صفحه 24 از 76 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    سلام دوستان حسابدار

من میخوام در زمینه حسابداری این واحد درسی یکسری اطلاعات کسب کنم با توجه به عنوانش میشه یه کتاب حسابداری جامع و قابل فهم بهم بگید که خودم بخونم . (به فارسی البته ). مسلما با توجه به اینکه با مدیریت تلفیق شده نباید خیلی سطح بالایی از حسابداری مد نظر باشه ؟ نه ؟ خوشحالم میشم دوستان راهنماییم کنم و بگند تا چه سطحی از حسابداری باید خودم را آماده کنم .

Management and Finance Accounting

یه استادی بهم کتاب : اصول حسابداری یک و دو از استاد طاری وردی ٫ را معرفی کرده نمیدونم به نظرتون خوبه یا نه ؟

شاد باشید
    درود بر شما، دوست عزیز، جسارتاً ای کاش یه خورده بیشتر توضیح میدادین که دقیقا به دنبال یادگیری حسابداری در چه اندازه ای و با چه هدفی هستین(چون حسابداری به لحاظ مطالب طیف گسترده ای رو در بر میگیره)، من حدس میزنم که به دنبال یادگیری اصول اولیه حسابداری مالی هستین. کتابهایی که به شما معرفی شده یعنی کتابای آفای دکتر ید الله تاری وری، استاد برجسته حسابداری کشور کتاب خوبی هستش، همچنین میتونین از کتاب اصول حسابداری 1 پبام نور تالیف دکتر مجتهدزاده و دکتر طبری و کتاب اصول 2 دکتر نوروش و یا کتاب های اصول 1 و2 حسابداری آقای دکتر حسن همتی (نویسنده خوب کتاب های حسابداری کشور)استفاده کنید. این ها همه منابع خوبی از بهترین اساتید حسابداری کشور هستند و صد البته کتاب خوب زیاد دیگه ای هم در کشور وجود دارند.
    اگه به دنبال یاد گرفتن حسابداری نیستین اما میخواین بتونیین از اطلاعات حسابداری صرفا استفاده کنید، کتاب تجزیه و تحلیل صورت های مالی از دکتر تهرانی هم کتاب خوبیه برای کسایی که میخوان از اطلاعات حسابداری استفاده کنند.
    امیدوارم به خوبی راهنماییتون کرده باشم. سوال دیگه ای داشتین در خدمت هستم.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

نقل قول نوشته اصلی توسط mahspice نمایش پست ها
    درود بر شما، دوست عزیز، جسارتاً ای کاش یه خورده بیشتر توضیح میدادین که دقیقا به دنبال یادگیری حسابداری در چه اندازه ای و با چه هدفی هستین(چون حسابداری به لحاظ مطالب طیف گسترده ای رو در بر میگیره)، من حدس میزنم که به دنبال یادگیری اصول اولیه حسابداری مالی هستین. کتابهایی که به شما معرفی شده یعنی کتابای آفای دکتر ید الله تاری وری، استاد برجسته حسابداری کشور کتاب خوبی هستش، همچنین میتونین از کتاب اصول حسابداری 1 پبام نور تالیف دکتر مجتهدزاده و دکتر طبری و کتاب اصول 2 دکتر نوروش و یا کتاب های اصول 1 و2 حسابداری آقای دکتر حسن همتی (نویسنده خوب کتاب های حسابداری کشور)استفاده کنید. این ها همه منابع خوبی از بهترین اساتید حسابداری کشور هستند و صد البته کتاب خوب زیاد دیگه ای هم در کشور وجود دارند.
    اگه به دنبال یاد گرفتن حسابداری نیستین اما میخواین بتونیین از اطلاعات حسابداری صرفا استفاده کنید، کتاب تجزیه و تحلیل صورت های مالی از دکتر تهرانی هم کتاب خوبیه برای کسایی که میخوان از اطلاعات حسابداری استفاده کنند.
    امیدوارم به خوبی راهنماییتون کرده باشم. سوال دیگه ای داشتین در خدمت هستم.
    مرسی دوست عزیز برای اینکه پست تکراری ندم میشه لینک زیر را ملاحظه بفرمايید. پست ۵۲۸ .
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...83#post1004283
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود بر شما.
    بستگی داره که شما چه انتظاری از خودتون بعد از ارشد دارید.
    تافل که چه بخواین به تحصیل ادامه بدید و چه کار (خارج از کشور) باید مدرکش رو داشته باشید.
    حالا جی مت و ACCA که در حقیقت دوراهی رو شکل میدن ---->کار یا تحصیل
    بعدشم کسی که می خواد مدرک GMAT بگیره یعنی هدفش دانشگاه های رده بالاست.
    یکی از دوستان حرف خوبی زد (فکر کنم حمیدرضا جان بود) ، آمریکا و کانادا یک گزینه ی دومی برای کسی که پذیرش میشه نیست.
    نظرم اینه که باید با حداکثر توانتون برین جلو.
    حالا با توجه به اینکه شما الان ارشد هستید اگر مقاله و معدل خوبی دارید ادامه تحصیل بدید در غیر اینصورت برید وارد بازار کار جهانی بشید و از این طریق خودتون به موفقیت برسونید.
    موفق باشی دوست عزیز
    دوست عزیز arghavani من نمیدونم شما از کجا شنیدید که میتونین مدرکی مثل acca رو فقط ظرف مدت 3 سال بگیرید؟ روشنتر بگم...اگر انگلیسی زبان مادری شماست بله ممکنه سه سال این مدرک رو بگیرید! اما اگر اینچنین نیست و زبان بسیار خوب و قوی دارید حداقل 6 سال رو حساب کنین.یعنی همین الان برید امتحان بدید آیلتس حداقل 7 بگیرید...نه کمتر! اگر هم که زبانتون در حد متوسطه (که با توجه به اینکه میگید 2سال برای تافل زمان نیاز دارید) به نظر من بیخیال acca بشید چون نهایتا بتونین لول اول یا در بهترین شرایط لول دوم رو پاس کنین

Junior Member

سلام
    من دانشجوی ترم 3 حسابداری دانشگاه اصفهان با معدل 18.5 هستم و دارم خودمو برای تافل و بعدش GMAT آماده میکنم.... چه قدر احتمال داره ی دانشجوی رشته حسابداری را دانشگاه های کانادا از همون ترم اول بورسیه کنن ؟ واگر ترم 1 نه احتمال بورسیه شدن در ترم 2 با بالا بودن معدل چقدره؟

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin90 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ترم 3 حسابداری دانشگاه اصفهان با معدل 18.5 هستم و دارم خودمو برای تافل و بعدش GMAT آماده میکنم.... چه قدر احتمال داره ی دانشجوی رشته حسابداری را دانشگاه های کانادا از همون ترم اول بورسیه کنن ؟ واگر ترم 1 نه احتمال بورسیه شدن در ترم 2 با بالا بودن معدل چقدره؟
    سلام دوست عزیز
    معدلتون توی وضعیت خوبی قرار داره.
    شما باید سایر فاکتورها رو هم قوی کنید. مثل نمره ی جی مت و تافل. اگه مقاله هم داشته باشید که عالی میشه.
    بعدشم ایرانی هایی که مشغول تحصیل در رشته ی حسابداری و حسابرسی هستن به ندرت دانشگاههای کانادا رو برای ادامه ی تحصیل انتخاب می کنن و نمیشه در موردش اظهار نظر کرد.
    به قول آقای حمیدرضا برای انتخاب دانشگاه در رشته ی ما اول آمریکا و بعد انگلیس که انگلیس رو اصلا به شمایی که دنبال بورسیه هستید پیشنهاد نمی کنم.
    موفق باشید
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra1234 نمایش پست ها
    دوست عزیز arghavani من نمیدونم شما از کجا شنیدید که میتونین مدرکی مثل acca رو فقط ظرف مدت 3 سال بگیرید؟ روشنتر بگم...اگر انگلیسی زبان مادری شماست بله ممکنه سه سال این مدرک رو بگیرید! اما اگر اینچنین نیست و زبان بسیار خوب و قوی دارید حداقل 6 سال رو حساب کنین.یعنی همین الان برید امتحان بدید آیلتس حداقل 7 بگیرید...نه کمتر! اگر هم که زبانتون در حد متوسطه (که با توجه به اینکه میگید 2سال برای تافل زمان نیاز دارید) به نظر من بیخیال acca بشید چون نهایتا بتونین لول اول یا در بهترین شرایط لول دوم رو پاس کنین
    درود.
    فکر کنم به اشتباه نقل قول بنده رو پاسخ دادید.
    کاملا حق با شماست.
    علاوه بر این مدرک ACCA رو میشه توی ایران هم گرفت و دنبال مدرک ACCA در خارج از ایران گشتن هدر دادن وقت هست.
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط

Junior Member

سلام دوست عزیز
    معدلتون توی وضعیت خوبی قرار داره.
    شما باید سایر فاکتورها رو هم قوی کنید. مثل نمره ی جی مت و تافل. اگه مقاله هم داشته باشید که عالی میشه.
    بعدشم ایرانی هایی که مشغول تحصیل در رشته ی حسابداری و حسابرسی هستن به ندرت دانشگاههای کانادا رو برای ادامه ی تحصیل انتخاب می کنن و نمیشه در موردش اظهار نظر کرد.
    به قول آقای حمیدرضا برای انتخاب دانشگاه در رشته ی ما اول آمریکا و بعد انگلیس که انگلیس رو اصلا به شمایی که دنبال بورسیه هستید پیشنهاد نمی کنم.
    موفق باشید

ممنون بابت توضیحاتتون!! حالا اگه آمریکا باشه شما خبر ندارین شما که چند درصد دانشجوهایی که میرن اونجا بورسیه اون دانشگاه ها میشن؟

رشته و دانشگاه

درود.
    ببینید شما اگه به دیپارتمان بیزنس (بیزنس اسکول) هر یک از دانشگاه هایی که به لحاظ رنکینگ توی وضعیت خوبی قرار دارن سر بزنید می بینید که معمولا پذیرش دکتری به همراه بورسیه هست.
    به عبارتی نباید نگران بورسیه باشید بلکه باید به فکر پذیرش باشید. البته اینایی که گفتم مربوط به دانشگاه های سطح بالا توی حسابداری هست. به عنوان مثال برید دیپارتمان بیزنس دانشگاه تگزاس که توی حسابداری رتبه ی اول قرار داره و برید قسمت PHD حسابداری در بخش پذیرش، اونجا نوشته هست که اغلب پذیرش دکتری به همراه یکی از انواع بورسیه (کمک هزینه ؛ TA؛RA و ....) هست.
    موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting - Shahid Beheshti University

درود بر شما.
    بستگی داره که شما چه انتظاری از خودتون بعد از ارشد دارید.
    تافل که چه بخواین به تحصیل ادامه بدید و چه کار (خارج از کشور) باید مدرکش رو داشته باشید.
    حالا جی مت و ACCA که در حقیقت دوراهی رو شکل میدن ---->کار یا تحصیل
    بعدشم کسی که می خواد مدرک GMAT بگیره یعنی هدفش دانشگاه های رده بالاست.
    یکی از دوستان حرف خوبی زد (فکر کنم حمیدرضا جان بود) ، آمریکا و کانادا یک گزینه ی دومی برای کسی که پذیرش میشه نیست.
    نظرم اینه که باید با حداکثر توانتون برین جلو.
    حالا با توجه به اینکه شما الان ارشد هستید اگر مقاله و معدل خوبی دارید ادامه تحصیل بدید در غیر اینصورت برید وارد بازار کار جهانی بشید و از این طریق خودتون به موفقیت برسونید.
    موفق باشی دوست عزیز
    سلام ممنونم دوست عزيز من شخصا به ادامه تحصيل خيلي بيشتر علاقه مندم ولي نميتونم يه تصميم نهايي بگيرم البته تا حدودي گرفتم = ادامه تحصيل دكتري حسابداري اگه خدا بخواد.
    تو اگر سخت به من ميگيري،با خبر باش که پژمردن من آسان نيست،گرچه دلگيرتر از ديروزم،گر چه فرداي غم انگيز مرا ميخواند،ليک باور دارم دلخوشيها کم نيستزندگي بايد کرد.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavani نمایش پست ها
    سلام ممنونم دوست عزيز من شخصا به ادامه تحصيل خيلي بيشتر علاقه مندم ولي نميتونم يه تصميم نهايي بگيرم البته تا حدودي گرفتم = ادامه تحصيل دكتري حسابداري اگه خدا بخواد.
    خواهش می کنم.
    ان شاالله به هدفتون می رسید.
    فقط یه چیزی این که توی رشته ی ما مقاله دادن سخت هست.
    بچه ها تلاش کنید سطح علمی خودتونو بالا ببرید تا بتونید مقاله توی ژورنال های معتبر ارائه کنید.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)