صفحه 58 از 76 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - دانشگاه صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : حسابداری

نقل قول نوشته اصلی توسط aroshanaee نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی حسابداری از دانشگاه صنعت نفت دارم (معدل 17.51) و الان هم دانشجوی ارشد دانشگاه تهرانم (تا الان معدل 19.31)
    اولا میخواستم بدونم اصن امیدی هست به پذیرش واسه دکترا تو امریکا؟ (اخه خیلی از استاتید میگن که اونا اصن حسابداری و مدیریت ما رو قبول ندارن)
    دوما معدل کارشناسی هم مهمه؟ یا صرفا معدل ارشد؟
    سوما اکثر دانشگاه های امریکایی GRE میخوان یا GMAT؟ رو کدومش وقت بذارم؟
    ممکنه قبول نداشته باشن ولی هر ساله تعداد زیادی دانشجو برای دکترای مدیریت و حسابداری میرن، پس خیلی مانع محسوب نمیشه. حتما امید هست و روش حساب کنید. معدل کارشناسی مهمه، مخصوصاً در رشته مربوط و برای شما خیلی بد محسوب نمیشه. معدل ارشد هم مهمه و پیشرفت در سالهای آخر کارشناسی و ارشد نسبت به کارشناسی نشانه خوبیه.
    اکثر دانشگاه های آمریکا هر دوی این آزمون ها یعنی GMAT و GRE رو قبول می کنن ولی حتماً دانشگاه هایی که انتخاب می کنید رو چک بکنید. هست استثنائاتی که یکی رو ترجیح بدن و گفته باشن این مطلب رو. بعضی دانشگاه ها تو برخی گرایش ها مثل حسابداری، بازاریابی، عملیات و ... ممکنه فقط یکی از این دو تا آزمون رو بپذرین. این تعداد زیاد نیست ولی حتماً باید دانشگاهی که انتخاب می کنید برای این موضوع چک بشه. تو سایت هاشون حتماً اشاره می کنن به این مطلب.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام دوستان
    من کارشناسی حسابداری از دانشگاه صنعت نفت دارم (معدل 17.51) و الان هم دانشجوی ارشد دانشگاه تهرانم (تا الان معدل 19.31)
    اولا میخواستم بدونم اصن امیدی هست به پذیرش واسه دکترا تو امریکا؟ (اخه خیلی از استاتید میگن که اونا اصن حسابداری و مدیریت ما رو قبول ندارن)
    تفاوت سطح دانش ما تو حسابداری خودش رو کمتر نشون میده تا تو Finance به نظرم اگه امکانش براتون هست چه از نظر زمان و چه از نظر مالی ، داشتن مدارکی مثل CPA و یا CA میتونه نشونه خوبی باشه از اینکه سطح سواد و دانش شما کم نیست .
    بیشتر دانشکده های بیزنس GMAT رو ترجیح میدن چون این آزمون از اول طراحی شده برای شاخه های منابع انسانی و رشته هایی که نیاز به مطالعه زیاد و استدلال های منطقی دارن. به نظرم جدا از اینکه GMAT رو ترجیح میدن برای خودتون هم بهتره که روی Skill های مورد نیاز GMAT بیشتر زووم کنین
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

سلام دوستان
    درود دوست عزیز
    معدل کارشناسی تقریبا تعیین کننده هست. کمیته ی پذیرش به صورت پیش فرض اینو در نظر دارن که معدل ارشد باید بالاتر از کارشناسی باشه. یعنی رویه ی معمولشون اینه که معدل ارشد بالاتر از کارشناسی هست.
    اسم دانشگاه ارشدتون هم نسبتا تاثیری میذاره روی این پروسه. حسابداری ما رو قبول دارند چون دوستان پذیرش گرفتن. این که میبینید در رشته ی حسابداری اپلای نمی کنن دلیلش اینه که این رشته از بازار کار خوبی برخوردار هست و درگیر کار میشن.
    راجع به GRE بذار یک نکته رو بگم و اصلاح کنم حرف برخی از دوستان (حتی دوستانی که پذیرش گرفتن) که اینجا فرمودند چون اکثرا GMAT میگیرن اگه ما GRE برداریم قابل مقایسه نیستیم باید بگم که این تصور کاملا کاملا اشتباهیه چون اخیرا به دانشگاه UCLA ایمیل زدم و اینو پرسیدم (مخصوص رشته ی حسابداری) و در جواب بهم اینو گفته:
    Hello Morteza,

Thank you for your inquiry. We accept both the GRE and GMAT scores. Most of our applicants take the GRE, but that does not hurt applicants who take the GMAT. Either test is acceptable and we do not have a preference between them.

Please let me know if you have any other questions.

Best,

یعنی اتفاقا اکثرا GRE میدن و اگه کسی هم GMAT بده تاثیر منفی روی پذیرشش نداره.
    من دانشگاهی توی لیستم نیست که برای حسابداری فقط GMAT بخواد.
    خوب اینم از GRE .
    اگه تازه اومدی توی این پروسه باید بهت بگم که نکات خیلی زیاد و ریزی هست برای این فرایند مخصوصا رشته ی حسابداری که البته پذیرش گرفتنش آسون نیست (پذیرش گرفتن Finance و MBA نسبتا آسون تره).
    بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    یعنی اتفاقا اکثرا GRE میدن و اگه کسی هم GMAT بده تاثیر منفی روی پذیرشش نداره.
    من با این جمله شما موافق نیستم که اکثرا جیمت میدن، من دانشجوی های دکتری حسابداری چهار دانشگاه رو در کانادا می شناسم، همشون هم جیمت دادند نه جی آر ای. به هر حال آماری وجود نداره که بیشتر اپلیکنتهای دکتری حسابداری کدوم امتحان رو میدن و کسایی که پذیرش گرفتن کدوم رو بیشتر دادند. الان من چهار دانشگاه رو دیدم که پذیرفته شده ها جیمت داشتند و پاسخ ایمیل شما از UCLA خلاف تجربه من رو نشون میده، واقعا با قطعیت نمیشه گفت کدوم امتحان رو اپلیکنتها بیشتر میدن (البته حس خودم اینه که جیمت رو بیشتر میدن )
    ولی این رو قبول دارم که میشه با جی آر ای پذیرش گرفت، منتها علی الرغم اینکه دانشگاه ها جی آر ای رو قبول می کنند، معمولا جی آر ای خیلی غیر منصفانه تبدیل به نمره جیمت میشه و این کار رو سخت می کنه.
    ویرایش توسط AFTER : March 19th, 2016 در ساعت 08:20 PM
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    من با این جمله شما موافق نیستم که اکثرا جیمت میدن، من دانشجوی های دکتری حسابداری چهار دانشگاه رو در کانادا می شناسم، همشون هم جیمت دادند نه جی آر ای. به هر حال آماری وجود نداره که بیشتر اپلیکنتهای دکتری حسابداری کدوم امتحان رو میدن و کسایی که پذیرش گرفتن کدوم رو بیشتر دادند. الان من چهار دانشگاه رو دیدم که پذیرفته شده ها جیمت داشتند و پاسخ ایمیل شما از UCLA خلاف تجربه من رو نشون میده، واقعا با قطعیت نمیشه گفت کدوم امتحان رو اپلیکنتها بیشتر میدن (البته حس خودم اینه که جیمت رو بیشتر میدن )
    ولی این رو قبول دارم که میشه با جی آر ای پذیرش گرفت، منتها علی الرغم اینکه دانشگاه ها جی آر ای رو قبول می کنند، معمولا جی آر ای خیلی غیر منصفانه تبدیل به نمره جیمت میشه و این کار رو سخت می کنه.
    درود دوست عزیز
    بنده تجربه ای که داشتم و بیان کردم و آماری که دادم از دوست و رفیق نپرسیدم بلکه از ادمیشن دانشگاه پرسیدم واسه همین هم کاملا قابل اتکا هست. (به نظرم خیلی ها از افرادی مشورت می گیرن که اطلاعات کافی ندارن حتی یک بار هم سعی نمی کنن سوال خودشونو از منبع اصلی بپرسن چون در نهایت این دانشگاه هست که به ما پذیرش میده نه دوستانی که اپلای کردند)
    اینکه می بینید از بچه های ما جی مت میدن شاید یکی از از این دو دلیل باشه:
    1. علاوه بر حسابداری قصد اپلای در رشته ی فایننس یا MBA و ... رو داشتند
    2. مثل ما به اشتباه فکر می کردن اگه جی آر ای بدن قابل مقایسه نیستن.
    3. شاید دانشگاه های کانادایی بیشتر جی مت قبول می کنن (صحبت من راجع به آمریکا بود و راجع به کانادا هیچ اطلاعاتی ندارم فعلا)
    شما اگه منبعی بیارید ممنونم میشم چون من واقعا دنبال حقیقت هستم و اصراری ندارم که حرفم به کرسی بشینه. ممنونم
    بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط

Senior Member

درود دوست عزیز
    بنده تجربه ای که داشتم و بیان کردم و آماری که دادم از دوست و رفیق نپرسیدم بلکه از ادمیشن دانشگاه پرسیدم واسه همین هم کاملا قابل اتکا هست. (به نظرم خیلی ها از افرادی مشورت می گیرن که اطلاعات کافی ندارن حتی یک بار هم سعی نمی کنن سوال خودشونو از منبع اصلی بپرسن چون در نهایت این دانشگاه هست که به ما پذیرش میده نه دوستانی که اپلای کردند)
    3. شاید دانشگاه های کانادایی بیشتر جی مت قبول می کنن (صحبت من راجع به آمریکا بود و راجع به کانادا هیچ اطلاعاتی ندارم فعلا)
    شما اگه منبعی بیارید ممنونم میشم چون من واقعا دنبال حقیقت هستم و اصراری ندارم که حرفم به کرسی بشینه. ممنونم
    بدرود
    درکتون می کنم، که می خواین حقیقت رو بدونید
    اما من هم خودم دارم دکتری حسابداری می خونم و درجمع دانشجویان دکتری حسابداری هستم، این چیزی که گفتم رو از یکی دو نفر دوست و آشنا نشنیدم و با خیلی ها سر و کار داشتم و دیدم.
    در مورد دکتری بیزینس تفاوتی بین بیزینس اسکولهای آمریکایی و کانادایی نیست، پروگرمها تقریبا یک ساختار رو دارند. این طور نیست که مثل استرالیا، یک سیستم کاملا متفاوت حاکم باشه.

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

درود دوست عزیز
    بدرود
    دوست عزیز سیستم پذیرش و همچنین آموزشی بیزینس اسکولهای کانادا و آمریکا کاملا شبیه همه. من خودم کانادا دارم فایننس میخونم و کاملا از نحوه پذیرش در آمریکای شمالی آگاهی دارم. برخلاف چیزی که فرمودین اکثر بیزینس اسکولها در آمریکای شمالی برای حسابداری جیمت رو ترجیح میدن، این برای فایننس کمتره (اتفاقا چون فایننس رشته ی کوانت تری هست خیلی جاها ممکنه جی ارای رو بیشتر قبول داشته باشن). تو سایتهای دانشگاه و حتی گراجویت اسکول هم میگن هردو رو قبول داریم اما مطمئنا ترجیح با جیمته. نمونه ش پارسال که خودم اپلای کردم تو مصاحبه ای که برای پذیرش داشتم یکی از اساتید گیر داده بود که چرا جی ارای دادی و جیمت ندادی؟! منم گفتم تو وبسایت شما گفته شده که هردوقابل قبول هست و ایران هم جیمت برگزار نمیکنه به همین دلیل مجبور شدم جی ارای بدم ولی استاد عزیز که الان احتمالا سوپروایزر تز من هم خواهد شد گفت که ترجیح ما با جیمته و همه اپلیکنتهایی که به مصاحبه دعوت شدن جیمت دادن بجز شما ;-) ... دوستانی که میخوان حسابداری اپلای کنن به نظرم حتما جیمت بدن و گول وبسایت ها و حتی چیزی که گراجویت اسکول میگه رو نخورن چون گراجویت سکول در واقع یه سری کارمند اداری هستن که فقط قوانین کلی رو که بهشون گفته شده میدونن اما تصمیم گیرنده نهایی کمیته ی اساتید هستن و اونها قطعا جیمت رو ترجیح میدن. نکته جالب دیگه اینه که کلا تو بیزینس اسکولها کسی اصلا با جی ارای آشنا نیست و همه جیمت میدن، نمونه ش همین بیزینس اسکولی که من میخونم همه همکلاسیهام و سال بالاییها جیمت دادن و من اولین کسی بودم که جی ارای داده بود و براشون بسیار هم جالب بود. در مورد دپارتمان حسابداری هم که من با بچه هاشون در ارتباطم همین نکته صدق میکنه و البته دوستانم که در بیزینس اسکولهای مختلف آمریکا دارن دکترای فایننس یا بعضا حسابداری میخونن همین نکته رو تایید میکنن.
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    دوست عزیز سیستم پذیرش و همچنین آموزشی بیزینس اسکولهای کانادا و آمریکا کاملا شبیه همه. من خودم کانادا دارم فایننس میخونم و کاملا از نحوه پذیرش در آمریکای شمالی آگاهی دارم. برخلاف چیزی که فرمودین اکثر بیزینس اسکولها در آمریکای شمالی برای حسابداری جیمت رو ترجیح میدن، این برای فایننس کمتره (اتفاقا چون فایننس رشته ی کوانت تری هست خیلی جاها ممکنه جی ارای رو بیشتر قبول داشته باشن). تو سایتهای دانشگاه و حتی گراجویت اسکول هم میگن هردو رو قبول داریم اما مطمئنا ترجیح با جیمته. نمونه ش پارسال که خودم اپلای کردم تو مصاحبه ای که برای پذیرش داشتم یکی از اساتید گیر داده بود که چرا جی ارای دادی و جیمت ندادی؟! منم گفتم تو وبسایت شما گفته شده که هردوقابل قبول هست و ایران هم جیمت برگزار نمیکنه به همین دلیل مجبور شدم جی ارای بدم ولی استاد عزیز که الان احتمالا سوپروایزر تز من هم خواهد شد گفت که ترجیح ما با جیمته و همه اپلیکنتهایی که به مصاحبه دعوت شدن جیمت دادن بجز شما ;-) ... دوستانی که میخوان حسابداری اپلای کنن به نظرم حتما جیمت بدن و گول وبسایت ها و حتی چیزی که گراجویت اسکول میگه رو نخورن چون گراجویت سکول در واقع یه سری کارمند اداری هستن که فقط قوانین کلی رو که بهشون گفته شده میدونن اما تصمیم گیرنده نهایی کمیته ی اساتید هستن و اونها قطعا جیمت رو ترجیح میدن. نکته جالب دیگه اینه که کلا تو بیزینس اسکولها کسی اصلا با جی ارای آشنا نیست و همه جیمت میدن، نمونه ش همین بیزینس اسکولی که من میخونم همه همکلاسیهام و سال بالاییها جیمت دادن و من اولین کسی بودم که جی ارای داده بود و براشون بسیار هم جالب بود. در مورد دپارتمان حسابداری هم که من با بچه هاشون در ارتباطم همین نکته صدق میکنه و البته دوستانم که در بیزینس اسکولهای مختلف آمریکا دارن دکترای فایننس یا بعضا حسابداری میخونن همین نکته رو تایید میکنن.
    ضمن تایید صحبتهای شما، با توجه به مشاهدات خودم میگم، که رقابت برای دکتری حسابداری فوق العاده بالاست، بین اپلیکنتها گاها کسایی هستند که کانادایی یا آمریکایی هستند و CPA اینجا رو دارند، نمره بالای جیمت هم که دارند، هر جا که اپلای کنند کار رو برای اینترنشنالهایی مثل ما به شدت سخت می کنند، یکی هم ظرفیت پایین پذیرش دکتری حسابداری هست، مثلا امسال (2015) دانشگاه مکگیل فقط یک دانشجوی دکتری حسابداری گرفت که اون هم یک چینی با جیمت 730 بود که مسترش رو از ایلینویز گرفته بود و قطعا هم توصیه نامه از استادهای اونجا داشت، حالا شما در نظر بگیرین که با این همه اپلیکنت نمره بالا رقابت کنید، قطعا ریسک خیلی بالایی دارین.
    البته تصدیق می کنم که خودم مواردی رو از ایران دیدم که با جی آر ای پذیرش مارکتینگ، و فاینانس گرفتند، و نمیگم که کلا نمیشه با جی آر ای امکان پذیرش در دکتری حسابداری نیست، اما باید این حقیقت رو در نظر داشت که امتحان معمول دوره های تحصیلات تکمیلی در بیزینس اسکولها جیمت هست و دادن جی آر ای غیر معمول هست و ممکن ریسک باشه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    درود
    ضمن تبریک نوروز خدمت شکا دوست عزیز و همه ی عزیزان
    خیلی خیلی ممنونم از اینکه حرف بنده رو اصلاح کردید. واقعا از این دید بهش نگاه نکردم که اون کارمند ممکنه کاملا در جریان نباشه.
    بازم ممونم از این تجربیاتتونو در اختیار ما قرار دادید.
    بدرود

رشته و دانشگاه

درود دوستان.
    تحقیقات خودمو برای این منظور که GMAT بدیم یا GRE برای حسابداری ادامه دادم و به این نتیجه رسیدم:
    ممکنه یک دانشگاه ترجیحش روی جی آر ای باشه که اگه جی مت بدید ریسک کردید (مثل UCLA و استنفورد) برای همین به همه ی دانشگاه هایی که قراره اپلای کنی ایمیل بزنید تا مطمئن بشید. اونجا حساب شده هست کاراشون و مثل ما نیست که کارمندای ادمیشنشون در جریان اپلیکانت ها نباشن. بنابراین GMAT یا GRE دادن بسته به رشته و دانشگاهی هست که می خواید اقدام بکنید.
    بدرود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)