صفحه 6 از 258 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2576

موضوع: پرسش های خاص در مورد ویزای F1 (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : مشکلات مربوط به ویزای دانشجویی F1 پس از در خواست اقامت دائم در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasti_banoo
    سلام

حدود 3 سال پیش از طریق مادرم که قراره 2 ماه دیگه سیتیزن بشن، برام تقاضای گرین کارت شده. فکر کنم گفته شده که پرونده های اون سال در دست بررسی هست. در ضمن خواهرم و خانواده اش هم ساکن آمریکا هستند، اما بقیه خانواده درجه یک من در ایران زندگی می کنن.

مشکلی که من دارم اینه که مقاله من accept شده ( کنفرانس در آگوست برگزار میشه ) و برام دعوتنامه رسمی هم از طرف دانشگاه مربوطه در آمریکا توسط ایمیل ارسال شده. حالا این سوالات رو دارم که ممنون میشم نظراتتون رو بگید.

1- آیا با شرایطی که گفتم اصلا احتمال ویزا گرفتن وجود داره؟

2- به نظر شما آنکارا بهتره apply کنم یا قبرس؟

3- با توجه به اینکه من برای مهاجرت اقدام رسمی کردم ، آیا بردن مدارکی مثل سند خانه و ماشین یا گواهی از محل کار فایده ای داره؟ آیا مدارک دیگری به نطرتون می رسه که مفید باشه؟
    به طور کلی تجربه‌ی سال‌های اخیر نشون می‌ده که آمریکا به ایرانی‌ها برای شرکت در کنفرانس چندان راحت ویزا نمی‌ده، شرایط شما که بدتر هم هست و قبلا برای شما درخواست گرین کارد شده که کار رو سخت‌تر هم می‌کنه. به هر حال، اگر هزینه‌های مالی‌اش براتون مهم نیست می‌تونید شانس‌تون رو امتحان کنید، ولی احتمال گرفتن ویزا زیاد نیست.
    با توجه به اطلاعاتی که بچه‌ها روی فروم گذاشته‌اند درصد قبولی ویزا در آنکارا و قبرس بسیار نزدیکه و فکر می‌کنم فرق خیلی مهمی نکنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکلات مربوط به ویزای دانشجویی F1 پس از در خواست اقامت دائم در آمریکا

سلام دوستان,

با تشکر از بابک عزیز, اگه دوستان دیگه ای هم هستند که می تونن به من در مورد مشکلات بیان شده کمک کنن, ممنون می شم نظر و پیشنهادات و تجربیاتشون رو اینجا ببینم.

Junior Member

پیش فرض نگرفتن واحد با ویزای f1

Dear Friends,
    I have a problem and I would be really grateful if you could answer me ASAP.I am on F1 visa.However, becuase of a major problem, I 'd rather not to take any courses at this semester.I was wondering if it's possible or not.
    TY in advance.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

پیش فرض پاسخ : نگرفتن واحد با ویزای f1

نقل قول نوشته اصلی توسط james نمایش پست ها
    Dear Friends,
    I have a problem and I would be really grateful if you could answer me ASAP.I am on F1 visa.However, becuase of a major problem, I 'd rather not to take any courses at this semester.I was wondering if it's possible or not.
    TY in advance.
    دوست عزیز شما بعد از اینکه با ویزای f1 وارد آمریکا شدی یک ماه وقت داری که خودتو تو دانشگاه ثبت نام کنی. این دیگه باید بشه. حالا بعد ثبت نام می تونی با graduate school دانشگاه صحبت کنی ببنی می شه مثلا یه ترم مرخصی بگیری که به نظر من امکانش خیلی کمه.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

پیش فرض پاسخ : نگرفتن واحد با ویزای f1

منظور شما اینه که می خواین وارد خاک آمریکا بشین و واحد نگیرین؟ خوب فکر کنم امکانش کم باشه. اما در مورد خود من چون هنوز کلیر نشدم، می خواستم این ترم رو دیفر کنم. اما استادم بهم گفت که با دانشگاه صحبت کرده و قبول کردن که من رو برای ترم پاییز ثبت نام کنن، اما هیچ واحدی نداشته باشم، یعنی این ترم فقط ریسرچ باشه. اینجوری هر موقع که کلیر شدم (حتی اگر وسط ترم باشه) بتونم تاریخ ورودم رو به دانشگاه بگم و اونها هم آی تونتی برای همین تاریخ برام صادر کنم. حتی بهم گفت اگر تا اوایل نوامبر هم برسم خیلی خوبه. به این ترتیب فکر می کنم در شرایط خاص بشه برای یه ترم فقط به عنوان ریسرچ ثبت نام کرد و هیچ واحدی نداشت که البته احتمال موافقت دانشگاه ها کمه و مطمئناً دانشگاه با دانشگاه فرق می کنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی برای ایرانیان

موقع دادن ویزا یه چن تا فرم دادن که توش نوشته بود اگه تغییر آدرس بدیم، حداکثر تا ده روز باید یه دفتر INS اطلاع بدیم؟ این قضیه اش چطوریه؟

سلام.
    من برای spring2010 ی استاد گفته می خوامت. ولی گفته باید تا jan. 1st 2010 ویزا US بگیری. به نظر شما تو این وقت کم و اینکه passport هم هنوز نگرفتم امکان چنین کاری هست؟

Junior Member

سلام
    من يه سوال دارم
    كساني كه والدينشون green card دارند بهشون ويزاي تحصيلي ميدن؟ هنوز براي من درخواست green card نكردن. ممنون ميشم كمكم كنين

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط cruxsign نمایش پست ها
    سلام
    من يه سوال دارم
    كساني كه والدينشون green card دارند بهشون ويزاي تحصيلي ميدن؟ هنوز براي من درخواست green card نكردن. ممنون ميشم كمكم كنين
    کسی‌ که درخواست ویزا تحصیلی‌ میده باید ثابت کنه که قصد موندن در آمریکا رو نداره.

اینکه پدر و مادر شما دارن یعنی‌ اینکه شما به احتمال زیاد قصد برگشت به ایران رو ندارین و به همین خاطر شانس ویزا گرفتن شما کم می‌شه (البته شانس ویزا گرفتن شما صفر نیست ولی‌ کمه).
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

Question پاسخ : ویزای دانشجویی برای ایرانیان

سلام دوستان عزیز،

من قبل از اینکه این سوال رو بپرسم سعی کردم همه تاپیک ها رو بخونم ولی یه مقداری گیجم نمی دونم چیکار باید بکنم.

من دو روز پیش از یکی از دانشگاه های خوب امریکا پذیرش (undergrad) گرفتم و طبق چیزی که می دونم یه بسته شامل financial aid decision برام پست کردن که نمی دونم کی به دستم می خواد برسه.(ولی به احتمال خیلی زیاد کمک هزینه کامل میدن) قابل عرض اینکه هنوز هم منتظر تصمیم دانشگاه دیگری هم هستم که تا april 1 میاد و من باید تا may به طور کلی تصمیم بگیرم.
    طبق معمول باید ویزای F1 بگیرم و تا پاییز باید اونجا باشم.

آیا من الان باید با عجله وقت سفارت بگیرم (هنوز i20 به دستم نرسیده البته حتما خواهد رسید) اگه آره کجا الان بهتره؟ طبق آمار جدید چقدر طول می کشه ویزا بدن؟

ببخشید اگه بعضی توضیح ها اضافه است. و ممنون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)