صفحه 95 از 100 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 992

موضوع: تحصیل فرزندان در کانادا (مهدکودک، دبستان و دبیرستان )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل فرزندان در کانادا (مهدکودک، دبستان و دبیرستان )

سلام به همگي
    من مي خواستم تحصيلي براي پسرم كه ٩ سال داره اقدام كنم
    با وكيل هايي كه صحبت كردم هزينه هاي بسيار بالايي ميگيرند و ميلغ ٣٢٠٠ دلار برأي فرزندم و ويزاي توريستي ١٥٠٠ دلار برأي من ( جالب أينما بود من گفتند قبل إز عقد قرارا داد نصف ٣٢٠٠ +١٥٠٠ گرفته ميشه برأي همين فعلا باهاشون وارد عقد قرارداد نشدم)
    سوال من اينه كه با ويزاي توريستي تا چ مدت ميشه موند؟ امكانش هست ديگه تمديد نشه
    چون شخصي رو اونجا بايد يعنوان قيم معرفي كنم كه من نداشتم قرار شد خودشون كسي رو معرفي كنند نقش قيم چيه
    راه ارزانتري نيست يعني نميشه توربيني رفت اونجا اقدام كرد
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط saimana نمایش پست ها
    سلام به همگي
    من مي خواستم تحصيلي براي پسرم كه ٩ سال داره اقدام كنم
    با وكيل هايي كه صحبت كردم هزينه هاي بسيار بالايي ميگيرند و ميلغ ٣٢٠٠ دلار برأي فرزندم و ويزاي توريستي ١٥٠٠ دلار برأي من ( جالب أينما بود من گفتند قبل إز عقد قرارا داد نصف ٣٢٠٠ +١٥٠٠ گرفته ميشه برأي همين فعلا باهاشون وارد عقد قرارداد نشدم)
    سوال من اينه كه با ويزاي توريستي تا چ مدت ميشه موند؟ امكانش هست ديگه تمديد نشه
    چون شخصي رو اونجا بايد يعنوان قيم معرفي كنم كه من نداشتم قرار شد خودشون كسي رو معرفي كنند نقش قيم چيه
    راه ارزانتري نيست يعني نميشه توربيني رفت اونجا اقدام كرد
    ممنون
    هزینه های تحصیل و سکونت را هم می دانید؟ فقط ماهی هزار دلار شهریه باید بدید (مدرسه دولتی)، کرایه خانه، هزینه خودتون که پیشش بمانید (مطلقا اجازه هیچ کاری ندارید، بیمه درمانی هم ندارید، یک ویزیت ساده پزشک بدون دارو حداقل 50 دلار هزینه داره، عمل های ساده بیمارستانی براحتی چند ده هزار دلار) و .... یعنی برای پسر 9 ساله شما که حدود 8 سال تحصیل دبستان و دبیرستان در پیش داره شما بالای سیصد هزار دلار هزینه می کنید تا فقط دیپلم دبیرستان بگیره. با این دید نگاه کنید اون سه چهار هزار دلار هزینه اصلا قطره هم به حساب نمی آد اما اگر دوست دارید اون رو صرفه جویی کنید، راهش سخت نیست. بگردید اداره آموزش و پرورش شهری که مد نظرتون هست را در اینترنت پیدا کنید و بعد بخش international students را پیدا کنید. فرم ها و مراحل کار همیشه بصورت کاملا روشن و واضح توضیح داده شده. این بعنوان مثال بروشور راهنمای TDSB (آموزش و پرورش تورنتو) هست. فقط توجه داشته باشید این درخواست ها ددلاین دارن.

http://www.tdsb.on.ca/Portals/0/Abou...SPBrochure.pdf
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

سلام
    زبان تدریس در مدارس دولتی (رایگان) کبک بهفرانسه است یا انگلیسی؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط olivertwist نمایش پست ها
    سلام
    زبان تدریس در مدارس دولتی (رایگان) کبک بهفرانسه است یا انگلیسی؟
    ممنون
    زبان رسمی فرانسه هست،انگلیسی زبان دوم محسوب میشه

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

آقایون و خانوما!

لطفا یکی ما رو کمک کنه:

من صبح ها باید حدود 7:30 از خونه بزنم بیرون که برسم سر کار. مدرسه دخترم ساعت 8:30 شروع میشه و من نمیتونم ببرمش. فعلا خانومم میبرتش و میارتش خونه ولی چون ایشون بارداره، از ژانویه به بعد این امکان رو هم نداریم. مدرسه BEFORE & AFTER نداره، خونمون هم 1300 متر تا مدرسه فاصله داره که از 1600 متر کمتره و بهمون سرویس مدرسه نمیدن.
    اگر بخوام با یکی دیگه CARPOOLING بکنه که من نمیتونم مشارکت کنم. در ضمن مسئله صندلی بچه و جابجاییش و این مسایل هم هست. به مسئول TRANSPORTATION منطقه هم صحبت کردم، میگه حمل و نقل وظیفه والدینه.

ما باید چیکار کنیم؟ کسی تجربه داره؟ اگر بخوام به کسی پول بدم این کار رو بکنه چه نکاتی رو باید در نظر بگیرم؟ از کجا باید یارو رو گیر بیارم؟
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط mhtavakol نمایش پست ها
    آقایون و خانوما!

لطفا یکی ما رو کمک کنه:

من صبح ها باید حدود 7:30 از خونه بزنم بیرون که برسم سر کار. مدرسه دخترم ساعت 8:30 شروع میشه و من نمیتونم ببرمش. فعلا خانومم میبرتش و میارتش خونه ولی چون ایشون بارداره، از ژانویه به بعد این امکان رو هم نداریم. مدرسه BEFORE & AFTER نداره، خونمون هم 1300 متر تا مدرسه فاصله داره که از 1600 متر کمتره و بهمون سرویس مدرسه نمیدن.
    اگر بخوام با یکی دیگه CARPOOLING بکنه که من نمیتونم مشارکت کنم. در ضمن مسئله صندلی بچه و جابجاییش و این مسایل هم هست. به مسئول TRANSPORTATION منطقه هم صحبت کردم، میگه حمل و نقل وظیفه والدینه.

ما باید چیکار کنیم؟ کسی تجربه داره؟ اگر بخوام به کسی پول بدم این کار رو بکنه چه نکاتی رو باید در نظر بگیرم؟ از کجا باید یارو رو گیر بیارم؟
    یه راه حل اینه که دی کر یا هوم دی کری رو پیدا کنین تو همون زون مدرسه و یا خونه تون که پروگرم before school داشته باشه، صبح ها معمولا از 6:30 صبح شروع میشه، شما بچه رو اونجا میبرین، سرویس مدرسه بچه تون معمولا یه استاپ جلو اینها داره، بچه رو سوار میکنن و میفرستن مدرسه.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

ApplyAbroad Guru

آقایون و خانوما!

لطفا یکی ما رو کمک کنه:

همونطور که دوستمون Jill فرمودند باید یک home day care نزدیک مدرسه پیدا کنید. اگر نزدیک باشه خود مسئول daycare بچه ها را میبره و میاره. همون دور و بر مدرسه را چک کنید و از خود مدرسه هم سوال کنید گاهی اطلاع دارند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    یه راه حل اینه که دی کر یا هوم دی کری رو پیدا کنین تو همون زون مدرسه و یا خونه تون که پروگرم before school داشته باشه، صبح ها معمولا از 6:30 صبح شروع میشه، شما بچه رو اونجا میبرین، سرویس مدرسه بچه تون معمولا یه استاپ جلو اینها داره، بچه رو سوار میکنن و میفرستن مدرسه.

تو تابستون آمار گرفتم. ظاهرا چنین امکانی هم نیست! بیشتر دنبال اینم که ببینم چه جوری میشه اون یک نفر رو پیدا کرد!

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    همونطور که دوستمون Jill فرمودند باید یک home day care نزدیک مدرسه پیدا کنید. اگر نزدیک باشه خود مسئول daycare بچه ها را میبره و میاره. همون دور و بر مدرسه را چک کنید و از خود مدرسه هم سوال کنید گاهی اطلاع دارند.
    از اون ناامید شدم. الان گشتم، دیدم چند تا کمپانی هستند این کار رو انجام میدن. بچه رو میارن و میبرن.

ApplyAbroad Superstar

از اون ناامید شدم. الان گشتم، دیدم چند تا کمپانی هستند این کار رو انجام میدن. بچه رو میارن و میبرن.
    یک گزینه دیگر هم برای بعد از ساعت تعطیلی هست. آموزشگاه های مختلف (مثلا کاراته، تئاتر، نقاشی، ...) در ساعت تعطیلی به مدرسه می آن و کودک را به آموزشگاه خودشون می برن. برنامه هاشون شامل مقداری بازی و استراحت، کمک در انجام تکلیف مدرسه و البته مقداری هم آموزش های خود آن آموزشگاه هست. من پسرم کلاس کاراته می ره و ماشین اون آموزشگاه و چند تا آموزشگاه دیگه را هر روز موقع تعطیلی در مدسه می بینم که دنبال بچه ها آمدن.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)