صفحه 86 از 100 نخستنخست ... 36767778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 992

موضوع: تحصیل فرزندان در کانادا (مهدکودک، دبستان و دبیرستان )

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : تحصیل فرزندان در کانادا (مهدکودک، دبستان و دبیرستان )

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    دلیل اینکه گفتم تو پیغام خصوصی برای این بود که صحبت دو نفره توی تاپیک عمومی نباشه، امیدوارم مدیران عزیز حذفش نکن. من نمیدونم توی اونتاریو چجوریه اما توی آلبرتا تا جایی که میدونم (البته شاید اشتباه میکنم) باید امتحان استان رو هم جداگانه برای اخذ دیپلم بدن و برای ورورد به دانشگاه همون نمره هااستفاده میشه نه نمره های امتحان پروگرامها.
    من سوالم بیشتر به ارجحیت AP یا IB برمیگرده، حقیقتش مدرسه ای که اتوماتیک وار برای ما هست IB هم ارائه میکنه و جزو یکی از بهترین مدارس هست اما خودمون بیشتر روی AP فکر میکردیم که یک مدرسه دیگه هستش و خیلی اما و اگر داره که اصلا شاگردی خارج از محدوده پوشش خودش قبول کنه یا نه.
    اتفاقا تحقیق من نشون میده که تفاوت اینکه پروگرام شرکت کرده باشند یا نه (البته با کسب نمره خوب) در تائید درخواست ورود به دانشگاه تاثیر محسوسی داره و راحت تر بودن درسهای گذرونده شده باعث ایجاد وقت بیشتر برای کار روی بقیه درسها میشه.
    توي انتاريو كه فقط يك امتحان براي ديپلم ميدن و با همون براي دانشگاه اپلاي ميكنن. مسلما نمره خوب گرفتن تو IB و AP سخت تر از معمول هست و از اون طرف هم دانشگاهها صرفا به نمره توجه ميكنن.
    IB بيشتر براي حالتي هست كه فكر كنيد بعدا براي آمريكا و يا كشور ديگه هم اپلاي كنن و در واقع اينترنشنال هست ، مثلا من خيلي مصري ميبينم اينجا كه تو كشور خودشون IB رفتن و اينجا با همون نمره ها براي دانشگاههاي اينجا اپلاي كردن و اكثرا پذيرش گرفتن.

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    توي انتاريو كه فقط يك امتحان براي ديپلم ميدن و با همون براي دانشگاه اپلاي ميكنن. مسلما نمره خوب گرفتن تو IB و AP سخت تر از معمول هست و از اون طرف هم دانشگاهها صرفا به نمره توجه ميكنن.
    IB بيشتر براي حالتي هست كه فكر كنيد بعدا براي آمريكا و يا كشور ديگه هم اپلاي كنن و در واقع اينترنشنال هست ، مثلا من خيلي مصري ميبينم اينجا كه تو كشور خودشون IB رفتن و اينجا با همون نمره ها براي دانشگاههاي اينجا اپلاي كردن و اكثرا پذيرش گرفتن.
    البته بنظرم فرمایش شما در مورد IB Diploma هستش و نه IB Courses، درسته؟
    در مورد نمره درج شده در دیپلم، اگر قرار باشه که نمره مثلا امتحان ریاضی IB بجای ریاضی کلاس 12 منظور بشه دقیقا فرمایش شما صحیحه که پایینتر خواهد بود اما اگر اونطور که من شنیدم و تو پست قبلی گفتم باشه، با توجه به اینکه مطالب ارائه شده در IB گسترده تر و عمیق تر از دروس معمول دبیرستان هست، منطقا باید باعث کسب نمره بالاتری برای دیپلم عادی بشه (مثل کسی که مثلا جبر چهارم دبیرستان رو خونده باشه و بخواد امتحان سوم دبیرستان رو بده)
    Don't feed the trolls

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    البته بنظرم فرمایش شما در مورد IB Diploma هستش و نه IB Courses، درسته؟
    در مورد نمره درج شده در دیپلم، اگر قرار باشه که نمره مثلا امتحان ریاضی IB بجای ریاضی کلاس 12 منظور بشه دقیقا فرمایش شما صحیحه که پایینتر خواهد بود اما اگر اونطور که من شنیدم و تو پست قبلی گفتم باشه، با توجه به اینکه مطالب ارائه شده در IB گسترده تر و عمیق تر از دروس معمول دبیرستان هست، منطقا باید باعث کسب نمره بالاتری برای دیپلم عادی بشه (مثل کسی که مثلا جبر چهارم دبیرستان رو خونده باشه و بخواد امتحان سوم دبیرستان رو بده)
    حداقل چيزي كه من تا الان ديدم اينه كه فقط به امتحان پايان ترم اكتفا نميكنن و مثلا الان كه دختر من pre-AP داره درس علوم را ، ممكنه كه سي يا چهل درصد نمره امتحان آخر ترم باشه و اون را معمولي امتحان بدن ولي قسمت عمده نمره را فعاليت ها و امتحان هاي قبلي شامل ميشه .همانطور كه گفتم اگر اينطور باشه همه بچه هاي IB بايد پس نمره هاشون صد باشه ولي عملا اينطور نيست و بعضا پشيمان هستن. بزاريد من برم از همان دوست رومانيايي بپرسم و خبرش را اطلاع ميدم.

Senior Member

من به شخصه تجربه ندارم چون تازه امسال دخترم گريد نه هست ولي در موردش خيلي تحقيق كردم، شايد بد نباشه همين جا بگيم چون بقيه هم ميتونن استفاده كنن. نتيجه تحقيقات ما هم به اينجا ختم شد كه چون هدفمون دانشگاههاي خارج كانادا نيست اصلا سراغ IB نريم چون احتمال اينكه نمره كمتري بچه ها بگيرن توي IB بيشتره . يك دوست رومانيايي كه بچه هاش را IB فرستاده بود به من گفت اگر به عقب برگردم مطمئنا هيچ كدام را IB ثبت نام نميكنم چون معتقد بود كه اگر اونجا بچه هاش مثلا نمره ٩٠ گرفتن پس تو مدرسه معمولي حتما ٩٥ ميتونستن بگيرن و معدلشون بالاتر ميشد و براي انتخاب رشته و دانشگاه دستشون باز تر بود و بهتر ميتونستن اپلاي كنن.اون چيزي كه من متوجه شدم ( حالا درست و غلط را خيلي مطمئن نيستم ) اينه كه بيشتر دانشگاه ها فقط بر اساس نمره پذيرش دارن و خيلي به اين پروگرم ها اهميت نميدن، و با اين پروگرم ها اين خود بچه ها هستن كه تو دانشگاه راحت تر خواهند بود.
    البته دانشگاههاى معتبرتنها به نمره بسنده نميكنن اگر نمره دانش آموز در پروگرام IB يا AP باشه در ضريب مخصوصى ضرب ميكنن تا بالاتر بره و قابل مقايسه با بقيه نمره ها باشه ، در همين راستا نمرات private school و repeat را باز هم در عددى صرب ميكنن تا قابل مقايسه با نمرات ديگه باشه ، پرووگرام هاى AP و IB چند تا مزيت (يا بهتر بگم ، تفاوت ) دارن ، ١) دانش آموزهاى زرنگ در يك كلاس قرارميگيرن و رقابت درس خوندن زياد ميشه ٢) سطح عمومى مدارسى كه اين پروگرام ها رو دارن بالاتر ميره ٣) دانش آموزها درس بيشترى خونده و معلومات بيشترى كسب ميكنن ٤) فعاليت هاى خارج درسي و مشاركت اونها در كلاب ها بيشتر ميشه ٥) بچها و مدرسه ميتونن در امتحانات و مسابقات درسى شركت كنن و بهرحال سطح آموزش و درس خوندن بالاتر خواهد بود ،

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    البته دانشگاههاى معتبرتنها به نمره بسنده نميكنن اگر نمره دانش آموز در پروگرام IB يا AP باشه در ضريب مخصوصى ضرب ميكنن تا بالاتر بره و قابل مقايسه با بقيه نمره ها باشه ، در همين راستا نمرات private school و repeat را باز هم در عددى صرب ميكنن تا قابل مقايسه با نمرات ديگه باشه ، پرووگرام هاى AP و IB چند تا مزيت (يا بهتر بگم ، تفاوت ) دارن ، ١) دانش آموزهاى زرنگ در يك كلاس قرارميگيرن و رقابت درس خوندن زياد ميشه ٢) سطح عمومى مدارسى كه اين پروگرام ها رو دارن بالاتر ميره ٣) دانش آموزها درس بيشترى خونده و معلومات بيشترى كسب ميكنن ٤) فعاليت هاى خارج درسي و مشاركت اونها در كلاب ها بيشتر ميشه ٥) بچها و مدرسه ميتونن در امتحانات و مسابقات درسى شركت كنن و بهرحال سطح آموزش و درس خوندن بالاتر خواهد بود ،

بيچاره بچه ها. فقط آرزو ميكنم اونايي كه مناسب اين حجم درس خوندن هستند هم از نظر توانايي هم از نظر علاقه وارد اين برنامه ها بشن. نه اونايي كه والدينشون دوست دارن.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    با قسمت دوم نوشته شما موافق نيستم ، چون اين پروگرم ها فقط روي بعضي دروس هستن ، مثلا AP فقط براي درس رياضي و علوم و زبان هست و كلا اينجا تو مدرسه همه جور بچه و همه جور پروگرمي هست و بقيه كلاس ها را مشترك با بقيه دارن.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    بيچاره بچه ها. فقط آرزو ميكنم اونايي كه مناسب اين حجم درس خوندن هستند هم از نظر توانايي هم از نظر علاقه وارد اين برنامه ها بشن. نه اونايي كه والدينشون دوست دارن.
    خيلى از بچه ها كه نميتونن ادامه بدن كلاس ١٢ خارج ميشن Ip drop out

Senior Member

با قسمت دوم نوشته شما موافق نيستم ، چون اين پروگرم ها فقط روي بعضي دروس هستن ، مثلا AP فقط براي درس رياضي و علوم و زبان هست و كلا اينجا تو مدرسه همه جور بچه و همه جور پروگرمي هست و بقيه كلاس ها را مشترك با بقيه دارن.
    بله فرمايش شما صحيح است و من فقط بطور نسبي منظورم بود ، حتى با اين وجود هم درس خونها در كلاسهاى رياضى و زبان و علوم IB متمركز ميشن . در نهايت سيستم آموزش و پرورش اينجا طورى طراحى شده و معلم ها طورى با بچه ها كار ميكنن كه فرق زيادى بين اين پروگرام ها نيست و تفاوت ها نسبى هستن .
    البته واترلو در روز open house اش به صراحت گفت كه نمرات رو ضريب ميده .

ApplyAbroad Hero

چيزي كه من در مورد IB پرسيدم اينه كه امتحاني متفاوت با بقيه دارن و اصلا هزينه اي هم كه ميگيرن ، هزينه برگزاري امتحان هماهنگ و تصحيح اونها هست . در مورد AP هم كه از گريد ده شروع ميشه به همين صورت هست و امتحاني متفاوت با كلاسهاي معمولي ميدن ، فقط تو گريد نه چون Pre-AP هست ، امتحان آخرشون را با آكادميك ها امتحان ميدن.

Senior Member fanta آواتار ها

چيزي كه من در مورد IB پرسيدم اينه كه امتحاني متفاوت با بقيه دارن و اصلا هزينه اي هم كه ميگيرن ، هزينه برگزاري امتحان هماهنگ و تصحيح اونها هست . در مورد AP هم كه از گريد ده شروع ميشه به همين صورت هست و امتحاني متفاوت با كلاسهاي معمولي ميدن ، فقط تو گريد نه چون Pre-AP هست ، امتحان آخرشون را با آكادميك ها امتحان ميدن.
    ممنون، خوب اگه امتحان متفاوت دارن به این معنی هست که مثلا در سال آخر دبیرستان دو تا امتحان ریاضی (یکی عادی و یکی هم پروگرام (AP یا IB )) دارند دیگه، درسته؟ اگه اینجوری باشه من نمیدونم چجوری نتیجه یکی میتونه روی اون یکی تاثیر داشته باشه
    Don't feed the trolls

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)