صفحه 25 از 76 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

درود بر دوستان گل
    یه لینکی پیدا کردم که می تونید برید و ایمیلتونو اونجا وارد کنید تا هر دفعه که یک پرفسور حسابداری از دانشگاه های مختلف نیاز به دستیار داشت برای شما ایمیل کنن.
    هر روز براتون ایمیل میاد و از پرفسورهای حسابداری از سراسر جهان اطلاعیه میده که نیاز به دستیار حسابداری دارن (خوبیش اینه که برای دستیار پرفسور شدن راه بازه و بدیش اینه که هر روز ایمیل دریافت می کنیم و شاید چندبار و توی هر ایمیل هم چندین اطلاعیه وجود داره)
    البته گزینه های مختلفی داره. شما می تونید رزومتونو اونجا بزارید و برای هر یک از رویداد ها براش آلارم تعریف کنید تا به ایمیلتون بفرسته اون رویداد ها رو (مثل کنفرانس حسابداری و حسابرسی ؛ درخواست دستیار پروفسور و . . . ..)
    توی سایت که وارد شدید برای فعال کردن آلارم، سمت راست داخل کادر ایمیلتونو بنویسید و گزینه ی active رو بزنید. هر وقت هم خواستید می تونید cancel کنید.
    اینم لینکش: (Assistant Professor of Accounting)
    http://www.indeed.com/jobs?q=Assista...1&fromage=last
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود.
    ببینید شما اگه به دیپارتمان بیزنس (بیزنس اسکول) هر یک از دانشگاه هایی که به لحاظ رنکینگ توی وضعیت خوبی قرار دارن سر بزنید می بینید که معمولا پذیرش دکتری به همراه بورسیه هست.
    به عبارتی نباید نگران بورسیه باشید بلکه باید به فکر پذیرش باشید. البته اینایی که گفتم مربوط به دانشگاه های سطح بالا توی حسابداری هست. به عنوان مثال برید دیپارتمان بیزنس دانشگاه تگزاس که توی حسابداری رتبه ی اول قرار داره و برید قسمت PHD حسابداری در بخش پذیرش، اونجا نوشته هست که اغلب پذیرش دکتری به همراه یکی از انواع بورسیه (کمک هزینه ؛ TA؛RA و ....) هست.
    موفق باشی
    بازم ممنون.... فقط ی سوالا شما نظرتون برای رفتن بعد از گرفتن لیسانسه یا بعد از گرفتن فوق؟؟

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin90 نمایش پست ها
    بازم ممنون.... فقط ی سوالا شما نظرتون برای رفتن بعد از گرفتن لیسانسه یا بعد از گرفتن فوق؟؟
    خواهش می کنم
    از کارشناسی هم میشه اقدام کرد (Direct PHD) اما اگه از فوق برید خیلی خیلی بهتره چون:
    1. تجربه کسب می کنید
    2. وقت دارید که رزومتونو قوی کنید
    3. شانس پذیرش با فاند بیشتر میشه
    موفق باشید
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Junior Member

با سلام
    یکی از دوستای من رزومه ش اینه:
    لیسانس ادبیات انگلیسی از پیام نور معدل 17
    فوق لیسانس حسابداری دانشگاه تهران معدل 18.5
    یه مقاله خارجی
    تافل 110
    IELTS 8
    vrbl 700
    anlt 4.5
    quan 750
    فکر میکنین واسه دکترای امریکا شانس فول فاند شدن داره؟
    دانشگاهای زیر رنکینگ 100 چطور؟
    ممنون میشم کسی جواب بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1992 نمایش پست ها
    با سلام
    یکی از دوستای من رزومه ش اینه:
    لیسانس ادبیات انگلیسی از پیام نور معدل 17
    فوق لیسانس حسابداری دانشگاه تهران معدل 18.5
    یه مقاله خارجی
    تافل 110
    IELTS 8
    vrbl 700
    anlt 4.5
    quan 750
    فکر میکنین واسه دکترای امریکا شانس فول فاند شدن داره؟
    دانشگاهای زیر رنکینگ 100 چطور؟
    ممنون میشم کسی جواب بده.
    درود بر شما، چرا شانس نداشته باشن، معدلهای عالی، نمره خوب زبان و نمره خوب GRE. البته تعدادی از بیزینس اسکول های آمریکا فقط جیمت رو قبول دارند ولی خیلی ها جی آری ای رو قبول دارند، ایشون شانس خیلی بالایی برای رنکینگ زیر 100 دارند.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahspice نمایش پست ها
    درود بر شما، چرا شانس نداشته باشن، معدلهای عالی، نمره خوب زبان و نمره خوب GRE. البته تعدادی از بیزینس اسکول های آمریکا فقط جیمت رو قبول دارند ولی خیلی ها جی آری ای رو قبول دارند، ایشون شانس خیلی بالایی برای رنکینگ زیر 100 دارند.
    با سلام به mahspice عزیز
    میشه بگین واسه رنک زیر ده کدوم بخشا بهتر میشد شانس بیشتری داشت؟!
    مثلا دانشگاهایی مثل هاروارد و استنفورد و ام آی تی که قطعا رزومه ی خیلی خوبی میخواد!
    منم دارم لیسانس ادبیات انگلیسی دانشگاه تبریز میخونم میخوام عین دوستم بیام حسابداری واسه فوق.
    میخوام از الان روزمه خوبی داشته باشم!
    ممنون از لطف شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1992 نمایش پست ها
    با سلام به mahspice عزیزمیشه بگین واسه رنک زیر ده کدوم بخشا بهتر میشد شانس بیشتری داشت؟!مثلا دانشگاهایی مثل هاروارد و استنفورد و ام آی تی که قطعا رزومه ی خیلی خوبی میخواد!منم دارم لیسانس ادبیات انگلیسی دانشگاه تبریز میخونم میخوام عین دوستم بیام حسابداری واسه فوق.میخوام از الان روزمه خوبی داشته باشم!ممنون از لطف شما.
    درود بر شما دوست عزیزخیلی خوبه که از الان به فکر کسب رزومه خوب هستین. پذیرش از تاپ10 و حتی از تاپ 20 یا 30در همه رشته ها خیلی سخته، برای حسابداری با توجه به رقابت سنگین موجود خیلی سختتره، خود بحث اپلای هم یک بحثیه که نمیشه هیچ وقت با قاطعیت ازش صحبت کرد، بارها شده که افرادی با رزومه عالی از یک دانشگاه رده بالا پذیرش گرفتن ولی از دانشگاه رده پایینتر ریجکت شدن. قضاوت در مورد اینکه کدام دانشگاه های تاپ رو راحتتر میشه پذیرش گرفت خیلی مشکله چون رقابت برای اینها سنگینه، تعداد افرادی هم که اقدام میکنن خیلی زیاده، پذیرش هم به تعداد معدودی داده میشه.یک نکته دیگه اینکه از ایران تعداد معدودی برای ادامه تحصیل دکتری حسابداری رفتن آمریکا، و اون هم یعنی اینکه دانشگاه های اونجا از ایران شناختی ندارند (البته شاید هم بنا به نظر بعضی دوستان این هم خودش یه فرصت باشه) تا جایی که من میدونم بهترین پذیرشی که برای ایرانی ها تو دکتری حسابداری بدست اومده، چند سال پیش از دانشگاه تگزاس آستین بوده، اون کسی هم که پذیرش گرفته بود فوقش رو از مالزی گرفته بود.شما برای اینکه رزومه خوبی برای اپلای داشته باشین، اول از همه سعی کنین تا جایی که میتونین معدل خوبی داشته باشین. معدل بد رو هیچ وقت نمیتونین درستش کنین. زبان که رشته تون پس قاعدتا باید عالی باشه، اگه رسیدین سعی کنین با همین کارشناسی برای مقطع ارشد اپلای کنینٍ، هر چند که موقعیت های فاند ارشد اندکه ولی اگه موفق بشین خارج از کشور توی دانشگاه معتبر فوق بخونین خیلی بهتره، البته یه جور نشه که نه برسین به فوق داخل و نه فوق خارج از کشور!.و نهایتا چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور،حتما در دوره ارشد، روی موضوعات روز برای پژوهش و پایان نامه کار کنین.برای دوره های دکتری حسابداری خیلی از دانشگاه های تاپ میشه با مدرک لیسانس هم مستقیما اقدام کرد، ولی واقعا کار سختیه و خیلی نمیشه روش حساب کرد.
    حتما برای GRE یا gmat هم برنامه ریزی کنین. دانشگاه تاپ مثل استنفورد، GREرو برای حسابداری و فاینانس به gmat ترجیح میدن، بعضی ها هم مثل کلمبیا فرقی بین اینها نمیگذارن،دانشگاه های رده پایین تر معمولا gmat رو ترجیح میدن یا اصلا GREرو قبول نمیکنن و فقط جیمت رو قبول میکنن. البته این قضیه استثناهایی هم داره.
    ویرایش توسط mahspice : February 4th, 2013 در ساعت 06:47 PM

Junior Member

پیش فرض کار در رشته حسابداری در امریکا

سلام
    میخواستم بپرسم توی امریکا مدرک دانشگاه ازاد ابران را برای کار قبول می کنند ؟سابقه کار در ایران اونجا قبول است یا نه ؟چقدر کار ایران یا بهتر بگم حسابداری در ایران با امریکا فرق میکنه ؟ایا حتما باید cpa داشته باشی برای کار در امریکا ؟ایا اصول و استاندارد حسابداری ایران و امریکا فرق میکنه؟اگه cpa در ایران بگیریم قبوله؟اگه کسی که سابقه بالا در کار حسابداری در امریکا داره رو کسی میشناسه معرفی کنه ؟من لیسانس حسابداری دارم و میخوام در امریکا فوق لیسانس بگیرم چه رشته ای بخونم که برای کارم در امریکا بهتر باشه؟ایا information and technology and buisness و یا mba خوب هستند چه پیشنهادی دارید

سلام
    میخواستم بپرسم توی امریکا مدرک دانشگاه ازاد ابران را برای کار قبول می کنند ؟سابقه کار در ایران اونجا قبول است یا نه ؟چقدر کار ایران یا بهتر بگم حسابداری در ایران با امریکا فرق میکنه ؟ایا حتما باید cpa داشته باشی برای کار در امریکا ؟ایا اصول و استاندارد حسابداری ایران و امریکا فرق میکنه؟اگه cpa در ایران بگیریم قبوله؟اگه کسی که سابقه بالا در کار حسابداری در امریکا داره رو کسی میشناسه معرفی کنه ؟من لیسانس حسابداری دارم و میخوام در امریکا فوق لیسانس بگیرم چه رشته ای بخونم که برای کارم در امریکا بهتر باشه؟ایا information and technology and buisness و یا mba خوب هستند چه پیشنهادی دارید

پیش فرض پاسخ : کار در رشته حسابداری در امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sanatyzade نمایش پست ها
    سلام
    درود بر شما، همه مدارک تحصیلی که توسط وزارت علوم تایید شده باشند، برای ادامه تحصیل در اون جا معتبرند، پس مدرک شما در اونجا برای ادامه تحصیل معتبره.
    سابقه کار در ایران، برای ادامه تحصیل در بعضی جاها امتیاز مثبته و در بعضی جاها خنثی عمل میکنه.
    من برای ادامه تحصیل تو مقطع دکتری اونجا برنامه ریزی کردم، در مورد بازار کار غیر آکادمیک اطلاعاتم کمه، ولی تا جایی که میدونم یه مهاجر از کشور جهان سومی مثل ایران، در کشورهای مثل کانادا و آمریکا در بدو ورود در کار پیدا کردن مشکلات زیادی رو تحمل می کنه،چون صاحبکارها به سختی به یه نفر با سوابق تحصیلی و کاری از جهان سوم اعتماد میکنن، این افراد دنبال مدارک تحصیلی و حرفه ای اون کشورها میرند و یا حتی حاضر میشن مدتی مجانی کار کنن تا سابقه کار بدست بیارن.
    همه رشته هایی که گفتین خوبن، ولی بین رشته های خانواده مدیریت، فاینانس بهترین بازار کار رو داره که هم به صورت مستر فاینانس و هم ام بی ای فاینانس ارائه میشه. به هر حال به نظر من بهترین انتخاب، انتخابیه که توش آدم موفق بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahspice نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیزخیلی خوبه که از الان به فکر کسب رزومه خوب هستین. پذیرش از تاپ10 و حتی از تاپ 20 یا 30در همه رشته ها خیلی سخته، برای حسابداری با توجه به رقابت سنگین موجود خیلی سختتره، خود بحث اپلای هم یک بحثیه که نمیشه هیچ وقت با قاطعیت ازش صحبت کرد، بارها شده که افرادی با رزومه عالی از یک دانشگاه رده بالا پذیرش گرفتن ولی از دانشگاه رده پایینتر ریجکت شدن. قضاوت در مورد اینکه کدام دانشگاه های تاپ رو راحتتر میشه پذیرش گرفت خیلی مشکله چون رقابت برای اینها سنگینه، تعداد افرادی هم که اقدام میکنن خیلی زیاده، پذیرش هم به تعداد معدودی داده میشه.یک نکته دیگه اینکه از ایران تعداد معدودی برای ادامه تحصیل دکتری حسابداری رفتن آمریکا، و اون هم یعنی اینکه دانشگاه های اونجا از ایران شناختی ندارند (البته شاید هم بنا به نظر بعضی دوستان این هم خودش یه فرصت باشه) تا جایی که من میدونم بهترین پذیرشی که برای ایرانی ها تو دکتری حسابداری بدست اومده، چند سال پیش از دانشگاه تگزاس آستین بوده، اون کسی هم که پذیرش گرفته بود فوقش رو از مالزی گرفته بود.شما برای اینکه رزومه خوبی برای اپلای داشته باشین، اول از همه سعی کنین تا جایی که میتونین معدل خوبی داشته باشین. معدل بد رو هیچ وقت نمیتونین درستش کنین. زبان که رشته تون پس قاعدتا باید عالی باشه، اگه رسیدین سعی کنین با همین کارشناسی برای مقطع ارشد اپلای کنینٍ، هر چند که موقعیت های فاند ارشد اندکه ولی اگه موفق بشین خارج از کشور توی دانشگاه معتبر فوق بخونین خیلی بهتره، البته یه جور نشه که نه برسین به فوق داخل و نه فوق خارج از کشور!.و نهایتا چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور،حتما در دوره ارشد، روی موضوعات روز برای پژوهش و پایان نامه کار کنین.برای دوره های دکتری حسابداری خیلی از دانشگاه های تاپ میشه با مدرک لیسانس هم مستقیما اقدام کرد، ولی واقعا کار سختیه و خیلی نمیشه روش حساب کرد.
    حتما برای GRE یا gmat هم برنامه ریزی کنین. دانشگاه تاپ مثل استنفورد، GREرو برای حسابداری و فاینانس به gmat ترجیح میدن، بعضی ها هم مثل کلمبیا فرقی بین اینها نمیگذارن،دانشگاه های رده پایین تر معمولا gmat رو ترجیح میدن یا اصلا GREرو قبول نمیکنن و فقط جیمت رو قبول میکنن. البته این قضیه استثناهایی هم داره.

با سلام.
    واقعا بخاطر اطلاعاتتون ممنونم.
    اما من شنیدم واسه ارشد همون رشته ای که تو لیسانس خوندم میتونم پذیرش بگیرم.
    یعنی به نظر شما میشه ارشد حسابداری پذیرش بگیرم؟با توجه به اینکه لیسانسم ادبیات انگلیسی.
    البته واسه ارشد فرق نداره کدوم کشور!فقط فاند داشته باشه که فکر کنم خیلی بعیده!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)