صفحه 39 از 76 نخستنخست ... 293031323334353637383940414243444546474849 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting - Shahid Beheshti University

پیش فرض پاسخ : کلیه مباحث مربوط به پذیرش در مقطع دکتری در Business School های آمریکا

سلام لطفا دوست عزيز در مورد روند اپلاي و هر نكته مهم ديگه براي رشته ( حسابداري ) هم بگيد و بنويسيد ممنون.
    ديگر دوستان هم در اين مورد لطفاً اگر تجربياتي دارند، حتماً ارائه كنند.
    تو اگر سخت به من ميگيري،با خبر باش که پژمردن من آسان نيست،گرچه دلگيرتر از ديروزم،گر چه فرداي غم انگيز مرا ميخواند،ليک باور دارم دلخوشيها کم نيستزندگي بايد کرد.

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

پیش فرض پاسخ : کلیه مباحث مربوط به پذیرش در مقطع دکتری در Business School های آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavani نمایش پست ها
    سلام لطفا دوست عزيز در مورد روند اپلاي و هر نكته مهم ديگه براي رشته ( حسابداري ) هم بگيد و بنويسيد ممنون.
    ديگر دوستان هم در اين مورد لطفاً اگر تجربياتي دارند، حتماً ارائه كنند.
    سلام. روند اپلای در تمامی بیزینس اسکول های آمریکا کاملا مشابه همه . در ضمن روند اپلای در کلیه رشته های مختلف زیر مجموعه انها اعم از حسابداری، مالی، بازاریابی و ... هم شبیه همه ... به صورت کلی دست استاد خیلی باز نیست و تو کمیته تمام اپلیکیشن ها بررسی میشه ... نمره GRE/GMAT، رزومه و ریکام + نمره زبان مهمترین فاکتورها هستند ... عموما سابقه کار مرتبط هم تاثیر گذاره و باید سعی کنید تا حد امکان برای جاهای بیشتری اپلای کنید تا شانستون بالاتر بره ... ایمیل زدن به استاد نمیشه گفت بی تاثیره اما هماونطور که گفتم خیلی راهگشا نیست اما میشه برای اینکه بفهمید اون دانشگاه به رزومه و زمینه کاری شما میخوره به استادا یا هد دپارتمان ایمیل بزنید د ازش بخواید بهتون در مورد میزان فیت بودن رزومتون با اون گروه خاص نظرش رو بگه ... معمولا اگه استاد جواب غیر تمپلیت داد و مشخص بود که رزمتون رو خونده و از نکات مثبتش گفت بدونید جای درستی رو اپلای کردین
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

رشته و دانشگاه
    Finance

در ضمن از دوستان چینی غافل نشید چون واقعا hospitable و یاری رسان هستند .. هم استادای چینی هم دانشجوهای PhD ... به شخصه من بهترین جوابها رو از چینی ها گرفتم و خیلی خوب و با حوصله به شما جواب میدن ... معمولا هندی ها و ترکها خیلی خوب جواب نمیدن ... اگه یه موقع به استادا ایمیل زدین و جواب ندادن (چیزی که تو بیزینس اسکولها خیلی شایع هست و اونم بخاطر جو فوق رقابتی پذیرش در آنها و باز نبودن دست استاد برای گرفتن کس خاص هست) حتما به دانشجوهای phd ایمیل بزنید و مطمئنم خیلیم خوب جواب میگیرید ... چون اونا هم پروسه اپلای رو طی کردن و با requirement ها آشنان و هم میدونن استادا زیمنه کاریشون چیه و هم اینکه میتونن قضاوت بهتری از رزومه شما داشته باشن و شانستون را برای پذیرش تو اون دانشگاه بهتون بگن ... البته بعضی از بچه های ایرانی هم خیلی خوب جواب میدن و انصافا بچه های بامعرفت توشون زیاده اما به شخصه با توجه به تجربه خودم چینی ها یه چیز دیگه ن

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting - Shahid Beheshti University

ممنونم از راهنمايي هاي خوب و مفيدت.
    ميتونيد بفرماييد احتمال پذيرش واسه دكتري حسابداري در كجاها بيشتره؟ و اينكه كجاها اميد زيادي براي پذيرش داره؟
    سپاسگزارم.
    تو اگر سخت به من ميگيري،با خبر باش که پژمردن من آسان نيست،گرچه دلگيرتر از ديروزم،گر چه فرداي غم انگيز مرا ميخواند،ليک باور دارم دلخوشيها کم نيستزندگي بايد کرد.

رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavani نمایش پست ها
    ممنونم از راهنمايي هاي خوب و مفيدت.
    ميتونيد بفرماييد احتمال پذيرش واسه دكتري حسابداري در كجاها بيشتره؟ و اينكه كجاها اميد زيادي براي پذيرش داره؟
    سپاسگزارم.
    خواهش میکنم... سوالت خیلی کلیه ... جایی که پذیرش میگیری و رنک و اعتبارش کاملا بستگی به رزومه شما داره که باید بگین ... تقریبا تمامی بیزینس اسکولهای شما رشته حسابداری دارن و phd هم میگیرن

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Accounting - Florida Atlantic

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    سلام. روند اپلای در تمامی بیزینس اسکول های آمریکا کاملا مشابه همه . در ضمن روند اپلای در کلیه رشته های مختلف زیر مجموعه انها اعم از حسابداری، مالی، بازاریابی و ... هم شبیه همه ... به صورت کلی دست استاد خیلی باز نیست و تو کمیته تمام اپلیکیشن ها بررسی میشه ... نمره GRE/GMAT، رزومه و ریکام + نمره زبان مهمترین فاکتورها هستند ... عموما سابقه کار مرتبط هم تاثیر گذاره و باید سعی کنید تا حد امکان برای جاهای بیشتری اپلای کنید تا شانستون بالاتر بره ... ایمیل زدن به استاد نمیشه گفت بی تاثیره اما هماونطور که گفتم خیلی راهگشا نیست اما میشه برای اینکه بفهمید اون دانشگاه به رزومه و زمینه کاری شما میخوره به استادا یا هد دپارتمان ایمیل بزنید د ازش بخواید بهتون در مورد میزان فیت بودن رزومتون با اون گروه خاص نظرش رو بگه ... معمولا اگه استاد جواب غیر تمپلیت داد و مشخص بود که رزمتون رو خونده و از نکات مثبتش گفت بدونید جای درستی رو اپلای کردین
    خیلی خوب بود جوابتون. خیلی خوب بود. فقط میخواستم اضافه کنم که درسته که خیلی از دانشگاه ها PhD حسابداری دارند ولی همشون ندارن. به علاوه اینکه بعضی از دانشگاه هایی که پروگرم حسابداری قوی دارند اولویت رو میدن به دانشجو هایی که سابقه ی کار توی big4 دارند. یعنی در شرایط برابر کسی که تو یکی از big4 کار کرده ارجحیت دارد. تماس گرفتن و صحبت کردن با program coordinator میتونه خیلی از مسائل رو براتون روشن کنه. میتونین خیلی سوالات رو از coordinator بپرسین. معمولا coordinator یکی از اعضای تصمیم گیر هست و خیلی اطلاعات خوبی داره.

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : حسابداری

درود بر حمیدرضا
    به عبارتی فقط باید اپلای کنیم و کاری به کار استاد نداشته باشیم و نتایج اپلای همراه مقدار RA و TA و Scholership میاد؟
    یعنی RA و TA و Scholership رو کمیته ی پذیرش تعیین می کنه؟
    چطوریه؟
    طبق اطلاعاتی که بچه های رشته ها دیگه دادن اینه که TA و RA دست استاد هست.
    بدرود
    اینکه شما TA بشین یا RA یک مقدار اندکی در هر دانشگاه فرق میکنه. معمولا شما GA میشین و ترکیبی از هر دو کار تحقیق (RA) و تدریس و سایر امور کلاسی و دانشجویی (TA) رو انجام میدین. معمولا اینطوریه که توی سایت نوع فاند و ترکیب کار ها رو نوشته. مثلا اکثر دانشگاه ها به اینصورت هست که دو سال اول فقط به استاد کمک میکنین و بعد از دو سال باید درس هم بدین.

در مورد RA شدن بعضی دانشگاه ها اصلا حتی کاری به موضوع مورد علاقه ی شما در تحقیقات ندارند و وقتی پذیرش میدن به شما موضوعی که قرار هست روش کار بکنین رو میگن.
    در کل بیش از 90 درصد دانشگاه ها فاند کامل دارن و از یک روال خاص تبعیت میکنن. رقم دستمزد دانشگاه های مختلف فرق میکنه ولی کارهایی که انتظار میره تقریبا شبیه هم هست.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط vhamidreza نمایش پست ها
    اینکه شما TA بشین یا RA یک مقدار اندکی در هر دانشگاه فرق میکنه. معمولا شما GA میشین و ترکیبی از هر دو کار تحقیق (RA) و تدریس و سایر امور کلاسی و دانشجویی (TA) رو انجام میدین. معمولا اینطوریه که توی سایت نوع فاند و ترکیب کار ها رو نوشته. مثلا اکثر دانشگاه ها به اینصورت هست که دو سال اول فقط به استاد کمک میکنین و بعد از دو سال باید درس هم بدین.

در مورد RA شدن بعضی دانشگاه ها اصلا حتی کاری به موضوع مورد علاقه ی شما در تحقیقات ندارند و وقتی پذیرش میدن به شما موضوعی که قرار هست روش کار بکنین رو میگن.
    در کل بیش از 90 درصد دانشگاه ها فاند کامل دارن و از یک روال خاص تبعیت میکنن. رقم دستمزد دانشگاه های مختلف فرق میکنه ولی کارهایی که انتظار میره تقریبا شبیه هم هست.
    درود
    به عبارتی قضیه ی ایمیل زدن به اساتید برای بیزنسی ها منتفی هست و با این مشکل (ایمیل زدن به اساتید) دست و پنجه نرم نمی کنیم؟
    بدرود

نقل قول نوشته اصلی توسط vhamidreza نمایش پست ها
    اولویت رو میدن به دانشجو هایی که سابقه ی کار توی big4 دارند. یعنی در شرایط برابر کسی که تو یکی از big4 کار کرده ارجحیت دارد.
    درود
    فرایند استخدام در این big4 ها چطوریه؟ سخته؟ برای ایرانی ها شدنی هست؟
    بدرود
    ویرایش توسط Olympia : December 26th, 2013 در ساعت 02:30 PM
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود
    به عبارتی قضیه ی ایمیل زدن به اساتید برای بیزنسی ها منتفی هست و با این مشکل (ایمیل زدن به اساتید) دست و پنجه نرم نمی کنیم؟
    بدرود
    بله، تقریبا میشه چنین نتیجه گیریی کرد. البته همیشه تماس، معرفی، و پیگیری خوب هست.

درود
    فرایند استخدام در این big4 ها چطوریه؟ سخته؟ برای ایرانی ها شدنی هست؟
    بدرود
    معمولا بهترین راه برای همه ی دانشجو ها اینه که از طریق Career Fair دانشگاه با campus recruiter اون شرکت اولین مصاحبه رو بکنن و خودشون رو جلو بندازن. بعد باید مثل همه آنلاین همه اپلای کنن و follow کنن و انشاالله به نتیجه برسن.
    ولی چون عرضه و تقاضا تقریبا هم پوشانی دارن تو رشته ی حسابداری یکم خارجی ها سخت تر وارد این شرکتها میشن.
    چون که مسائل مهاجرت مثل ویزای کار و اسپانسرشیپ و غیره هم مطرح هست. در نتیجه شما باید یه خارجی خاص باشین! یعنی بیزینس اسکول خوب درس خونده باشین معدلتون بالا باشه و در لحظه ای که اپلای میکنین از اکثر رقبای آمریکاییتون به نسبت بالاتر باشین. البته این که میگم بیزینس اسکول خوب معنیش این نیست که شما حتما جزو 20 تای اول باشینا! به علاوه اینکه کسی که تو یه شهر بزرگ درس خونده شانسش بیشتره.
    البته همیشه استثنا همه وجود داره....
    ویرایش توسط vhamidreza : December 26th, 2013 در ساعت 08:35 PM

Junior Member

سلام
    دوستان من الان در مرحله اپلاي هستم براي دكتراي حسابدراي. ميخواستم نظر بقيه دوستان را هم راجع به شرايطم بدونم. اگه كسي پيشنهادي داره در خصوص اينكه چه دانشگاهي اپلاي كنم ممنون ميشم مطرح كنه. معدل ليسانس ١٧ و فوق ١٧.٥٦. نمره GMAT هم ٧١٠ شده و تافل هم ١٠١ (reading:27 writing & listening :24, speaking :26) رتبه ٢٩ كنكور ارشد شدم و ٥ سال سابقه كار در بورس دارم. يك مقاله داخلي دارم و يكي هم خارجي. البته خارجيه ژورنال معتبري نيست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)