صفحه 5 از 48 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 479

موضوع: وسایل ضروری سفر

Senior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری سفر و خرید لپ تاپ

نقل قول نوشته اصلی توسط nima1977 نمایش پست ها
    الان زنگ زدم به فرودگاه امام (51001)، وفتي گفتم فريت بار وصل كرد به ايران اير. براي فريت 50 كيلو بار به هلسينكي سوال كردم، گفت 100 كيلو حساب ميكنن و كيلويي 1200. به نظرم پرت گفت با چيزايي كه بچه ها گفتن نميخونه.
    يك مورد ديگه هم دردسر بردن بار از هلسينكي به مقصده (براي من لاپينرانتا). فكر كنين 1 كيف دستي. 1 كوله پشتي، 1 چمدون سنگين... بخواي چند تا كارتن سنگين هم دنبال خودت بكشي! كسي ميدونه راه كم دردسري براي فرستادن بار از انبار فرودگاه به شهرهاي ديگه هست يا نه؟
    دقیقا مشکل من هم همینه دیگه...
    و به همین دلیل کلا بیخیال فریت شدم... اگه آدم یه نفر هلسینکی داشته باشه خیلی خوبه اما ما که نداریم بهتره بیخیال شیم...

راجع به پست ایران هم فک کنید... بعد از اینکه رفتین اونجا مستقر شدین براتون بفرستن.... البته اون فک کنم کیلویی 10000 باشه
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    دقیقا مشکل من هم همینه دیگه...
    و به همین دلیل کلا بیخیال فریت شدم... اگه آدم یه نفر هلسینکی داشته باشه خیلی خوبه اما ما که نداریم بهتره بیخیال شیم...

راجع به پست ایران هم فک کنید... بعد از اینکه رفتین اونجا مستقر شدین براتون بفرستن.... البته اون فک کنم کیلویی 10000 باشه
    من پست زمینی رو سوال کردم کیلویی حدود 4 تومن در می اومد. البته بستگی به مقدار بار داشت. هر چه بیشتر ارزون تر و البته دو ماه گفت حدودا طول میکشه. پیشنهادش این بود که قبل رفتن بفرستید بارها رو که کمی بعد از رسیدنمون برسه به دستمون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

در این مورد زیاد جای نگرانی نیست
    معمولا کتابخونه دانشگاهها کامله و چون سیستم اروپایی به راحتی به سایتهایی مثل science direct- springer- - Oxford library و حداقل بیست تا سایت رسمی پولی دیگه به رایگان قابل دسترس براتون
    از ایران هم من خیلی از کتاب ها رو از این سایت می گرفتم البته اگه هنوز depositfile, rapidshare ف.---یل نشده باشند!
    www.ebookee.com
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - آزاد تهران مرکز

حمید جان که Tutor من و عده ای دیگه از بچه های ایرانی لاپینرانتاست در مورد فریت کردن و خرید و سایل ضروری توصیه هایی کرده که من برای اینکه در آینده هم کسانی که به Applyabroad مراجعه میکنن استفاده کنن خلاصه اونها رو اینجا میذارم:

1. کسانی که هلسینکی نیستند بهتره بیخیال فریت بشن (به خاطر دردسر و هزینه حمل زمینی)، همینطور بهتره اضافه بار هم نداشته باشین که تو فرودگاه معطل نشین
    2. غیر از وسایل خیلی ضروری چیزی نبرین. همه چیز اونجا هست، با قیمت ایران یا کمی بیشتر
    3. اگه کتاب فارسی خوب در موضوعات درسی دارین با خودتون ببرین (هرچند با توجه به محدودیت بار شخصا دارم بیشتر و بیشتر میرم تو کار iPad یا تبلت سبک! )

Member
    رشته و دانشگاه

منم اون مجموع کاج رو داشتم. حتی یه فلش مموری واسه قفلش داشت.
    بودنش خوبه. ولی شاید یک پنجم کتاب های مورد نیازم رو نداشت. بیشتر شامل هندبوک بود واسه رشته ما
    به نظرم یه پک کینگ یا لرد نرم افزاری هم با خودتون ببرید. گرچه سایت های دانلود ایرونی کم نذاشتن...
    مثلا با اینکه نرم افزار آفیس با یک سوم قیمت می فروشن ولی بازم برای ما که قفل شکسته استفاده کردیم پرداخت ۸۰۰۰۰ تومن فعلا زیاده

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc. Ecotechnology & Sustainable Development - MidSweden University

نقل قول نوشته اصلی توسط izak نمایش پست ها
    منم اون مجموع کاج رو داشتم. حتی یه فلش مموری واسه قفلش داشت.
    بودنش خوبه. ولی شاید یک پنجم کتاب های مورد نیازم رو نداشت. بیشتر شامل هندبوک بود واسه رشته ما
    به نظرم یه پک کینگ یا لرد نرم افزاری هم با خودتون ببرید. گرچه سایت های دانلود ایرونی کم نذاشتن...
    مثلا با اینکه نرم افزار آفیس با یک سوم قیمت می فروشن ولی بازم برای ما که قفل شکسته استفاده کردیم پرداخت ۸۰۰۰۰ تومن فعلا زیاده
    پک کینگ رو خریدم چند روز پیش 23000 تومن. به نظرم ببرید خیلی کاربردی و مفیده!
    دکتری در سوئد = نه تنها هزینه نداره، بلکه حقوق هم میگیرید (در صورت پذیرش: فول فاند، 5 ساله، هر سال هم افزایش پیدا میکنه)!!!
    از پاسخ گویی به سوالات عمومی و سوالاتی که در این سایت قبلاً پاسخ داده شده از طریق "پیام خصوصی" معذورم

بچه ها کسی آدرس سایتی رو می شناسه که بشه توش قیمت وسایلی مثل پلوپز و کتری برقی و از این قبیل رو چک کرد؟می خوام ببینم اگه اونجا ارزون تره بی خودی با خودم از اینجا بار نبرم.

Junior Member fafa1361 آواتار ها

www.gigantti.fi
    www.prisma.fi این دوتا رو چک کن . می تونی با گوگل هم ترجمه اش کنی
    ما همان چیزی هستیم که می اندیشیم
    هستی ما با افکارمان شکل میگیرد
    و دنیامان را با اندیشه هامان می سازیم.

Junior Member

سلام
    چند تا سوال دارم در مورد خرید سیم کارت و گوشی موبایل
    من این سه تا کمپانی رو نگاهی اجمالی داشتم. با مترجم گوگل صفحات رو باز کردم چون زبان اصلی فنلاندی بود
    TeleFinland, Saunalahti or GoMobile

من گوشی خودم رو که نوکیا هم هست می تونم ببرم؟ آخه اونطور که متوجه شدم روی بسته های خدماتی این شرکت ها که به صورت پیش فرض بود خودشون گوشی رو هم می دند و ماهیانه مبلغی رو دریافت می کنند و نمیشه گفت مثلا من خدمات رو می خوام ولی مثلا گوشی رو نه! آخه همش یه جا با همه. البته یه سری سرویس ها هم هست که
    مثلا واسه ۴ ماه با یه مبلغی می تونید از خدمات سیم کارت استفاده کنید ،...
    ولی من تو لیست امکانات فقط بعضی از سرویس ها مکالمات بین المللی رو دیدم. و یکیش هم تو لیستش زده بود ، تماس های دریافتی رایگان !!! حدس می زنم ممکنه مجبور باشید برای برخی مکالمات حتی اگه باهاتون هم تماس بگیرند درصدی رو شما پرداخت کنید؟؟
    با توجه به اینکه من بیشتر تماسهای خارجی (به ایران) خواهم داشت سرویسی که به صرفه باشه از نظر تعرفه ها شما کدوم رو پیشنهاد می کنید.
    و اینکه خریدن سیم کارت شهر به شهر فرق می کنه ، یا که از هموم هلسینکی هم میشه خرید کرد.
    ممنون از همگی دوستانی که وقت می گذارند

Member
    رشته و دانشگاه

سلام
    یه قابلمه کوچیک و یه ماهی تابه حتما با خودتون بارید چون اینجا این دو قلم خیلی گرونه:
    قابلمه متوسط: 45 الی 60 یورو
    ماهی تابه تقریبا 30 یورو

البته برای دست دوم با یک سوم قیمت هم میشه خرید که البته بازم گرونه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)