب وا نمیکنه؟ این حسابی که گفتید شامل کارت اعتباری هم میشه؟ اصلا میتونیم کارت های اعتباری رو همون اول بگیریم؟ (مستر کارت و ویزا کارت) یا یکم باید صبر کنیم؟

واقعا مرسی از کمکتون ایشالا اومدیم اونجا یبار میای پیش ما مهمونی جبران میکنیم ؛) D:

در مورد پوشاک باید بگم که حراج می خوره ولی مثلا زمان سپتامبر پوشاک تابستون حراج می خوره ولی گاهی هم لباسهای زمستانه حراج می خوره ولی معلوم نیست کی باشه مثلا بعضیاش بعد از کریسمس حراج می خوره.ولی خود من تا الان با همین لباس های ایران زمستون رو گذروندم.مشکلی هم پیش نیومد.اینجا پوشاک کلا گرونه.
    در موردسیم کارت دانشگاه مسئولیتی نداره و به شما سیم کارت از طرف دانشگاه داده نخواهد شد.
    در مورد لپ تاپ باید بگم که لیست قیمتها رو اوون بالا گذاشتم و می تونید مقایسه کنید.فقط این رو بگم که اینجا تنوع محصولشون کم هست ،مارک های hp,acer,compaq,apple رو دارن محصولات دل خیلی کم هست . در مورد اپل و نوع لپ تاپ من اطلاعاتم در حدی نیست که بتونم نظر بدم.
    خودتون باید حساب باز کنید.این حساب شامل نت بانک برای خرید های اینترنتی و کارت الکترونیکی هست .کارت اعتباری زمانی داده می شه که شما کار داشته باشید،نه چیز دیگری.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ashymashy نمایش پست ها
    در مورد پوشاک باید بگم که حراج می خوره ولی مثلا زمان سپتامبر پوشاک تابستون حراج می خوره ولی گاهی هم لباسهای زمستانه حراج می خوره ولی معلوم نیست کی باشه مثلا بعضیاش بعد از کریسمس حراج می خوره.ولی خود من تا الان با همین لباس های ایران زمستون رو گذروندم.مشکلی هم پیش نیومد.اینجا پوشاک کلا گرونه.
    در موردسیم کارت دانشگاه مسئولیتی نداره و به شما سیم کارت از طرف دانشگاه داده نخواهد شد.
    در مورد لپ تاپ باید بگم که لیست قیمتها رو اوون بالا گذاشتم و می تونید مقایسه کنید.فقط این رو بگم که اینجا تنوع محصولشون کم هست ،مارک های hp,acer,compaq,apple رو دارن محصولات دل خیلی کم هست . در مورد اپل و نوع لپ تاپ من اطلاعاتم در حدی نیست که بتونم نظر بدم.
    خودتون باید حساب باز کنید.این حساب شامل نت بانک برای خرید های اینترنتی و کارت الکترونیکی هست .کارت اعتباری زمانی داده می شه که شما کار داشته باشید،نه چیز دیگری.
    این بحث مستر و ویزا کارت مدت زیادی هست که منو مشغول کرده.خب جناب ashymashy پس شما پیشنهاد می کنید که در همین ایران که هستیم برای مسترکارت فیزیکی اقدام کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)