صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 73

موضوع: یادگیری لغات با فلش کارت (کاغذی)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران (زلزله) - خواجه نصیر

پیش فرض پاسخ : یادگیری لغات با فلش کارت (کاغذی)

سلام
    504 را هم باید جداگانه بخرید. آن هم یک سریال داره که با همان سریال فعال میشه. یعنی تا سریال را نداشته باشید، داشتن نرم افزار و بانک لغات فایده ای نداره.
    یادگیری لغات با فلش کارت (کاغذی) / از اینجا دانلود کنید
    مجموعه های آماده شده: 504 (انگلیسی - فارسی) / 504 (انگلیسی - انگلیسی) / 1100 (انگلیسی - انگلیسی)

Junior Member

سلام. بله خیلی ممنون.
    من چند تا سوال راجب نرم افزار پایش دارم. یکی اینکه لغات جی ار ای که داره مربوط به کدوم کتاب هست؟ تلفظش امریکایی هست یا نه.. بانک 1100 برای جی ار ای رو هم داره یا نه.

من نسخه ی نمایشی رو نصب کردم تا امتحان کنم . اما فونت هاش قابل خوندن نیست. منظور اسم منو ها مثل فایل و غیره هست. کسی میدونه باید چیکار بکنم؟ عکسش رو نتونستم بذارم . اجازه ندارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران (زلزله) - خواجه نصیر

من با پایش کار نکرده ام ولی به طور کلی از نرم افزارهای ایرانی که شبیه سازی فلش کارت هستند خوشم نمیاد.
    اگه با فونت مشکل دارید شاید فونت فارسی ویندوز را درست نصب نکرده اید.
    شاید با تغییر زبان در قسمت Advanced از Regional and language options به فارسی مشکلش حل بشه.
    یادگیری لغات با فلش کارت (کاغذی) / از اینجا دانلود کنید
    مجموعه های آماده شده: 504 (انگلیسی - فارسی) / 504 (انگلیسی - انگلیسی) / 1100 (انگلیسی - انگلیسی)

Junior Member Yasaman1111 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبيات انگليسي دانشگاه علامه طباطبايي

من از Anki رو كامپيوتر استفاده مي‌كنم. فلش كارت هوشمند هست و sync هم مي شه هم مي توني تو كامپيوتر خودت استفاده كني هم رو گوشي و يا از كامپيوتر هاي ديگه.

اينم لينكش!

ankisrs.net

اگه دوست دارید با سیستم لایتنر و روی کامپیوتر، لغت یاد بگیرید. نرم افزار jMemorize رو که متن باز هم هست و رایگان استفاده کنید، خیلی بهتر از
    تمام نرم افزارهای ایرانی موجود تو بازار هست. فقط مساله اش اینه که فلش کارت آماده همراه خودش نداره و خودتون باید تایپ کنید

http://sourceforge.net/projects/jmemorize/

Member
    رشته و دانشگاه
    Florida International University

اگر يادگيري لغت را به عنوان يك عادت درنياوريد و جزو كارهاي روزانه‌ي خود قرار ندهيد سود زيادي نخواهيد كرد. هر روز سر يك وقت معين لغت ياد بگيريد تا حتي با گرفتاري‌هاي روزانه نيز يادگيري فراموش نشود.

Junior Member amir-11 آواتار ها

من با فلش کارت کار می کنم خیلی مفیدمی باشد.
    در کار با آن باید به نکات زیر توجه داشته باشید . این نکات به سه مرحله یادگیری ، مرور و نتیجه دهی قابل تقسیم است .

مرحله یادگیری :
    • بطور مرتب لغات را بر اساس پنج مرحله معروف لایتنر چک کنید. .
    • اساس یادگیری را بر جمله قرار دهید یعنی لغات را درجمله یاد بگیرید .
    • لغات را باید به صورت ترکیب با حروف اصافه مربوط به آن یاد بگیرید . یاد گیری لغت به تنهایی موجب استفاده غلط از آن در جمله می شود .
    • لغات را انگلیسی به انگلیسی بیاموزید. در این صورت دایره لغات فعال ذهن شما به سرعت گسترش می یابد .

مرحله مرور :
    • در زمان مرور هر لغت باید تلاش کنید که با آن جمله سازی کنید و در مکالمه استفاده کنید. .
    • در متن هایی که می نویسید باید تلاش کنید لغات تازه آموخته شده را بکارگیری کنید .
    • پس از مدتی باید مطالعه متن انگلیسی را در برنامه خود قرار دهید و کاربرد لغات جدید را مورد توجه قرار دهید .
    • یادگیری لغات باید به تلفظ آن در جمله باشد بنابراین اگر لغات در غالب listening مرور شوند بسیار مفید می باشد .

مرحله نتیجه دهی :
    • لغاتی که از خانه دو به خانه سه وارد می شوند مطمئنا در خواندن متن جدید فورا درک می شوند .
    • لغاتی که از خانه سه به خانه چهار وارد می شوند لقات فعال ذهن شما می باشند و در مکالمه به راحتی قابل استفاده می باشند .

هدف هاي بزرگ، انگيزه هاي بزرگ ايجاد مي كنند. (آنتونی رابینز)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-سازه دانشگاه علم وصنعت

کسی فلش کارت 1100 را با معانی فارسی داره؟؟؟

Junior Member z_raha آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aazadehj1361 نمایش پست ها
    کسی فلش کارت 1100 را با معانی فارسی داره؟؟؟
    سلام دوست عزیز. من خودم ازش استفاده نکردم و فقط چند تاش رو چک کردم معنی فارسی داشت . فقط به نظر می اد قبلا شخصی استفاده کرده و شما باید مجددا تنظیم کنید. موفق باشید

از قسمت مربوط به جعبه نرم افزار بانک لغاتش رو دانلود کنین

http://www.irlanguage.com/70/دانلود-...ی-J-Memorize/
    ویرایش توسط z_raha : October 24th, 2012 در ساعت 11:18 AM

ممنون از تاپیکتون
    چون خودم هم یه ساله دارم از جعبه لاینتر استفاده میکنم میخوام تجربیاتم رو در اختیارتون قرار بدم
    اول اینکه تا میشه ساده معنای لغت رو بنویسید و شلوغ نکنید پشت برگه رو
    دوم اگه لغتی چند تا معنا داره حتما برای هر معناش یه فلش کارت جدا اختصاص دهید
    سوم حرف اضافه ی افعال رو حتما بنویسید ..... واقعا اگه اینکارو نکنید در کاربردش به مشکل بر میخورید ...
    صرف یادگیری لغات با این روش لغت رو شدیدا به چشم آشنا خواهد کرد ولی توجه کنید ممکنه حتی بعد از خروج لغت از جعبه شما با دیدن اون لغت در متن Reading براتون آشنا بیاد ولی معناش رو ندونید .... گام بعد از یادگیری لغات حتما دیدن اونا توی کانتکس هستش .... بنظرم حتی اگه لغت از جمله یا متنی استخراج بشه از ابتدا هم بعداز مدتی نامانوس هست و برای یادگیری بهتر باید مدام در متن ها دیده بشه ...
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)