صفحه 17 از 100 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 992

موضوع: تحصیل فرزندان در کانادا (مهدکودک، دبستان و دبیرستان )

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دبستانها و دبیرستان ها در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ویندزور تحت پوشش Greater Essex County District School Board است که وب سایتش اینجاست: https://publicboard.ca/pages/default.aspx

روی اون سایت گفته اند برای اینکه ببینید بچه تون کدوم مدرسه باید بره این وب سایت رو چک کنید:
    https://geoquery.buskids.ca/
    اگر روی لینک مربوط به which school should I attend در آن صفحه کلیک کنید یک فرم میاید که وقتی آدرستان را وارد کنید به شما میگوید در محدوده کدام مدرسه هستید.

البته این فقط برای ویندزور است. برای شهرهای دیگر باید بورد های مربوطه شان را چک کنید.
    از راهنمایی شما ممنون ولی من دنبال یه سایتی هستم که کار برعکس رو انجام بده... من میخوام اسم مدرسه رو بدم بهم بگه کدوم محدوده شاملشه... من برم توی همون محدوده خونه بگیرم.... نه اینکه بعد از خونه گرفتن برم ببینم کدوم مدرسه بهش میخوره....
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    از راهنمایی شما ممنون ولی من دنبال یه سایتی هستم که کار برعکس رو انجام بده... من میخوام اسم مدرسه رو بدم بهم بگه کدوم محدوده شاملشه... من برم توی همون محدوده خونه بگیرم.... نه اینکه بعد از خونه گرفتن برم ببینم کدوم مدرسه بهش میخوره....
    بله متوجه هستم ولی من نتونستم چنین سایتی که موردنظر شماست رو پیدا کنم. میتونید آدرس های تقریبی در محل های موردنظرتان رو با گوگل مپ در بیاورید و بعد اونها رو در این سایت امتحان کنید.

ApplyAbroad Hero

دوستان ممنون میشم منم راهنمایی کنید.
    ما اگر ویزامون بیاد میخوایم اواخر اردیبهشت بیایم کانادا که تا اون تاریخ بچه ها تو ایران هنوز امتحان ندادن و مدرسه هاشون تمام نشده .حالا میخواستم بدونم که مدارس اونجا کی تمام میشن و از طرفی وقتی که بیایم, مدرسه باید بره یا باید صبر کنیم تا سپتامبر که سال تحصیلی بعدی شروع میشه.برای تابستان هم مدارس اونجا کلاس دارن ؟شما فکر میکنید دو هفته بیشتر بمونیم ایران که کلاس پنجم را اینجا تمام کنه یا قبل از امتحانها بیایم و اصلا دردسر امتحان را تو اون روزهای آخر به خودمون ندیم.و سوال دیگه اینکه برای مدارس اونجا مدارک خاصی باید از مدرسه اینجا بگیرم یا چیز خاصی نمیخواد.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    دوستان ممنون میشم منم راهنمایی کنید.
    ما اگر ویزامون بیاد میخوایم اواخر اردیبهشت بیایم کانادا که تا اون تاریخ بچه ها تو ایران هنوز امتحان ندادن و مدرسه هاشون تمام نشده .حالا میخواستم بدونم که مدارس اونجا کی تمام میشن و از طرفی وقتی که بیایم, مدرسه باید بره یا باید صبر کنیم تا سپتامبر که سال تحصیلی بعدی شروع میشه.برای تابستان هم مدارس اونجا کلاس دارن ؟شما فکر میکنید دو هفته بیشتر بمونیم ایران که کلاس پنجم را اینجا تمام کنه یا قبل از امتحانها بیایم و اصلا دردسر امتحان را تو اون روزهای آخر به خودمون ندیم.و سوال دیگه اینکه برای مدارس اونجا مدارک خاصی باید از مدرسه اینجا بگیرم یا چیز خاصی نمیخواد.
    بهتر است صبر كنيد كه بچه ها سال تحصيلى را درايران تمام كنند بعد تشريف بياوريد .
    حتى يك روز هم مانده به پايان مدرسه ميتوانند در مدارس كانادا ثبت نام كنند.
    براى تابستان معمولا مدرسه كلاس ندارند ولى city يا همان شهردارى برنامه هاى بسيار مفصلى دارد كه همه براى انها از قبل نام نويسى ميكنند (البته در تورنتو ، و جاهاى ديگر را خبر ندارم)
    در تورنتو تا كلاس ششم دبستان بچه هارا فقط براساس سن و تاريخ تولدشان معادل سازى ميكنند و كلاً هم درس زيادى ندارند
    از سال ششم به بعد امتحان رياضى و زبان انجام ميشود و مورد ارزشيابى قرار ميگيرند والبته سن و تاريخ تولد هم دخالت دارد و عموماً بچه هاى اىراني و البته چينى با توجه به تاريخ تولدشان هم طراز بچه هاى اينجا ميشوند ولى ممكن است احتياج بهESL هم داشته باشند . كه بعد از يكى دوسال صد درصد همسان ميشوند درس هاى اصلى وسخت از كلاس ده به بالا شروع ميشود وبراى رفتن به دانشگاه يا كالج بايد از كلاس ده كرديت لازم را كسب نمايند (حداقل ٣٠ كرديت تا پايان دبيرستان)
    غير از گواهى واكسيناسيون مدرك ديگرى لازم نيست.

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

بستگي به مدرسه دارهگاهي تا دبيرستان هم امتحان زبان و رياضي ندارند.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    بهتر است صبر كنيد كه بچه ها سال تحصيلى را درايران تمام كنند بعد تشريف بياوريد .
    حتى يك روز هم مانده به پايان مدرسه ميتوانند در مدارس كانادا ثبت نام كنند.
    براى تابستان معمولا مدرسه كلاس ندارند ولى city يا همان شهردارى برنامه هاى بسيار مفصلى دارد كه همه براى انها از قبل نام نويسى ميكنند (البته در تورنتو ، و جاهاى ديگر را خبر ندارم)
    در تورنتو تا كلاس ششم دبستان بچه هارا فقط براساس سن و تاريخ تولدشان معادل سازى ميكنند و كلاً هم درس زيادى ندارند
    از سال ششم به بعد امتحان رياضى و زبان انجام ميشود و مورد ارزشيابى قرار ميگيرند والبته سن و تاريخ تولد هم دخالت دارد و عموماً بچه هاى اىراني و البته چينى با توجه به تاريخ تولدشان هم طراز بچه هاى اينجا ميشوند ولى ممكن است احتياج بهESL هم داشته باشند . كه بعد از يكى دوسال صد درصد همسان ميشوند درس هاى اصلى وسخت از كلاس ده به بالا شروع ميشود وبراى رفتن به دانشگاه يا كالج بايد از كلاس ده كرديت لازم را كسب نمايند (حداقل ٣٠ كرديت تا پايان دبيرستان)
    غير از گواهى واكسيناسيون مدرك ديگرى لازم نيست.
    مرسی از پاسختون .میشه خواهش کنم دلیل اینکه میگید صبر کنم تا مدرسه ایرانش تمام بشه بعد بیام را هم بگید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون .میشه خواهش کنم دلیل اینکه میگید صبر کنم تا مدرسه ایرانش تمام بشه بعد بیام را هم بگید.
    البته اين نظر كاملاً شخصى است ولى به نظر من حيف است كه بخاطر چند هفته كل زحمات سال تحصيلى ايشان به هدر رود وقتى كه ميتوانند كلاس پنجم ايران را به راحتى پاس كنند و فارغ التحصيل شوند .

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    البته اين نظر كاملاً شخصى است ولى به نظر من حيف است كه بخاطر چند هفته كل زحمات سال تحصيلى ايشان به هدر رود وقتى كه ميتوانند كلاس پنجم ايران را به راحتى پاس كنند و فارغ التحصيل شوند .
    اگه کسی قصد برگشتن به ایران رو نداشته باشه هیچ لزومی نداره امتحان بده و مدرک بگیره ... به چه دردش میخوره؟ جز عذاب بچه هیچ فایده ی دیگه ای نداره. اینجوری بخواین فکر کنین که پس باید بگذارید بچه دبستان رو تموم کنه بعد! که معنی نداره. با توجه به اینکه دبستان توی ایران ۶ سال شده داشتن مدرک پنجم معنی خاصی نداره.
    فقط کسایی باید به امتحان پایان سال فکر کنن که این احتمال رو میدن ممکنه به ایران برگردن.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    اگه کسی قصد برگشتن به ایران رو نداشته باشه هیچ لزومی نداره امتحان بده و مدرک بگیره ... به چه دردش میخوره؟ جز عذاب بچه هیچ فایده ی دیگه ای نداره. اینجوری بخواین فکر کنین که پس باید بگذارید بچه دبستان رو تموم کنه بعد! که معنی نداره. با توجه به اینکه دبستان توی ایران ۶ سال شده داشتن مدرک پنجم معنی خاصی نداره.
    فقط کسایی باید به امتحان پایان سال فکر کنن که این احتمال رو میدن ممکنه به ایران برگردن.
    حرف شما درسته دوست عزیز ولی اینکه تا اونجا که امکانش هست پل های پشت سر خراب نشه هم خوبه. هر روز یک اتفاق تازه ممکنه در زندگی بیفته و برای 2 هفته صبر کردن شاید ارزش داشته باشه. خیلی ها میان اینجا بعد از مدتی بر می گردن هر چند از ابتدا این قصد رو نداشتند!!!!

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

من هم اگه بودم صبر مي كردم تا بچه ها امتحانشونو بدند. شما به عنوان يه تازه وارد نمي دونيد چه اتفاقي ممكنه براتون پيش بياد مثلا ممكنه تصميم بگيريد بعد از چند ماه موقتا به ايران برگرديد...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)