صفحه 87 از 100 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 992

موضوع: تحصیل فرزندان در کانادا (مهدکودک، دبستان و دبیرستان )

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : تحصیل فرزندان در کانادا (مهدکودک، دبستان و دبیرستان )

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    ممنون، خوب اگه امتحان متفاوت دارن به این معنی هست که مثلا در سال آخر دبیرستان دو تا امتحان ریاضی (یکی عادی و یکی هم پروگرام (AP یا IB )) دارند دیگه، درسته؟ اگه اینجوری باشه من نمیدونم چجوری نتیجه یکی میتونه روی اون یکی تاثیر داشته باشه
    خیر , توی انتاریو فقط یک امتحان دارن و هر کسی امتحان پروگرم خودش را میده.مثلا اگر فرزند شما رفت IB فقط امتحانات IB را میده و با همون نمرات برای دانشگاه اپلای میکنه و دیگه امتحانات عادی را نمیدن .

سلام ،برای اپلای دانشگاه ، معدل و نمرات از چه حدی به بالا خوب درنظر گرفته میشه و ایا مدرسه بچه هم اهمیت داره ؟ و دیگه اینکه برای کردیت بیشتر داشتن ، گرفتن دروس خاص یا برنامه خاصی کمک کننده است ؟ من پسرم سال آخر دبیرستانه و راستش با سیستم اینجا آشنا نیستم ، ذهنیات ما بر پایه سیستم کنکور ایرانه . ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zilloo نمایش پست ها
    سلام ،برای اپلای دانشگاه ، معدل و نمرات از چه حدی به بالا خوب درنظر گرفته میشه و ایا مدرسه بچه هم اهمیت داره ؟ و دیگه اینکه برای کردیت بیشتر داشتن ، گرفتن دروس خاص یا برنامه خاصی کمک کننده است ؟ من پسرم سال آخر دبیرستانه و راستش با سیستم اینجا آشنا نیستم ، ذهنیات ما بر پایه سیستم کنکور ایرانه . ممنون
    براى هر رشته در هر دانشگاه متوسط نمره خاصى وجود داره ، يعنى ممكنه براى بعضى رشته ها نمره ٨٠ كافى باشه ولى براى بقيه ٩٨ باشه ، بستگى به تعداد متقاضى ها ورقابت بين اونها داره ، درضمن مثل ايران هدف نبايد فقط ورود به دانشگاه باشه چون درسهاى دانشگاه انقدر جدى هستن كه اگر كسي امادگى اون رشته يا دانشگاه رو نداشته باشه زود اخراج ميشه و پول و وقتش كاملا حروم ميشه ، پس بايد ببينيد كه توانايي و ظرفيت كدوم رشته رو داره كه انتخاب بهترى بتونه انجام بده . هر رشته دانشگاهى يك سرى نمرات در رشته خاص ميخاد مثلا رشته هاى مهندسى به فيزيك و رياضى بيشتر اهميت ميدن . نكتة: نمرات سال آخر English خيلى مهم است .

خیلی ممنونم از راهنماییتون . هدفش رشته های مهندسیه . من اصلا اصراری به ورود به رشته خاصی برایش ندارم .وضع ریاضی و فیزیکش خوبه، ،مخصوصا که مدرسه ی ایرانش خوب بود و سطح و کیفیت دروس آنجا خیلی بالاتر بود ،طوری که الان هیچ تکلیفی در منزل انجام نمیده و متاسفانه احساس میکنه نیاز به خواندن و تلاش هم نداره ،نمراتش حدود ۸۶ ،۸۷ است . نقطه ضعفش فکر میکنم همان زبان باشه ، esl میگذرونه ، ۸۰ . و شاید برای تکمیل دوره زبان مجبور بشه یک ترم بیشتر بگذرونه .

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط zilloo نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از راهنماییتون . هدفش رشته های مهندسیه . من اصلا اصراری به ورود به رشته خاصی برایش ندارم .وضع ریاضی و فیزیکش خوبه، ،مخصوصا که مدرسه ی ایرانش خوب بود و سطح و کیفیت دروس آنجا خیلی بالاتر بود ،طوری که الان هیچ تکلیفی در منزل انجام نمیده و متاسفانه احساس میکنه نیاز به خواندن و تلاش هم نداره ،نمراتش حدود ۸۶ ،۸۷ است . نقطه ضعفش فکر میکنم همان زبان باشه ، esl میگذرونه ، ۸۰ . و شاید برای تکمیل دوره زبان مجبور بشه یک ترم بیشتر بگذرونه .
    اگر كمتر از دوسال در مدارس كانادا درس خوانده باشه بايد براي ورود به دانشگاه آيلتس بده. يعني حداقل بايد كلاس يازده و دوازده را اينجا خوانده باشه كه مدرك زبان نخواد.
    ميتونيد تو سايت دانشگاهها بريد و ببينيد كه هر كدام براي رشته مورد نظرتون چه نيازمندي هايي دارن. معمولا يه حداقلي را براي معدل مد نظر دارن و يه حداقل هايي را هم براي بعضي درس هاي خاص.
    ميتونيد بپرسيد و معمولا مدارس اينترنشنالي روزهاي شنبه برگزار ميشه كه فارسي هم جزو دروسه و اگر اون را برن ، كرديت براشون حساب ميشه و يك نمره خوب ميتونن بگيرن و معدلشون را بالا بياره.البته اگر اولش فارسي را براش كرديت نكرده باشن براساس كارنامه ايران.

با سلام و وقت بخير من دو تا دختر دوقلو يازده ساله دارم كه ايشالا تا يكماه ديگه به كلگري ميام ممنون ميشم از دوستان اگر كسي تجربه مدرسه خوب براي اين سن رو دارن راهنمايي كنن كه بتونم خونه هم همون اطراف بگيرم
    تاريخ CSQ: نوامبر ٢٠٠٩تاريخ فايل فدرال: مارچ ٢٠١٠
    اپديت دوم: ١٥ اوريل ٢٠١٣/ مديكال:٧ مي ٢٠١٣
    پاس ريكويست : ١٤ اگوست ٢٠١٣
    ورود به مونترال : ٣ نوامبر ٢٠١٣

سلام،پسر من 14 سالشه و قراره اردیبهشت سال 96 برای زندگی از ایران بیاییم ونکوور، ممنون میشم اگه دوستان منو راهنمایی کنند که کدوم مدرسه را برای ثبت نام انتخاب کنم. تشکر

ApplyAbroad Hero

تنها جايي كه رنكينگ مدارس را نوشته لينك زير هست
    http://compareschoolrankings.org/
    البته صد در صد نميشه بهش اعتماد كرد و بيشتر با پرس و جو بايد مدرسه خوب را پيدا كنيد. چون اين رنكينگ تنها بر اساس امتحاني هست تو گريد نه از بچه ها ميگيرن و تنها دو درس انگليسي و رياضي هست

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan1353 نمایش پست ها
    سلام،پسر من 14 سالشه و قراره اردیبهشت سال 96 برای زندگی از ایران بیاییم ونکوور، ممنون میشم اگه دوستان منو راهنمایی کنند که کدوم مدرسه را برای ثبت نام انتخاب کنم. تشکر
    بيشتر از اينكه توجه تون را روي درس بزاريد روي محيط مدرسه بزاريد چون سن نوجواني مسائل خاص خودش را هم داره . اگر فكر ميكنيد كه تا زماني هم كه بيايد پسرتون كمتر از دوسال در دبيرستان اينجا خواهد بود ، همين الان تو ايران كلاس آيلتس بره و آمادگي براي امتحان را داشته باشه.

تشکر از پاسخ شما، من هم میخواستم از این طریق ببینم آیا کسی مدرسه مناسبی را در ونکور پیشنهاد مینماید که محیط خوبی داشته باشد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)