نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
مسئله اینه که اگر مثلا آمریکا، اروپا، استرالیا و کانادا گزینه های موجود باشند، به نظر من کانادا اولویت چهارمه. من رو واقعا اگر هیچ جا راه نمی دادن می رفتم کانادا. که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد ...
کانادا از نظر موقعیت و شرایط جغرافیایی تبعیدگاهه (برخلاف آمریکا، استرالیا و اغلب اروپا): می دونم که کسانی که اونجا زندگی می کنند بعد از مدتیتطبیق پیدا می کنند و هیچ مشکلی حس نمی کنند، حتی خیلیهاشون زیباییهای طبیعیش رو هم کشف می کنند و لذت می برند. اما همه اینا این واقعیت رو نفی نمی کنه که مناطق نزدیک به قطب یکی از بدترین نقاط ممکن برای زندگی نوع بشره ...
کانادا از نظر فرصتهای پیشرفت شغلی محدوده (محدودتر از اروپا و با آمریکا که قابل مقایسه نیست. تا حدی مشابه استرالیا)
از نظر هویت تاریخی جزء بی هویت ترین هاست (حتی بدتر از آمریکا. با اروپا هم که قابل مقایسه نیست)
از لحاظ وزن فرهنگی و هنری در حال حاضر هم حرف چندانی برای گفتن نداره (در مقایسه با اروپا و آمریکا)
متوسط هزینه به درآمد بیشتری از آمریکا داره.
و ...
البته ظاهرا مزایایی هم داره، مثل سیستم supportiveتر تامین اجتماعی و بهداشتی. اما بعضی از این مزایا هم جای بحث و بررسی دارند تا بهتر مشخص بشه تا چه حد و برای چه کسانی مزیت محسوب میشن ...

Solitude جان بحث مقایسه ایران و کانادا نیست و نبود و خوشبختانه یا متاسفانه من مدتهاست ایران نیستم دیگه. با این وجود منفی ای که دادی نوش جانت...
1- در اروپا برای خودشون هم کار نیست چه برسه به مهاجران ! اینکه شما میگی در کانادا فرصت کار محدودتر از اروپاست معلومه که واقعا اطلاعاتت در زمینه کانادا محدوده.
2- بی هویت ترین ملت دنیا ؟؟ اولین شهر قاره امریکا در کانادا بوده و تقریبا تاریخ کانادا 1 قرن جلو تره از آمریکا. از نظر سطح فرهنگی و آزادی های اجتماعی خیلی خیلی بهتر از آمریکای مذهبی ست و از اروپا در این زمینه کم و کسری نداره!
3- درسته که کانادا تاریخی مانند اروپا نداره، اما اروپا هم در برابر ایران تاریخ خاصی نداره. اگر وزن تاریخی برای شما مهمه شما بهتره برگردید ایران. چون هم وزن فرهنگی داره هم ملتش با هویتن!
4- اگر از نظر شما سیستم بیمه و خدمات درمانی یه حسن نیست، براتون دعا میکنم هیچ وقت مریض نشین.

بیمه ی بازنشستگی مناسب، بیمه ی بیکاری، وام های بی بهره ای که دولت در اختیار مهاجران میزاره، درآمد زیاد نسبت به خرج، یکسان بودن مهاجران با تبعه های کانادا در تقریبا همه جا، نمونه هایی از امکاناتی هست که دولت در اختیار همه میزاره. که البته برای شما باید بحث بشه که چرا مزیته !

البته هواش سرده و حتما کاستی هایی هم داره. اما بحث شما نشون میده که اطلاعاتتون از کانادا یا خیلی کمه و یا اشتباهه.