صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 60

موضوع: اطلاعات مفید درباره تحصیل و زندگی در نروژ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Student at University of Oslo, Norway

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید درباره تحصیل و زندگی در نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط tapartoor600 نمایش پست ها
    با سلام
    یه سئوال:
    من سال آینده برای تحصیل میرم نروژ. حدود 100 هزار کرون که باید به حساب دانشگاه برای یکسال پرداخت کنیم، آیا هر سال (تا پایان دوره تحصیلی) باید همین مبلغ رو پرداخت کنیم؟
    یا این کار فقط برای سال اول و ورود انجام میشه؟
    شما هر سال باید برای تمدید اجازه اقامتتون این مبلغ رو نشون بدین. ضمنا در شهر های بزرگ این حداقل مبلغ واسه زندگیه
    خداوند بی نهایت است و لامکان و بی زمان ، اما به قدر فهم تو کوچک می شود و به قدر نیاز تو فرود می آید و به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کار گشا می شود....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Student at University of Oslo, Norway

نقل قول نوشته اصلی توسط WILIAM نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوالی داشتم:
    تا اونجایی که متوجه شدم تحصیل در نروژ رایگان هست. اما در پست یکی ازدوستان دیدم که نوشته بودن:
    ......90000 کرونی که بایت ویزا نزد دانشگاه امانت گذاشته بودم به حساب من واریز شد. (قابل توجه دوستانی که می خواهند زمان تقریبی دریافت پول خود را در اینجا بدانند) البته دانشگاه اسلو به شما این امکان را می دهد که پس از ورود به نروژ مبلغ 22000 کرون از حساب خود برداشت نمایید.....

سوال من اینه که مگر برای ابتدا میبایستی دیپوزیت بذاریم پیش اونا؟؟
    90000 تا دیپوزیت؟؟
    چون من اینو توی سایتاشون ندیدم.
    ممنونم
    هر چند که تحصیل رایگانه اما شما باید نشون بدین که هزینه زندگیوتون رو می تونین پرداخت کنین که برای هر سال این مبلغه. این مبلغ دیپوزیت نیست و بعد از گرفتن کارت اقامتتون در نروژ به حسابتون واریز می شه. فقط همون اول نگهش می دارن
    خداوند بی نهایت است و لامکان و بی زمان ، اما به قدر فهم تو کوچک می شود و به قدر نیاز تو فرود می آید و به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کار گشا می شود....

Junior Member

ببخشید که بدون خوندن صفحات قبل دارم سوال میپرسم;
    من برای مستر میخوام واسه نروژ اقدام کنم ;مهندسی مکانیک میخونم آیلتس دارم ;زبان آلمانی هم دارم میخونم . دوتا سوال دارم
    1-تحیل در نروژ مثل آلمان رایگانه؟ وضعیت اقامت بعد از تحصیل برای رشته ی من چطوره ;یعنی وضعیت کار چطوره؟
    2-در حال حاظر شما کدوم از این سه کشور آلمان-اتریش-نروژ رو برای من مناسب میدونید؟با توجه به اینکه هدف من اقامت بعد از تحصیل هست.
    از اساتید خاهش میکنم جواب بدن

Junior Member

1- کارشناسی زمین شناسی دانشگاه آزاد خوراسگان 14
    2- کارشناسی ارشد سنجش از دور زمین شناختی دانشگاه آزاد خوراسگان معدل 18.30
    3- نمره زبان= آیلتس 7
    5- یک مقاله ISI listed
    6- Phd سنجش از دور و رشنه های مرتبط
    7- نیم سال پاییز یا زمستان 2017/2018

Junior Member

سلام به دوستان عزیز.
    من یه راهنمایی از شما می خواستم برای اینکه راه برام روشنتر بشه.

من فارغ التحصیل رشته کتابداری پزشکی با معدل 18 و خورده ای از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم (سال 90 یعنی 2011 فارغ التحصیل شدم).
    4 سال سابقه کار تو کتابخانه عمومی (با بیمه) دارم. الان ترم 5 ارشد کتابداری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهرانم.
    استادی را پیدا کردم که موضوعی به من داده تا بتونم برای دکتری پذیرش بگیرم و بهم گفته تا آخرین مرحله پذیرش کمکم میکنه. اما با چیزی که من می بینم، چون مقاله هم ندارم، یه پروسه حداقل 3 ساله رو پیش رو دارم (اونم اگر خوشبین باشیم).

از طرف دیگه با موردی روبرو شدم که یه نفر با گذروندن یه دوره یک ساله در نروژ معلم دوره ابتدایی شده بود (دوست دارم برم نروژ برای زندگی) و از کارش هم راضی بود. بنابراین تشویق شدم یه دوره ارشد مجدد تو رشته خودم یا معلمی تو نروژ بگذرونم (دوره ای که دانشگاه هزینه نخواد، چون میدونم بورس ندارن تو ارشد) و بعد بتونم وارد بازار کار بشم. چون معلمی رو هم دوست دارم. تو سابقه کارم چند مورد آموزش به بچه ها در کتابخونه داشتم (نمیدونم میشه اصلا روش حساب کرد یا نه). چون اینو خیلی شنیدم که خودتو فقط باید برسونی به کشور مقصد.

- در ضمن متاهلم و امسال 29 ساله میشم.
    - به لحاظ مالی هم در شرایط خوبی نیستم. امیدوارم با شغل پاره وقت بتونم هزینه زندگی رو در حین تحصیل بدست بیارم.
    - آیلتس رو هم 6 ماهه میتونم بگیرم.

من الان تو این دو راهی گیر کردم که آیا صبر کنم و با دکتری فانددار برم یا اینکه با توجه به وضعیت بی ثبات سیاسی که هر روز داره بدتر میشه، اگر فرصت اینجوری پیش اومد، سریع اقدام کنم.
    دوستان میشه نظراتتون رو بدونم؟
    ممنون میشم

Member
    رشته و دانشگاه
    rangeland management

نقل قول نوشته اصلی توسط zbasir نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز.
    من یه راهنمایی از شما می خواستم برای اینکه راه برام روشنتر بشه.

من فارغ التحصیل رشته کتابداری پزشکی با معدل 18 و خورده ای از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم (سال 90 یعنی 2011 فارغ التحصیل شدم).
    4 سال سابقه کار تو کتابخانه عمومی (با بیمه) دارم. الان ترم 5 ارشد کتابداری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهرانم.
    استادی را پیدا کردم که موضوعی به من داده تا بتونم برای دکتری پذیرش بگیرم و بهم گفته تا آخرین مرحله پذیرش کمکم میکنه. اما با چیزی که من می بینم، چون مقاله هم ندارم، یه پروسه حداقل 3 ساله رو پیش رو دارم (اونم اگر خوشبین باشیم).

از طرف دیگه با موردی روبرو شدم که یه نفر با گذروندن یه دوره یک ساله در نروژ معلم دوره ابتدایی شده بود (دوست دارم برم نروژ برای زندگی) و از کارش هم راضی بود. بنابراین تشویق شدم یه دوره ارشد مجدد تو رشته خودم یا معلمی تو نروژ بگذرونم (دوره ای که دانشگاه هزینه نخواد، چون میدونم بورس ندارن تو ارشد) و بعد بتونم وارد بازار کار بشم. چون معلمی رو هم دوست دارم. تو سابقه کارم چند مورد آموزش به بچه ها در کتابخونه داشتم (نمیدونم میشه اصلا روش حساب کرد یا نه). چون اینو خیلی شنیدم که خودتو فقط باید برسونی به کشور مقصد.

- در ضمن متاهلم و امسال 29 ساله میشم.
    - به لحاظ مالی هم در شرایط خوبی نیستم. امیدوارم با شغل پاره وقت بتونم هزینه زندگی رو در حین تحصیل بدست بیارم.
    - آیلتس رو هم 6 ماهه میتونم بگیرم.

من الان تو این دو راهی گیر کردم که آیا صبر کنم و با دکتری فانددار برم یا اینکه با توجه به وضعیت بی ثبات سیاسی که هر روز داره بدتر میشه، اگر فرصت اینجوری پیش اومد، سریع اقدام کنم.
    دوستان میشه نظراتتون رو بدونم؟
    ممنون میشم
    سلام، انتخاب بین ارشد و دکتری تصمیمی هست که خودتون باید بگیرید و کسی نمیتونه بهتون بگه کدوم رو انتخاب کنید. در دوره ی ارشد درسته که دانشگاه هزینه ای نداره ولی شما باید برای هر سال اقامت خودتون مبلغی حدود 112000 کرون نروژ در حسابتون داشته باشید و این مبلغ بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه باید حواله بشه به دانشگاهتون در نروژ تا بتونین مراحل ویزا رو شروع کنید و اگر همراه داشته باشید این مبلغ بالاتر هم میره که میتونید سایت udi.no رو چک کنید برای جزئیات بیشتر. تا اونجایی که اطلاع دارم برای کار کردن در نروژ شما باید تا یه حدی به زبان نروژی تسلط داشته باشید که زبون ساده ای هم نیست و باید براش وقت بذارید. هنوز وقت دارید روی مقالاتتون کار کنید و اگر براتون شرایط دکتری فراهم شد اقدام کنید قطعا با ارامش بیشتری میتونید درس بخونید و برای اینده برنامه ریزی کنید. موفق باشید.
    Six Months From Now You Can Be In A Completely Different Space, Mentally, Spiritually and Financially. Keep Working & Believing In Yourself

Junior Member

سلام
    میخواستمراجعبهتحصیلدررشتههنر(گرافیک،نقاشی،انیمیشن) درنروژبپرسم،اینکهفضایکاریتواینرمینههنگاموبعدازتحصیلخوبهستشیانه؟ومنمیخوامبرایلیسانساقدامکنمبنظرتونکشورمناسبیروانتخابکردم؟درستهکشورهاییمثلایتالیاوفرانسهمهدهنرهستندامابطورکلبههنرتواینکشوراهمیتمیدن؟!ویااینکهمدرکدانشگاهاشونتواینرشتهروکشورهایدیگهبرایادامهتحصیلقبولدارن؟
    خیلیممنونمیشمحتیمختصرهمکهشدهجواببدید

Junior Member

سلام،من حدود سه سال برا یادگیری زبان نروژی وقت دارم،سوالم اینه که اگه نمره زبان و نروژی خوبی داشته باشم به عنوان یه پرستار چقدر شانس برای گرفتن ویزای کاری و پیدا کردن کار از ایران دارم؟اصلا به تلاش و زحمت و یادگیری زبانش می ارزه یا به فکر کشور دیگه باشم؟

Junior Member

سلام مدرک تحصیلی من کارشناسی ناپیوسته معماری از دانشگاه غیرانتفاعی، معدل ۱۸.۲۳ و دوره عالی تخصصی معماری داخلی دانشگاه تهران رو گذروندم دیگه سابقه تحصیلی خاصی ندارم. ومعدل کاردانی(معماری) ۱۶ و معدل دیپلم(ریاضی) افتضاحی دارم ‍♀️ برای مدرک زبان انگلیسی هم اقدام نکردم ولی خیلی کلاس رفتم میتونم با نمره خوبی از پسش بر بیام. زبان نروژی هم اصلا نمیدونم اگر لازم بشه حتما کلاس میرم.
    همسرم هم تقریبا شرایط من رو داره. رزومه کاری خاصی ندارم برای یه دفتری طراحی میکنم حدود ۴سال ولی بیمه نیستم.
    میخواستم برای ارشد توی نروژ درخواست بدم، یعنی هدفم بیشتر اقامت و کار هست تا فقط تحصیل.
    به نظرتون با این اوضاع احتمال پذیرشمون هست؟ و این دوره ای که توی دانشگاه تهران خوندم تاثیری داره؟
    و میخوام بدونم که چه رشته تحصیلی در نروژ بازار کار بهتری داره؟ معماری خوبه ؟
    و اینکه میشه من درخواست رشته دیگه ای رو برای ارشد بدم؟ مثلا مدیریت پروژه و ساخت؟
    یا یه رشته دیگه ای که اصلا با معماری در ارتباط نباشه؟ یا باید از اول برای کارشناسی برم؟
    و بعد از پذیرش دانشگاه، بچه دارشدنمون توی نروژ کمکی به اقامتمون میکنه یا نه؟
    ببخشید اگه سوالهام مبتدیه یا تکراری، صفحات رو کامل نخوندم و تازه این تصمیم رو گرفتم، اطلاعات زیادی ندارم
    لطف میکنید اگه جواب سوالهام رو بدین

Junior Member

سلام میخواستم بدونم برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد باید گپ تحصیلی کمتر از پنج سال و داشت یا این موضوع صحت نداره ممنون میشم راهنمایی م کنیم . چون من سال ۸۸ فارغ التحصیل شدم. ممنون.

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)