صفحه 28 از 76 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

با سلام. اگر تناقض گفتم معذرت خواهی کردم که دیگه چیزی نمی نویسم چون اطلاعاتم ناقصه. در ضمن گفتم که فایلم اطلاعات دانشگاه امریکا رو داره اما لینیک که تازه بدستم رسید کل دانشگاههای دنیا که دکترای حسابداری را داره را رائه کرده که جامعتره(با لینک مستقیم به حود دانشگاه و ایمیل اشخاصی که جوابگو هستند). همچنین بجای بحث کردن که ناقصه، کامله، و دارین، ندارین... خواهشن شما از لینک مربوطه برید و تمامی دانشگاهها رو نگاه کنید. اگه دید این لینک جامع نیست بعد بگین که من بدونم. بعلاوه من هم تصور کردم که ایمیلهای که زدم و نمره های جی ار ای دانشگاهها که اغلب تو سایت نیست و همچنین سوالات دیگه مخصوصا برا بچه هایی که واقعا نمیدونن نمره جی ار ای اونا چنده مفید باشه که چندتا شون را گذاشتم وگرنه نه بیکارم نه اینکه قصد گمراه کردن یا شلوغ کردن دارم. در ضمن احساس کردم که کمی از بقیه جلوترم کمکی کرده باشم که دیدم دعوا کردن بچه ها، ترجیح میدم چیزی بی ربط دیگه ننویسم چون بقول شما همه دارن اپلای میکنن و مکاتبه کردن و دیگه نیازی به احساس فضل نیست. ایشالله در پست های بعدی از نظرات و اطلاعات همه استفاده کنیم. و خواهشن دیگه این بحث رو ادامه ندین چون هم وقت تلف میشه هم چیزی نصیب کسی نمیشه. اگر هم اشتباه تناقض و هر خبطی کردم از تمامی بچه معذرت میخوام. اگه سوالی مطرح شد و دیدم صلاحیت پاسخگویی دارم جواب میدم.به امید پذیرش همه بچه های با استعداد حسابداری میهنم. ممنون

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

درود دوستان گرامی
    من تازه با سایت جذابتون آشنا شدم! خیلی عالیه ، تنها مشکلش اینکه بعضی چیزها سرجاشون نیستند !
    مثلا تو علوم انسانی رشته تاپیک حسابداری نیست و زیر مجموعه مدیریته!!!

دوستان من اصلا گیج شدم میخواستم بپرسم من تا 3 سال دیگه کارشناسیمو تو حسابداری میگیرم و تصمیم دارم برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برم اما هیچی نمیدونم که چه چیزهایی لازمه ! مثلا کجا ها دانشگاه خوب برای حسابداری دارند درباره بورسیه و هزینه های ماندن در خارج
    اصلا نمیدونم کدوم کشور رو باید انتخاب کنم ! امیدوارم با هدایت شما بزرگواران تا 3 سال دیگه اینکارهارو انجام بدم !

نقل قول نوشته اصلی توسط sah_accountant نمایش پست ها
    درود دوستان گرامی
    من تازه با سایت جذابتون آشنا شدم! خیلی عالیه ، تنها مشکلش اینکه بعضی چیزها سرجاشون نیستند !

دوستان من اصلا گیج شدم میخواستم بپرسم من تا 3 سال دیگه کارشناسیمو تو حسابداری میگیرم و تصمیم دارم برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برم اما هیچی نمیدونم که چه چیزهایی لازمه ! مثلا کجا ها دانشگاه خوب برای حسابداری دارند درباره بورسیه و هزینه های ماندن در خارج
    اصلا نمیدونم کدوم کشور رو باید انتخاب کنم ! امیدوارم با هدایت شما بزرگواران تا 3 سال دیگه اینکارهارو انجام بدم !
    درود بر شما
    به شما خوشامد میگم که به جمع ما وارد شدین
    در بیشتر جاهای دنیا رشته حسابداری زیر مجموعه مدیریت یا بیزینس محسوب میشه، شما با دید سیستم آموزشی ایران به قضیه نگاه می کنید که فکر می کنید رشته حسابداری جاش توی این فروم اشتباهه
    شما می توانید بعد از دوره کارشناسی، به دنبال پذیرش در مقطع ارشد در خارج از کشور باشین که البته گرفتن فاند برای مقطع ارشد نسبتا سخته
    همچنین شما می توانید برای برخی دوره های دکتری خارج از کشور که نیازمند به داشتن مدرک کارشناسی نیستن اقدام کنید، پذیرش در این دوره ها خیلی سخته و نیازمند نمرات بالای GRE و یا GMAT و معدل خوب والبته نمره تافل یا آیلتس که الزام میشه هست. همونطور که گفتم این شکل پذیرش خیلی سخته و به سختی میشه روش حساب باز کرد.
    راه حل دیگه اینه که ارشد رو هم در ایران بخونید و بعد برای دکتری در خارج از کشور اقدام کنید.
    توصیه ای که به شما می کنم اینه که در طول سه سال آینده بکوشید که معدلتون رو تا جایی که می تونید بالا نگه دارید و همچنین تا می تونید زبان خودتون رو تقویت کنید، هرزگاهی به فروم هم حتما سر بزنید، همچنین به سایت دانشگاه های خارج از کشور هم سر بزنید تا اطلاعاتتون برای اپلای به کامل و به روز باشه
    موفق باشید.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

درود دوستان گرامی

درود
    توضیحات دوستمون کامل بود.
    فقط در تکمیل فرمایشات ایشان اینو باید بگم که چون شما تازه وارد هستید پیشنهاد می کنم ابتدا ویکی سایت رو کاملا مطالعه کنید و بعد مطالب این فروم رو کامل مطالعه کنید تا یک دید کلی پیدا کنید و بعدش هم برنامه ریزی و . . ...
    موفق باشی دوست عزیز
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Member
    رشته و دانشگاه

درود دوستان گرامی

با سلام خدمت دوست عزیز
    چون شما در اول راه هستید و من خودم الان فکر میکنم میگم کاش زمانیکه در مرحله شما بودم کسی که راه رو رفته بود و راهنمایی میکرد الان افسوس نمیخوردم لازم دیدم چندتا نکته بگم اگر چه دوستان تقریبا گفتن ولی شاید نکاتی دست گیرتون بشه.
    شما برا ادامه تحصیل در رشته حسابداری چند گزینه دارید 1. فوق ایران2. فوق خارج ایران(مثلا اروپا استرالیا و یا حتی امریکا)3. مستقیم از لیسانس به دکترا امریکا
    هر کدوم از گزینه های بالا مزیت و معایبی دارند. برا توصیف وضعیت کلی کشورها، ایران و چند کشور دیگر تقریبا در پایین ترین سطح از لحاظ حسابداری و تحقیق هستند(برای بررسی این موضوع تعداد مقالات خوب خارجی که ایده نو داشته باشن و توسط اساتید ایرانی که تو ایران تدریس میکنند شاید به 10 تا نرسه. بیشتر کپی مقالات خارجی است و چاپ مقاله هم بسیار باند بازی و بر اساس نام نویسدگان و ... هست تا موضوع و محتوای مقاله-بر خلاف کشورهای خارجی- ) و امریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا در بالاترین سطح هستند. حال اینکه که کشوری را انتخاب باید کرد بستگی به خودتون داره ولی اگر از لحاظ علمی توانمند هستید و پشتکار دارید گزینه 3 را انتخاب کنید اگر نه، ولی پول دارین برا فوق گزینه 2 را انتخاب کنید و اگر مثل ما بیچاره فقیر هستید بدترین گزینه را انتخاب کنید(گزینه 1). اینکه شما بخواید برا فوق ایران اقدام کنید به نظر من بدترین گزینه است. چرا؟ چون باید برا فوق از دانشگاه خوب به اندازه کافی وقت گذاشت بعد اگر بفرض قبول بشید حداقل 2 سال دیگه اونجا باید بخونید(در این راه احتمال جذب بازار کار زیاد و حتی احتمال زده شدن از درس بخاطر تبعیض اساتید وجود دارد) دیگه اگر این مراحل را بگذرانید خیلی مزیت زیادی بدست نیاوردید چون شما می تونید دانشگاههایی از امریکا را پیدا کنید که مستقیما از لیسانس پذیرش میگیرن. راه حل دوم یک راه حل متوسط است که به نظرم از اولی بهتره چون میتونید با اساتید خارجی اشنا شید و رفتن به امریکا بدلیل اشنا شدن با زبان راحتتره. بهترین گزینه گزینه 3 است. شما الان همانطور که دوستان گفتن درسها را کامل بخونید و بفهمید و معدل بالا بیارید و از همین الان برا تافل و جی ار ای طبق برنامه های مگوش و غیره پیش برید. برنامه ای سبک و هر روز. این تجربه من بود. موفق باشید.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط janjani نمایش پست ها
    برنامه ای سبک و هر روز
    درود
    این گفته ی دوست عزیز ما خیلی مهمه. (برنامه ای سبک و هر روز)
    در تکمیل گفته های ایشون باید بگم که اگه ارشدتونو توی ایران بگیرید و برای دکتری برید چند تا مزایا داره:
    1. وقت داری بخونی تا از یک دانشگاه خوب اپلای کنی (مثل تهران، شهید بهشتی, علامه و . . . .) در واقع این دانشگاه ها سکوی عالی برای پرش هستن.
    2. وقت داری واسه خودت سوابق جمع کنی (مثل سابقه کار در موسسات حسابرسی و ترجمه کتاب و نوشتن مقاله و . . ...) چون در مقطع کارشناسی نمیشه اینگونه سوابق جمع کرد و با معدل بالا هم فارغ التحصیل شد.
    3. نمرات جی مت و تافل رو بالا می بری
    بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود
    این گفته ی دوست عزیز ما خیلی مهمه. (برنامه ای سبک و هر روز)
    در تکمیل گفته های ایشون باید بگم که اگه ارشدتونو توی ایران بگیرید و برای دکتری برید چند تا مزایا داره:
    1. وقت داری بخونی تا از یک دانشگاه خوب اپلای کنی (مثل تهران، شهید بهشتی, علامه و . . . .) در واقع این دانشگاه ها سکوی عالی برای پرش هستن.
    2. وقت داری واسه خودت سوابق جمع کنی (مثل سابقه کار در موسسات حسابرسی و ترجمه کتاب و نوشتن مقاله و . . ...) چون در مقطع کارشناسی نمیشه اینگونه سوابق جمع کرد و با معدل بالا هم فارغ التحصیل شد.
    3. نمرات جی مت و تافل رو بالا می بری
    بدرود
    سلام دوست عزیز چند مورد لازم است بگم
    1. دانشگاههای فوق برای رشته حسابداری عملا سکو پرتاپ نیستن وبر خلاف رشته های فنی در رشته حسابداری وضع در برخی مواقع برعکس است. این را که میگم یا خودم دانشجوی اونجا بودم یا دوستان و همکاران. پس دانشگاه علامه و شیراز و غیره که قطب حسابداری هستند شما بعد از سر کلاس رفتن و کار با اساتید متوجه میشید. چیزی برا گفتن ندارن.برا مثال دکتر نمازی یا دکتر ثقفی چه حرف جدیدی برای شما خواهد زد. خود اینها پیشنهاد میکنن برید خارج-البته با همه احترامی که برا اینها قائلم ولی باید قبول کرد که در پذیرش در رشته حسابداری زیاد این دانشگاهها سکوی پرتاپ نیستند
    2. در تمامی دانشگاهها مقاله و سوابق کاری جز شرایط لازم نیست. شما در شراط خ رقابتی(که افراد در تمامی مدارک نزدیک به هم هستند) کمی بدردتون میخوره. برا مثال وقتی همه نمره جی ار ای /جی مت بالا، معدل نزدیک به هم و ... که خ نزدیک به هم باشد بدرد میخورد که بندرت اتفاق می افتد. شما وقتی پروفایل دانشجویان دانشگاهها را نگاه می کنید خیلی ها حتی از رشته غ مرتبط اومدن حسابداری و خ با لیسانس. اما جی مت عالی و معدل خوب توصیه نامه عالی و ... خوب داشتن. همانطور که میدونید خ از دانشگاهها اعلام کردن که مثلا اگر ج مت/جی ار ای مثلا از 80% پایین تر باشه اصلا بررسی نمیکنن و مهمترین شرط برا بررسی پکیچ شما نمره امتحانهای مذکرو خواهد بود.
    3. همانطور که کتابهای جی مت و جی ار ای نوشتن حتی برای Non-native ها 5-6 ماه خوب روزی چند ساعت میشه نمره خ خوب گرفت بشرطی که خوب و درست بخونید. با این وقتی که دوستمون دارن روزی 1-2 ساعت میشه همه رو جمع کرد. پس نیازی به دو سال فوق خوندن نیست.
    4. نکته دیگه شما باید در نظر بگیرید این است که در فوق اگر بخواهید مقاله بدین شماباید وقت اصلی خودتون را را صرف درس خوندن(نه کار ) کنید. که حتی بعد از دو سال با مقاله پایان نامه شاید 1 یا 2 تا مقاله بدید. چون عملا در رشته حسابداری استاد راهنما زیاد کمک نمیکنن(البته خ از اونها هم نه روش تحقیق بلدن نه اما ر). اگر هم بخوای کار بکنی که وقت زیادی نمیتونی صرف خوندن کنی برا پذیرش. البته میشه همه رو در کنار هم داشت ولی نصفه نیمه از هرکدوم. پس دو سال ارزش یک یا دوتا مقاله را نداره.
    5. اون وقتی که میخواد صرف خوندن ارشد کنه صرف خوندن جی مت/جی ار ای کنه خ بهتره. چون زودتر میشه پذیرشش(2سال ارشد نمیخواد بخونه دیگه).
    دوست عزیز این نظر من بود شاید نظر شما درست باشه. این دوستمون که میخواد از الان اقدام کنه مهم هست که چه مسیری رو انتخاب کنه. خ خوب هست که بچه ها برا کمک به دیگران فعالند. موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه

با سلام بر دوستان
    اگر از عزیزان دل کسی امتحان جی ار ای و جی مت داده یا میدونه که کدوم اسانتره و میشه نمره بالاتر اورد توضیحاتی راجع به اون ارائه بده ممنون میشم. با تشکر
    ویرایش توسط Olympia : March 27th, 2013 در ساعت 08:22 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط janjani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز چند مورد لازم است بگم
    1. دانشگاههای فوق برای رشته حسابداری عملا سکو پرتاپ نیستن وبر خلاف رشته های فنی در رشته حسابداری وضع در برخی مواقع برعکس است. این را که میگم یا خودم دانشجوی اونجا بودم یا دوستان و همکاران. پس دانشگاه علامه و شیراز و غیره که قطب حسابداری هستند شما بعد از سر کلاس رفتن و کار با اساتید متوجه میشید. چیزی برا گفتن ندارن.برا مثال دکتر نمازی یا دکتر ثقفی چه حرف جدیدی برای شما خواهد زد. خود اینها پیشنهاد میکنن برید خارج-البته با همه احترامی که برا اینها قائلم ولی باید قبول کرد که در پذیرش در رشته حسابداری زیاد این دانشگاهها سکوی پرتاپ نیستند
    2. در تمامی دانشگاهها مقاله و سوابق کاری جز شرایط لازم نیست. شما در شراط خ رقابتی(که افراد در تمامی مدارک نزدیک به هم هستند) کمی بدردتون میخوره. برا مثال وقتی همه نمره جی ار ای /جی مت بالا، معدل نزدیک به هم و ... که خ نزدیک به هم باشد بدرد میخورد که بندرت اتفاق می افتد. شما وقتی پروفایل دانشجویان دانشگاهها را نگاه می کنید خیلی ها حتی از رشته غ مرتبط اومدن حسابداری و خ با لیسانس. اما جی مت عالی و معدل خوب توصیه نامه عالی و ... خوب داشتن. همانطور که میدونید خ از دانشگاهها اعلام کردن که مثلا اگر ج مت/جی ار ای مثلا از 80% پایین تر باشه اصلا بررسی نمیکنن و مهمترین شرط برا بررسی پکیچ شما نمره امتحانهای مذکرو خواهد بود.
    3. همانطور که کتابهای جی مت و جی ار ای نوشتن حتی برای Non-native ها 5-6 ماه خوب روزی چند ساعت میشه نمره خ خوب گرفت بشرطی که خوب و درست بخونید. با این وقتی که دوستمون دارن روزی 1-2 ساعت میشه همه رو جمع کرد. پس نیازی به دو سال فوق خوندن نیست.
    4. نکته دیگه شما باید در نظر بگیرید این است که در فوق اگر بخواهید مقاله بدین شماباید وقت اصلی خودتون را را صرف درس خوندن(نه کار ) کنید. که حتی بعد از دو سال با مقاله پایان نامه شاید 1 یا 2 تا مقاله بدید. چون عملا در رشته حسابداری استاد راهنما زیاد کمک نمیکنن(البته خ از اونها هم نه روش تحقیق بلدن نه اما ر). اگر هم بخوای کار بکنی که وقت زیادی نمیتونی صرف خوندن کنی برا پذیرش. البته میشه همه رو در کنار هم داشت ولی نصفه نیمه از هرکدوم. پس دو سال ارزش یک یا دوتا مقاله را نداره.
    5. اون وقتی که میخواد صرف خوندن ارشد کنه صرف خوندن جی مت/جی ار ای کنه خ بهتره. چون زودتر میشه پذیرشش(2سال ارشد نمیخواد بخونه دیگه).
    دوست عزیز این نظر من بود شاید نظر شما درست باشه. این دوستمون که میخواد از الان اقدام کنه مهم هست که چه مسیری رو انتخاب کنه. خ خوب هست که بچه ها برا کمک به دیگران فعالند. موفق باشید
    درود بر شما
    با این گفته کاملا موافقم که دانشگاه های ایرانی برای رشته حسابداری سکوی پرتاب نیستند، در مورد رشته های فنی خیلی قضیه فرق می کنه، من یکی از دوستام فوق لیسانس برق از دانشگاه تربیت مدرس گرفته بود، یکی از استادهایی که ازشون توصیه نامه گرفت، سال قبلش دو ترم استاد مدعو در دانشگاه کلگری کانادا بود، داور خیلی از همایش های بین المللی در خارج از کشور بود، یکی دیگه از استادهاشم داور ژورنالهای معتبر در الزویر و اشپرینگر بود، ایشون از چند دانشگاه در کانادا پذیرش گرفت، خودش اعتقاد داشت که این توصیه نامه ها خیلی کمکش کردن، حالا واقعا توی ایران چند تا استاد حسابداری میشه پیدا کرد که این چنین شهرت و اعتبار بین المللی داشته باشند که بشه ازشون توصیه نامه معتبر گرفت، متاسفانه ارتباط جامعه دانشگاهی حسابداری ایران با خارج از کشور، تقریبا قطع هستش.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahspice نمایش پست ها
    درود بر شما
    با این گفته کاملا موافقم که دانشگاه های ایرانی برای رشته حسابداری سکوی پرتاب نیستند، در مورد رشته های فنی خیلی قضیه فرق می کنه، من یکی از دوستام فوق لیسانس برق از دانشگاه تربیت مدرس گرفته بود، یکی از استادهایی که ازشون توصیه نامه گرفت، سال قبلش دو ترم استاد مدعو در دانشگاه کلگری کانادا بود، داور خیلی از همایش های بین المللی در خارج از کشور بود، یکی دیگه از استادهاشم داور ژورنالهای معتبر در الزویر و اشپرینگر بود، ایشون از چند دانشگاه در کانادا پذیرش گرفت، خودش اعتقاد داشت که این توصیه نامه ها خیلی کمکش کردن، حالا واقعا توی ایران چند تا استاد حسابداری میشه پیدا کرد که این چنین شهرت و اعتبار بین المللی داشته باشند که بشه ازشون توصیه نامه معتبر گرفت، متاسفانه ارتباط جامعه دانشگاهی حسابداری ایران با خارج از کشور، تقریبا قطع هستش.
    با سلام دوست عزیز
    انکه گفتم قسمتی بود از وضع موجود. من خودم تا الان برا تقریبا تمامی مجلات داخلی مقاله فرستادم وقتی اسم استاد معروفی بالاش باشه یا جایی اشنا داشته باشه بدون در نظر گرفتن موضوع سریع چاپ میشه ولی وقتی تنهایی بفرستی اینقدر سین جینت میکنن(البته اون با شعورهاشون) اونایی که بی شعور و اصلا چیزی از تحقیق نمیفهمن میگن به اعتبار نام دکتر مقاله شما چاپ میشه. من یکی تنهایی فرستادم برا مجله شیراز نزدیک به دوسال هست که هی میفرست داوری هی میگن دیتاتو بده و.... ولی وقتی اینو فرستادم برا اساتید امریکا و گفتم تازه فوق گرفتم خیلی از اونا حیرت کردن که چطور یک دانشجوی فوق و به تنهایی چنین موضوع قویی را کار کرده.برا مثال یکی از اساتید دانشگاه ویسکانسین که چیر من اونجا بود و الان تو ایلونیز هست با هم 2 ساعت چت کردیم و کلی اطلاعات بهم داد و من رو به همکارش معرفی کرد ولی متاسفانه اونموقع تافل و جی ار ای نداشتم و به توصیه ایشون فرستادمش امرالد که سردبیر اونجا چقد کامنت گذاشت و چقدر تشکرکرد الان هم در مرحله اخر داوریش هست.
    نکته بعد من خیلی از دوستام بودن که تو رشته حسابداری تک رقمی شدن(دانشگاه علامه تهران تربیت مدرس و.. رفتن ولی تقریبا همشون زده شدن). دوتا از دوستان من 6 ترمه تموم کردن با معدل 18.8 و یکی رتبه37 شد دانشگاه تربیت مدرس و دیگری 47 چمران اومد. ولی اساتید جاهل کاری به سر اینا اوردن که کلا درس رو بیخیال شدن. تو رسته فنی اساتید معمولا مخ زمان خودشون بودن و در بهترین دانشگاهها د ر س خوندن و درس دادن و بچه ها رو توصیه نامه میدن اونجا میشناسنشون. اما رشته حسابداری چون ادمای ضعیفی بودن و هستن بیشتر مانع پیشرفتت میشن مگه چندتا استثنا.
    سال نو مبارک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)