صفحه 1 از 76 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

پیش فرض حسابداری

apply for accounting?where?

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

تا اونجایی که من می دونم جون استانداردهای حسابداری و حسابرسی ما بیشتر شبیه انگلیس هست راحتترین جا برای اپلای همین جاست ... البته میگن که می خوان استانداردهای بین المللی بذارن اما من نمی دونم تا کجا اون جریان پیش رفت ... من هر کسی رو که دیدم انگلیس رفته ...

sgh
    Guest

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

سلام
    هزینه تحصیل در انگلیس خیلی بالاست . کسی جای دیگه ای رو سراغ داره؟ نحوه استفاده از کمکهای بین المللی که برای کشورهای جهان سوم بودجه می دن رو کی می دونه؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

توی سایت دانشگاه ها اگه بگردین بعضی از شرکت ها همچین فرصت هایی رو برای کشورهای در حال توسعه یا جهان سوم قائل می شن ... معمولا توی سایت های دانشگاه های لینک های Scholarships یا funding یا یه چیزیی شبیه به اینا پیدا می کنین ... هر دانشگاه برای هر کدوم از رشته هاش واسه خودش sponsor های خودش رو داره ... البته خیلی از این کمک هزینه ها برای دانشجوهای native هست و چندتایی هم برای international ها گذاشتند که معمولآ partial هستند یعنی full fund نیستند ...

این چیزا که گفتم غیر از اون چیزیه که خود دانشگاه به عنوان fund و fellowship می ده ...
    توی فروم چندتاش رو بچه ها معرفی کردن که می تونین بگردین و پیدا کنین .. شاید توی ویکی هم باشه ! ...

Senior Member

آمریکا هم میشه برای حسابداری رفت. ولی کلا حسابداری یکی از پررقابت ترین و سخت ترین گرایش ها برای پذیرش گرفتنه و البته آینده اش هم به همون اندازه روشنه !
    در ضمن در دکترای حسابداری بر خلاف لیسانس و فوق لیسانسش، موضوعات بسیار خلاقانه هستند ...
    در ضمن استانداردهای فعلی حسابداری ما شبیه که هیچی، تقریبا ترجمه کلمه به کلمه استانداردهای آمریکا است. (مگر جاهای اندکی که به دلایل تطبیق با قوانین اسلام یا قوانین داخلی تغییرات کوچک داده شده)

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل
    در ضمن استانداردهای فعلی حسابداری ما شبیه که هیچی، تقریبا ترجمه کلمه به کلمه استانداردهای آمریکا است. (مگر جاهای اندکی که به دلایل تطبیق با قوانین اسلام یا قوانین داخلی تغییرات کوچک داده شده)
    من فکر می کردم که بیشتر شبیه استانداردهای انگلستان هست !!! ... :

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل
    من فکر می کردم که بیشتر شبیه استانداردهای انگلستان هست !!! ... :
    شاید قبلا شبیه بوده، اما اسناندارد ملی حسابداری ایران که فکر کنم سال 79 مجلس تصویب کرد، تقریبا ترجمه قوانین آمریکا است.
    البته من قوانین انگلیس رو نمی دونم چیه و چه فرقی با آمریکا داره. شاید خود انگلیس و آمریکا هم شبیه به هم باشن

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

منم خودم نمی دونم ! ... فقط برای این گفتم که یه زمانی که با حسابدارا و حسابرسا زیاد برخورد داشتم اکثر قدیمی هاشون از انگلیس مدرک گرفته بودن و عضو انجمن حسابداران انگلیس بودن ... من رشته این نیست ... گفتم یه چیزی یاد گرفته باشم سهیل جان !

sgh
    Guest

حسابداری انگلیس و استرالیا مشابه هم هستش و با امریکا فرق داره اونها خیلی بیشتر از ما مالیاتی می خونن حدود 28 واحد ولی امریکا و ما به دلیل قوانین مشابه 2واحد بیشتر مالیاتی نداریم. پذیرش در این کشورها مستلزم گذروندن چند واحد درسه ولی نمی دونم چطوری می شه این کار رو کرد تا مثلاٌ از استرالیا پذیرش گرفت شما چیزی می دونین؟

پذیرش ربطی به استانداردهای کشور محل زندگی دانشجو نداره .
    http://www.ehl.lu.se/en/education/pr...erequisites=22
    به واحدهای درسیش یه نگاهی بیاندازید . (اگر هم داشته باشه مشکلی برای دانشجوهای ایرانی پیش نمیاره)
    http://www.fek.su.se/index_eng.html
    http://www.ehl.lu.se/en/education/pr...masters?pid=23
    http://www.oulubusinessschool.oulu.fi/outline_fma.html

من امسال هر جایی اسکاندیناوی اقدام کردم برای فوق پذیرش دادن . انگلیس اقدام نکردم . چون اسکاندیناوی رو خیلی دوست دارم . ولی برای موفقیت تو بازار کار اروپا انگلیس بهتره .

در مورد استاندارد های ایران هم بگم که تقریبا همون استانداردهای بین المللی هستند با تغییراتی . ولی آموزش حسابداری تو ایران بر اساس استانداردهای آمریکاست .

توصیه : با توجه به ماهیت خاص این رشته اگر می خواهید تو بازار کار ایران (با مدرک فوق لیسانس ) رشد کنید توصیه می کنم فوق رو تو ایران بخونید . (هرچند که سطح علمی خوبی نداره ) و برای کار آکادمیک نمیتونم نظر بدم .

صفحه 1 از 76 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)