صفحه 93 از 100 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 992

موضوع: تحصیل فرزندان در کانادا (مهدکودک، دبستان و دبیرستان )

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل فرزندان در کانادا (مهدکودک، دبستان و دبیرستان )

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    به نظرم پاسخ بخش سه سوال را جناب ghlobe اگر احاره بدهند تدقیق کنم و اینکه مبنای محاسبه، اینستکه در سالی که ورود به مدرسه پیدا میکنند 4 یا 6 سالگی(کودکستان و مدرسه به ترتیب) وارد شوند. بنابراین درست فردی که دسامبر سال قبل متولد شده با فردی که ژانویه سال بعد به دنیا آمده در یک سال به مدرسه می روند. چون در سال یکسانی (تحصیلی ) وارد 4 سالگی می شوند. به عبارتی در سپتامبر 2018 مثلا هر دو می توانند وارد مدرسه شوند جون فرد اول در دسامبر 2018 وارد 4 سالگی خواهد شد(همان سال) و فرد دیگر متولد ژانویه 2015 که سال قبل نمی توانسته به همین علت شروع کند(سال قبل تا پایان همان سال هنوز وارد 4سالگی نمیشده است) اکنون 4ساله شده است و وارد مدرسه میشود.

children are eligible for junior kindergarten the year they turn 4, though they aren't required by law to attend. They are required to be in Grade 1 the year they turn six, unless special arrangements are made with their school to hold off.
    سال در متن قانون منظور سال تقویمی (میلادی) است نه سال تحصیلی. از نظر وزارت آموزش انتاریو بچه متولد 2014 در سال 2018 چهار ساله حساب میشود و بچه متولد 2015 در سال 2019 (البته اگر قانون در سالهای اخیر تغییر نکرده باشد).

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سال در متن قانون منظور سال تقویمی (میلادی) است نه سال تحصیلی. از نظر وزارت آموزش انتاریو بچه متولد 2014 در سال 2018 چهار ساله حساب میشود و بچه متولد 2015 در سال 2019 (البته اگر قانون در سالهای اخیر تغییر نکرده باشد).
    من البته برداشتم این بوده (و هست) که سال تحصیلی (مثلا 2018-2019) مد نظر است چون بچه هایی که در فاصله سپتامبر تا دسامبر سال قبل متولد میشوند عموما در همان سال تحصیلی به سن جدید ورود میکنند و واحد شرایط خواهند بود و این البته قدری شاید عادلانه برای تفاوت بین کودکی که در دسامبر یا ژانویه به دنیا آمده به نظر نرسد اما:
    province's Education Act states that children who turn six after the first day of school can wait another year.:
    . این مطلب را ببینید توضیح کاملتری داده است:
    https://www.theglobeandmail.com/news...ticle34229793/
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

من البته برداشتم این بوده (و هست) که سال تحصیلی (مثلا 2018-2019) مد نظر است چون بچه هایی که در فاصله سپتامبر تا دسامبر سال قبل متولد میشوند عموما در همان سال تحصیلی به سن جدید ورود میکنند و واحد شرایط خواهند بود و این البته قدری شاید عادلانه برای تفاوت بین کودکی که در دسامبر یا ژانویه به دنیا آمده به نظر نرسد اما:
    province's Education Act states that children who turn six after the first day of school can wait another year.:
    بله در شرایط خاصی میتونند درخواست تعویق کنند ولی روال کلی که بنده دیده ام تا حالا همان بوده که عرض کردم یعنی متولدین ژانویه تا دسامبر در یک سال با هم به مدرسه می روند. بچه های خود من و همکلاسیهایشان که همین روال را داشتند مگر اینکه سیاست بوردهای آموزشی اخیرا تغییر کرده باشد. مثلا دوست من که بچه اش نوامبر یک سال بدنیا آمده بود و بچه من که می سال بعد بدنیا آمد در دو سال متفاوت به مدرسه رفتند گرچه هر دو در یک سال تحصیلی متولد شده بودند (بچه متولد نوامبر یکسال جلوتر از بچه متولد می سال بعد بود).

ApplyAbroad Hero

همانطور كه جناب گلوب گفتن منظور متولدين يك سال هست .بچه هايي كه تو يك كلاس هستن همه متولد سال x هستن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    همانطور كه جناب گلوب گفتن منظور متولدين يك سال هست .بچه هايي كه تو يك كلاس هستن همه متولد سال x هستن.
    بله سال تقویمی ملاک است. ضمن تشکر از توضیحات دوستان، لازم است من پست قبلی را براین اساس اصلاح و توضیح جدیدی ارایه کنم تا در آینده بتوانندافراد دیگر جهت اطلاع درست استفاده کنند.
    مساله ورود در یک سال تقویمی برای مدرسه در اونتاریو به این شکل است که تمام افرادی که در سال مذکور به سن 4یا 6 سالگی وارد شده یا می شوند واجد شرایط هستند. بر همین اساس فردی که قبل از سپتامبر 4 ساله شده است (مثلا متولد ژانویه 2014) با فردی که قرار است در دسامبر 4 ساله شود (و هنوز سه ساله است متولد دسامبر 2014) هر دو در یک سال وارد مدرسه میشوند. این مساله باعث میشود افرادی که حد فاصل سپتامبر تا دسابر متولد شده اند قبل از 4 سالگی کامل شروع کنند. به همین دلیل و مشکلات احتمالی در روند تحصیل ایالت اونتاریو امکان اینکه یک سال(مثلا 2018) این افراد دوره را دیرتر شروع کنند (4سالگی کامل شده باشند در زمان ورود) را قانونا امکانپذیر نموده است.

Typically in Ontario, children with late birthdays attend school with their peers born in the same calendar year. However, many parents are unaware that province's Education Act states that children who turn six after the first day of school can wait another year.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

دوستان یک سوال داشتم. من برای پسرم از مدرسه ای در ونکوور پذیرش گرفتیم و کارهای شهریه و اسکان ایشون هم انجام شده حالا به فرم قیومیت که رسیدیم به مشکل خوردیم. یک فرم مخصوص قیومیت هست که ما باید در ایران ببریم محضری کنیم. اما فرم مخصوص اداره مهاجرت کانادا هست و به انگلیسی و اینجا هم محضرخانه گفته که فرم انگلیسی را محضری نمی کنندو به نظر شما چه باید بکنیم برای محضری کردن امضای والدین پای اون فرم؟

Junior Member

سلام من توی ایران تاریخ تولدم ۳۰ شهریور هست که به اونجا میشه ۲۱ سپتامبر بعد الان اینجا میرم سال دوازدهم اونجا هم میرم دوازدهم یا بر اساس تاریخ تولد میرم یازدهم میشه توضیح بدید ممنون

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط iman198 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال داشتم. من برای پسرم از مدرسه ای در ونکوور پذیرش گرفتیم و کارهای شهریه و اسکان ایشون هم انجام شده حالا به فرم قیومیت که رسیدیم به مشکل خوردیم. یک فرم مخصوص قیومیت هست که ما باید در ایران ببریم محضری کنیم. اما فرم مخصوص اداره مهاجرت کانادا هست و به انگلیسی و اینجا هم محضرخانه گفته که فرم انگلیسی را محضری نمی کنندو به نظر شما چه باید بکنیم برای محضری کردن امضای والدین پای اون فرم؟
    فرمشو بذارین اینجا ببینیم دقیقا چی می خواد .
    PR : NOV 2013

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط Alrft نمایش پست ها
    سلام من توی ایران تاریخ تولدم ۳۰ شهریور هست که به اونجا میشه ۲۱ سپتامبر بعد الان اینجا میرم سال دوازدهم اونجا هم میرم دوازدهم یا بر اساس تاریخ تولد میرم یازدهم میشه توضیح بدید ممنون
    کدوم استان میرین؟ متولد چه سال میلادی هستین؟ توی BC بر اساس سال تولد placement انجام میشه. نمونه
    PR : NOV 2013

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط redalireza نمایش پست ها
    کدوم استان میرین؟ متولد چه سال میلادی هستین؟ توی BC بر اساس سال تولد placement انجام میشه. نمونه
    من هنوز که اقدامی نکردم و احتمالا اونتاریو میرم سال ۲۰۰۱ میلادی ماه سپتامبر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)