نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • دوستان عزیز که تازه به جمع ما پیوستن توجه داشته باشند قبل از هر سوالی به ویکی مراجعه فرمایید در صورت حل نشدن مشکل اقدام به سوال کردن در این تاپیک بفرمایید

0 0%
صفحه 5 از 625 نخستنخست 12345678910111213141555105505 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 6244

موضوع: مشاوره در زمینه تشکیل پرونده های مهاجرت کارکنان ماهر (کبک)

ApplyAbroad Editor

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به Québec

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi y نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز
    من دارم برای کبک اقدام میکنم بدون وکیل، چند تا سئوال دارم لطفاً در صورت ممکن مرا راهنمایی کنید.
    1- آیا سابقه کار همسرم امتیاز دارد یا نه؟
    2- در ابتدا که می خواهم مدارکم را پست کنم لازم هست که پرینت حساب بانکی و ترجمه سوپیشینه هم بفرستم یا بگذارم برای زمان مصاحبه؟
    3- الان یک نسخه از مدارکم را به زبان فرانسه ترجمه کرده ام، بهتر نیست نسخه انگلیسی را که بعد از قبولی در مصاحبه لازم است برای فدرال بفرستم، بگذارم نزدیک زمان مصاحبه ترجمه کنم؟ نه الان
    4- فرمهای سفارت را زبان انگلیسی آن فرمها را انتخاب کنم یا فرانسه آن را؟
    5- آیا لازم است کپی پاسپورتمان را با مهر وزارت امور خارجه برابر اصل کنم ؟
    با تشکر از شما ذوستان عزیز
    شما به ویکی مراجعه کن و دقیق بخونش. جواب سوالاتت اونجا هست.

Junior Member

Question پاسخ : مهاجرت به Québec

با سلام
    ویکی رو بررسی کردم ولی چهار تا سئوال واسم پیش اومده:
    با توجه به موارد زیر سئوالهامو مطرح میکنم

1. سن :33 سال= 16 امتیاز
    2. تحصیلات : لیسانس=10 امتیاز
    3. مورد نياز بودن رشته تحصيلي:مهندسی کامپیوتر نرم افزار =6 امتیاز
    4. تجربه کاری:6 سال = 8 امتیاز
    5. زبان فرانسه : تازه شروع کرده ام
    6. زبان انگلیسی :IELTS Overall 5 (یک و نیم سال پیش گرفتم)
    7. تحصیلات همسر : لیسانس = 3 امتیاز
    8. مورد نياز بودن رشته تحصیلي همسر: باستانشناسی = 0 امتیاز
    9. سن همسر : 30 سال = 3 امتیاز
    10. زبان فرانسه همسر:تازه شروع کرده
    11. تمکن مالی= 1 امتیاز
    12. فرزند : 3 ساله = 4 امتیاز
    13. سازگاری : 3 از 6 حساب می کنم

امتیاز کل بدون احتساب زبان فرانسه خود و همسرم : 54 امتیار

سئوال اول:اگر زبان دومم که انگلیسی هست با احتساب نمره 5.5 واسه Speaking بهش 2 امتیاز و با احتساب نمره 4 واسه Listening هم بهش 2 امتیاز بدم(بر اساس جدول موجود در ویکی) آیا میتوانم جمعا 4 امتیاز به زبان دومم بدهم؟

سئوال دوم:آیا احتساب 3 امتیاز از 6 امتیاز واسه سازگاری قابل تصور هست؟زیاد نیست؟

سوال سوم :اگر فرض کنم 4 امتیاز زبان دومم درست است و جمع امتیازهام بشه 58 اونوقت 5 امتیاز تا 63 کم دارم آیا میتونم 5 امتیاز کسری را خودم و همسرم با زبان فرانسه سرجمع بدست بیاریم(دو تا 2 امتیازی خودم و دو تا 1 امتیازی همسرم که میشه 6 امتیاز)؟( منظورم امکانپذیری هم از لحاظ زمانی و هم از لحاظ قانون جمع امتیازها است)

سوال چهارم : آیا من میتونم به عنوان مثال یک مدرک Cable and Circuit Assembly با مدت 1 سال (975 ساعت) یا مدرک Machining Techniques با مدت 2 سال (1800 ساعت) ارائه کنم و توقع 16 امتیاز به جای 6 امتیاز Computer Engineering داشته باشم یا برای همسرم Professional Cooking یا Pastry Making با مدت 1.5 سال (1350ساعت) و ارائه کنم و توقع 2 امتیاز به جای 0 امتیاز رشته اش داشته باشم ؟

سوال پنجم : به طور کلی اگر رشته تحصیلی امتیاز دار باشد یا نباشد ،میتوان علاوه بر رشته تحصیلی در رشته یا زمینه دیگری که ان هم امتیار دارد سابقه ارائه داد و انتظار امتیار بیشتر داشت؟

در انتها میدونم سئوالهام زیاده ولی امیدوارم که پاسخ بگیرم.
    با تشکر از صبر و حوصله همه دوستان.

ویرایش توسط akooo : July 16th, 2010 در ساعت 01:26 AM دلیل: ویرایش غلط املایی

Junior Member

شرمنده من تقریباً بیشتر صفحات را خوندم ولی خیلی پراکنده گفته شده است، لطفاً در صورت امکان یاری کنید

1- مدرک من مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستمها است، رشته من چند امتیاز دارد؟
    در ضمن در حال تحصیل در دوره های MBA یکساله هم هستم که مدرکش قابل ترجمه هم هست.

2- مدرک همسرم علوم تربیتی گرایش مدیریت و برنامه ریزی آموزشی است، این رشته چند امتیاز دارد؟
    ممنون
    ویرایش توسط mehdi y : July 16th, 2010 در ساعت 01:45 AM

ApplyAbroad Editor

نقل قول نوشته اصلی توسط akooo نمایش پست ها
    با سلام

11. تمکن مالی= 1 امتیاز

سئوال اول:اگر زبان دومم که انگلیسی هست با احتساب نمره 5.5 واسه Speaking بهش 2 امتیاز و با احتساب نمره 4 واسه Listening هم بهش 2 امتیاز بدم(بر اساس جدول موجود در ویکی) آیا میتوانم جمعا 4 امتیاز به زبان دومم بدهم؟

سوال سوم :اگر فرض کنم 4 امتیاز زبان دومم درست است و جمع امتیازهام بشه 58 اونوقت 5 امتیاز تا 63 کم دارم آیا میتونم 5 امتیاز کسری را خودم و همسرم با زبان فرانسه سرجمع بدست بیاریم(دو تا 2 امتیازی خودم و دو تا 1 امتیازی همسرم که میشه 6 امتیاز)؟( منظورم امکانپذیری هم از لحاظ زمانی و هم از لحاظ قانون جمع امتیازها است)

سوال چهارم : آیا من میتونم به عنوان مثال یک مدرک Cable and Circuit Assembly با مدت 1 سال (975 ساعت) یا مدرک Machining Techniques با مدت 2 سال (1800 ساعت) ارائه کنم و توقع 16 امتیاز به جای 6 امتیاز Computer Engineering داشته باشم یا برای همسرم Professional Cooking یا Pastry Making با مدت 1.5 سال (1350ساعت) و ارائه کنم و توقع 2 امتیاز به جای 0 امتیاز رشته اش داشته باشم ؟

سوال پنجم : به طور کلی اگر رشته تحصیلی امتیاز دار باشد یا نباشد ،میتوان علاوه بر رشته تحصیلی در رشته یا زمینه دیگری که ان هم امتیار دارد سابقه ارائه داد و انتظار امتیار بیشتر داشت؟

1- بله شما 4 امتیاز رو میگیرید. اگر شما در روز مصاحبه بهتر صحبت کنید شاید 5 هم بگیرید که این بستگی به آفیسر داره.
    2- نه. معمولا همه حدود 4،5 میگیرند و 3 برای اینه که دست پایین بگیریم
    3- بله 5 امتیاز باقی مانده رو میتونید جمعا بگیرید. مثلا شما 3 از16 و همسرتون 2 از 6 بگیرند. ولی توصیه من اینه که بیشتر بخونید که امتیاز بیشتری داشته باشید که دیگه استرس مصاحبه نداشته باشید چون وضعیت امتیاز هاتون خیلی خوبه.
    4- بله اگر اون مدارک رو ارایه کنید امتیازش رو میگیرید.
    5- راستش نمی دونم چون این ریزکاری ها در هیچ سایت و منبعی نیومده و نه ما و نه وکلا خبری نداریم. بستگی به نظر آفیسر داره.

شما وضعیتتون خیلی خوبه و بهتره روی فرانسه تمرکز کنید.

ApplyAbroad Editor

با سلام

11. تمکن مالی= 1 امتیاز

1- بله شما 4 امتیاز رو میگیرید. اگر شما در روز مصاحبه بهتر صحبت کنید شاید 5 هم بگیرید که این بستگی به آفیسر داره.
    3- بله 5 امتیاز باقی مانده رو میتونید جمعا بگیرید. مثلا شما 3 از16 و همسرتون 2 از 6 بگیرند. ولی توصیه من اینه که بیشتر بخونید که امتیاز بیشتری داشته باشید که دیگه استرس مصاحبه نداشته باشید چون وضعیت امتیاز هاتون خیلی خوبه.
    5- راستش نمی دونم چون این ریزکاری ها در هیچ سایت و منبعی نیومده و نه ما و نه وکلا خبری نداریم. بستگی به نظر آفیسر داره.

Junior Member

Question پاسخ : مهاجرت به Québec

نقل قول نوشته اصلی توسط mammad_r نمایش پست ها

بسیار ممنون از پاسخهای خوب و دلگرم کننده تان
    در انتها در مورد پاسخ شماره 4 که داده اید آیا اینطور اقدام کنم: من مدارک تحصیلی ام را که لیسانس کامپیوتر-نرم افزار است ارائه می کنم تا 16 امتیاز مدرک و رشته مورد نیاز رو بگیرم و در کنارش واسه امتیاز اضافه یکی از مدارک 16 امتیازی واسه خودم و یا 2 امتیازی واسه همسرم هم ارسال میکنم.درست میگم؟(6 امتیاز Computer Engineering و 16 امتیاز Cable and Circuit Assembly ) واسه مدرکهای دوم اگه سابقه کار نداشته باشن مشکلی نیست؟

ApplyAbroad Editor

بسیار ممنون از پاسخهای خوب و دلگرم کننده تان
    در انتها در مورد پاسخ شماره 4 که داده اید آیا اینطور اقدام کنم: من مدارک تحصیلی ام را که لیسانس کامپیوتر-نرم افزار است ارائه می کنم تا 16 امتیاز مدرک و رشته مورد نیاز رو بگیرم و در کنارش واسه امتیاز اضافه یکی از مدارک 16 امتیازی واسه خودم و یا 2 امتیازی واسه همسرم هم ارسال میکنم.درست میگم؟(6 امتیاز Computer Engineering و 16 امتیاز Cable and Circuit Assembly ) واسه مدرکهای دوم اگه سابقه کار نداشته باشن مشکلی نیست؟
    همین کار رو بکنین. برای مدارک دومی که می فرستید، اگر مدارک رو در 5 سال اخیر گرفته باشید نیازی به سابقه کار نیست. اگر در 5 سال اخیر نگرفتید حتما 1 سال باید سابقه کار مرتبط نشون بدین.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

پیش فرض زمان مصاحبه برای رشته های دیمند

با سلام و تشکر از دوستان بابت پاسخ به سوالات
    من دارای لیسانس مکانیک بهمراه همسرم فوق شیمی تجزیه در حال آماده کردن مدارک برای ارسال به دمشق هستیم اخیرا چند نفر که مین اپلیکنت شیمی بوده در فروم کبک ذکر کرده اند که در فاصله 45 روز تا 2 ماه پس از ارسال مدارک ، برای مصاحبه رفته اند( آخرین آن کاربری بنام آرتمیس چند روز پیش)

با توجه به اینکه همه مدارک ما مثل دانشنامه ها، گواهی سابقه کار و حتی مانی اوردر حاضره و فقط پر کردن فرمها تموم نشده دچار تردید شدیم که اگه تاریخ مصاحبه اینقدر سریع باشه با توجه به دیر شروع کردن فرانسه و وقتی که برای فرانسه میگذاریم ، نتونیم به امتیاز 5 برای همسرم که شیمی هست و 4 برای من که نفر دوم ام برسیم.( در ظرف 45 روز تا 2 ماه )
    از دوستان قدیمی بویژه اونایی که رشتشون دیمند بوده خواهش میکنم نظرشون رو بگویند. ضمنا من ویکی رو هم خوندم اما اونجا همه براوردهای زمانی برای غیر دیمنده!!!

ApplyAbroad Editor

پیش فرض پاسخ : زمان مصاحبه برای رشته های دیمند

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepehr1208 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از دوستان بابت پاسخ به سوالات
    من دارای لیسانس مکانیک بهمراه همسرم فوق شیمی تجزیه در حال آماده کردن مدارک برای ارسال به دمشق هستیم اخیرا چند نفر که مین اپلیکنت شیمی بوده در فروم کبک ذکر کرده اند که در فاصله 45 روز تا 2 ماه پس از ارسال مدارک ، برای مصاحبه رفته اند( آخرین آن کاربری بنام آرتمیس چند روز پیش)

با توجه به اینکه همه مدارک ما مثل دانشنامه ها، گواهی سابقه کار و حتی مانی اوردر حاضره و فقط پر کردن فرمها تموم نشده دچار تردید شدیم که اگه تاریخ مصاحبه اینقدر سریع باشه با توجه به دیر شروع کردن فرانسه و وقتی که برای فرانسه میگذاریم ، نتونیم به امتیاز 5 برای همسرم که شیمی هست و 4 برای من که نفر دوم ام برسیم.( در ظرف 45 روز تا 2 ماه )
    از دوستان قدیمی بویژه اونایی که رشتشون دیمند بوده خواهش میکنم نظرشون رو بگویند. ضمنا من ویکی رو هم خوندم اما اونجا همه براوردهای زمانی برای غیر دیمنده!!!
    ببین دوست عزیز، این ها فقط تجربه دوستان دیگه ست و ممکنه شما بفرستی و مصاحبه ات 4 ماه دیگه باشه. ولی بیشتر از 4 ماه نبوده رشته های دیمند. باز هم بستگی به شلوغی افیس دمشق داره و در دوره های زمانی مختلف فرق کرده و کلا خیلی مشخص نیست. ولی شما رو همون 2 تا 4 ماه حساب کن.

Junior Member

سلام
    امتیاز های من بصورت زیر هست
    1-سن (16 امتیاز)
    2-تحصیلات 16
    3-تجربه کاری (8 امتیاز)
    4-تمکن مالی (1 امتیاز)
    5-سازگاری (3-4 امتیاز)
    -------------------------
    مجموع 45-44
    پس باید از زبان حداقل 10 امتیاز بیارم ، لازمه که توضیح بدم من مدرک آیلس (s:6, l:5.5 ,w:5 ,r:5 ) . هم دارم که این نمره رو بدون آمادگی گرفتم و فک کنم سطحم یه کم بالاتر از این نمره باشه، با این مدرک امتیاز من از انگلیسی 4 می شه ، پس باید به دنبال 6 امتیاز فرانسه برم که تو اون تعطیل تعطیلم، به نظر شما بهتره که من مدرکم را ارائه بدم و 4 امتیازو بگیرم ، یا اینکه ادعای بیشتری از زبان انگلیسی بکنم و مدرکی ارائه ندم، تا توی فرانسه با مشکل روبرو نشم
    درضمن من هنوز اقدام نکردم و تا یک ماه دیگه می خوام اقدام کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)