صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: تحصیل در بلغارستان

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلغارستان

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    عرض كردم كه در ليست وزارت علوم الان نيست.حالا اونو كه شما بايد تشريف ببريد وزارت علوم يك پرونده برايش باز كنن داستان ديگه ايست.حالا اصلا چرا بلغلارستان؟
    درسته این کشور زیاد خوب نیست ولی بد هم نیست.
    من یه مدت روش تحقیق کردم جمعیت کمی داره یعنی 7 ملیون. تازه رشد منفی جمعیت هم داره که این مورد در آینده باعث کمبود نیروی کار میشه. دانشگاه های زیادی داره. تو ویکی نوشته مردمش فقیر هستن ولی یکی از آشنایان که رفته بود می گفت در کل خوبه(به عنوان توریست رفته بود)
    عضو اتحادیه اروپا هست.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    درسته این کشور زیاد خوب نیست ولی بد هم نیست.
    من یه مدت روش تحقیق کردم جمعیت کمی داره یعنی 7 ملیون. تازه رشد منفی جمعیت هم داره که این مورد در آینده باعث کمبود نیروی کار میشه. دانشگاه های زیادی داره. تو ویکی نوشته مردمش فقیر هستن ولی یکی از آشنایان که رفته بود می گفت در کل خوبه(به عنوان توریست رفته بود)
    عضو اتحادیه اروپا هست.
    زبانش چيه؟بلغاري؟روسي؟محدودتوون نكنه؟سطح علمي دانشگاهاش چطورن؟هزينه ها چطور؟به نظرم ولي لهستان بهتره ما بين اين دو.اونم جز اتحاديه اروپاست.البته شما براي فوق مي خواهيد؟اگر معدلتون خوب باشه هزار تا كشور ديگه مطرح مي شه....
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

بله، من برای فوق می خوام.
    زبان رسمیش بلغاری هست و کمتر پیش میاد بتونن انگلیسی صحبت کنن.

با 400 یورو راحت میشه زندگی کرد(این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی خیلی ارزون هست- من دست بالا رو گرفتم.)

نکته منفی در مورد این کشور هزینه بالای تحصیل هست که فکر می کنم حدود 3500 یورو در سال بود(البته شاید اشتباه کنم )

زبان تدریس در برخی رشته ها به انگلیسی هست.

مردم این کشور در گذشته بسیار مهربان بودند اما حالا کمی رفتارشان تغیر یافته. کارمندان گمرک و پلیسهای این کشور در مرزها بسیار تند خو و از مسافران طلب رشوه می کنند.
    جاده ها و خیابانهای این کشور آنچنان مطلوب نیستند. تابلوهای راهنما به اندازه کافی وجود ندارد. بیشتر تابلوها در بیشتر مناطق به زبان بلغاری است.

اتومبیلهای این کشور بر خلاف اروپا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و بسیار قدیمی و فرسوده اند. در جاده ها ترافیک زیادی ایجاد می کنند.
    آب آشامیدنی این کشور خوب نیست.
    نکته مهم و پر درد سر این کشور تعویض پول است. به شیادان این کشور و به نرخ تعویض توجه داشته باشید. در هیچ کجا با هیچ شخصی چنج نکنید. حتی بیشتر مغازه های ( چنج ) این کشور خود کلاه برداران قهاری هستند. پلیسها و دولت نیز در این خصوص هیچ کمکی نمی کنند. به عنوان مثال در تابلوی چنج مبلغ 1 یرو مساوی با 95/1 لوا است. اما زمان تعویض به شما 59/1 در برگه چنج می نویسند و به شما می دهند که آنرا امضا کنید. شما با امضا و پرداخت پول متوجه می شوید که به شما کم داده شده. اینگونه مشکل آغاز می شود. پلیس نیز کاری برایتان انجام نمی دهد چون می گوید شما برگه را امضا کردید... بهترین کار این است که به بانکها مراجعه کنید و یا بعد از دریافت پول و و اطمینان از صحت آن برگه را امضا کرده و پول را تعویض کنید. هزاران شکایت در این مورد در اروپا ثبت شده. ایرانیان بسیاری نیز قربانیان چنج در بلغارستان شدند و خاطرات تلخی در این مورد دارند.

اگر در این کشور تصادف رانندگی کردید و یا مشکلی پیش آمد که حق باشماست به این نکته توجه داشته باشید که از صحنه تصادف بخوبی عکس بگیرید. هر حرفی را در ابتدا بزنید آن را به حساب خواهند آورد. اگر شاهدی وجود داشت نام، شماره تلفن و آدرس وی را یاداشت کنید. هیچ برگه ای را امضا نکنید مگر از متن آن بخوبی آگاهی یابید.

در کل متوجه شدم چرا در گذشته بیشتر به این کشور فکر نکردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    در نهایت فکر می کنم حق باشماست با توجه به این که دانشگاه زیاد معروفی نداره لهستان بهتره البته ممکنه نظر دوستان متفاوت باشه که در اون صورت من می گم با توجه به افکار هر فرد می تونه شرایط تغییر کنه.
    اگر اشتباه می گم دوستان اصلاح کنن.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    بله، من برای فوق می خوام.
    زبان رسمیش بلغاری هست و کمتر پیش میاد بتونن انگلیسی صحبت کنن.

با 400 یورو راحت میشه زندگی کرد(این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی خیلی ارزون هست- من دست بالا رو گرفتم.)

نکته منفی در مورد این کشور هزینه بالای تحصیل هست که فکر می کنم حدود 3500 یورو در سال بود(البته شاید اشتباه کنم )

زبان تدریس در برخی رشته ها به انگلیسی هست.

مردم این کشور در گذشته بسیار مهربان بودند اما حالا کمی رفتارشان تغیر یافته. کارمندان گمرک و پلیسهای این کشور در مرزها بسیار تند خو و از مسافران طلب رشوه می کنند.
    جاده ها و خیابانهای این کشور آنچنان مطلوب نیستند. تابلوهای راهنما به اندازه کافی وجود ندارد. بیشتر تابلوها در بیشتر مناطق به زبان بلغاری است.

اتومبیلهای این کشور بر خلاف اروپا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و بسیار قدیمی و فرسوده اند. در جاده ها ترافیک زیادی ایجاد می کنند.
    آب آشامیدنی این کشور خوب نیست.
    نکته مهم و پر درد سر این کشور تعویض پول است. به شیادان این کشور و به نرخ تعویض توجه داشته باشید. در هیچ کجا با هیچ شخصی چنج نکنید. حتی بیشتر مغازه های ( چنج ) این کشور خود کلاه برداران قهاری هستند. پلیسها و دولت نیز در این خصوص هیچ کمکی نمی کنند. به عنوان مثال در تابلوی چنج مبلغ 1 یرو مساوی با 95/1 لوا است. اما زمان تعویض به شما 59/1 در برگه چنج می نویسند و به شما می دهند که آنرا امضا کنید. شما با امضا و پرداخت پول متوجه می شوید که به شما کم داده شده. اینگونه مشکل آغاز می شود. پلیس نیز کاری برایتان انجام نمی دهد چون می گوید شما برگه را امضا کردید... بهترین کار این است که به بانکها مراجعه کنید و یا بعد از دریافت پول و و اطمینان از صحت آن برگه را امضا کرده و پول را تعویض کنید. هزاران شکایت در این مورد در اروپا ثبت شده. ایرانیان بسیاری نیز قربانیان چنج در بلغارستان شدند و خاطرات تلخی در این مورد دارند.

اگر در این کشور تصادف رانندگی کردید و یا مشکلی پیش آمد که حق باشماست به این نکته توجه داشته باشید که از صحنه تصادف بخوبی عکس بگیرید. هر حرفی را در ابتدا بزنید آن را به حساب خواهند آورد. اگر شاهدی وجود داشت نام، شماره تلفن و آدرس وی را یاداشت کنید. هیچ برگه ای را امضا نکنید مگر از متن آن بخوبی آگاهی یابید.

در کل متوجه شدم چرا در گذشته بیشتر به این کشور فکر نکردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    در نهایت فکر می کنم حق باشماست با توجه به این که دانشگاه زیاد معروفی نداره لهستان بهتره البته ممکنه نظر دوستان متفاوت باشه که در اون صورت من می گم با توجه به افکار هر فرد می تونه شرایط تغییر کنه.
    اگر اشتباه می گم دوستان اصلاح کنن.
    اينهايي كه مي فرماييد وحشتناكه كه!من كلا سمت اين كشور نرفته بودم...به هر حال بين اين كشورها نظر بنده با فاصله ي زياد نسبت به بقيه كشورها لهستانه.باز به اعتقاد من شما روي ساير كشورها تحقيق كن.سايتهاي خوب مي تونه علاوه بر List Of Universiteis in ,,.,در ويكي پديا،topuniversities.comTو يك سايت مرجع بي نهايت خوب به نام Mastersportal.eu هستش كه همه ي رشته ها رو در كل اروپا +تركيه مي تونيد خيلي راحت با همه ي اطلاعات سرچ كنيد.نهايتا سايت دانشگاهها بهترين مرجع براي اطلاعات تكميلي است.آرزوي موفقيت براي شما گرامي.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member Vazirnia آواتار ها

دوستان یه سوال داشتم:

یه موقعیت پیش اومده واسه تدریس در دانشگاه صوفیا که ماهی 2500 تا حقوقش هست و در کنارش ادامه تحصیل هم شرایطش فراهم هست که اون رایگانه کاملا .

به نظرتون موقعیت خوبی هست ؟

بعد از 2 سال میشه تبعه شد اما تا 2 سال باید حتما اونجا باشیم . چطوره به نظرتون ؟

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط Vazirnia نمایش پست ها
    دوستان یه سوال داشتم:

یه موقعیت پیش اومده واسه تدریس در دانشگاه صوفیا که ماهی 2500 تا حقوقش هست و در کنارش ادامه تحصیل هم شرایطش فراهم هست که اون رایگانه کاملا .

بعد از 2 سال میشه تبعه شد اما تا 2 سال باید حتما اونجا باشیم . چطوره به نظرتون ؟
    بله، چرا نیست؟
    بهر حال سابقه تدریس در رزومه شما میاد، ولی بنظرم فقط برای یک سکوی پرتاب بدرد میخوره وگرنه اروپا همش مفتش گرونه....
    اروپایی ها اون آدمهای نازنینی که فکر می کنیم نیستن، و نمی زارن در جامعشون حل بشی... اروپای شرقی هم نژاد پرست تر از اروپای غربی هست...
    به نظرم برید ولی این چیزا رو در محاسباتتون لحاظ کنید و هدف موندن در اروپا بنظر من اصلا جالب نیست...
    تا نیایید و نگاههای از بالا به پایین اروپایی ها رو نسبت به ما "خاورمیانه ای ها" نبینید متوجه نمیشید چی میگم... فرهنگ مهاجر پذیری در اروپا وجود نداره ... کشورهایی سرد و بی روح با مردمانی ساکت و از خود راضی
    قوانین سایت را رعایت کنیم

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    بله، چرا نیست؟
    بهر حال سابقه تدریس در رزومه شما میاد، ولی بنظرم فقط برای یک سکوی پرتاب بدرد میخوره وگرنه اروپا همش مفتش گرونه....
    اروپایی ها اون آدمهای نازنینی که فکر می کنیم نیستن، و نمی زارن در جامعشون حل بشی... اروپای شرقی هم نژاد پرست تر از اروپای غربی هست...
    به نظرم برید ولی این چیزا رو در محاسباتتون لحاظ کنید و هدف موندن در اروپا بنظر من اصلا جالب نیست...
    تا نیایید و نگاههای از بالا به پایین اروپایی ها رو نسبت به ما "خاورمیانه ای ها" نبینید متوجه نمیشید چی میگم... فرهنگ مهاجر پذیری در اروپا وجود نداره ... کشورهایی سرد و بی روح با مردمانی ساکت و از خود راضی
    كشورهاي مهاجرپذيري مثل بريتانيا و سوئد هم همينطورند؟
    کربلایم آرزوست...

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    كشورهاي مهاجرپذيري مثل بريتانيا و سوئد هم همينطورند؟
    بله، نژاد پرستی در دو قالب می تونه خودش رو نشون بده؛ یکی از طریق فعل و دیگری از طریق ترک فعل.
    از طریق فعل؛ مثلا اینکه یکی بیاد به شما حرفهای نژاد پرستانه بزنه یا یک کاری بکنه که مصداق نژاد پرستی باشه. من شنیدم این برای خارجی ها در روسیه و کشورهای اروپای شرقی این ممکنه پیش بیاد ولی در کشورهای اروپای غربی این رو نمی بینید یا کمتر می بینید (البته این رو بگم که تقریبا دو هفته پیش 3 تا از نماینده های پارلمان سوئد بخاطر حرفهای نژاد پرستانه و تهدید یک جوان کرد مجبور به استعفا شدند و هفته گذشته هم حکم حبس ابد برای یک سوئدی که دو خارجی از جمله یک ایرانی رو بخاطر خارجی بودن به قتل رسونده بود صادر شد). پس در اینجا هم این چیزها ممکنه. ولی معمولا اروپای غربی ها زرنگ تر از این هستند که از طریق حرف یا عملی که مصداق نژاد پرستی باشه با شما رفتار کنند، برعکس از طریق ترک فعل باشما برخورد میشه، شما رو ایگنور میکنن نادیده تون میگیرن، مثلا کار به شما نمیدن، یا مثلا یکی از دوستان میگفت در گروه مهمونی داده بودند همه سوئدی ها رو دعوت کرده بودند بجز من که خارجی بودم و ...
    ولی شاید 5تا 10 درصد مردم استثنا باشند و با همه اینها -بین بد و بدتر- سوئد موقعیت بهتری داره. خیلی قبل از اومدن به اروپا فکر کنید من اگر بورس کامل نداشتم قطعا نمیامدم والان هم قصد ماندن ندارم.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    بله، نژاد پرستی در دو قالب می تونه خودش رو نشون بده؛ یکی از طریق فعل و دیگری از طریق ترک فعل.
    از طریق فعل؛ مثلا اینکه یکی بیاد به شما حرفهای نژاد پرستانه بزنه یا یک کاری بکنه که مصداق نژاد پرستی باشه. من شنیدم این برای خارجی ها در روسیه و کشورهای اروپای شرقی این ممکنه پیش بیاد ولی در کشورهای اروپای غربی این رو نمی بینید یا کمتر می بینید (البته این رو بگم که تقریبا دو هفته پیش 3 تا از نماینده های پارلمان سوئد بخاطر حرفهای نژاد پرستانه و تهدید یک جوان کرد مجبور به استعفا شدند و هفته گذشته هم حکم حبس ابد برای یک سوئدی که دو خارجی از جمله یک ایرانی رو بخاطر خارجی بودن به قتل رسونده بود صادر شد). پس در اینجا هم این چیزها ممکنه. ولی معمولا اروپای غربی ها زرنگ تر از این هستند که از طریق حرف یا عملی که مصداق نژاد پرستی باشه با شما رفتار کنند، برعکس از طریق ترک فعل باشما برخورد میشه، شما رو ایگنور میکنن نادیده تون میگیرن، مثلا کار به شما نمیدن، یا مثلا یکی از دوستان میگفت در گروه مهمونی داده بودند همه سوئدی ها رو دعوت کرده بودند بجز من که خارجی بودم و ...
    ولی شاید 5تا 10 درصد مردم استثنا باشند و با همه اینها -بین بد و بدتر- سوئد موقعیت بهتری داره. خیلی قبل از اومدن به اروپا فکر کنید من اگر بورس کامل نداشتم قطعا نمیامدم والان هم قصد ماندن ندارم.
    ممنون صالحي جان
    اينكه تو اونجايي و اينارو ميگي خيلي برام قابل تامله....از نزديك ديدن با مني كه اينجام خيلي فرق داره...ممنون
    راستش در مورد سوئد و بريتانيا اينجوري فكر نكرده بودم
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

Wink پاسخ : تحصیل در بلغارستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Vazirnia نمایش پست ها
    دوستان یه سوال داشتم:

ببین دوست عزیز، بحثنژادپرستی وا ینها گرچه یک سری واقعیته،اما از مضوع اصلی پرتمون میکنه،برای کمک تاحدی ا ین "نباید ها"رو پی بگیریم که تا حد معقوش ضروریه ،و توشون متوقف نشیم وسریع به"چ باید کرد"برسیم.
    در چواب این دست عزیز
    شما این فرصت خوب رو از دست نده، وقتی اونجا ستیزن شیپ شدی اونوقت هم یه سابقه تدریس خوب داری هم میتونی از پاس ونجا بعنوان سکوی پرب واسه آمریکا استفاده کنی نمونش نمونه های متعددیهم بودن،یکیش اساد خود من،میدونی که آمریکا از لحاظ این مسائل نژادپرستی وحس غربت (که خیلیم سخته!) به مراتب راحت ترازاروپاست. ... any way موفق باشید

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)