صفحه 34 از 76 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Accounting - Florida Atlantic

Post پاسخ : حسابداری

نقل قول نوشته اصلی توسط nisma نمایش پست ها
    خیلی ممنون از شما
    فقط ببخشید یه سوال دیگه چگونه باید متوجه بشم که میتونم بعد از لیسانس وقتی که بخوام اقدام کنم میتونم دایرکت PHD بگیرم.؟؟؟؟. چون من خودم دقیقا دانشگاههای هاروارد.. برکلی .. کالیفرنیا رو که دیدم فقط مستر بود...
    همه ی دانشگاههای آمریکا و کانادا مقطع دکتری برای PHD .. دارند؟؟؟
    سلام بعد از مدتی طولانی.
    خدمت شما عرض کنم. دکترای حسابداری خیلی رشته ی خاصی هست. ضمن اینکه شما کلا برای دکترا تقریبا همیشه فول فاند میگیرین. وقتی میگم فول فاند منظورم اینکه دانشگاه شما رو از پرداخت کل شهریه معاف میکنه و به اضافه ی اون شما دستمزد هم میگیرین. اسم این فاند ممکنه توی دانشگاه های مختلف فرق بکنه بعضی ها بهش میگن Graduate Assistantship ولی نام های دیگه ای که به همین فاند میدن: fellowship, full-fund هم هست. یک مقداری هم شاید وظایف فرق بکنن.

برای رشته های بیزینس خیلی خیلی تعداد دانشگاه هایی که فول فاند به دانشجوی ارشد بدن کمه. بعضی دانشگاه ها دکترای حسابداری ندارن واسه همین فول فاند رو به ارشدشون میدن. البته در صورتی که چنین فاندی داشته باشن!
    خیلی دانشگاه ها فقط اسکالرشیپ میدن که در حقیقت میاد به حساب بدهی های دانشجو.
    برای رفتن به دکترای حسابداری لازم نیست مستر داشته باشید.
    ولی نمره جی مته خیلی بالایی میخواد. چون دانشگاه ها تعداد دانشجوی بسیار پایینی میگیرن. حتی 5 تا هم بعضی هاشون نمیگیرن. مثلا دانشگاه Yale فقط یکدونه میگیره اونم نه هرسال. دانشگاه Minnesota فقط 4 تا میگیره یا دانشگاه Texas at Austin که 5 تا میگیره خیلی زیاد میگیره!

حالا در مورد ارشد حسابداری یک مسئله ای هست. ببینین کلا توی رشته ی ما یعنی حسابداری، کسی که میره دکترا میخونه در حقیقت بازار کارش دانشگاه ها و محیط های تحقیقاتی و آموزشی میشه.
    دلیلش هم اینه که توی همه کشور هایی که انجمن حسابداریه فعال دارن، اعضای اون انجمن حرفه ای ترین حسابدارها و حسابرس های اون کشور محسوب میشن.
    مثلا توی آمریکا بچه ها بسته به اینکه تو کدوم ایالت باشن نهایتا باید 150 واحد درسی بخونن که بتونن بشینن پای امتحان CPA و این تعداد واحد با خوندن چند واحد بیشتر از لیسانس تکمیل میشه و بعضی ها حتی فوق لیسانس هم نمیخونن. (ولی فوق لیسانس درآمد رو افزایش میده.)
    و انقدر یک CPA سوادش بالا هست که تو محیط بیزینس کسی به مدرک دکترا احتیاجی نداره. در نتیجه خیلی بعیده که شما یه دکترای حسابداری ببینین که تو محیط بیزینس کار کنه.
    حتی مدیرعامل PWC آمریکا یه فوق لیسانسه.

در نهایت هم میخوام یه چیزی رو صادقانه بهتون بگم. برای پذیرش هاروارد و برکلی و دانشگاه هایی در این حد لازمه که جی مت بالای 750 بیارین. و لازمه که معدلتون بالای 17 باشه. لازمه که نمره ی تافلتون حداقل 100 باشه و لازمه که انشاهای بسیار متقاعد کننده ای برای اپلای کردن بنویسید. این دانشگا ها انقدر آدم های مختلف با مشخصات بسیار بالا اپلای میکنن که اگر این حداقل ها رو نداشته باشین فقط پولتون رو هدر میکنین.
    در ضمن دانشگاه های دیگری هستند که دکترای حسابداری خوبی دارن ولی مثل دانشگاه هاروارد تو چشم همه نیستن.
    در نهایت آروزی موفقیت دارم برای همه دوستان. من از همه عذر میخوام اگر اینجا به من پیغامی دادن و من جواب ندادم. متاسفانه مثل قبل فعال نیستم.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض پاسخ : حسابداری

درود. از لینک زیر می تونید از آخرین سمینارها و کنفرانسهای معتبر جهان در زمینه ی رشته حسابداری (یعنی درباره ی حسابرسی داخلی و خارجی ، آنالیز صورت های مالی، حسابداری مدیریت،حسابداری مالی، حسابداری دولتی و . . ..) مطلع بشید: http://aaahq.org/calls/default.cfm با مراجعه به این لینک، سمینارها و کنفرانسهایی که قراره برگزار بشه رو می بینید و در صورت تمایل می تونید ثبت نام کنید. بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Junior Member hhaannaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری

سلام

از بین اعضا این فروم کسی هست که پذیرش دکترا گرفته باشه ؟

لطفا کمی من رو راهنمایی کنید ؟ کدوم دانشگاهها پذیرش می دن آمریکا ؟ کانادا؟

چقدر اطلاعات در مورد گرفتن پذیرش توی این رشته کمه ؟

لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره و یا خودش این پروسه رو طی کرده اینجا پیغام بذاره .
    با احترام
    :::هستم اگر می روم گر نروم نیستم :::

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hhaannaa نمایش پست ها

از بین اعضا این فروم کسی هست که پذیرش دکترا گرفته باشه ؟
    درود
    بله بعضی بچه ها پذیرش گرفتن مثل vhamidreza عزیز.

لطفا کمی من رو راهنمایی کنید ؟ کدوم دانشگاهها پذیرش می دن آمریکا ؟ کانادا؟
    از لینک زیر می تونید لیست تمام دانشگاه هایی که دکتری حسابداری ارائه میدن رو دانلود کنین:
    http://uploadboy.com/ak62ge9ellwc.html

چقدر اطلاعات در مورد گرفتن پذیرش توی این رشته کمه ؟

جواب این سوالتونو حمیدرضا عزیز اینجا پاسخ دادن.
    لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره و یا خودش این پروسه رو طی کرده اینجا پیغام بذاره .
    دوستان زحمت می کشند و کمک می کنند.

بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

در نهایت هم میخوام یه چیزی رو صادقانه بهتون بگم. برای پذیرش هاروارد و برکلی و دانشگاه هایی در این حد لازمه که جی مت بالای 750 بیارین. و لازمه که معدلتون بالای 17 باشه. لازمه که نمره ی تافلتون حداقل 100 باشه و لازمه که انشاهای بسیار متقاعد کننده ای برای اپلای کردن بنویسید. این دانشگا ها انقدر آدم های مختلف با مشخصات بسیار بالا اپلای میکنن که اگر این حداقل ها رو نداشته باشین فقط پولتون رو هدر میکنین.
    این اطلاعات دقیق نیست مخصوصا برا دانشگاههای مذکور.من با دانشجویان خودشون تماس گرفتم و با استادا.تو تموم دانشگاهها که من ایمل زدم به استادا و دانشجوا تقریباجی مت 720 بوده(مثل هاروارد برکل استنفورد ایلونوز استین میشیگان و....) که میشه 160وربال جی ار ای و 170ریاضی.دانشگاه به دانشگاه فرق داره. برخی ها بیشتر به تحقیق اهمت می دن برخی ها به سابقه کار.ولی کلیتش درسته هم معدل بالا و هم جی مت بالا مخواد در ضمن فوق برا کار اجرایی هست و دکترا براتحقیقات. یعنی کسی که میخواد تو برا دکترا اپلای کنه توSOP وقتی راجع به دکترا میخواد توضیح بده در نهایت باید بگه هدفش چیه که به عنوان محقق و هیات علمی مطرح میشه. نکته بعد این هست نوع خوب بودن دانشگاه رو در حقیقت Interest researchشما(البته اگه داشته باشید) تعین می کنه.ممکن شما تو زمینه های کار کنید که دانشگاههای خوب(از لحاظ رشته حسابداری)مثل ایلونوز استین و... تو زمینه شما کار نکنن(دانشگاههای مذکور تمرکزشون رو بحث های مالیاتی هست) ولی دانشگاهی باشه رتبه خوب نداشته باشه ولی تو زمینه کاری شما کار بکنه و استاد راهنما برا شما داشته باشه البته بعد از کسب شرایط لازم.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Accounting - Florida Atlantic

http://www.masters-in-accounting.org/accountants
    salaries.jpg
    این لینک شامل یه سری اطلاعات در مورد بازار کار حسابداری و تاثیر CPA و CMA روی درآمد در کشور آمریکا می باشد. مربوط به بقیه ی کشورها نیست.
    روی لینک کلیک کنید عکس در مقیاس واقعی باز میشه.

Member
    رشته و دانشگاه

" تقریباجی مت 720 بوده(مثل هاروارد برکل استنفورد ایلونوز استین میشیگان و....) که میشه 160وربال جی ار ای و 170ریاضی".
    این نمره بر اساس نمره گذاری تبدیل جی ار ای به جی مت در سایت ای تی اس بود اما الان تغیر داده نمره اش را یعنی وربال 160وریاضی 170جی ار ای معادل 750 جی مت است و 720 جی مت برابر156وربال و170 ریاضی جی ار ای که خیلی خیلی بهتر شده.

رشته و دانشگاه

درود
    Bachelor of Applied Science (B.AS.) in Accounting
    و
    Associate of Applied Science (A.A.S.) in Accounting
    تاثیر منفی بر رزومه دارن؟ (منظورم اینه که آیا کم ارزش هستن؟)
    آخه من از فنی وارد حسابداری شدم. (یعنی دو سال هنرستان بودم و دیپلمم حسابداری هست)

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود
    و
    تاثیر منفی بر رزومه دارن؟ (منظورم اینه که آیا کم ارزش هستن؟)
    آخه من از فنی وارد حسابداری شدم. (یعنی دو سال هنرستان بودم و دیپلمم حسابداری هست)
    تاثیر منفی نه. اما اگه هنرستان بودید شاید ریاضیتون ضعیف باشه که این تو ازمون جی مت یا جی ار ای خودشو نشون میده و اگه نتونید یک ریاضی عالی تو جی ار ای نزدیک به 170بیارید یا تو جی مت بالابیارید عملا از دور رقابت ممکنه کنار برید یعنی چون وربال خ خ سختر مشه نمره گرفت باید یک ریاضی قوی داشت که برا وربال وقت گذاشت و اونرو بالا برد. البته اگه ریاض ضعیفه و من به تموم بچه ها میگم اگه ریاضتون ضعیفه خیلی بندرت امکان داره موفق باشید و نکته جالتر اینکه ETSهم تازگی اهمیت بسیار بیشتری برا ریاضی قایل شده.یعنی 153 وربال و170ریاضی برابر700جی مته ولی 170وربال و153 ریاضی برابر630جی مته.
    نکته بعدی اینکه رکمندیشن و SOPازواجباته

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط janjani نمایش پست ها
    تاثیر منفی نه. اما اگه هنرستان بودید شاید ریاضیتون ضعیف باشه که این تو ازمون جی مت یا جی ار ای خودشو نشون میده و اگه نتونید یک ریاضی عالی تو جی ار ای نزدیک به 170بیارید یا تو جی مت بالابیارید عملا از دور رقابت ممکنه کنار برید یعنی چون وربال خ خ سختر مشه نمره گرفت باید یک ریاضی قوی داشت که برا وربال وقت گذاشت و اونرو بالا برد. البته اگه ریاض ضعیفه و من به تموم بچه ها میگم اگه ریاضتون ضعیفه خیلی بندرت امکان داره موفق باشید و نکته جالتر اینکه ETSهم تازگی اهمیت بسیار بیشتری برا ریاضی قایل شده.یعنی 153 وربال و170ریاضی برابر700جی مته ولی 170وربال و153 ریاضی برابر630جی مته.
    نکته بعدی اینکه رکمندیشن و SOPازواجباته
    درود
    ممنونم
    فکر نکنم ریاضیم ضعیف باشه.
    چون هم توی دوره ی راهنمایی و هم توی دانشگاه همه ی ریاضی ها رو 20 شدم.
    باید منابع جی مت و سوالات سخت ریاضی رو ببینم تا ببینم در چه سطحیه. یه راهنمای رسمی جی مت دارم که سوالات نمونه ریاضیش آسونه.

و
    پس ارزششون کم نیست؟
    بدرود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)