صفحه 5 از 258 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2576

موضوع: پرسش های خاص در مورد ویزای F1 (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

پیش فرض پاسخ : تاثیر داشتن استاد آشنا برای گرفتن F1!

در مورد ويزا كه اصلا فكر نميكنم اثر داشته باشه. باز حالا پذيرش از دانشگاه اونم در شرايط خاص ممكنه. گاهي اوقات اگه اين آشناها خيلي نزديك باشن ممكنه اثر منفي هم رو گرفتن ويزا بذاره.
    Do not mistake coincidence for fate

Junior Member

منظورتون از فامیل خیلی تزدیک همون درجه 1؟
    یا پسر عمو و ....... جزو اونهاس؟
    پیکاسو:من آنچه را که فکر میکنم ،می کشم.نه آنچه را که می بینم!

نقل قول نوشته اصلی توسط Aydin
    منظورتون از فامیل خیلی تزدیک همون درجه 1؟
    یا پسر عمو و ....... جزو اونهاس؟

خیر. داشتن افراد درجه یک معمولا" در روند گرفتن ویزا مشکل ساز می شه. پسر عمو و ... را شامل نمیشه
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Aydin
    تو آمریکا 2-3 تا آشنا دارم که یکیشون هم استاد دانشگاه هست .(البته نه در دانشگاهی که من میخوام برم و هم رشته هم نیستیم)!
    میخواستم بدونم داشتن همچین آشناهایی میتونه در روند گرفتن F1 موثر باشه یا اصلا ربطی به گرفتن ویزا نداره؟
    اگه زیادی آشنا هستند شاید در جهت عکس کمکتون بکنه

اگر خیلی بخواد تاثیر داشته باشه برای پذیرشه اونم به دلیل recommendation .. برای ویزا اگه تاثیرش منفی نباشه مثبت نیست.
    تو گروهی که با من بودند برای گرفتن ویزا بعضی ها که استاد راهنماشون تصادفا ایرانی بود نگران بودند که نکنه آفیسر اسم استاد رو بپرسه و بفهمه ایرانیه! و مثلا پارتی بازی کرده ...
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

Junior Member

پیش فرض مشکلات مربوط به ویزای دانشجویی F1 پس از در خواست اقامت دائم در آمریکا

سلام دوستان

همونطوری که قبلا مطلع شدید, من برنده گرین کارت لاتاری هستم و حدود 4 ماه دیگه وقت مصاحبه دارم.

لطفا اگه هرکس اطلاعاتی در باره موضوعات زیر داره, به من کمک کنه:

1- آیا Stipend Fund, که به عنوان بخشی از فاند TA/RA/Scholarship برای دانشجویان خارجی تعلق می گیره, به دانشجویان بومی آمریکایی هم تعلق می گیره؟ دلیل این سوال اینه که, اگه من بتونم موفق شم ویزای مربوط به گرین کارت لاتاری رو به دست بیارم, آیا می تونم با استفاده از فاند کاملی که یکی از دانشگاه های آمریکایی به من داده, به تحصیل و زندگی ادامه بدم یا اینکه در صورت دریافت گرین کارت, کمک هزینه زندگی (Stipend Fund) و یا سایر کمک های هزینه مربوطه, از من ساقط می شه و بایدخرج زندگی در اونجا رو داشته باشم؟

2- یکی از نیازمندی های دریافت ویزای مربوط به گرین کارت, داشتن اسپانسر مالی هست که تا الان نتونستم پیدا کنم. به نظر شما, می تونم بی خیال گرین کارت بشم و اون رو cancel کنم و برای گرفتن ویزای F1 اقدام کنم. آیا کنسل کردن گرین کارت می تونه راه رو برای گرفتن ویزای F1 صاف کنه, یا اینکه من حتی در صورت کنسل کردن گرین کارت باز هم قادر به دریافت ویزای F1 نیستم؟

3- آیا شما کسی یا موسساتی رو میشناسید که بتونن اسپانسر مالی من برای دریافت ویزای مربوط به گرین کارت باشن؟ از تمامی دوستان خواهش می کنم اگه کسی رو می شناسن که میتونه در زمینه اسپانسر به من کمک کنه, حاضرم هر گونه تضمین حقوقی و مالی رو تقبل کنم.

متاسفانه اوضاع من با این شرایطی که داره پیش میره, بیشتر از اون که خوش شانسی باشه, داره تاسف بار می شه و داره به بن بست می رسه! :'(

ApplyAbroad Champion

۱. RA/TA به دانشجویان بومی هم تعلق می‌گیره و اتفاقا احتمال گرفتنش برای دانشجویان بومی بیشتر هم هست و اولویت با اونهاست.
    ۲. به هیچ وجه گرین کارد و کنسل نکنید و سعی کنید که حتما پشتیبان مالی براش پیدا کنید. البته فکر می‌کنم خیلی هم مبلغ عمده‌ای لازم نداشته باشه. داشتن گرین کارد در آینده به شما بسیار کمک خواهد کرد و به هیچ وجه عاقلانه نیست که کنسلش کنید. ضمن این که اگر کنسل کنید، به احتمال زیاد به شما ویزای F-1 هم نخواهند داد و احتمالا رکورد شما در سیستم سفارت وجود خواهد داشت که شما از برندگان گرین کارد بودید.

Junior Member

خیلی ممنون بابک

1- بابک: منظورتون از نیاز داشتن مبلغ برای پشتیبان مالی چیه. می شه بیشتر راهنمایی کنید؟

2- پس با این حساب, بهتر نیست هر چه زودتر شرایطم در مورد دریافت گرین کارت احتمالی (؟) رو برای دانشگاه هایی که apply کردم خبر بدم, شاید وضعیت پذیرش گرفتنم با فاندهای TA/RA بهتر بشه؟

3- در صورت پذیرش با فاند کامل (به عنوان احتمالا یک دانشجوی بومی نه خارجی), نوع نامه پذیرشی که برای من فرستاده می شه چه خواهد بود؟ آیا همون I-20 خواهد بود یا فرق می کنه؟ وزارتخونه که فقط I-20 رو قبول داره. اصلا با شرایط پا در هوای من, چه نوع پذیرشی به من میدن؟ آیا شرایط پا-در-هوا-مو به دانشگاه های مقصد اطلاع بدم یا نه؟

اگر هر کسی هر اطلاع دیگری در مورد مشکلاتی که در پُست قبلی ارسال کردم, لطفا راهنمایی کنه.

سلام

حدود 3 سال پیش از طریق مادرم که قراره 2 ماه دیگه سیتیزن بشن، برام تقاضای گرین کارت شده. فکر کنم گفته شده که پرونده های اون سال در دست بررسی هست. در ضمن خواهرم و خانواده اش هم ساکن آمریکا هستند، اما بقیه خانواده درجه یک من در ایران زندگی می کنن.

مشکلی که من دارم اینه که مقاله من accept شده ( کنفرانس در آگوست برگزار میشه ) و برام دعوتنامه رسمی هم از طرف دانشگاه مربوطه در آمریکا توسط ایمیل ارسال شده. حالا این سوالات رو دارم که ممنون میشم نظراتتون رو بگید.

1- آیا با شرایطی که گفتم اصلا احتمال ویزا گرفتن وجود داره؟

2- به نظر شما آنکارا بهتره apply کنم یا قبرس؟

3- با توجه به اینکه من برای مهاجرت اقدام رسمی کردم ، آیا بردن مدارکی مثل سند خانه و ماشین یا گواهی از محل کار فایده ای داره؟ آیا مدارک دیگری به نطرتون می رسه که مفید باشه؟

بازم متشکر

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : مشکلات مربوط به ویزای دانشجویی F1 پس از در خواست اقامت دائم در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Chagrin
    1- بابک: منظورتون از نیاز داشتن مبلغ برای پشتیبان مالی چیه. می شه بیشتر راهنمایی کنید؟

2- پس با این حساب, بهتر نیست هر چه زودتر شرایطم در مورد دریافت گرین کارت احتمالی (؟) رو برای دانشگاه هایی که apply کردم خبر بدم, شاید وضعیت پذیرش گرفتنم با فاندهای TA/RA بهتر بشه؟

3- در صورت پذیرش با فاند کامل (به عنوان احتمالا یک دانشجوی بومی نه خارجی), نوع نامه پذیرشی که برای من فرستاده می شه چه خواهد بود؟ آیا همون I-20 خواهد بود یا فرق می کنه؟ وزارتخونه که فقط I-20 رو قبول داره. اصلا با شرایط پا در هوای من, چه نوع پذیرشی به من میدن؟ آیا شرایط پا-در-هوا-مو به دانشگاه های مقصد اطلاع بدم یا نه؟

اگر هر کسی هر اطلاع دیگری در مورد مشکلاتی که در پُست قبلی ارسال کردم, لطفا راهنمایی کنه.
    ۱. من با قوانین مربوط به لاتری زیاد آشنا نیستم، اما مگر شما نگفته بودید که به سپانسر مالی احتیاج دارید؟ من منظورم همین بود و گفتم که باید بتونید سپانسر پیدا کنید.
    ۲. این رو نمی‌دونم. شما که هنوز گرین کارد رو نگرفتید. شاید بهتر باشه به دانشگاه ایمیل بزنید و بگید که جریان از چه قراره. از اونجا که در حال حاضر گرین کارد رو ندارید، شرایط شما کمی پیچیده است و شاید دانشگاه در حال حاضر نتونه شما رو به عنوان یک بومی در نظر بگیره.
    ۳. I-20 برای دانشجویان خارجی فقط صادر می‌شه، اما نامه‌ی پذیرش هم باید مورد قبول وزارتخونه باشه، چون بعضا دوستان من که شهروند آمریکا بوده‌اند هم پذیرش گرفته‌اند و اومدند. در نتیجه حتما راهی وجود داره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)