صفحه 10 از 100 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 992

موضوع: تحصیل فرزندان در کانادا (مهدکودک، دبستان و دبیرستان )

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : دبستانها و دبیرستان ها در کانادا

بله كاملا درسته وقتي تعداد دانش آموزان يك كلاس در يك گريد به حد كافي نباشد ولي در كلاسي ديگر با تفاوت يك گريد بيشتر يا كمتر، بيشتر از حد نصاب باشد، اين دو را تلفيق كرده و يك كلاس تركيبي تشكيل مي دهند.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    نه عزيزم، شما بايد نقطه شروع را در كانادا اول ژانويه هر سال حساب كنيد چرا كه سال جديد از اون شروع مى شه؛ پسر شما متولد دسامبر بوده بنابراين در تبديل تاريخ تولدش به ميلادي با اختلاف چند روز در سال مذكور قرار گرفته و مي تونه يه كلاس بالاتر بشينه ولي دخترتون خير، در ژانويه بوده. اما در ايران طبق تقويم شمسي هر دو در نيمه دوم سال بودند براي همين ديرتر از نيمه اولي هاي همون سال مدرسه رفتند. در كانادامبنا از اول ژانويه تا آخر دسامبر هر سال است و به دو نيمه تقسيم نمي شه.
    خب پس ایران هم دو نیمه نداره.... نقطه شروع را در ایران اول مهر هر سال حساب کنید چرا که سال جدید تحصیلی از اون شروع میشه از اول مهر هر سال تا آخر شهریور..... یک سال حساب میشه.... اول ژانویه تا آخر دسامبر هم یک سال حساب میشه... این قضیه نیمه اول و نیمه دوم رو ملت با توجه به هماهنگ شدنشون با نوروز در آوردن. بالاخره بچه های یا توی بازه زمانی یکساله هستند یا نیستن دیگه!
    یا باید قبول کنیم که هردو نیمه اول و دوم دارن یا هردو ندارن.... چون وضعیت مثل ایرانه با یه تفاوت ۳-۴ ماهه. که توی ایران بچه های من توی یکسال میفتادند توی کانادا توی دوسال ...
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

شروع سال تحصيلي را با شروع سال ميلادي اشتباه نكنيد. مثالي مي زنم:
    يك بچه در ژانويه ٢٠٠١ به دنيا اومده و در سپتامبر ٢٠١١ ( تقريبا شهريور ١٣٩٠) وارد كانادا مي شوند؛ مي ره كلاس چندم؟ پنجم. ولي اگه همين بچه بعد از ٧-٨ دي ماه ١٣٩٠ كه سال جديد ميلادي شروع شده يعني ٢٠١٢ وارد كانادا بشه مي ره كلاس ششم.
    موقع ثبت نام فقط به سال نگاه مي كنند نه به ماه تولد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    خب پس ایران هم دو نیمه نداره.... نقطه شروع را در ایران اول مهر هر سال حساب کنید چرا که سال جدید تحصیلی از اون شروع میشه از اول مهر هر سال تا آخر شهریور..... یک سال حساب میشه.... اول ژانویه تا آخر دسامبر هم یک سال حساب میشه... این قضیه نیمه اول و نیمه دوم رو ملت با توجه به هماهنگ شدنشون با نوروز در آوردن. بالاخره بچه های یا توی بازه زمانی یکساله هستند یا نیستن دیگه!
    یا باید قبول کنیم که هردو نیمه اول و دوم دارن یا هردو ندارن.... چون وضعیت مثل ایرانه با یه تفاوت ۳-۴ ماهه. که توی ایران بچه های من توی یکسال میفتادند توی کانادا توی دوسال ...
    دوست عزیز منظور از نیمه اول - نیمه دوم دو نیمه سال رسمی کشور است نه سال تحصیلی. وقتی میگوئیم در کانادا نیمه اول و دوم ندارد یعنی انتخاب سال کلاس بطور مطلق مبتنی برسال (و نه ماه) تولد شما بر اساس تقویم رسمی کشور است. در ایران نیمه اول و دوم داریم چون انتخاب سال کلاس نه فقط مبتنی بر سال تولد بلکه ماه تولد بر اساس تقویم کشور هم هست. تفاوتش فقط همین است.

به خدا منهم چیز دیگه ای نمیگم .... فقط چون توی ایران سال نوی تحصیلی با سال نوی رسمی کشور فرق دارن یه کمی قضیه ظاهر این رو پیدا میکنه که متفاوته... وگرنه هیچ فرقی ندارن به خدا....
    تمام مسائلی که ما اینجا باهاش دست به گریبان بودیم بازهم وجود دارند....
    حالا حرف شما قبول که پسر من سال ۲۰۰۱ به دنیا اومده و دخترم سال ۲۰۰۴ پس سه سال فرق کلاسی دارند ولی در حقیقت این دوتا ۲ سال باهم اختلاف سنی دارند نه سه سال... یعنی همون مسايل ایران با یه قیافه ی جدید وجود داره....
    البته شاید دارم زیادی اصرار میکنم.... اصلا بیخیالش.... واقعا اهمیتی نداره....
    امیدوارم بچه ها از زندگیشون راضی باشن... از شما هم که خیلی حوصله کردین و جواب من رو دادین ممنونم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    كارشناسي ارشد متالورژي - صنعتي اصفهان و اميركبير

در مورد 2001 پسر من هم 2001 هست و امسال اینجا رفت پنجم . همون کلاسی که اگه ایران هم بود میرفت
    تاريخ شروع پروسه در دمشق : 7 جولاي 2005 تاريخ ارسال مدارك آپديت : 1 دسامبر2009
    دریافت مدیکال در لندن 12 سپتامبر 2011- پاسپورت ریکوئست 4 نوامبر 2011 - دریافت ویزا : 28 دسامبر 2011 * کل پروسه :نزدیک 77 ماه

نقل قول نوشته اصلی توسط شادي نمایش پست ها
    در مورد 2001 پسر من هم 2001 هست و امسال اینجا رفت پنجم . همون کلاسی که اگه ایران هم بود میرفت
    پسر شما توی ایران نیمه اول بود... پسر من نیمه دوم... پسر من امسال کلاس چهارم بود...اما اگه میومد کانادا باید میرفت پنجم... با توجه به اینکه دروس اینجا با اونجا فرق میکنه من نگرانی از این بابت ندارم... فقط از الان دخترم ناراحته که یک سال عقب تر میفته از داداشش!
    پسر من ماه ۱۱ توی سال ۲۰۰۱ به دنیا اومده...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    پسر شما توی ایران نیمه اول بود... پسر من نیمه دوم... پسر من امسال کلاس چهارم بود...اما اگه میومد کانادا باید میرفت پنجم... با توجه به اینکه دروس اینجا با اونجا فرق میکنه من نگرانی از این بابت ندارم... فقط از الان دخترم ناراحته که یک سال عقب تر میفته از داداشش!
    پسر من ماه ۱۱ توی سال ۲۰۰۱ به دنیا اومده...
    به دخترتون بگید این شش ماه و یک سال عقب و جلو افتادن ها در زندگی هیچ تاثیری نداره. برعکس هم پایه اش قوی تر میشه و هم بیشتر وقت آزاد داره به تفریحاتش برسه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    به دخترتون بگید این شش ماه و یک سال عقب و جلو افتادن ها در زندگی هیچ تاثیری نداره. برعکس هم پایه اش قوی تر میشه و هم بیشتر وقت آزاد داره به تفریحاتش برسه.
    )))) در حقیقت منظورتون اینه که به خودم بگم! راستش یک ساله که مدیکالمون نمیاد و عقب افتاده و آدم یه کم روی اعصابش اثر میذاره و باید به یه چیزی گیر بدم دیگه.... مرسی

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

ببخشید دوستان
    من تازه این تاپیک رو کشف کردم! دختر من الان داره سوم راهنمایی میخونه. متولد جون 98 هست. اونجا گرید نه باید بره دیگه. درست میگم؟ (البته از سال تحصیلی آینده)
    چون شدیدا علاقمند به کارای هنری و ماکت سازیه، عزیزی بهم پیشنهاد کرد که به مدرسه earl haige بره. ظاهرا اونا برنامه های هنری خاص دارن. شما اطلاعاتی درمورد جو کلی اون مدرسه دارین؟ درمورد مشکلات بچه های gang و سایر موارد. دختر من متاسفانه خیلی "زیر سبدیه". به زبون جوونا کاملا پاستوریزه. میترسم که اونجا با کسایی دمخور بشه که خیلی برای ما مقبول نباشن. البته قطعا هیچ جایی مطلق خوب و بد نیست؛ ولی دارم درمورد اکثریت اون محیط سوال میکنم.
    ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین محبت کنین. چون این مطلب، آدرس احتمالی خونه آینده رو مشخص میکنه.
    با سپاس
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)