صفحه 62 از 76 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حسابداری

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    یک پیشنهاد!
    شما مثلا بتونی بری جاهایی مثل فک کنم! بلژیک یا نروژ یا آلمان و .... که ازتون شهریه نمیگرند! خیلی خوبه! بخصوص اینکه اونجا خیلی خوب پول میدن! من یادم میاد، خیلی نزدیک بود که برم دانشگاه گنت برای دکتری ولی.... اینا دوتا دانشجو میخاستن برای جمع آوری داده! ساعتی هم 12 یورو میدادن! که مبلغ بالایی هستش! کار پیدا کردن ، به نوعی کار تو دانشگاه هم پول زندگیتو که اگر خودت تنهایی باشی مثلا میشه 600-700تا که کمتر میشه حتی با 500 تا زندگی رو چرخوند تو لوون بلژیک!
    اینو میخام بگم برو این جور کشورا! پذیرش راحتتر!!!! رنک دانشگاه خیلی خوب! ولی درس بلد نیستن بدن یه مقدار خاص هستن! ولی یکی دوسال بیشتر نیست بعدشم میتونی بری آمریکا برای دکتری و حتی کار!
    ولی ایران نمون! به نظرم! به هیچ وجه ممکن! من که اون همه نلاش کردم برای ارشد و رفتم علامه و نصف بیشتر کلاس شریف و امیرکبیری بودن و مهندس! اون تلاشو میزارشتم برای پذیرش خیلی بهتر نتیجه میگرفتم! حتی میرفتم فنلاند و یخ میزدم بهتر از ایرانه!
    ولی آره با اون مفروضات برای آمریکا هم شانس داری. ولی رشته سختی میشه براتون و بنظرم ااگر یک مقدار جنرال تر باشه رشتت بهتره! مثل بزنس خالی یا منیجمت خالی! حسابداری سخته! ظاهرشو نبینید! بخصوص اینکه قانون هر کشوری توش خیییییییییلی اثر میزاره!
    حق با شما است. ایران رو که همه میدونیم چه وضعیتی داره و چه آینده ای داره!
    ممنونم از اینکه تجربیات خودتون رو در اختیار من گذاشتید. باید بیشتر مطالعه کنم ببینم کدوم یکی از این رشته ها برم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Broken نمایش پست ها
    سلام
    دوستان با این رزومه امیدی به گرفتن فاند در امریکا و کانادا یا استرالیا در مقطع ارشد هست؟ تمایلم بیشتر به امریکا هست چون دانشگاهاش زیاد هستند.
    لیسانس ادبیات انگلیسی با معدل: 18
    تافل: 106
    وربال: 155 کوانت: 160 رایتینگ: 3
    تاپ بودن دانشگاه مهم نیست فقط فاند بدن. این رزومه فرضی هست میتونم این نمره ها رو بالاتر ببرم.
    یا بهتره ارشد حسابداری رو ایران خوند و برای دکترا رفت؟ آیا قبول میکنن کسی از زبان بره حسابداری بخونه؟
    ممنون
    خیلی امیدی نیست. میدونید چرا؟ اول از همه لیسانس غیر مرتبط. عدم سابقه کار. نمره GMAT؟ نمره رایتینگ کم هست. اصلا شما واحد calc گذروندید؟
    به نظرم ایران ارشد حسابداری بخونید برای دکترا اقدام کنید ولی حتما معدل رو 3.6 به بالا حفظ کنید.تافل و GRE رو حتما ارتقا بدید و GMAT+720
    قبول می کنند وقتی مینور ادبیات انگلیسی هست ماژور فاینانس مثلا. موفق باشید

Junior Member

سلام ممنون از راهنمايى هاى خوبتون من هنوز مدرک كارشناسى رو نگرفتم ولى از الان تصميم دارم به فكر تحصيل در كانادا يا امريكا براى دكترا باشم ولى با توجه به شكايت خيلى ها از سطح پايين حسابدارى در ايران ميخواستم بدونم اگه ارشد رو در كشورى مثل مالزى يا هند بخونم شانس بهترى براى دكتراى كانادا يا امريكا خواهم داشت؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Parsaeii نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنمايى هاى خوبتون من هنوز مدرک كارشناسى رو نگرفتم ولى از الان تصميم دارم به فكر تحصيل در كانادا يا امريكا براى دكترا باشم ولى با توجه به شكايت خيلى ها از سطح پايين حسابدارى در ايران ميخواستم بدونم اگه ارشد رو در كشورى مثل مالزى يا هند بخونم شانس بهترى براى دكتراى كانادا يا امريكا خواهم داشت؟
    کی گفته سطح حسابداری ایران پایینه؟ اتفاقا به نظر بنده علم الانه ایران در رشته هایی مثل معماری، حسابداری و مالی، رشته های برق و کامپیوتر و یکسری رشته های دیگه همگام با جهانه! درسته شاید عرصه حضور و به اصطلاح پیاده سازیش نباشه ولی علم تئوریکش همگامه!
    شما دانشگاه علامه قبول شید! تمام کتابهایی که در مقطع ارشد بهتون از روش درس میدن! همه 2016 امریکا (دانشگاه پنسیلوانیا واشنگتن، نیویورک و ... ) خواهد بود! اینو بی تردید میگم! بقیه دانشگاهاهم همینه غالبا!
    شما اگر فوق رو برید امریکای شمالی اونوقت میشه گفت راهتون راحتتره! ولی هند و مالزی و ... خیر! حداقل به نظر بنده!
    من مالی بودم ولی اساتید که حسابداری به ما درس دادن، یکیشون فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه شیکاگو داشت! میدونی یعنی چی!؟!! یا استاد داشتیم دانشگاه آریزونا خونده بود!
    مهم منبعیه که شما میخونید! که همش 2016 هستش و بروز استاد تو مقطع ارشد درس نمیده!
    اتفاقا به نظر بنده شما ایران بخونی باز بهتره! (مالزیم فکر کنم اینططوری مثل ایران باشه) چون قوانین حسابداری ما، بعد حقوقی رو مدنظرمه خیییییییییلی شبیه انگلیس و آمریکاست! (تا جایی که اطلاع دارم!)
    مثلا الان تو بازار فرابورس، بورس ایده ها دارن (همین الان در حال انجام دادنشن!) قوانین بورس ایدهها و دارایی های فکری آمریکا رو ترجمه میکنن! چندتا دانشجویه مالی و اقتصاد و حقوق مالی گرفتن دارند ترجمه میکنند! من دیدم میگما! دوستم اونجاست!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Senior Member

کی گفته سطح حسابداری ایران پایینه؟ اتفاقا به نظر بنده علم الانه ایران در رشته هایی مثل معماری، حسابداری و مالی، رشته های برق و کامپیوتر و یکسری رشته های دیگه همگام با جهانه! درسته شاید عرصه حضور و به اصطلاح پیاده سازیش نباشه ولی علم تئوریکش همگامه!
    شما دانشگاه علامه قبول شید! تمام کتابهایی که در مقطع ارشد بهتون از روش درس میدن! همه 2016 امریکا (دانشگاه پنسیلوانیا واشنگتن، نیویورک و ... ) خواهد بود! اینو بی تردید میگم! بقیه دانشگاهاهم همینه غالبا!
    شما اگر فوق رو برید امریکای شمالی اونوقت میشه گفت راهتون راحتتره! ولی هند و مالزی و ... خیر! حداقل به نظر بنده!
    من مالی بودم ولی اساتید که حسابداری به ما درس دادن، یکیشون فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه شیکاگو داشت! میدونی یعنی چی!؟!! یا استاد داشتیم دانشگاه آریزونا خونده بود!
    مهم منبعیه که شما میخونید! که همش 2016 هستش و بروز استاد تو مقطع ارشد درس نمیده!
    اتفاقا به نظر بنده شما ایران بخونی باز بهتره! (مالزیم فکر کنم اینططوری مثل ایران باشه) چون قوانین حسابداری ما، بعد حقوقی رو مدنظرمه خیییییییییلی شبیه انگلیس و آمریکاست! (تا جایی که اطلاع دارم!)
    مثلا الان تو بازار فرابورس، بورس ایده ها دارن (همین الان در حال انجام دادنشن!) قوانین بورس ایدهها و دارایی های فکری آمریکا رو ترجمه میکنن! چندتا دانشجویه مالی و اقتصاد و حقوق مالی گرفتن دارند ترجمه میکنند! من دیدم میگما! دوستم اونجاست!
    آتفاقا برعکس وضع حسابداری ایران توی مقطع ارشد اصلا جالب نیست، این رو من میگم که خودم دارم حسابداری می خونم، و این فقط حرف من نیست، چند نفر ایرانی هایی که میشناسم ایران قبلا حسابداری خوندن و الان آمریکا و کانادا دکتری می خونند، همین رو میگن!
    خیلی درسهای ارشد که توی دانشگاه های آمریکای شمالی تدریس میشه، اصلا توی ایران وجود نداره
    سطح آموزش آمار و اقتصادسنجی توی ایران بسیار پایینه، حتی توی بهترین دانشگاه ها هم توی ایران خیلی چیزهایی که اینجا درس میدن رو نمی گن، مثل روشهای برخورد با endogeneity
    از همه اینها مهمتر اینکه قراره در دوره ارشد دانشجو با شیوه پژوهش کردن آشنا بشه، که این هم به طور واضح وضعش در ایران خیلی خرابه، ببنید سالی چند تا مقاله در ژورنالهای تاپ حسابداری چاپ میشه؟ معمولا هیچی
    خیلی چیزها که اصلا در ایران وجود نداره، که روش تحقیق بشه مثل CSR، مثل ارزش منصفانه ابزارهای مشتقه مالی و...
    در مورد هند، من اطلاعاتی ندارم، ولی با توجه به اینکه توی ژورنالهای خوب حسابداری چیزی از هند ندیدم، تصور نمی کنم که هند هم قوی باشه در این زمینه.
    از مالزی مقاله دیدم، ولی فقط اندکی سطح تحقیق مالزی توی حسابداری خوبه. به هیچ عنوان حرفی برای گفتن در قیاس با کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی و چین نداره.
    البته فارغ التحصیل ایران می تونه خودش رو به سطح اول جهانی در زمینه حسابداری برسونه، ولی واقعیت تلخ عقب افتادگی حسابداری در ایران که نمونه اش تعداد پابلیکیشن توی ژورنالهای خوب هست رو نباید نادیده گرفت، امیدوارم روزی شرایط خیلی بهتر بشه.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    آتفاقا برعکس وضع حسابداری ایران توی مقطع ارشد اصلا جالب نیست، این رو من میگم که خودم دارم حسابداری می خونم، و این فقط حرف من نیست، چند نفر ایرانی هایی که میشناسم ایران قبلا حسابداری خوندن و الان آمریکا و کانادا دکتری می خونند، همین رو میگن!
    خیلی درسهای ارشد که توی دانشگاه های آمریکای شمالی تدریس میشه، اصلا توی ایران وجود نداره
    سطح آموزش آمار و اقتصادسنجی توی ایران بسیار پایینه، حتی توی بهترین دانشگاه ها هم توی ایران خیلی چیزهایی که اینجا درس میدن رو نمی گن، مثل روشهای برخورد با endogeneity
    از همه اینها مهمتر اینکه قراره در دوره ارشد دانشجو با شیوه پژوهش کردن آشنا بشه، که این هم به طور واضح وضعش در ایران خیلی خرابه، ببنید سالی چند تا مقاله در ژورنالهای تاپ حسابداری چاپ میشه؟ معمولا هیچی
    خیلی چیزها که اصلا در ایران وجود نداره، که روش تحقیق بشه مثل CSR، مثل ارزش منصفانه ابزارهای مشتقه مالی و...
    در مورد هند، من اطلاعاتی ندارم، ولی با توجه به اینکه توی ژورنالهای خوب حسابداری چیزی از هند ندیدم، تصور نمی کنم که هند هم قوی باشه در این زمینه.
    از مالزی مقاله دیدم، ولی فقط اندکی سطح تحقیق مالزی توی حسابداری خوبه. به هیچ عنوان حرفی برای گفتن در قیاس با کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی و چین نداره.
    البته فارغ التحصیل ایران می تونه خودش رو به سطح اول جهانی در زمینه حسابداری برسونه، ولی واقعیت تلخ عقب افتادگی حسابداری در ایران که نمونه اش تعداد پابلیکیشن توی ژورنالهای خوب هست رو نباید نادیده گرفت، امیدوارم روزی شرایط خیلی بهتر بشه.

جسارت هستش، رشته تخصصی شماست ولی من تقریبا با حسابداری ها خیلی آشنا هستم (و ااین آشناییت به شما که حرفه تون هست نمیرسه!) و ...
    https://business.illinois.edu/accoun...-requirements/
    http://www.babson.edu/Academics/grad...ages/home.aspx
    http://www.stern.nyu.edu/programs-ad...ics/curriculum
    ولی آخه حسابداری که نیاز به آمار و اقتصاد سنجی نداره! حداقل بنده همین الان که خاستم پاسخی بدم، چندتا فوق حسابداری در دانشگاههای مختلفو دیدم، و ندیدم که درس آمار/اقتصاد سنجی داشته باشن!
    (یک موردی اینکه بعضی دانشگاههای یک سری دوره فوق جدا برای کسایی که اصلا حسابداری نخوندن مثل یکی از دوستان که سوال پرسیده بود تو پستای قبلی، میزارن که توش درسهای مدیریت هم داره و بنده اونو نمیگم و فوق برای دانشجوهای حسابداری عادی رو مدنظرمه)
    ولی یک نکته ای رو شما پاسخ بدید، شما سابق عرض کرده بودید که کسایی که برای دکتری برای کانادا/آمریکا اپلای میکنند، اصلا مقاله ندارند! خوب ماهم در بچه های فوق در ایران مقاله میبینیم حالا فارسی و گهگاه انگلیسی.
    بنده صرفا عرض کردم، اون میزان دانش تئوریک اصولی رو تقریبا هم ارزش رو در ایران ارئه میشه. حالا باز گرایشات مختلفی اعم از مالیات و .... هم وجود داره که خیلی به قوانین کشور مدنظر وابسته میشه و اون دیگه ...
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Senior Member

جسارت هستش، رشته تخصصی شماست ولی من تقریبا با حسابداری ها خیلی آشنا هستم (و ااین آشناییت به شما که حرفه تون هست نمیرسه!) و ...
    https://business.illinois.edu/accoun...-requirements/
    http://www.babson.edu/Academics/grad...ages/home.aspx
    http://www.stern.nyu.edu/programs-ad...ics/curriculum
    ولی آخه حسابداری که نیاز به آمار و اقتصاد سنجی نداره! حداقل بنده همین الان که خاستم پاسخی بدم، چندتا فوق حسابداری در دانشگاههای مختلفو دیدم، و ندیدم که درس آمار/اقتصاد سنجی داشته باشن!
    (یک موردی اینکه بعضی دانشگاههای یک سری دوره فوق جدا برای کسایی که اصلا حسابداری نخوندن مثل یکی از دوستان که سوال پرسیده بود تو پستای قبلی، میزارن که توش درسهای مدیریت هم داره و بنده اونو نمیگم و فوق برای دانشجوهای حسابداری عادی رو مدنظرمه)
    ولی یک نکته ای رو شما پاسخ بدید، شما سابق عرض کرده بودید که کسایی که برای دکتری برای کانادا/آمریکا اپلای میکنند، اصلا مقاله ندارند! خوب ماهم در بچه های فوق در ایران مقاله میبینیم حالا فارسی و گهگاه انگلیسی.
    بنده صرفا عرض کردم، اون میزان دانش تئوریک اصولی رو تقریبا هم ارزش رو در ایران ارئه میشه. حالا باز گرایشات مختلفی اعم از مالیات و .... هم وجود داره که خیلی به قوانین کشور مدنظر وابسته میشه و اون دیگه ...
    ببینید چند تا نکته رو می خوام روشن کنم
    این لیستهای که گذاشتین درسهایی هست که توسط خود دپارتمان ارائه میشه، که معمولا توش اقتصاد سنجی و آمار نیست، چون معمولا خود دپارتمان حسابداری ارائه نمی کنه، خیلی وقتها requirement هم نیست ولی هر کس که خودش بلد نباشه مجبور میشه که برداره.
    الان من هم خودم از دپارتمان اقتصاد این درس رو گرفتم، دوستم توی مک گیل از دپارتمان فاینانس این درس رو برداشته، درس توی requirement هامون نیست، ولی عملا خودمون مجبوریم برداریم، البته جاهایی از آمریکای شمالی هم هست که افراد بدون برداشتن این درسها ارشد گرفتن، ولی کلیتش اینه که وضع علمی خیلی ها خوبه در این زمینه. یا حداقل همه کسایی که من دیدم خوب بودم.
    پاییز پارسال که من اولین بار رفتم سر کلاسهای درس اینجا، تنها کسی بودم که فوق لیسانس خارج از آمریکای شمالی داشت و به وضوح دیدم که بقیه چه آموزش خوبی در دوران ارشد دریافت کردند.
    برخی جاها همون آمار رو ارائه می کنند، ولی خوب با رویکرد کاملا اقتصاد سنجی
    چند سال گذشته به شدت، سطح مقاله های حسابداری در زمینه استفاده از روشهای پیچیده اقتصادسنجی و آمار پیش رفته. الان من سر هر کلاسی که نشستم، استاد اون کلاس تاکید اساسی کرده که توی اقتصادسنجی قوی بشین و به روز بشین
    البته اگه با فاینانس مقایسه کنیم، فاینانس بسیار مدلهای اقتصادسنجی و ریاضی پیچیده تری رو می طلبه.
    در خصوص مقاله، بله من همون طور که گفتم، عملا تقریبا همه کسایی که اینجا ارشد می گیرند و میان دکتری مقاله ندارند، ممکنه کسانی به صورت کاملا استثنایی باشند، منتها صحبت من در مورد سطح حسابداری در دانشگاه های کشور بود، استدلال من اینه که وقتی که تعداد مقاله های حسابداری از یک کشور در ژورنالهای تاپ بسیار ناچیزه، و در برخی از سالها کاملا صفر هم میشه. (صحبتم ژورنالهای تاپ هست نه هر ژورنالی) سطح پژوهش حسابداری توی اون کشور پایینه، دوره ارشد هم دوره ای هست که افراد قراره با شیوه پژوهش آشنا بشن، حالا استادهایی که خودشون مقاله تاپ ندارند، کار پژوهشی قوی ارائه نکردند، به نظرتون می تونند دانشجوی ارشد قوی به لحاظ پژوهشی تربیت کنند؟ قطعا جوابش خیر هست. در مقایسه دانشگاه هایی آمریکای شمالی رو ببینید، که استادها خودشون کار قوی انجام میدن، مدام دپارتمان حسابداری ورکشاپ های ریسرچ میذاره، استادهای دانشگاه های دیگه میان مقالهشون رو قبل از سابمیت، ارائه می کنند.
    به وضوح سطح کلی عملی حسابداری در ایران خیلی پایینه. جای دفاع هم نداره. دانش آموخته این سیستم هم وضع خوبی نخواهد داشت مگر اینکه خودش همت کنه و با تلاش خودش خیلی چیزها رو یاد بگیره و کاملا مستقل باشه که باز تجربه کردن خیلی چیزها محروم خواهد بود و کارش بدون هدایت یک سیستم قوی آموزشی سخت تر خواهد بود.
    در مهندسی میشه ادعا کرد که وضع مهندسی ایران خیلی پایین نیست، هر سال داره کلی مقاله توی ژورنالهای تاپ IEEE چاپ میشه، دانشگاه های ایران به لحاظ مهندسی شناخته شده اند، توی ایران استادهای شناخته شده مهندسی در دنیا بوده و هنوز هم هستند، ولی بیرون از ایران، کسی حسابداری ایران رو نمیشناسه.
    البته کسایی که از ایران اومدن اینجا دکتری حسابداری خوندن، نسبتا موفق بودن، ولی چشم رو نباید روی واقعیت بست.
    ویرایش توسط AFTER : August 27th, 2016 در ساعت 02:59 AM
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    accounting

سلام ،‌ ببخشید من رشته حسابداری کارشناسی دانشگاه پیام نور می خوانم، حلا تصمیم گرفتم پیام نور را رها کنم و از اول در دانشگاه علمی کاربردی شروع کنم به خواندن، هدف اصلی من رفتن از ایران هست می خواستم اگر میشه کمکم کنید که پیام نور را ادامه بدهم یا علمی کاربردی بروم(من4سال دارم میخونم ولی 50 واحد تا به حال بیشتر پاس نکردم نمراتم هم جالب نیستد خیلی) خواهش میکنم یکی کمکم کنه.‌

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداري آزاد تهران مركز

با سلام خدمت دوستان
    من حدود 4 ماه پیش کارشناسی حسابدرایمو از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 18.91 گرفتم ..
    با اساتید که صحبت میکردم اکثرا برای ادامه تحصیل پیشنهادشون ACCA بود , بغیر از اساتید هیئت علمی دانشگاه که معتقد به ارشد بودن .
    خوشحال میشم اگه نظر یا راهنماییتونو درباره ی ادامه تحصیل در ایران در مقطع ارشد یا ACCA بفرمایید
    فقط خواهش میکنم فاکتورهای مختلف از جمله تاثیرات شغلی و بار علمی و احیانا مهاجرت رو در نظر بگیرید ...

با سلام خدمت دوستان.
    بنده قصد تحصیل در استرالیا یا آمریکا دارم.در حال حاضر کارشناسی حسابداری در دانشگاه علم و فرنگ میخونم و بجز این ترم 16 واحدم مونده.وبرای مستر میخام برم.(تاریخ امروز 11 آبان 95)
    معل بالای 16 هست الان ،البته میبرم بالای 17 اینشالا... .الان 24 سالمه و ترم 4 ام حسابداریم.(قبلا برق میخوندم ولی اومدم بیرون و تغیر رشته دادم)
    ناگفته نماند در حال حاضر مشغول مطالعه برای رشته مدیریت مالی برای ارشد هستم و تلاش برای دانشگاه تهران.
    همین سایتو خیلی زیاد مطالعه کردم.الان از مدارک زبان یا جی مت و تافل یا آیلتس چیزی ندارم.(زبانم خیلی خوبه میتونم نمره های زبان رو قابل قبول بگیرم)
    مشکل هزینه تحصیل هستش از اونجایی که ظاهرا فاند در مقطع مستر به ماها نمیرسه میخواستم دوستان باتجربه بنده رو راهنمایی کنند. اگر راهی هست که هزینه تحصیل رو مثلا وام بتونم بگیرم از بانک های مقصد یا غیره...
    با توجه به این که در استرالیا آشنا هم دارم.
    یک مورد دیگه اینکه قصدم خوندن فیلد مدیریت هست در زمینه مالی. بنده به مدیریت مالی علاقه مندم البته با توجه به تحقیقات خودم ظاهرا در خارج از کشور این رشته با اون که تو ایران درس میدن فرق میکنه یا اصلا ندارن.
    خیلی لطف میکنید بنده رو راهنایی بفرمایید که با این شرایط امکان تحصیل در خارج برام هست یا خیر. متشکرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)