صفحه 60 از 76 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 752

موضوع: حسابداری

Senior Member

پیش فرض پاسخ : حسابداری

نقل قول نوشته اصلی توسط hami1989 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد میخونم، کارشناسی هم آزاد بودم
    حالا یه سری سوال داشتم که اگه جواب بدید بسیار ممنون میشم
    اینکه کدوم دانشگاه های آمریکا احتمال داره بورس کنن برای دکتری حسابداری
    و اینکه آیا دانشگاه آزاد بودن من تاثیری داره روی پذیرشم ؟
    هیچ تاثیر خاصی نداره، در آمریکای شمالی شناختی از وضعیت حسابداری و دانشگاه های ایرانی که حسابداری رو ارائه میدن ندارن
    بستگی به روزمه شما داره که روی کدوم دانشگاه ها شانس پذیرش دارین
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    هیچ تاثیر خاصی نداره، در آمریکای شمالی شناختی از وضعیت حسابداری و دانشگاه های ایرانی که حسابداری رو ارائه میدن ندارن
    بستگی به روزمه شما داره که روی کدوم دانشگاه ها شانس پذیرش دارین
    ممنون
    شما اطلاع ندارید کع کدوم دانشگاه ها شانس بیشتری دارم ؟
    ترجیحا توی کالیفرنیا

Senior Member

ممنون
    شما اطلاع ندارید کع کدوم دانشگاه ها شانس بیشتری دارم ؟
    ترجیحا توی کالیفرنیا
    برای پذیرش در دکتری حسابداری شما باید امتحان جیمت یا جی آر ای بدین، که به شدت در پذیرش تاثیر گذاره، نمره تافل یا آیلتس هم می خواین، معدل هم مهمه، بدون دونستن اینها که نمیشه در مورد شانس پذیرش نظر داد، و فکر نکنم شما هنوز امتحانها رو داده باشین، یعنی نمره جیمت یا جی آر ای ندارین، پس اظهارنظری نمیشه کرد
    بقیه بخشهای رزومه هم مثل سابقه پژوهشی و سابقه کار هم تا حدودی تاثیر میذاره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    برای پذیرش در دکتری حسابداری شما باید امتحان جیمت یا جی آر ای بدین، که به شدت در پذیرش تاثیر گذاره، نمره تافل یا آیلتس هم می خواین، معدل هم مهمه، بدون دونستن اینها که نمیشه در مورد شانس پذیرش نظر داد، و فکر نکنم شما هنوز امتحانها رو داده باشین، یعنی نمره جیمت یا جی آر ای ندارین، پس اظهارنظری نمیشه کرد
    بقیه بخشهای رزومه هم مثل سابقه پژوهشی و سابقه کار هم تا حدودی تاثیر میذاره.
    راستش من نمره زبان و جی مت رو توی چند ماه میتونم کسب کنم
    چون مدتها کلاس رفتم
    کار پژوهشی اما انجام ندادم
    خیلی دلم میخواد بتونم tr و اینجور کمکها بگیرم
    برا همین میخواستم بدونم که برای کجا اقدام کنم
    نمره زبان و جیمت رو به راحتی میتونم بگیرم
    چون هزینه دوره رو بعضی دانشگاها قبول میکنن اما برای هزینه مسکن و ... باید یک کمک هزینه داشته باشم مثل دستیار استاد و ...

Senior Member

راستش من نمره زبان و جی مت رو توی چند ماه میتونم کسب کنم
    چون مدتها کلاس رفتم
    کار پژوهشی اما انجام ندادم
    خیلی دلم میخواد بتونم tr و اینجور کمکها بگیرم
    برا همین میخواستم بدونم که برای کجا اقدام کنم
    نمره زبان و جیمت رو به راحتی میتونم بگیرم
    چون هزینه دوره رو بعضی دانشگاها قبول میکنن اما برای هزینه مسکن و ... باید یک کمک هزینه داشته باشم مثل دستیار استاد و ...
    همون طور که گفتم تا نمره امتحانها نباشه که نمیشه هیچ نظری داد. در حال حاضر بدون نمره این امتحانها، شانس شما صفره!
    پذیرش دکتری حسابداری در آمریکای شمالی تقریبا همیشه با فاند همراه هست، مشکل اساسی خود پذیرش گرفتن هست.

سلام دوستان لطفا من و راهنمایی کنید من می خواهم برای دانشگاهای استرالیا اقدام کنم من دانشجوی ارشد مذیریت مالی در دانشگاه ازاد هستم و لیسانس حسابداری از پیام نور دارم با معدل 14/30ایلتس 6.5 دارم اگه لازم باشه انصراف ارشدم میدم نمیدونم چه طور اقدام کنم و برای کدوم دانشگاه خیلی اصطراب دارم اصلا نمی خوام از طریق موسسات اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir1979 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من امسال دکترای حسابداری فول فاند از دانشگاه Washington State University پذیرش گرفتم و میخواستم تجربه ای خودم تو این مسیر به دست آوردم را در اختیار دوستان قرار بدم انشالله که بتونه بخشی از سولاتون را جواب بده.
    ابتدا یک خلاصه از پروفایل براتون بگم. من لیسانس و فوق لیسانس حسابداری دارم به ترتیب از دانشگاه رازی کرماشناه و تربیت مدرس تهران دارم. معدل لیسانس 17 و معدل فوق لیسانس هم 17.56 و تو هر دو دوره نفر دوم کلاس بودم. نمره تافل 105 و جی مت 710. سابقه پژوهشی هم تا دلتون بخواد دارم البته کار چاپ شده 2 تا که یکیش داخلی و یکیش خارجیه. الان 4 تا مقاله خارجی در حال انجام دارم که انشالله تا آخر امسال همشون به بهره برداری خواهند رسید. سابقه کار هم بیش از 7 سال دارم، 6 سال تو بورس و 1 سال هم حسابرسی. سال 2009 هم از پایان نامه دفاع و از دانشگاه جدا و وارد بازار کار شدم.
    من تصمیم به اپلای از دوره ارشد داشتم اما به صورت جدی از سال 2011 استارت زدم. شروع کارم با تعیین سطح خودم تو آزمون تافل بود که اولین بار سال 2011 امتحان دادم و 80 شدم. بعد از اون شروع کردم به جمع کردن اطلاعات راجع به جی مت و خوندن جی مت. سپتامبر سال 2012 اولین بار با وجود اینکه آماده نبودم رفتم ترکیه و جی مت امتحان دادم که شدم 600. به توصیه دوستان و البته با یک تصمیم عجولانه مجددا برای اکتبر همان سال ثبت نام کردم و مجددا امتحان دادم که اینبار 610 شدم. هر چند من نوامبر همون سال تافل هم امتحان دادم (نمره تافلم 103 شد) اما بعد از نا امیدی و با توجه به اینکه میدونستم به فصل اپلای اون سال نمی رسم دیگه بیخیال امتحان جی مت شدم و مجددا برنامه ریزی کردم برای شناسایی و پوشش نقاط ضعفم تو جی مت. تو این مدتی که برای جی مت میخوندم بصورت اتوماتیک سطح زبانم تقویت می شد و برای تافل هم آماده می شدم. برای همین هم نگران تافل نبودم. خلاصه اینکه برای بار سوم نهایتا در سپتامبر 2013 امتحان جی مت دادم و اینبار شدم 710. البته ناگفته نمونه که مانعی که باعث شد زمان دستیابی به نمره دلخواهم تو جی مت طولانی بشه فقط کار بود. من چون تو محل کارم مسئولیتم زیاد بود واقعا وقت زیادی برای مطالعه نداشتم و متوسط یک ساعت و نیم تا 2 ساعت میتونستم وقت بذارم. نوامبر 2014 هم امتحان تافل دادم و شدم 105. من نحوه خوندم جی مت و تافل خودم را برای چندتا از دوستان که نمیدونم همشون تو این فروم هستند یا نه را فرستادم. بازم اگر کسی مایل بود من آخر پیامم ایمیلم را میزارم به من ایمیل بزنید تا براتون بفرستم.
    اما در خصوص انتخاب دانشگاه و شانس پذیرش که به جرات میتونم بگم حداقل برای شخص خودم دشوارترین مرحله بود عارضم خدمت دوستان که من سال 2013 با توجه به صحبتی که با تعدادی از دوستان در داخل و خارج داشتم برای فکر کنم 14 دانشگاه اپلای کردم که از دم همه ریجکتم کرد. این موضوع واقعا شک سنگینی بود چون با توه به اپلیکیشن خودم و نظرات اساتید شانس خیلی خوبی برای پذیرش داشتم. متاسفانه دانشگاههای که من اپلای کردم اکثرا جزء 20 دانشگاه اول تو رشته حسابداری هستن و شرایط پذیرش تو اونها بیسار دشواره!! بعد از این جریان به فکر ریشه یابی عدم پذیرش خودم افتادم که در نهایت با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم و فیدبکهایی که از دانشگاه گرفتم فهمیدم انتخابهام واقعا درست نبودن. در نهایت سال 2014 مجددا اپلای کردم و اینبار با دید بازتر و واقع بینانه تری دانشگاه را انتخاب کردم که باز هم با این وجود علی الرغم انتخاب 15 دانشگاه فقط از دو دانشگاه تونستم پذیرش بگیرم.
    کلا پذیرش در دکترای حسابداری کار بسیار سختیه و واقعا نیاز به برنامه ریزی و صرف زمان و هزینه زیادی داره. تقاضا برای دکترای حسابداری در آمریکا بسیار بالاست چون بازار کار اون خیلی خوبی داره. همین بازار کار خوب هم باعث میشه تقاضا برای این رشته هم تو آمریکایها و هم تو بقیه دانشجوها مخصوصا هندیها و چینیها خیلی بالا باشه. این موضوع هم به وضوع قابل اثباته! با یه سرچ کوتاه بین دانشجوهای دکترای دانشگاه های آمریکایی شما میبینید که اکثرا چینی و هندی هستند. برای گرفتن پذیرش تو دانشگاهای زیر 30 شما باید جی مت 750 به بالا و تافل 110 به بالا داشته باشید. الان دیگه تقریبا دانشگاه زیر 100 هم رنج جی متشون به 700 رسیده. بعضی که دانشگاه ها که آمار سنوات گذشته خودشون را گذاشتن میتونید نگاه کنید که چقدر رنج جی مت تو سالهای اخیر بالا رفته.
    البته این مسائل را من مطرح کردم که دید دوستان روشنتر بشه نه اینکه من خودم خیلی کار شاخی که کردم که پذیرش گفتم. هدفم خدای ناکرده نا امید کردن نیست بلکه ایجاد انگیزه و متعاقبا برنامه ریزی صحیح برای ادامه مسیر هست. نکته مثبتی که در مورد ما ایرانیها وجود داره که اینه اگه به ما فرصت خودنمایی بدن و واقعا حرف برای گفتن داریم. تو مصاحبه های دوتا دانشگاهی که پذیرش گرفتم وقتی در مورد سابقه تحقیقاتی خودم و کارایی که انجام دادم صحبت کردم واقعا باورشون نمیشد که یه فوق لیسانس حسابداری تو ایران میتونه اینقدر اطلاعات داشته باشه. بعد از این واقعا حس کردم که اگر به من فرصت مصاحبه بدن شانس خیلی خوبی برای پذیرش خواهم داشت اما متاسفانه بصورت کلی نسبت به دانشگاههای ایران دید خوبی تو تحصیلات تکمیلی حسابداری وجود نداره چون واقعا حرفی برای گفتن نداریم اینجا. شناختی هم اونجا نسبت به دانشگاههای ما وجود نداره! بنابراین همه چیز به خود ماها بستگی داره که چطوری خودمون رو پرزنت کنیم.
    دوستان مطالبی که من مطرح کردم صرف تجربیات و نظرات شخص خودم هست. مخصوصا در خصوص دشواریهای پذیرش و نمرات بالا!! میخواستم شما هم از مزایا و هم از دشواریهایی که تو این مسیر وجود داره مطلع بشد. همه چیز به خود شما بستگی داره. این مسیر هزینه میبره، زمان میبره و سختی زیادی هم اما انشالله آینده هم خواد داشت. سعی کنید تارگتهایی که تو جی مت و تافل برای خودتون مشخص میکنید بالا باشهو با برنامه ریزی درست و اطمینان از کسب نمره برین امتحان بدین. دوستانی بودن که با 2 ماه خوندن جی مت 750 شدن. پس برای گرفتن نمره بالا نیز نیست حتما نابغه باشد بلکه با برنامه ریزی مناسب میتونید نمره خوبی کسب کنید هم تو تافل و هم تو جی مت! یاددتون باشه که نمره جی مت عالی میتونه تضمین پذیرش باشه!! موضوع دیگه اینکه دیدیم بحث انتخاب بین نمره جی مت و جی آر ای تو فروم مطرح شده بود، من خودم این مسئله را بین حدود 100 دانشگاه کنترل کردم تقریبا 80 درصد نمره جی مت براشون معیاره هرچند نمره جی آر ای را هم به عنوان جایگزین قبول میکنن اما ریسک این موضوع بالاست چون قیاس این دو نمره مشکله! البته یک کانورتور خود ETS گذاشته ولی به نظر من خیلی نمیتونه معقول باشه. من فکر میکنم داشتن نمره جی مت نسبت به جی آر ای بهرته چون حداقل شانسهای انتخابتون بیشتر خواهد بود.
    بازم اگه دوستان سوالی داشتند ما درخدمتیم.
    با آرزوی توفیق برای همه دوستان
    اینم ایمیل من:
    با سلام
    خیلی تبریک می گم به دلیل همت عالیتان و انشالله الان که بیشتر از یک سال گذشته موفق باشید
    من لیسانس ریاضی از دانشگاه خواجه نصیر با معدل ۱۷.۵ دارم و دوره حسابدرای مالی رو در مجتمع فنی تهران گذروندم و الان مشغول به کار حسابدرای هستم و می خوام حسابداری رو به دلیل علاقه زیاد ادامه بدم , خواهش می کنم اگر امکان داره من رو راهنمایی بفرمایید
    آیا ارشد حسابداری رو در ایران بخونم و برای دکتری اپلای کنم یا بهتره ارشد رو هم اپلای کنم , کدوم دانشگاه ها بهتره ؟ البته می خوام حتما فاند باشه .
    ببخشید یه سوال دیگه درباره آزمون cpa , در چه کشورهایی می تونم شرکت کنم, منابع آزمون ؟ شرمنده میشه چند تا کتاب زبان اصلی حسابداری که در دانشگاه های آمریکا تدریس می شه و کتاب های خوبی باشند رو میشه معرفی بفرمایید, زبانم خوبه و ترجمه های زیادی بر روی متون حسابداری انجام دادم.
    خیلی معذرت می خوام وقتتون رو گرفتم
    با تشکر
    من نمی دونستم تو سایت می تونید جواب بدید یا نه , اگر امکان پاسخ گویی در اینجا نبود میشه برام ایمیل بفرمایید
    ویرایش توسط nimaK : May 18th, 2016 در ساعت 08:45 AM دلیل: درج آدرس ايميل و تماس خارج از فروم ممنوع است.

سلام خدمت دوستان
    من مقیم کالیفرنیا هستم و چند سوال در رابطه با اپلای کردن برای ارشد رشته حسابداری داشتم.
    بنده لیسانس برق دارم و به تازگی امتحان تافل و GRE دادم.قصدم برای اپلای برای رشته مرتبط با لیسانس بود که بنا به دلایلی از این کار منصرف شدم.
    در حال جمع کردن اطلاعات برای ارشد حسابداری هستم.
    به صورت کلی این تغییر گرایشو توصیه میکنید؟
    اشخاصی که ارشد حسابداری دارن ولی لیسانس غیرمرتبط تو بازار کار چه شانسی دارن؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوستان یکی از اشخاص موفق در رشته شما، آقای جلال وافی ثانی هستش، که چندین کار پژوهشی اعم از کتاب و مقاله در ایران داره.
    کاردانی و کارشناسی نا پیوسته رو در موسسه شمسی پور تهران و دانشگاه ازاد مشهد خونده! و فوق رو در دانشگاه تهران. نمیدونم دکتری رو خونده و رفته دکتری مجدد!! یا اینکه دکتری رو نیمه کاره ...
    ایشون الان دانشجوی دکتری دانشگاه پنسیلوانیا استیت هستش، بنظرم بد نباشه از تجربه ایشون بخواهید استفاده کنید. این لینک صفحه ایشون در دانشگاه مدنظر هستش.

خلاصه خواستن توانستن است
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

با شرایط زیر ایا شانسی برای پذیزش با فاند کامل در مقطع فوق لیسانس حسابداری دارم یا نه:
    لیسانس :مهندسی کامپیوتر 14.20
    فوق لیسانس اقتصاد 16.44
    ایتلس 7
    جی ار ای 165-3-145
    اگه شانس دارم بگید بهتره کدوم کشور ها اقدام کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)