صفحه 29 از 76 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حسابداری

سلام دوستان , ممنون بابت مطالب خوبی که در این فروم قرار دادید من کاردانی گرافیک رایانه دارم و مشغول به تحصیل در رشته حسابداری در مقطع کاردانی به کارشناسی هستم ,1) آیا بعد از گرفتن لیسانس ( با توجه به متفاوت بودن مدرک کاردانی ام ) می تونم برای ادامه تحصیل در این رشته در دانشگاههای امریکا اپلای کنم؟2) اگر امکان اپلای برای من وجود داره , باید مدرک gre یا gmat بگیرم؟3) می شه به جای تافل , مدرک آیلتس فرستاد ؟4) برای اپلای کردن از ( لیسانس به دکترا ) چه شرایطی باید داشت؟ و این نوع اپلای کردن به چه نامی در سایت دانشگاهها نوشته می شود ؟میشه لطف کنید کلمه انگلیسی اش را بگید ؟5) آیا داشتن سابقه کار ضروری است ؟ 6) آیا برای ورود به دانشگاههای آمریکا شرط سنی وجود دارد ؟ ببخشید که سوالاتم زیاد شد , متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط san88 نمایش پست ها
    سلام دوستان , ممنون بابت مطالب خوبی که در این فروم قرار دادید من کاردانی گرافیک رایانه دارم و مشغول به تحصیل در رشته حسابداری در مقطع کاردانی به کارشناسی هستم ,1) آیا بعد از گرفتن لیسانس ( با توجه به متفاوت بودن مدرک کاردانی ام ) می تونم برای ادامه تحصیل در این رشته در دانشگاههای امریکا اپلای کنم؟2) اگر امکان اپلای برای من وجود داره , باید مدرک gre یا gmat بگیرم؟3) می شه به جای تافل , مدرک آیلتس فرستاد ؟4) برای اپلای کردن از ( لیسانس به دکترا ) چه شرایطی باید داشت؟ و این نوع اپلای کردن به چه نامی در سایت دانشگاهها نوشته می شود ؟میشه لطف کنید کلمه انگلیسی اش را بگید ؟5) آیا داشتن سابقه کار ضروری است ؟ 6) آیا برای ورود به دانشگاههای آمریکا شرط سنی وجود دارد ؟ ببخشید که سوالاتم زیاد شد , متشکرم
    درود بر شما
    1) بله با وجود مدرک کارشناسی غیرمرتبط امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هم در رشته حسابداری وجود داره، البته این ممکنه تا حدودی اپلای کردن رو سخت تر کنه ولی به هر حال این امکان وجود داره
    2) بله باید حتما یکی از این دو امتحان رو بدین و نمره مناسبی کسب کنید
    3) بله در بیشتر دانشگاه های آمریکا آیلتس به جای تافل پذیرفته میشود.
    4) اپلای مستقیم از کارشناسی به دکتری در برخی دانشگاه های آمریکا امکان پذیره و در سایت دانشگاه نوشته که این امکان وجود داره که مستقیما به دوره PHD اقدام کرد، ولی اساسا ورود به این دوره ها خیلی دشواره و داشتن یک رزومه قوی (معدل بالا، نمره جیمت و یا جی آری بالا و....) شرط ورود به این دوره هاست
    5)سابقه کار ضروری نیست، اما وجود سابقه کار در برخی دانشگاه ها نکته مثبت محسوب می شود.
    6) نه هیچ دانشگاهی شرط سنی برای ورود نگذاشته است، اما اپلای در سن های خیلی بالا، ممکن است ویزا گرفتن رو به شدت با مشکل مواجه کند.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط mahspice : March 29th, 2013 در ساعت 12:06 PM
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

نقل قول نوشته اصلی توسط janjani نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست عزیز
    چون شما در اول راه هستید و من خودم الان فکر میکنم میگم کاش زمانیکه در مرحله شما بودم کسی که راه رو رفته بود و راهنمایی میکرد الان افسوس نمیخوردم لازم دیدم چندتا نکته بگم اگر چه دوستان تقریبا گفتن ولی شاید نکاتی دست گیرتون بشه.
    شما برا ادامه تحصیل در رشته حسابداری چند گزینه دارید 1. فوق ایران2. فوق خارج ایران(مثلا اروپا استرالیا و یا حتی امریکا)3. مستقیم از لیسانس به دکترا امریکا
    هر کدوم از گزینه های بالا مزیت و معایبی دارند. برا توصیف وضعیت کلی کشورها، ایران و چند کشور دیگر تقریبا در پایین ترین سطح از لحاظ حسابداری و تحقیق هستند(برای بررسی این موضوع تعداد مقالات خوب خارجی که ایده نو داشته باشن و توسط اساتید ایرانی که تو ایران تدریس میکنند شاید به 10 تا نرسه. بیشتر کپی مقالات خارجی است و چاپ مقاله هم بسیار باند بازی و بر اساس نام نویسدگان و ... هست تا موضوع و محتوای مقاله-بر خلاف کشورهای خارجی- ) و امریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا در بالاترین سطح هستند. حال اینکه که کشوری را انتخاب باید کرد بستگی به خودتون داره ولی اگر از لحاظ علمی توانمند هستید و پشتکار دارید گزینه 3 را انتخاب کنید اگر نه، ولی پول دارین برا فوق گزینه 2 را انتخاب کنید و اگر مثل ما بیچاره فقیر هستید بدترین گزینه را انتخاب کنید(گزینه 1). اینکه شما بخواید برا فوق ایران اقدام کنید به نظر من بدترین گزینه است. چرا؟ چون باید برا فوق از دانشگاه خوب به اندازه کافی وقت گذاشت بعد اگر بفرض قبول بشید حداقل 2 سال دیگه اونجا باید بخونید(در این راه احتمال جذب بازار کار زیاد و حتی احتمال زده شدن از درس بخاطر تبعیض اساتید وجود دارد) دیگه اگر این مراحل را بگذرانید خیلی مزیت زیادی بدست نیاوردید چون شما می تونید دانشگاههایی از امریکا را پیدا کنید که مستقیما از لیسانس پذیرش میگیرن. راه حل دوم یک راه حل متوسط است که به نظرم از اولی بهتره چون میتونید با اساتید خارجی اشنا شید و رفتن به امریکا بدلیل اشنا شدن با زبان راحتتره. بهترین گزینه گزینه 3 است. شما الان همانطور که دوستان گفتن درسها را کامل بخونید و بفهمید و معدل بالا بیارید و از همین الان برا تافل و جی ار ای طبق برنامه های مگوش و غیره پیش برید. برنامه ای سبک و هر روز. این تجربه من بود. موفق باشید.
    درود
    با نظر شما کاملا موافقم که اساتید برجسته ی ما قلیل هستن و به عقیده ی من ما باید با تلاش فردی که داریم سطحمون رو بالا بیاریم.
    منظور بنده از سکوی پرش اسم و رسم دانشگاه هست.
    مثلا:
    یه نفر که از دانشگاه تهران (university of tehran) اپلای می کنه و یکی که از دانشگاه سیستان و بلوچستان اپلای میکنه با هم تفاوتی ندارن؟
    بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری

سلام به همه دوستان. من تازه با این سایت آشنا شدم. و تمام مطالب بخش حسابداری رو خوندم.و از راهنمایی همه دوستان ممنونم. ولی هنوز 2تا سوال دارم. من برای دکترا میخوام اقدام کنم، البته هنوز پایان نامه ارشدم رو تموم نکردم. 1. میشه قبل از گرفتن GMATو TOEFL برای پذیرش ویا مکاتبه با اساتید اقدام کرد و بعد اینهارو تکمیل کرد؟ 2. بین اینهمه دانشکاه ، چطور میشه دانشگاهیکه بیشترین احتمال پذیرش رو داره ، پیدا کرد.لطفا راهنمایی کنید. ممنونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

نقل قول نوشته اصلی توسط Dynasty نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. من تازه با این سایت آشنا شدم. و تمام مطالب بخش حسابداری رو خوندم.و از راهنمایی همه دوستان ممنونم. ولی هنوز 2تا سوال دارم. من برای دکترا میخوام اقدام کنم، البته هنوز پایان نامه ارشدم رو تموم نکردم. 1. میشه قبل از گرفتن GMATو TOEFL برای پذیرش ویا مکاتبه با اساتید اقدام کرد و بعد اینهارو تکمیل کرد؟ 2. بین اینهمه دانشکاه ، چطور میشه دانشگاهیکه بیشترین احتمال پذیرش رو داره ، پیدا کرد.لطفا راهنمایی کنید. ممنونم.
    با سلام.
    1. بله مشه اینکار رو کرد ولی در نهایت شما باید همه ی مدارک لازم از جمله نمره ازمونهای مذکور را بفرستید. یعنی در رشته حسابداری مثل رشته های فنی نیست که یک استاد بگه شما رو قبول داره بعد مدارک رو بفرستید.من خودم همچین تجربه ای در دانشگاه ویسکانسین دارم. در نهایت chair manاونجا گفت که باید نمرات زبان را برامون بفرستی
    2. در زیر ادرس تمامی دانشگاههایی که دکترا حسابداری میگیرن. هست. باید مشخص کنی کدوم کشور میخوای بری. اگر فاند میخوای امریکا یا کانادا رو باید انتخاب کنی. در ضمن پذرش شما منوط به معدل،رزومه ،نمرات تافل و جی مت sopوتوصیه نامه ها هست. البته باز بیشتر نمره جی مت نقش اساسی داره. اگر نمره خوبی نیاری تقریبا شانست کم هست. این رو باید از دانشگاهها بپرسی. برخی تو سایت زدن و برخی هم باید خودت از شون بپرسی.سایت زیر خیلی بهت کمک میکنه.موفق باشی.
    http://aaahq.org/ATA/public-interest....cfm?sort=name

با سلام خدمت ذوستان و مدیران
    من خیلی دوست دارم دکترا رو خارج از کشور بخونم
    اولویت اول من امریکا و کاناداست
    البته اگه کشوری هم اجازه کار و تحصیل بده که محشره ولی فعلا فقط این دو تا مد نظرمه
    با شرایطی که من دارم به نظرتون میتونم امیدوار باشم
    من معدل لیسانسم یه کم پایینه15.80 از دانشگاه ازاد
    من چون کار میکنم به خاطر اون معدلم پایین شده
    الان هم دارم فوق لیسانس میخونم تو دانشگاه دولتی
    8 سال سابقه کار تو بانک دارم(استخدام رسمی هستم)
    کارهای اعتباری و حسابداری بانک رو مسلط هستم
    زبانم خوبه و خودم که خیلی راضیم
    تو فیلما و خوندن متون تخصصی رشتم تا حالا مشکلی نداشتم
    مسافرت خارج از کشور هم که میرم به راحتی میتونم با اطرافیانم ارتباط برقرار کنم
    دیپلم زبان از کانون زبان ایران دارم
    دیپلمم ریاضی بوده و الان دارم زبان فرانسه میخونم
    اگه یه سال وقت بذارم مطمئنا نمره بالایی تو امتحانات زبان میارم
    به نظرتون امید وار باشم
    یا قید رفتنو بزنم؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_joon85 نمایش پست ها
    با سلام خدمت ذوستان و مدیران
    من خیلی دوست دارم دکترا رو خارج از کشور بخونم
    اولویت اول من امریکا و کاناداست
    البته اگه کشوری هم اجازه کار و تحصیل بده که محشره ولی فعلا فقط این دو تا مد نظرمه
    با شرایطی که من دارم به نظرتون میتونم امیدوار باشم
    من معدل لیسانسم یه کم پایینه15.80 از دانشگاه ازاد
    من چون کار میکنم به خاطر اون معدلم پایین شده
    الان هم دارم فوق لیسانس میخونم تو دانشگاه دولتی
    8 سال سابقه کار تو بانک دارم(استخدام رسمی هستم)
    کارهای اعتباری و حسابداری بانک رو مسلط هستم
    زبانم خوبه و خودم که خیلی راضیم
    تو فیلما و خوندن متون تخصصی رشتم تا حالا مشکلی نداشتم
    مسافرت خارج از کشور هم که میرم به راحتی میتونم با اطرافیانم ارتباط برقرار کنم
    دیپلم زبان از کانون زبان ایران دارم
    دیپلمم ریاضی بوده و الان دارم زبان فرانسه میخونم
    اگه یه سال وقت بذارم مطمئنا نمره بالایی تو امتحانات زبان میارم
    به نظرتون امید وار باشم
    یا قید رفتنو بزنم؟
    سلام دوست عزیز
    اول اینکه هیچ کس دقیقا نمیتونه بگه که احتمال پذیرش برا شما هست یا نه بیشتر خودتون باید تشخیص بدین.مثلا با نگاه کردن به گذشته و موفقیتهایی که کسب کردین. ببینید ایا تا بحال خوب پشتکار داشتید و تو رقابتها خوب بودین یا نه. اگه حتی هیچ پشتوانه یا موفقیت خا صی هم نداشتین باید به این اعتماد بنفسه برسین. وشخصیتتون رو قوی کنید. این کشورهایی که گفتین بهترینهاست پس رقایت شدیده .اما نکته اساسی به نظر من این هست که یا باید سرمایه گذاری کرد روش از اول بطور خیلی جدی و محکم یا نه. یعنی اگه سنگاتو با خودت واکندی که بری و حتما باید بری انوقت بیا اقدام کن.دلیل اصلی این حرف اینه که ممکنه این راه خ سخت باشه و وسط راه ببری اونوقت هم وقت و هزینه رو بیخودی هدر داده باشی.
    دوم اینکه اگر واقعا قصد داری اصلا نا امید نباش. بله میتونی.حتما میتونی فقط باید بخونی و تلاش کنی.پس اصلا نا امید نباش
    سوم اینکه. به نظر من حتما وقتی تصمیم قاطع گرفتی برا پذیرش و حتمی شد تصمیمت با یک برنامه ریزی خوب بشین و زبان بخون. اما کنار این زبان سعی کن کتابهایی مثل اعتماد بنفس باربارا دی انجلیس، قورباغه ات را قورت بده، هدیه(دکتر اسپنسر جانسون) و غیره را کنار درسات روزی نیم ساعت بخون. اینا پیشنهاد من بود. دوستان دیگه هم هستن.نظر اونا رو بخون. موفق باشی

با سلام ذوباره و تشکر به خاطر اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین
    یه استادی داشتیم میگفت این کتابایی که شما گفتین واسه ما ها جواب نمیده(استاد روانشناسیمون)چون شرایط ایران به کل با شرایط کشور های مولفان این کتابا فرق میکنه
    شرایط فرهنگی و اققتصادی و مذهبی و خیلی چیزای دیگه
    میگفت هر کسی باید خودش خودشو بشناسه و به خودشناسی و اعتماد به نفس برسه
    به نظر ایشون ممکنه استفاده از این کتابا به خاطر تفاوت های فرهنگی باعث تشدید یه سری مسایل بشه
    ولی در هر حال از راهنماییتون خیلی ممنونم
    هدف اصلی من از این سوال این بود که مثلا این که من شاغل تمام وقت بودم و همزمان با کار و هزار گرفتاری خانوادگی درس میخوندم ایا میتونه تا حدودی معدل پایینمو پوشش بده
    یا اینکه الان که دارم تو دانشگاه دولتی میخونم ایا میشه مدرک لیسانسمو از دانشگاه ازاد کمرنگتر کنه
    من ساکن تبریز هستم و به زبانهای ترکی استانبولی و اذری تسلط کامل دارم زبان مادریمه
    فارسی هم که خوب زبان رسمی کشورمونه
    انگلیسی رو هم مسلط هستم و الان دارم فرانسه میخونم
    مثلا این که 5 تا زبان رو مسلط هستم ایا یه نقطه قوت به حساب میاد یا ارزشی نداره
    ایا سابقه کاریم برام یه پوان مثبت به حساب میاد؟
    من الانشم چند تا پیشنهاد کاری از طرف چند تا مشتریمون دارم که برم کارهای حسابداریشونو بکنم(دستم در این مورد بازه چون طرف حسابام همشون شرکتها و موسساتی هستن که احتیاج به حسابدار دارن)
    ایا این 8 سال سابقه کار تو بانک کافیه یا اینکه برم یه چند جای دیگه هم سلبقه کاری واسه خودم جور کنم
    من تصمیممو گرفتم باید برم
    نمیتونم بمونم
    من نمیخوام فقط زنذه بمونم میخوام زندگی کنم
    میخوام پیشرفت کنم
    انگیزه های خیلی قوی دارم
    باز هم ممنونم از وقتی که میدارین و جواب میدین

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_joon85 نمایش پست ها
    با سلام ذوباره و تشکر به خاطر اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین
    یه استادی داشتیم میگفت این کتابایی که شما گفتین واسه ما ها جواب نمیده(استاد روانشناسیمون)چون شرایط ایران به کل با شرایط کشور های مولفان این کتابا فرق میکنه
    شرایط فرهنگی و اققتصادی و مذهبی و خیلی چیزای دیگه
    میگفت هر کسی باید خودش خودشو بشناسه و به خودشناسی و اعتماد به نفس برسه
    به نظر ایشون ممکنه استفاده از این کتابا به خاطر تفاوت های فرهنگی باعث تشدید یه سری مسایل بشه
    ولی در هر حال از راهنماییتون خیلی ممنونم
    هدف اصلی من از این سوال این بود که مثلا این که من شاغل تمام وقت بودم و همزمان با کار و هزار گرفتاری خانوادگی درس میخوندم ایا میتونه تا حدودی معدل پایینمو پوشش بده
    یا اینکه الان که دارم تو دانشگاه دولتی میخونم ایا میشه مدرک لیسانسمو از دانشگاه ازاد کمرنگتر کنه
    من ساکن تبریز هستم و به زبانهای ترکی استانبولی و اذری تسلط کامل دارم زبان مادریمه
    فارسی هم که خوب زبان رسمی کشورمونه
    انگلیسی رو هم مسلط هستم و الان دارم فرانسه میخونم
    مثلا این که 5 تا زبان رو مسلط هستم ایا یه نقطه قوت به حساب میاد یا ارزشی نداره
    ایا سابقه کاریم برام یه پوان مثبت به حساب میاد؟
    من الانشم چند تا پیشنهاد کاری از طرف چند تا مشتریمون دارم که برم کارهای حسابداریشونو بکنم(دستم در این مورد بازه چون طرف حسابام همشون شرکتها و موسساتی هستن که احتیاج به حسابدار دارن)
    ایا این 8 سال سابقه کار تو بانک کافیه یا اینکه برم یه چند جای دیگه هم سلبقه کاری واسه خودم جور کنم
    من تصمیممو گرفتم باید برم
    نمیتونم بمونم
    من نمیخوام فقط زنذه بمونم میخوام زندگی کنم
    میخوام پیشرفت کنم
    انگیزه های خیلی قوی دارم
    باز هم ممنونم از وقتی که میدارین و جواب میدین
    با سلام
    اول بگم عجب استادی بوده اون. چقد خوب فهمیده روانشاسی رو. البته تقریبا تمامی اساتید روانشناسی ایران مثل رشته حسابداری همینجورین چون بر خلاف امریکا و جاهای دیگه ادم نابغه یا نخبه تو روانشناسی نداریم.(البته چندتا هستن که همه اونا دقیقا مباحث اونطرف رو تایید و ارائه میکنن. مثل دکتر فاطمی که تو تلویزیون میاد و استاد دانشگاه کلمبیاست.). ظمنا یاد اوری کنم که رشته روانشاسی یکی از رشته ها خفن هست که تو ایران تازه دارن میفهمن چقدر مهمه. واز لحاظ سختی و کشف قواعد موجود در ان اگر سختر از فیزیک نباشه کمتر از فیزیک نیست. برای مثال نظر انیشتن رو میتونید در مورد پیاژه بخونید.
    دوم اینکه مسایل روانشناسی خیلی از مسایلش ربطی به کشور و فرهنگ نداره باز مدیریت و اقتصاد و سیاست چرا بیشتر مرتبطند. برای مثال اینکه شما باید اول کارهای مهم رو انجام بدی و کارهای غیر ضروری رو به تعویق بندازی ربطی به فرهنگ داره؟اینکه شما باید درحال زندگی کنی و رو ساعت کاری که الان انجام میدی و موضع اون تمرکز کنی ربطی به فرهنگ داره؟ اینکه به خودت تلقین مثبت کنی و صدها قاعده دیگه؟
    سوم اینکه شما خودت بگیر وبخون وبحرف دیگران زیاد گوش نده.
    چهارم از بین موارد بالا هیچ مزیتی بحساب نمیاد بجز سابق کارت اونم بشرطی که سایر شرایط رو احراز کنی. شرایط:
    1.معدل وریز نمرات
    2. رزومه
    3. نمره تافل و جی مت/جی ار ای
    4.sop
    5.توصیه نامه
    و سابقه کار و تحقیق و تدریس جز موارد لازم نیستن ولی در شرایط یکسان شانستون را افزایش میدهد. پس شما رو گزینه های و4و5و3کار کنید. موفق

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری

سلام. خیلی ممنون از اینکه جواب دادید. پس اینطور که من فهمیدم، کار بیهوده ای هست که بدون این 2 نمره، اقدام کرد. فقط موضوع پایان نامه هم میتونه تاثیر داشته باشه؟ چون من برای اینکه سریع تر تموم کنم، یه موضوع حسابرسی خیلی ساده رو انتخاب کردم. ولی معدل کارشناسی 19,23 و ارشدم فعلا حدود 19 هست. باز هم از وقتیکه گذاشتید ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)