صفحه 9 از 48 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 479

موضوع: وسایل ضروری سفر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری سفر و خرید لپ تاپ

سلام
    تو همین فروم بچه های سال پیش نوشته بودن که دانشگاه هلسینکی به دانشجوهاش لپ تاپ می ده. کسی اطلاع دقیقی در این مورد داره؟ امسال هم همچین کاری می کنه؟ از کجا می تونیم مطمین بشیم؟
    ممنون

Junior Member

ايول دانشگاه هلسنكي ، ولي بيشتر دانشگاه ها تخفيف دانشجويي براي خريد لپ تاپ دارند، بطور كلي بالاي 25%.

Junior Member

سه سوال حياتي واسه من :

1- ايا كتري برقي از اينجا بخريم يا اونجا ، به نظر ميرسه كه فنلاند گاز نداره درسته؟
    2- مارك هاي خوب دوچرخه در فنلاند
    3- ماركهاي خوب پوتين در فنلاند

با تشكر

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alibaba2 نمایش پست ها
    سه سوال حياتي واسه من :

1- ايا كتري برقي از اينجا بخريم يا اونجا ، به نظر ميرسه كه فنلاند گاز نداره درسته؟
    2- مارك هاي خوب دوچرخه در فنلاند
    3- ماركهاي خوب پوتين در فنلاند

با تشكر
    کتری برقی بین 15 تا 50 یورو به راحتی پیدا می شه. دست دوم فروشی ها هم دارند که خیلی ارزون تر می تونی بخری. دست دوم فروشی های بزرگ و زنجیره ای هم دارند که کلا تخصصشون همین کاره و توشون همه چیز رو می تونی پیدا کنی. حتی گارانتی هم می کنند. معروف ترینشون Kierrätyskeskus است که به معنی مرکز استفاده مجدد می شه. این دست دوم فروشی ها با امکاناتی که دارند رو بعید می دونم تو کشور دیگه ای بشه دید.
    منظورت از مارک خوب دوچرخه چیه؟ واضح است که هر چی بیشتر پول بدی احتمال اینکه جنس بهتر بخری بیشتره. اگر دوچرخه خیلی گرون می خواهی این سایت رو ببین http://www.bikeplanet.fi/ اگر دوچرخه معمولی می خواهی حدود 200 یا 300 یورو می شه. دوچرخه دست دوم زیر 100 یورو هم پیدا می شه. ارزون تر حدود 50 یورو هم شاید پیدا شه.

خیلی نگران پوتین نباید باشی، فقط به گرمی اش فکر کن. شهرداری برف ها رو جمع می کنه، بنابراین اگر نمی خوایی توی زمستون بری جنگل، همون پوتین های معمولی کافیه. اگر برای تفریح بخواهی بری اسکی، اسنوبورد یا تیوب سواری باز هم همون پوتین های معمولی با یک جفت استوک (حدود 10 یورو) کافیه. من یک جفت پوتین از کفش ملی خریده بودم و گفتم وقتی اومدم اینجا می رم جنس خودشون رو می خرم که با آب و هواشون سازگار باشه، ولی بعدش دیدم هیچ نیازی نیست پوتین جدید بگیرم و تمام زمستون با همون بودم. خیلی از روزها هم با آدیداس معمولی می رفتم بیرون.
    اینجا هم بخواهی بگیری، پوتین بین 50 تا 150 یورو معمولی به حساب می آد.

نگران دمای هوا نباش، خیلی زود عادت می کنی. تو تهران اگر -5 می شد می گفتیم که دیگه سرما بی سابقه است اما اینجا که جوری عادت کردم که وقتی هوا حدود -5 بود دیگه حتی شال گردن هم با خودم نمی بردم.

Junior Member

سلام، من مقداري كنسرو و كشمش و خرما ميخوام با خودم بيارم ، ايا فرودگاه هاي امام خميني يا استانبول يا Oulu مشكلي با اين اقلام ندارند؟

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

سلام، من مقداري كنسرو و كشمش و خرما ميخوام با خودم بيارم ، ايا فرودگاه هاي امام خميني يا استانبول يا Oulu مشكلي با اين اقلام ندارند؟
    با سلام،

مشکلی نیست.
    فقط مایعات نداشته باشید.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mic_makarti نمایش پست ها
    با سلام،

مشکلی نیست.
    فقط مایعات نداشته باشید.

موفق باشید.
    مایعات رو می شه توی بار گذاشت اما نه توی چمدون کابین.

کلا هیچ کدوم از وسایل و مواد غذایی معمولی مشکلی نداره، فقط مایعات رو توی چمدون بار بگذار. حتما هم وسایلت رو وزن کن که توی فرودگاه اضافه بار ندی. به نظرم کنسرو نیار، وزن زیادی می گیره. غذای آماده برای دو سه وعده داشته باشی کافیه (فقط برای اینکه بلافاصله بعد از ورود که هنوز با محیط آشنا نیستی یا اگر شب یا روز تعطیل رسیدی، گرسنه نمونی). البته اگر دلت برای غذای ایرانی تنگ می شه غذای آماده راه حل خوبیه.
    خرما خوبه، گرمت می کنه

سللم به دوستان . می خواستم بدونم کسی از نرخ خرید لب تاب , پوشاک و موبایل در کشور سوییس خبر داره ؟ آیا قابل مقایسه با کشور فنلاند است یا نه ؟
    دیگر به خدا نمی گویم که مشکل بزرگی دارم , به مشکلم میگویم که خدای بزرگی دارم

Junior Member

سلام
    بچه های من می خواستم مطمئن بشم که جریمه هر کیلو اضافه بار 20 یورو با بیشتر
    یه جایی تو همین فروم خونم که با هواپیمایی ترکیه جریمه اضافه بار اینقدر حالا که دارم بارها مو می بیندم فکر می کنم که بار من از 30 کیلو یکم بیشتر می شه می خواستم دقیق میزان جریمه شو بدونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)