صفحه 4 از 76 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری Accounting

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

آقا نیما;
    ضمن تشکر، ایکاش چندتا از بچه هایی که در امریکا در این رشته تحصیل میکنن رو میشد اینجا معرفی کرد. جون اونها بهتر از ما میتونن بگن که کدوم دانشگاه ها و حتی کدوم campus ها فعالتر هستند. چرا که من معتقدم آب رو باید از دریا نوشید نه از رود.

به عنوان مثال من الان ترم 5 هستم و معدلم تا حالا 18/40 هست. یه دونه کتاب هم نوشتم. 2سال هم سابقه کار دارم. نمیدونم برای کدوم دانشگاه های رنک شده برای این رشته اقدام کنم. چرا که اولین دانشگاه رنک شده در این رشته University of Texas--Austin (McCombs) هست. اما شنیدم که میگن تگزاس شهر فقیر و مناسبی نیست. یا مثلا رتبه دوم که University of Pennsylvania (Wharton) هست، آیا شهرش نسبت که رشته مان کار مناسبی داره؟
    و هزاران سوال دیگه ای که فقط در سفرنامه بچه های حسابداری میشه جوابشون رو پیدا کرد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

منم موافقم نمیدونم چرا اینقدر دانشجوی حسابداری که از خارج پذیرش گرفته کمه.در صورتی‌ که این همه دانشجوی حسابداری تو ایران هست.یعنی‌ واقعا دانشجویان حسابداری جای پذیرش نمیگیرن یا چیز دیگه‌ای هست.رشته های دیگه ببینید چقدر فعالن.لطفا بچه های حسابداری با هم بیشتر همکاری داشته باشن.

Junior Member

سلام به همه عزیزان

من لیسانس حسابداریمو از دانشگاه پیام نور با معدل 13.54 گرفتم آیا پیام نور رو تو آمریکا یا کانادا قبول دارند؟من به دلیل علاقه به کامپیوتر می خوام ارشد رو کامپیوتر بخونم به نظرتون چطوری میشه البته ارشد رو هم می خوام فراگیر بخونم الان هم تافل دارم و می خوام برم لطفا اگه لینک یا اطلاعات مناسبی هست بفرمایید و من رو راهنمایی کنید
    متشکرم از لطفتون دوستان عزیز

Junior Member

Exclamation پاسخ : تمامی سوالات خود را درباره رشته حسابداری در این تاپیک مطرح کنید !

سلام من لیسانس حسابداری دارم .میخوام برای فوق صنایع اقدام کنم.میخوام بدونم از اونجایی که به هم ربطی نداره می تونم پذیرش بگیرم ؟اطلاعاتی خاصی هم در مورد صنایع ندارم! اگه کمکم کنید ممنون می شم.

Junior Member

با سلام
    جواب هر دو دوست در این جمله امده ببینید شما برای تغییر رشته در ارشد دو راه دارید 1-برنامه های بین رشته ای که از چند رشته دانشجو می پذیرد مثل software engineering and management که از رشته های کامپیوتر و مدیریت و بیزنس دانشجو می پذیرد 2-رشته های تخصصی که فقط از مدرک کارشناسی همنام دانشجو می پذیرد و کاهی مواقع از سایر رشته های فنی که خوب شانسی برا حسابداری نمی مونه اما شما دو راه دارید 1-با داشتن مقالات متعدد در زمینه رشته جدید شانس خود را برا بعضی از دانشگاهها امتهان کنید2-ارشد رشته دلخواهتون رو تو ایران بخونید برا شما راهتترین راه فراگیر پیام نور است بعد برا فوق یا دکترا اقدام کنید
    انچه هستی هدیه خداست به تو و انچه می شوی هدیه توست به خدا پس بهترین باش

Junior Member

ببخشید یادم رفت شما یه راه دیگه هم دارید و اون اینکه برید یه دانشگاهی داخلی لیسانس مدیریت صنعتی بگیرید که با حسابداری 60 واحد اختلاف داره(تطبیق واحد) چیزی حدود 1.5 سال باید وقت بذارید بعد براحتی میتونید برا رشته های مدیریت تولید- مهندسی ساخت و تولید-مهندسی و مدیریت تولید-مدیریت پروژه ......تو سوئد اقدام کنید سایر جاها رو اطلاع ندارم باید سایت دانشگاههای مورد نظرتون رو بگردید
    انچه هستی هدیه خداست به تو و انچه می شوی هدیه توست به خدا پس بهترین باش

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Accounting - Florida Atlantic

دوستان سلام
    من هم امسال دارم اپلای می کنم برای حسابداری. ولی همونطور که همه می بینید انگار کسی از بچه ها قبلا این راه رو نرفته.
    من سراسری تهران حسابداری می خونم. دانشکده علوم اقتصادی.
    من با خیلی ها مشورت کردم. با استادای خیلی معروف حسابداری... همگی نظرشون این بود که برای ادامه تحصیل در حسابداری اول آمریکا و بعد انگلیس...
    آمریکا در مقام اول ه به خاطر اینکه:
    اولا قانون های حسابداری و حسابرسی ما کپی برایر اصل با ورژن آمریکاییست.
    دوما شانس برخورداری از scholarship بیشتر ه.
    سوما شما بعد از اون توی امتحان CPA آمریکا شرکت می کنید که تمام دنیا با این مدرک شما رو برای کار می خوان.
    انگلیس دومه چون:
    اولا هزینه تحصیل بالاست.
    دوما اگر دنبال کار هستید تو انگلیس با داشتن مدرک CPA آمریکا، همونقدر ساده کار پیدا می کنید که تو خود انگلیس درس خونده باشید.
    سوما اگر دنبال مدرک هستید، انگلیس به شما ACCA میده. که واسه ACCA لازم نیست از ایران خارج بشید. کافیه به شعبه ایران که توی خیابان ویلاست یه سر بزنید و ببینید که می تونین توی ایران صاحب مدرک ACCA بشید.
    اگه واقعا CPA براتون مهم نیست و از پس مخارج تحصیل توی انگلبس هم بر میآید، توی بعضی دانشگاهای انگلیس با تضمین شغل برای دانشجو توی شرکت های BIG FOUR مثل pricewaterhouse coopers دانشجو می پذیره.
    ولی CPA مدرکیه که وقتی برگردید به ایران هم به دردتون میخوره. البته نه که ACCA به درد نخوره. ولی ACCA توی ایران هم می شه گرفت.
    کسایی که من ازشون سوال کردم خودشون واقعا استادای شاخین.
    و امیدوارم که این اطلاعات به دردتون خورده باشه.
    شاید اطلاعات به درد بخور دیگه ای هم داشته باشم.

آهان راستی وقتی دانشگاه های آمریکایی رو زیر و رو می کنید دقت کنید که توی سایت دانشکده حسابداری حتما قید می کنن که : این پروگرم 150 واحد اجباری برای نشستن سر امتحان CPA رو پوشش می دهد.
    همین دیگه.

در مورد اینکه کدوم دانشگاه ها رو انتخاب کنیم هم من سوال کردم . ولی الان خیلی خوابم میاد. اگر کسی خواست بگه من بگم.

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری Accounting

آقا حمیدرضا، سلام

خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون.
    من هم از خیلی ها شنیدم که امریکا بهتر از همه جاست و من هم مقصدم امریکا هست.
    راستی، ترم چندی؟

بی صبرانه منتظر بقیه اخبارتون هستم.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Accounting - Florida Atlantic

نقل قول نوشته اصلی توسط meweadl نمایش پست ها
    آقا حمیدرضا، سلام

خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون.
    من هم از خیلی ها شنیدم که امریکا بهتر از همه جاست و من هم مقصدم امریکا هست.
    راستی، ترم چندی؟

بی صبرانه منتظر بقیه اخبارتون هستم.
    سلام و درود؛
    قربانت. من در خدمتم.
    من ترم آخرم.

حالا امشب چیزهایی که به نطرم اومد بگم خیلی پراکنده اس. ولی شروع می کنم به گفتن، ایشالا به درد بخوره.
    اولا در مورد رنکینگ دانشگاها:
    حتما می دونی که رنکینگ ها از نظر موسسه های مختلف یه کم بالا و پایینه. ولی خوب تقریبا معلومه که کدوم دانشگاه عالیه، کجا خوبه، کجا متوسطه و کجا پرته///
    مثلا لیست 10 تا دانشگاه برتر حسابداری از دید US NEWS اینه:
    Best Business Schools Specialty Rankings: Accounting
    Ranked in 2009
    1 University of Texas--Austin (McCombs)
    Austin, TX
    2 University of Pennsylvania (Wharton)
    Philadelphia, PA
    3 University of Illinois--Urbana-Champaign
    Champaign, IL
    4 University of Chicago (Booth)
    Chicago, IL
    5 University of Michigan--Ann Arbor (Ross)
    Ann Arbor, MI
    6 University of Southern California (Marshall)
    Los Angeles, CA
    7 Stanford University
    Stanford, CA
    8 Brigham Young University (Marriott)
    Provo, UT
    9 New York University (Stern)
    New York, NY
    10 Indiana University--Bloomington (Kelley)
    Bloomington, IN

اینم لینک هایی هستند که فوق العاده واسه انتخاب دانشگاه و دانشکده حسابداری کمکت می
    کنن:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._United_States
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...chool_rankings

این لینک کلا اطلاعات خوبی داره:
    http://www.4icu.org/us

موقع انتخاب دقت کن که جاهایی رو انتخاب کنی که واسه خودت خوبه. این مسئله بخشیش به خودت بستگی داره. یعنی مثلا دانشکده بیزینس دانشگاه تگزاس واسه حسابداری شماره یکه! ولی تگزاس جایه توپی نیست. یا مثلا توی نیویورک حسابدارا درآمدشون بیشتره(چون مهد بیزینسه). یا مثال دیگر این که کالیفرنیا مهد علم ه. یعنی عمده دانشگاه های عالی دنیا توی کالیفرنیاست...
    یا جاهای دورتر خیلی آرامش بیشتری دارن..
    یا مثلا هر واشینگتن و بوستون و ویرجینیا و در کل اینطرف آمریکا (شرق) گرونتر از اونطرف (غرب) هستش. نه واسه تحصیل، بلکه واسه خوشگذرونی و زندگی...
    ولی در کل آمریکا، آمریکاس! یعنی اصلا من استادا و کسایی که از آمریکا راهنماییم کردن گفتن اصلا به رنکینگ خیلی لازم نیست توجه کنی مگر اینکه اصلا دانشگاهاش به کل به درد نخوره یعنی مثلا رتبه اش بالای 3500 - 4000 باشه..

حالا یک چیز دیگر:
    رفتم پبش یکی از اساتید دانشکده که خودش دانشگاه UCLA درس خونده و ازش پرسیدم "آیا من به عنوان یک دانشجوی متوسط ایرانی اگر UCLA اپلای کنم قبول می شم؟"
    خیلی محکم گفت آره آقا جون چرا که نه!
    ولی یک نکته خوبی گفت: اون معتقد بود من باید یک دانشگاه خوب اپلای کنم و نه یک دانشگاه عالی. چون تا بیام به جو یک دانشگاه عالی عادت کنم. یک ترم گذشته و احتمالا ار فرصتم خوب استفاده نکردم...

همین دیگه...
    ببخشید اگر که سرتون رفت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vhamidreza نمایش پست ها
    سلام و درود؛
    قربانت. من در خدمتم.
    من ترم آخرم.

حالا امشب چیزهایی که به نطرم اومد بگم خیلی پراکنده اس. ولی شروع می کنم به گفتن، ایشالا به درد بخوره.
    اولا در مورد رنکینگ دانشگاها:
    حتما می دونی که رنکینگ ها از نظر موسسه های مختلف یه کم بالا و پایینه. ولی خوب تقریبا معلومه که کدوم دانشگاه عالیه، کجا خوبه، کجا متوسطه و کجا پرته///
    مثلا لیست 10 تا دانشگاه برتر حسابداری از دید US NEWS اینه:
    Best Business Schools Specialty Rankings: Accounting
    Ranked in 2009
    1 University of Texas--Austin (McCombs)
    Austin, TX
    2 University of Pennsylvania (Wharton)
    Philadelphia, PA
    3 University of Illinois--Urbana-Champaign
    Champaign, IL
    4 University of Chicago (Booth)
    Chicago, IL
    5 University of Michigan--Ann Arbor (Ross)
    Ann Arbor, MI
    6 University of Southern California (Marshall)
    Los Angeles, CA
    7 Stanford University
    Stanford, CA
    8 Brigham Young University (Marriott)
    Provo, UT
    9 New York University (Stern)
    New York, NY
    10 Indiana University--Bloomington (Kelley)
    Bloomington, IN

اینم لینک هایی هستند که فوق العاده واسه انتخاب دانشگاه و دانشکده حسابداری کمکت می
    کنن:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._United_States
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...chool_rankings

این لینک کلا اطلاعات خوبی داره:
    http://www.4icu.org/us

موقع انتخاب دقت کن که جاهایی رو انتخاب کنی که واسه خودت خوبه. این مسئله بخشیش به خودت بستگی داره. یعنی مثلا دانشکده بیزینس دانشگاه تگزاس واسه حسابداری شماره یکه! ولی تگزاس جایه توپی نیست. یا مثلا توی نیویورک حسابدارا درآمدشون بیشتره(چون مهد بیزینسه). یا مثال دیگر این که کالیفرنیا مهد علم ه. یعنی عمده دانشگاه های عالی دنیا توی کالیفرنیاست...
    یا جاهای دورتر خیلی آرامش بیشتری دارن..
    یا مثلا هر واشینگتن و بوستون و ویرجینیا و در کل اینطرف آمریکا (شرق) گرونتر از اونطرف (غرب) هستش. نه واسه تحصیل، بلکه واسه خوشگذرونی و زندگی...
    ولی در کل آمریکا، آمریکاس! یعنی اصلا من استادا و کسایی که از آمریکا راهنماییم کردن گفتن اصلا به رنکینگ خیلی لازم نیست توجه کنی مگر اینکه اصلا دانشگاهاش به کل به درد نخوره یعنی مثلا رتبه اش بالای 3500 - 4000 باشه..

حالا یک چیز دیگر:
    رفتم پبش یکی از اساتید دانشکده که خودش دانشگاه UCLA درس خونده و ازش پرسیدم "آیا من به عنوان یک دانشجوی متوسط ایرانی اگر UCLA اپلای کنم قبول می شم؟"
    خیلی محکم گفت آره آقا جون چرا که نه!
    ولی یک نکته خوبی گفت: اون معتقد بود من باید یک دانشگاه خوب اپلای کنم و نه یک دانشگاه عالی. چون تا بیام به جو یک دانشگاه عالی عادت کنم. یک ترم گذشته و احتمالا ار فرصتم خوب استفاده نکردم...

همین دیگه...
    ببخشید اگر که سرتون رفت
    سلام.اطلاعات خیلی خیلی کاملی دادید.ازتون ممنونم.شما خودت میخواهی کروم دانشگاه را اقدام کنی؟میشه بگید شرایط خودتون چطوره؟معدل تافل gmat?ممنون میشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)