صفحه 8 از 337 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 3368

موضوع: آرشیو شده: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق کاریابی

دوستان عزیز سلام به همگی
    من چیزی حدود ده ماه علاف آزاد کردن مدارکم هستم .خواستم مراحل دقیق این کار رو در اختیار دوستان بذارم تا عین ما صد بار نخوان برن و بیان.

فرض کنیم که شما در تاریخ 1386/1/15 در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اید و مشکل سربازی هم ندارید یا سربازی شما بعد از فوق در تاریخ 1386/1/15 پایان یافته است ، به موارد زیر دقیقا ، تاکید میکنم دقیقا عمل کنید:

1- برای آزاد کردن هر دو مدرک لیسانس و فوق باید بعد از لیسانس در جا فوق قبول شده باشید تا هردو مدرک آزاد بشوند در غیر اینصورت فقط میتونید با استفاده از بیکاری فوق رو آزاد کنید.
    2- در شش ماه اول بعد از فارغ التحصیلی "تاکید میکنم حتما در شش ماه اول" یعنی دقیقا قبل از 1386/7/15 به یکی از مراکز کار یابی خصوصی که میدونید زیاد گیر نیست مراجعه کنید و درخواست کار بدید و اگه دیدید طرف آدم حسابیه حتما بگید براتون کار پیدا نکنه ، ضمنا اگر در تاریخی غیر از شش ماه اول درخواست دادید سعی کنید حتما تاریخ درخواست شما رو توی شش ماه اول بزنه وگرنه عین من هی باید در رفت و آ مد باشید دق بخورید.
    3- بعد از شش ماه که بیکار موندید و اگه تو این هاگیر وواگیر کار براتون پیدا نشد، اگه مرکز استانید نامه کاریابی رو مستقیما میبرید اداره کار استان ،اگه شهرستانید میبرید اداره کار شهرتون تا بعد از چند روز علافی و غرولند نامه تونو ببرید مرکز استان.
    4- در هیچ یک از مراحل تحت هیچ شرایطی زیر بار اینکه شاغل هستید نروید.
    5- وقتی نامتونو بردید مرکز استان (دقت کنید قبل از 1387/1/15 فایده نداره چون در اداره کار باید حتما یکسال از تاریخ فارغ التحصیلی یا پایان خدمت گذاشته باشه) دو تا نامه میدن برای دانشگاه لیسانس و فوق.
    6- ممکنه بگن با درخواست بیکار ی شما فقط فوق آزاد میشه، ولی زیر بار نرید و مطمئن باشید لیسانس رو هم میشه آزاد کرد.
    7- بعد از اینکه اقساط دوران تحصیل رو یباره مرحمت کردید و حسابی پیاده شدید، تشریف میبرید خیابون عباس آباد(بهشتی)-خ پاکستان-کوچه دوم صندوق رفاه دانشجویی ودر عرض چند دقیقه برگه های تصفیه حسابو میگیرید.(سریعترین قسمت جریانه چون دارید پول میدید).
    8- اول میرید دانشگاه لیسانس این نامه کذایی و تصفیه صندوق رفاه و یک عکس غیر کراواتی و اصل مدرک موقت لیسانس وکپی موقت فوقتونو(بخاطر تاریخ فارغ التحصیل شدنتون) رو میبرید و اگه خدا بخواد و قیف باشه و نفت باشه وبرقا نرن و وقت نماز نباشه و ... ;D کارتون انجام میشه
    9- بعد عین این مرحله رو برای فوق تکرار میکنید با این تفاوت که باید داشنامه لیسانس و به مدارک بالا اضافه کنید.
    10- در طی این مراحل بارها خودتونو لعن و نفرین میکنین که ایکاش پولی این مدارک رو آزاد میکردید ولی مطمئن باشید که حتا پرداخت نکردن یک ریال به کمتر شدن هزینه پروسه پذیرش شما کمک زیادی میکند ( لااقل پول چند تا application fee رو جبران میکنه)
    11- کافیست زمان مورد نظر خود رو با تاریخ 1356/1/15 شیفت بدید تا پروسه دقیقی داشته باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Molecular Biology & Genetic Engineering/ UPM

وای من بهمن 84 از کارشناسی فارغ شدم. اول بهمن 86 که تصمیم به مدرک آزاد کردن گرفتم، رفتم اداره کار(تهران) ولی همون تاریخ 86 رو زدم یعنی منم مشکل بند 2 رو دارم؟؟؟؟؟؟؟ :'( دلم خوش بود اول مرداد آزاد >

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط AliEli
    وای من بهمن 84 از کارشناسی فارغ شدم. اول بهمن 86 که تصمیم به مدرک آزاد کردن گرفتم، رفتم اداره کار(تهران) ولی همون تاریخ 86 رو زدم یعنی منم مشکل بند 2 رو دارم؟؟؟؟؟؟؟ :'( دلم خوش بود اول مرداد آزاد >
    دوست عزیز اگه بدشانسی بیاری میدونم که این بخشنامه به خیلی از مراکز دانشگاهی از طریق اداره کار ابلاغ شده،من توی دانشگاه فوقم گیر ندادن ولی تو دانشگاه لیسانس گیر سه پیچ دادن.
    امیدوارم به تو گیر ندن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Molecular Biology & Genetic Engineering/ UPM

دانشگاه چه گیری داد؟ حرفشون چیه؟ خیلی ممنون میشم اگه منم راهنمایی کنید شاید وقتی بدونم چی میگن بشه با ترفندی از دستشون خلاص شد. باز هم تشکر

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط AliEli
    دانشگاه چه گیری داد؟ حرفشون چیه؟ خیلی ممنون میشم اگه منم راهنمایی کنید شاید وقتی بدونم چی میگن بشه با ترفندی از دستشون خلاص شد. باز هم تشکر
    سلام
    طبق بخشنامه ای که از اداره کار به دانشگاه های استانی که من لیسانس خواندم فرستادن کسانی که در شش ماه ی دوم فرصت یکساله ای که گفتم ثبت نام کردن ، شامل قانون فک تعهد نمیشن
    اگه سوالی داشتی بپرس

اگر اینطور باشه که خیلی بده :'( من بدبخت دلم خوش بود که مدرکم اردیبهشت آزاد میشه! لطفاً اگه دوستان تجربه مشابه داشتند، بگن که اگه واقعاً اینطور باشه من حداقل الان لیسانسمو آزاد کنم و برای فوق که گرونتره بعداً سابقه کار ببرم!

Junior Member

سلام
    يعني اگه تو اداره كار ( تهران )تاريخ قديمي بزنيم نمي گن چرا؟چون من هم 84 فارغ التحصيل شدم (فوق ليسانس) و فكر مي كردم در عرض 6 ماه مي تونم مدركم را آزاد كنم! :-[

Junior Member

من كه 84 فارغ التحصيل شدم و بعدش رفتم سر كار با بيمه الان مي تونم برم اداره كار يا اينكه چون 6 ماه بعد از فارغ التحصيلي اقدام نكردم ديگه نمي تونم ؟؟ احتمال چك كردن بيمه چقدره؟

من مدرک لیسانسم رو از همین طریق ازاد کردم به این صورت که مهر ماه دو سال پیش که دانشجوی فوق لیسانس بودمم هنوز، رفتم تقاضا دادم و کارتش رو گرفتم اما چون شنیده بودم باید فارغ التحصیل باشی 1 سال بعد که فوقم تموم شد بلافاصله رفتم نامشو گرفتم و بردم دانشگاه که بعد از کلی علافی(4ماه)دانشنامم رو بهم دادن. منظورم اینه که من تو فرصت شش ماهه بعد از فارغ التحصیلی تقاضا ندادم. برای فوقمم چند ماه پیش تقاضا دادم که البته سه ماهش تموم شده ولی 1 سال از اتمام درسم نگذشته هنوز. هرچند که میخوام نامه رو بگیرم ببرم دانشگاه شاید گیر ندادن و ازادش کردن.

بيمه چک نميشه، برو زود اقدام کن، خيالت تخت! فقط سووتي ندي و جايي نگي که کار مي کني

موفق باشي
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)