صفحه 8 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 149

موضوع: سلسله مراتب مواردی که به محض رسیدن باید انجام داد

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

پیش فرض پاسخ : سلسله مراتب مواردی که به محض رسیدن باید انجام داد

نقل قول نوشته اصلی توسط sina8282 نمایش پست ها
    دوستانی که در ایتالیا هستند میگن این بیمه ایتالیا (SSN) به درد نمیخوره و چیزی رو پوشش نمیده!! این حرف چقدر درسته چون من تو یه وبسایتی دیدم که ازش تعریف کرده بود و گفته حتی دکتر بهت اختصاص میدن!!
    لینکشو در پایین میذارم: لطفا بخش NON-EU CITIZEN رو بخونید
    http://international.polito.it/pract...alth_insurance
    البته فکنم شما منظورتون INA-Assitalia Insurance باشه که چیزی رو غیر از اورژانس پوشش نمیده.
    اون بیمه‌ای که شما گفتی (Italian National Health Service (Servizio Sanitario Nazionale - S.S.N همونطوری که تو لینک نوشته امکان پزشک خانواده رو هم فراهم میکنه و خیلی بهتره. تنها مشکلش اینه که بر اساس سال میلادی محسوب میشه و چون دانشجوها معمولن از سپتامبر وارد ایتالیا میشن و تقاضای کارت اقامت و درنتیجه بیمه میکنن پرداخت این مبلغ تنها برای ۴ ماه خیلی منطقی نیست.

اگر داشتن بیمه خوب براتون مهمه و شرایط مالی بهتری دارید یک راه اینه که شما همون بیمه Assitalia رو برای کارت اقامت بگیرید و از ژانویه سال آینده بیمه کامل رو هم در کنارش بگیرید.

دوستان برای ایتالیا باید از اینجا کارت بهداشتم بگیریم؟ واکسن باید بزنیم؟ چیکار باید کنیم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sina8282 نمایش پست ها
    دوستان برای ایتالیا باید از اینجا کارت بهداشتم بگیریم؟ واکسن باید بزنیم؟ چیکار باید کنیم؟
    ممنون
    واکسن که هپاتیت و تب زرد و اینجور چیزا رو تو ایران بزن ,
    کارت بهداشت هم نمیدونم چی رو میگی ؟ اگه منظورت چیزی هست که اونجا بری بیمارستان و دکتر اگه لازم شد , اینا رو با بیمه انجام میدن که اونجا باید بیمه بشی, پست های قبل رو بخون.

Junior Member

سلام دوستان. دلار رو اینجا تبدیل به یورو کنیم بهتره یا در ایتالیا؟ اگه در ایتالیا، بانک یا جای دیگه؟ با تشکر.

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_j نمایش پست ها
    سلام دوستان. دلار رو اینجا تبدیل به یورو کنیم بهتره یا در ایتالیا؟ اگه در ایتالیا، بانک یا جای دیگه؟ با تشکر.
    بهتره با خودتون یورو داشته باشین exchange rate برای یورو و دلار در همه جای دنیا یکسان هستش اینجا تبدیل کنی خیال خودت راحت تره

حتما در ایران تبدیل کنید. شاید نرخ تبدیل در دنیا یکی باشه ولی صرافی های اونجا به علت مالیات با نرخ متفاوتی تبدیل میکنند.

Junior Member

سلام. من اول 2 روز میرم رم بعد میام فلورانس. آیا با داشتن کد مالی اینترنتی میشه حساب باز کرد در پست بانک؟ یا حتما برگه مهر شده کد مالی رو میخان؟ و آیا در رم هم میشه برم حساب پست بانک باز کنم یا باید بیام فلورانس؟ هاستل امن تره یا b&b؟ از رم چطوری برم فلورانس بهتره؟ تشکر.

سلام. من اول 2 روز میرم رم بعد میام فلورانس. آیا با داشتن کد مالی اینترنتی میشه حساب باز کرد در پست بانک؟ یا حتما برگه مهر شده کد مالی رو میخان؟ و آیا در رم هم میشه برم حساب پست بانک باز کنم یا باید بیام فلورانس؟ هاستل امن تره یا b&b؟ از رم چطوری برم فلورانس بهتره؟ تشکر.
    برگه میخوان , سریع میدن برگه رو وقتی درخواست کنی , همونجا میدن .
    حساب رو تو شهر خودت باز کنی بهتر هست , انگار میخوای شما تو شیراز درس بخونی ولی میری تو اصفهان حساب باز میکنی !
    هردوشون امن هستن , اگه امن نباشن که دووم نمیارن.
    با قطار میتونی بری فلورنس.

Junior Member

من رسیدم ایتالیا .شهر میلان .دانشجو پلی تکنیک هستم. تو وب سایت نوشته که تا 8 روز بعد از رسیدن باید برای کارت اقامت(permesso) باید اقدام کنیم .بعضی از بچه ها می گن که بهتر دیر تر اقدام کنید که از اونور اعتبار یکسال که دار دیر تر تموم شه و سال دیگه راحت تابستون رو بشه از ایتالیا خارج شد . ویزایی هم که الان دارم 3 ماه هست تا آخر نوامبر اعتبار داره .حالا الان اگه من برای permesso اقدام نکنم و بذارم یه ماه دیگه مشکلی پیش نمی یاد ؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member Moslemi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط proman نمایش پست ها
    من رسیدم ایتالیا .شهر میلان .دانشجو پلی تکنیک هستم. تو وب سایت نوشته که تا 8 روز بعد از رسیدن باید برای کارت اقامت(permesso) باید اقدام کنیم .بعضی از بچه ها می گن که بهتر دیر تر اقدام کنید که از اونور اعتبار یکسال که دار دیر تر تموم شه و سال دیگه راحت تابستون رو بشه از ایتالیا خارج شد . ویزایی هم که الان دارم 3 ماه هست تا آخر نوامبر اعتبار داره .حالا الان اگه من برای permesso اقدام نکنم و بذارم یه ماه دیگه مشکلی پیش نمی یاد ؟؟؟؟؟؟؟
    به نکته ی خوبی اشاره کردی ! کسی جواب داره ؟؟ چه موقع بهترین زمان برای این کار هستش ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)