صفحه 45 از 76 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حسابداری

کسی در مورده آلمان اطلاعاتی نداره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting(BA)-Shiraz Uni-Diploma in IFRS-ACCA

تو قسمت کار تازه واردین کانادا راجه به حسابداری کانادا بحث های شد وگفتم شاید بدرد کسی تو این قسمت بخوره:
    یه خلاصه برنامه ودروسCPAکانادا:

با توجه به مرور مراحل سی پی ای
    کانادا وبرداشت من از توضیحات خوب کنادا واکونتینگ(اگه اشتباه نکرده باشم) :
    درس اول تا چهارم(که با لیسانس ایشالله معاف شیم-چون همه رو اصول مالی وحسابداری صنعتی واقتصاد وامارروخوندیم اونم چندبرابرخودشون احتمالا:
    1-Introductory Financial Accounting
    2-Introductory Management accounting
    3-Economics
    4-Statistics
    درس پنجم تا 12 :PREPفکرکنم همون فوندیشن ویا( لول 2و3 سی جی ای (اگه لول یک هم قاطیش نباشه)): که عمده اونها رو تو لیسانس خوندیم وایشالله قسمتی رو به غیر از تکس وتجارت بهشون بقبولونیم با ارایه ریز سیلابس ها و...:
    5-Module 5: Intermediate and Advanced Financial Accounting-خوندیم
    6-Module 6: Corporate Finance-خوندیم
    7-Module 7: Audit and Assurance-خوندیم اونم مفصل
    8-Module 8: Tax-مالیات خودشونه وباید بخونیم
    9-Module 9: Intermediate and Advanced Management Accounting-خوندیم اونم مفصل
    10-Module 10: Strategy and Governance-تکه تکه خوندیم ولی میتونن گیربدن
    11-Module 11: Business Law-قوانین تجارت وبیزنیس خودشونه وباید بخونیم
    12-Module 12: Information Technology-خوندیم ودرحین کار هم کارکردیم(میتونن گیربدن)
    دروس پروفشنال که دیگه باید بخونیمش (تو لیسانس احتمالا به این پیشرفتگی نبوده والبته اگه سرفصلشون وسیلابسشون رو پیداکنم مطابقت میدم گرچه فکر میکنم حداقا 20-30 درصد از بعضی هاشون مثل حسابرسی وصنعتی ومالی
    رو حداقل خوندیم )-فکرکنم همون لول 4 سی جی ای هم هست:\PEP-دروس core
    Common Modules
    Six integrated core competency area:
    1. Financial Reporting
    2. Strategy and Governance
    3. Management Accounting
    4. Audit and Assurance
    5. Finance
    6. Taxation
    و دو تادرس انتخابی از دروس پایین:

Elective Modules
    Candidates choose any two modules
    • Assurance
    • Performance Management
    • Tax
    • Finance
    Public Accounting Candidates must
    choose:
    • Assurance
    • Tax
    وکم کم داریم به وسط مطلب می رسیم :
    و
    Capstone 1:
    Common Capstone
    Integrative Module
    • Leadership Skills
    • Professional
    Skills
    • Integration of
    Competencies
    Capstone 2:
    Candidates must
    successfully
    complete a
    profession
    developed
    capstone evaluation
    preparation course
    in order to sit the
    final exam
    و فاینال امتحان:
    1. Candidates must demonstrate Breadth
    in all six core competence area
    2. Candidates must demonstrate Depth in
    two core competency area:
    • Financial Reporting or Management
    Accounting plus
    • One from other core competency areas
    Public Accounting Candidates must
    demonstrate Depth in:
    • Financial Reporting
    • Assurance
    ودرنهایت 3 اسال تجربه که اون هم باید زیرنظر یه سی پی ای ویا سی ای و... باشه.
    تحلیل کوچولو: اگه فقط 4 تا رو معافی بدن : جهت سی پی اس شدن باید 8 تا PERP,و6تا PEP,و2 تاElective وکیپ استون 1و2 وامتحان فاینال رو بگذرونیم واحتمالا چندتاش رو بچه مون پاس می کنه
    وواسه بازارکار حداقل باید 8 تا پاس کنیم تا پروفشنالPEP-یعنی 2 سال (کی داره این همه پول که از جیب بخوره -اگه پولدارباشه که احتمالاسی پی ای نمیخونه)
    روش ودرساشون تقریبا مثل ای سی سی ای انگلیسه -
    فکرکنم باید زودتر شروع کنیم واسس بشیم وحداقل من تا ویزا بیاد یکی دوتا درسشو با راه دور پاس کنم.

لاج کانادا : فایل نامبراول فوریه 2010
    مدیکال :12 مارچ 2014
    ویزا: منتظر

لاج استرالیا: اکتبر 2012(همراه مدیکال و...)

http://forms.cma-ontario.org/cpaprep...le.htmlhttp://

www.cpaontario.ca/Students/CPAcertification/PEP/1014page17396.pdf

Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting(BA)-Shiraz Uni-Diploma in IFRS-ACCA

ویه خبرخوب :
    آینده این ۲۴ شغل در کانادا تضمین‌شده است(چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲)http://rouznameh.net/vdcic3ay2t1a3.bct.html
    بر اساس گزارشی که اخیرا توسط بانک CIBC منتشر شده:
    ۲۴ شغل اول کانادا با آینده تضمین شده‌ را معرفی کرده است:

۱. حسابرس، حسابدار و مشاور در امور سرمایه‌گذاری
    ۲. مدیر بخش سلامت، آموزش و خدمات اجتماعی و ارتباطی
    ۳. مدیر در حوزه‌ی مهندسی، معماری و موسسات علمی و فناوری
    ۴. مدیر در حوزه‌ی عمران و حمل ونقل
    ۵. شغل‌های تخصصی در حوزه‌ی سلامت
    ۶. پزشک، دندانپزشک و دامپزشک
    ۷. اپتومتریست، ارتوپد و دیگر مشاغل تخصصی مربوط به تشخیص و درمان بیماری
    ۸. داروساز، متخصص رژیم و تغذیه
    ۹. مشاغل تخصصی درمانی و سنجش سلامت
    ۱۰. مشاغل مدیریتی در قسمت منابع انسانی و خدمات اقتصادی
    ۱۱. مشاغل تخصصی مربوط به علوم طبیعی و کاربردی
    ۱۲. مشاغل تخصصی مربوط به علم فیزیک
    ۱۳. مشاغل تخصصی مربوط به علوم زیستی
    ۱۴. مهندس عمران، مکانیک، الکترونیک و شیمی
    ۱۵. مهندسین در دیگر حوزه‌ها
    ۱۶. پرستارها و سوپروایزرهای بیمارستان
    ۱۷. مشاغل مربوط به علوم آزمایشگاهی در حوزه‌‌ی سلامت
    ۱۸. تکنسین و متخصص تکنولوژی پزشکی (به جز رشته‌ی دندانپزشکی)
    ۱۹. مشاغل فنی مربوط به دندانپزشکی
    ۲۰. دیگر مشاغل فنی در حوزه‌ی سلامت (به جز دندانپزشکی)
    ۲۱. روانشناس، مددکار اجتماعی، مشاور، مشاور مذهبی و مامور ناظر آزادی مشروط
    ۲۲. سرپرست و ناظر معدن نفت و گاز
    ۲۳. معدنچی‌های زیرزمینی، متخصص استخراج نفت و گاز و کارگرهای این حوزه
    ۲۴. مشاغل مربوط به بسته‌بندی و تحویل

Junior Member

سلام . من رشتم کارشناسی حسابداری با معدل 14.02 دارم . میخواستم ببینم سوئد واسه این رشته چه جوریه . مخصوصا از لحاظ کاری ؟ در واقع بیشتر میخوام کشوری باشه که نزدیک باشه و هم کار بتونم تو رشتم پیدا کنم. قبلا راجب کانادا پرسیده بودم در همین فروم و گفتن باید جی ار ای داشته باشم و دارم واسه اون میخونم ولی بیشتر میخوام یه کشور نزدیک باشه

Junior Member MV73 آواتار ها

سلام من ترم 4 حسابداری هستم ... دانشگاه فردوسی میخونم ومعدلم الف هست ... درانجمن علمی دانشگاه فعالیت میکنم وسردبیر نشریه هم هستم ... برای زبان هم مشکلی ندارم ...
    راستش فعلا که موفق نشدم روی مقاله کارکنم برای همین میخواستم راهنماییم کنیدکه ازکجا شروع کنم؟ آیا نوشتن مقاله با علم الان من ممکنه؟
    من میخوام برای کشور کره جنوبی اپلای کنم .... آیا کسی اینجا اطلاعی از رشته حسابداری در دانشگاه های اونجا داره؟فکرمیکنین شانسی داشته باشم؟به نظرتون چه فاکتورهایی میتونن شانسمو بالاتر ببرن؟!
    یک مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که وقتی میخوام درسایت دانشگاه هاشون مثلا SNU یا Yonsei دنبال حسابداری بگردم نمیتونم دپارتمانشو پیدا کنم!یعنی امکانش هست که اصلا این 2دانشگاه ارشد حسابداری نداشته باشن؟!
    ممنون از پاسخگویتون ^^

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط MV73 نمایش پست ها
    سلام من ترم 4 حسابداری هستم ... دانشگاه فردوسی میخونم ومعدلم الف هست ... درانجمن علمی دانشگاه فعالیت میکنم وسردبیر نشریه هم هستم ... برای زبان هم مشکلی ندارم ...
    راستش فعلا که موفق نشدم روی مقاله کارکنم برای همین میخواستم راهنماییم کنیدکه ازکجا شروع کنم؟ آیا نوشتن مقاله با علم الان من ممکنه؟
    من میخوام برای کشور کره جنوبی اپلای کنم .... آیا کسی اینجا اطلاعی از رشته حسابداری در دانشگاه های اونجا داره؟فکرمیکنین شانسی داشته باشم؟به نظرتون چه فاکتورهایی میتونن شانسمو بالاتر ببرن؟!
    یک مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که وقتی میخوام درسایت دانشگاه هاشون مثلا SNU یا Yonsei دنبال حسابداری بگردم نمیتونم دپارتمانشو پیدا کنم!یعنی امکانش هست که اصلا این 2دانشگاه ارشد حسابداری نداشته باشن؟!
    ممنون از پاسخگویتون ^^
    دوست عزیز خوب سرچ نکردی ... دانشگاه SNU گروه حسابداری داره و اتفاقا من نگاه کردم از دانشگاههای خیلی تاپی هم فارغ التحصیل شدن اینم لینکش

اینم لینک دانشگاه Yonesi
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member amir13721 آواتار ها

با سلام خدمت دوستان.
    مقطع تحصیلی کارشناسی
    معدل 18.30(تمام دروس تخصصی ام بالای 17 هستند)
    4. تافل 108(R:29,L:27,S:26,:W:26)
    5.جی ار ای 317 (v:156,Q:161)
    مقاله ندارم
    7. سابقه کار : 1 سال کار حسابداری(بیمه رد شده) و 1 سال تدریس زبان انگلیسی در سطوح مبتدی تا پیشرفته در موسسه زبان
    میخوام برای فوق توی کانادا و یا امریکا اقدام کنم
    چند تا سوال داشتم :
    1.من با چند نفر و دو موسسه اعزام تحت مجوز وزارت علوم که صحبت کردم،گفتند که شانس پذیرش بالایی دارم اما شانس فاند یا گرفتن بورس پایینه بخاطر اینکه اولا رشته های مالی رقابتیه و دوما معمولا اساتید ta رو به دانشجوهایی میدن که شناختی به انها داشته باشند.من در جای دیگه سایت خوندم که نمره تافل بالای 100 و خصوص بخش اسپیکنیگ بالای 25 و gre بالای 315 شانس را برای گرفتن فاند بالا می بره.نظر شما چیه ؟
    2.با احتساب اینکه بخوام با خرج خودم برم، من فقط میتونم هزینه های سال اول رو پوشش بدم.ایا بعد از یک سال احتمال یافتن کار برای کاهش هزینه هام وجود داره یا خیر؟چون مهم ترین عامل در تردیدم برای اپلای کردن همین مورده؟که اگر نتونم هزینه سال دومم رو بدم چی؟
    3.ایا دکترا مقطع بهتری برای رفتن نسبت به فوق است یا خیر؟
    با تشکر

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط amir13721 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.
    مقطع تحصیلی کارشناسی
    معدل 18.30(تمام دروس تخصصی ام بالای 17 هستند)
    4. تافل 108(R:29,L:27,S:26,:W:26)
    5.جی ار ای 317 (v:156,Q:161)
    مقاله ندارم
    7. سابقه کار : 1 سال کار حسابداری(بیمه رد شده) و 1 سال تدریس زبان انگلیسی در سطوح مبتدی تا پیشرفته در موسسه زبان
    میخوام برای فوق توی کانادا و یا امریکا اقدام کنم
    چند تا سوال داشتم :
    1.من با چند نفر و دو موسسه اعزام تحت مجوز وزارت علوم که صحبت کردم،گفتند که شانس پذیرش بالایی دارم اما شانس فاند یا گرفتن بورس پایینه بخاطر اینکه اولا رشته های مالی رقابتیه و دوما معمولا اساتید ta رو به دانشجوهایی میدن که شناختی به انها داشته باشند.من در جای دیگه سایت خوندم که نمره تافل بالای 100 و خصوص بخش اسپیکنیگ بالای 25 و gre بالای 315 شانس را برای گرفتن فاند بالا می بره.نظر شما چیه ؟
    2.با احتساب اینکه بخوام با خرج خودم برم، من فقط میتونم هزینه های سال اول رو پوشش بدم.ایا بعد از یک سال احتمال یافتن کار برای کاهش هزینه هام وجود داره یا خیر؟چون مهم ترین عامل در تردیدم برای اپلای کردن همین مورده؟که اگر نتونم هزینه سال دومم رو بدم چی؟
    3.ایا دکترا مقطع بهتری برای رفتن نسبت به فوق است یا خیر؟
    با تشکر
    دوست عزیز لطفا اصلا و ابدا به حرفهای صدمن یه غاز این موسسات مهاجرتی که فقط به فکر چاپیدن هستند نکنید... شما اصلا لزموی نداره برای کار اپلایتون به این موسسات مراجعه کنید و تمام کارهاتون رو خودتون راحت میتونید انجام بدین و بچه ها هم اینجا بهتون کمک میکنن ...

در مورد رزومه تون باید بگم اگه برای ارشد میخواین اپلای کنید خب نمره هاتون خیلی خوبه معدلتون هم عالیه ولی دقیقا نمیدونم برای ارشد جی آرای هم قبول میکنن یا حتما باید جیمت بدین هرچند به احتمال زیاد قبول میکنن اما با این نمرات برای ارشد میتونید فول فاند پذیرش بگیرید ... به نظرم رو دانشگاههای اروپا و مخصوصا هلند و کشورهای اسکاندیناوی حتما برای ارشد سرچ کنید چون شانس خیلی خوبی برای اونجا دارین که فول فاند شین بعد هم خیلی راحتتر میتونید برای دکترا آمریکا یا کانادا اقدام کنید و چون هلند و کشورهای اسکاندیناوی فاندهای خوبی هم میدن کلیم پس انداز کردید که برای دکتری پشتوانه خوبیه ... حالت دیگه دکترای مستقیم هست که با همین کارشناسیتون برای دکتری امریکا یا کانادا اپلای کنید که به نظرم باید حتما مقاله هم اضافه کنید اما بازهم باید با اساتید مشورت کنید و بهشون ایمیل بزنید ببینید نظرشون چیه ...
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member amir13721 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    دوست عزیز لطفا اصلا و ابدا به حرفهای صدمن یه غاز این موسسات مهاجرتی که فقط به فکر چاپیدن هستند نکنید... شما اصلا لزموی نداره برای کار اپلایتون به این موسسات مراجعه کنید و تمام کارهاتون رو خودتون راحت میتونید انجام بدین و بچه ها هم اینجا بهتون کمک میکنن ...

در مورد رزومه تون باید بگم اگه برای ارشد میخواین اپلای کنید خب نمره هاتون خیلی خوبه معدلتون هم عالیه ولی دقیقا نمیدونم برای ارشد جی آرای هم قبول میکنن یا حتما باید جیمت بدین هرچند به احتمال زیاد قبول میکنن اما با این نمرات برای ارشد میتونید فول فاند پذیرش بگیرید ... به نظرم رو دانشگاههای اروپا و مخصوصا هلند و کشورهای اسکاندیناوی حتما برای ارشد سرچ کنید چون شانس خیلی خوبی برای اونجا دارین که فول فاند شین بعد هم خیلی راحتتر میتونید برای دکترا آمریکا یا کانادا اقدام کنید و چون هلند و کشورهای اسکاندیناوی فاندهای خوبی هم میدن کلیم پس انداز کردید که برای دکتری پشتوانه خوبیه ... حالت دیگه دکترای مستقیم هست که با همین کارشناسیتون برای دکتری امریکا یا کانادا اپلای کنید که به نظرم باید حتما مقاله هم اضافه کنید اما بازهم باید با اساتید مشورت کنید و بهشون ایمیل بزنید ببینید نظرشون چیه ...
    مرسی از راهنماییتون.
    هلند تنها gmat رو قبول می کنه(حداقل 4 دانشگاهی که در موردشون تحقیق کردم) اما فنلاند gre رو هم قبول داره.دانشگاه های امریکا هم تا الان که جستجو کردم حدود 60 درصد هر دو رو قبول میکنند ولی باقی فقط جی مت رو قبول میکنند(جالب دانشگاه هیوستون بود که برای دکترای حسابداری gre رو قبول می کنه ولی برای ارشد فقط gmat را قبول میکنه)
    تا اینجا که من دیدم تمایلشون به سمت gmat هست،من الان ترم 6 هستم و تقریبا تا زودترین deadline ها 6 ماه دیگه وقت دارم.پس حتما gmat رو امتحان میدم تا 4 ماه اینده،بخاطر اینکه در دانشگاه های هلند و چندتا از امریکا نوشته بود که ملاک کمک مالی ابتدا نمره gmat و سپس نمره ازمون های English proficieny مثل تافل و ایلتس و بعد از اون gpa است.

Junior Member

پیش فرض عرض سلام و ادب

با سلام خدمت شما بزرگواران

من حسابداری رو در هنرستان خوندم با معدل 14

کاردانی دانشگاه آزاد 12.73

کارشناسی دارم میخونم 13 هست تقریبا ... به فکر افتادم با توجه به اینکه معدلم واقعا پایینه و تنبلی بیش از حد در درس خودندم انجام دادم و متولد 1366 هستم و الان 27 سال سن دارم میخوام انصراف بدم تا تقریبا 20 واحد مونده و بعد خدمت دوباره برای تعدیل معدل کارشناسی رو از سر بگیرم
    در طول دوره خدمت روی زبان انگلیسی میخوام کار کنم .. زبان انگلیسی رو دوست دارم ... علاقه به زبان برنامه نویسی خانواده سی c دارم

به کامپیوتر خیلی علاقه دارم و میخوام برم دیپلم کامپیوتر رو هم بگیرم و اگر فرصت شد حداقل تا کاردانی یا کارشناسی رو برم
    هدف اصلیم حسابرسی هست .علاقه ی بسیار زیادی دارم بهش .. سابقه کاری ندارم .. دارم روی نرم افزاری های حسابرسی acl و idea کار میکنم که بتونم اگر امکانش فراهم شد کامل یاد بگیرم و جایی بتونم ازشون استفاده کنم .. ایا به نظرتون ارزش وقت صرف کردن به این دو تا نرم افزار رو داره با توجه به سن زیادم ... چون فقط همین دو تا نرم افزار در دنیا برای حسابرسی وجود داره و شنیدم موسسات big4 یکی از موراد استخدامیشون همین بلد بدون کار کردن با این نرم افزارهاست

در کل در سنم خیلی ترس داره که دیر به فکر افتادم

سربازیم تموم شد میخوام برم برای کار و حسابرسی انجام بدم .. هم کمی پول جمع کنم

اصلا نمیدونم باید چیکار کنم .. چیکار نکنم ..سابقه کار عملی چی باید داشه باشم

معدلم واقعا افتضاحه ... اگر انصراف بدم قصدم هست برای ادامه کارشناسی حتما بتونم فردوسی یا بالاتر قبول بشم بتونم ظرف حداکثر 1 سال تومو کنم کارشناسی با یک معدل خوب

معدل خوب یعنی چی ؟؟؟ برای حسابداری شندیم استرالیا خیلی خوب .. خیلی دوست دارم بتونم تو امریکا . کانادا . فنلاند . سویس یا سوئد اپلای کنم برای ارشد با فول فاند

به نظرتون بهتره ارشد رو همین جا بگیرم بهتره ؟؟ برای ارشد خیلی دوست دارم حداقل تو داشنگاه فردوسی بتونم ارشد بگیرم

ایا چه دانشگاهی مدرک کارشناسی و ارشد گرفتن برای اپلای کردن تاثیر داره ؟؟؟

ایا من با همین مدرک کاردانی و در طول حین خدمت سربازی میتونم مقاله بدم ..قابل پذیرش هست بعدا ؟؟؟

کلا برای حسابداری به خصوص حسابرسی امیدی هست برای من که دارم لاکپشتی میرم و تازه سرم رو از لاکم در اوردم ؟؟؟

اینجا رو نیگاه میکنم مو به تنم سیخ میشه
    http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php
    همه معدل ها بالای 17 ... ادم رو سرد میکنه خوب

فرقی میکنه سربازی رو کجا رفته باشیم وومثلا اگر سپاه بشه که اذیت نیمکنن ؟؟؟ میخوام برم دنبال دوره 45 روزه و عضو بسیج بشم بلکه تو شهر خودم بیفتم و بتونم همینجا خدمت کنم و زبانم رو بخونم

معدل کرشناسی رو چجوری حساب میکنن ... هم کاردانی هم کارشناسی با هم ؟؟؟؟
    خیلی خیلی زیاد شد ..عرض میخوام ..

ممنون میشم بتونید من رو راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)