صفحه 25 از 56 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط kasandra نمایش پست ها
    سلام من یک سوال داشتم
    کسانیکه برای کانادا پذیرش دکتری می گیرن می تونن در حین تحصیلشون برای اقامت اقدام کنند؟
    اگر می تونند چه شرایطی باید داشته باشه و اینکه آیا استان های مختلف در کانادا شرایطش توی این موضوع مختلفه؟
    اگر همین تاپیک را مطالعه بفرمایید همین سه چهار صفحه پیش توضیح داده شده است:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...صیل/page21

Junior Member

سلام دوستان
    من مي خواستم بدونم آيا در كانادا هنوز قانون تبديل ويزاي دانشجويي به ويزاي كاري برای دانشجویان دکتری وجود داره یا لغو شده؟
    اگر وجود داره، اگه بعد از درخواست از دانشگاه انصراف بدیم، بازهم شامل این قاون میشیم؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط af_naderi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مي خواستم بدونم آيا در كانادا هنوز قانون تبديل ويزاي دانشجويي به ويزاي كاري برای دانشجویان دکتری وجود داره یا لغو شده؟
    اگر وجود داره، اگه بعد از درخواست از دانشگاه انصراف بدیم، بازهم شامل این قاون میشیم؟
    ممنون
    دانشجوی تمام وقت می تونه به مدت 20 ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار کنه. اگر از دانشگاه انصراف بده، تا نود روز فرصت داره کانادا رو ترک کنه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

دوستان اگه کسی که خدمت نرته بره کانادا برای دکتری و برنگرده ایران، آیا می تونه اونجا بمونه؟ چون تو فورم ها خودنم که در این مدارکی که پر میشه ظاهرا یک بخشی هم مربوط به خدمت سربازی هست. تکلیف چیه در همچین شرایطی؟

Junior Member

سلام دوستان
    من تازه دانشجوی دوره فوق لیسانس دانشگاه UBC شدم و می خوام بدونم چجوریی باید برای اقامت اقدام کنم آیا از ابتدای ورود میشه؟
    از کدوم برنامه؟
    من شرایط FSW حال حاضر رو دارم ولی احتمالا تا اخر 2014 نمیرسم برای IELTS و ...
    ممنون اگه بهم بگین چجوری و کی شروع کنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه دانشجوی دوره فوق لیسانس دانشگاه UBC شدم و می خوام بدونم چجوریی باید برای اقامت اقدام کنم آیا از ابتدای ورود میشه؟
    از کدوم برنامه؟
    من شرایط FSW حال حاضر رو دارم ولی احتمالا تا اخر 2014 نمیرسم برای IELTS و ...
    ممنون اگه بهم بگین چجوری و کی شروع کنم
    فعلا باید آیلتس بدید و بعد ببینید برنامه سال 2015 چه شرایطی خواهد داشت.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستمها)-امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    دانشجوی تمام وقت می تونه به مدت 20 ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار کنه. اگر از دانشگاه انصراف بده، تا نود روز فرصت داره کانادا رو ترک کنه.
    سلام دوستان.. یک راهنمایی میخواستم در مورد کسانیکه منتظر اقامت هستند و میخوان دانشجویی برن.
    من 2011 برای اسکیلدورکر کبک اقدام کردم و اخیراً آپدیتم رو فرستادم. با توجه به اینکه در بدترین حالت تا پایان زمستون آینده به ویزای کبک خواهم رسید، برای ورود سریعتر به کبک میخوام ویزای دانشجویی بگیرم:
    1- اگر با ویزای دانشجویی وارد کبک شم ولی از دانشگاه انصراف بدم و اونجا بمونم تا اقامتم درست شه و بعد بعنوان دانشجوی مقیم برم همون یا یک دانشگاه / رشته دیگه آیا تاثیر منفی روی پرونده ام میگذاره؟
    2- اگر ویزای دانشجویی ام رو برای شروع تحصیل در سپتامبر 2015 بگیرم معمولا از چه تاریخی میتونم وارد کبک شم؟
    3- من لیسانس مهندسی صنایع دارم از پلی تکنیک تهران با 10 سال سابقه بیمه ای مرتبط با رشته ام، آیا تحصیل در دوره های Co-op Undergraduate degree رو پیشنهاد میکنید اصلا؟ یا به فکر دوره مستر باشم؟ چون هدفم ورود سریعتر به بازار کار کاناداست و نه داشتن مدرک دانشگاهی بالاتر.

ممنون از وقتی که برای پاسخ میگذارید
    رشته : 12 امتیازی/ فایل نامبرکبک 16-09-2011/لندینگ در مونترال: 18-11-2015

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط faranak7799 نمایش پست ها
    سلام دوستان.. یک راهنمایی میخواستم در مورد کسانیکه منتظر اقامت هستند و میخوان دانشجویی برن.
    من 2011 برای اسکیلدورکر کبک اقدام کردم و اخیراً آپدیتم رو فرستادم. با توجه به اینکه در بدترین حالت تا پایان زمستون آینده به ویزای کبک خواهم رسید، برای ورود سریعتر به کبک میخوام ویزای دانشجویی بگیرم:
    1- اگر با ویزای دانشجویی وارد کبک شم ولی از دانشگاه انصراف بدم و اونجا بمونم تا اقامتم درست شه و بعد بعنوان دانشجوی مقیم برم همون یا یک دانشگاه / رشته دیگه آیا تاثیر منفی روی پرونده ام میگذاره؟
    2- اگر ویزای دانشجویی ام رو برای شروع تحصیل در سپتامبر 2015 بگیرم معمولا از چه تاریخی میتونم وارد کبک شم؟
    3- من لیسانس مهندسی صنایع دارم از پلی تکنیک تهران با 10 سال سابقه بیمه ای مرتبط با رشته ام، آیا تحصیل در دوره های Co-op Undergraduate degree رو پیشنهاد میکنید اصلا؟ یا به فکر دوره مستر باشم؟ چون هدفم ورود سریعتر به بازار کار کاناداست و نه داشتن مدرک دانشگاهی بالاتر.

ممنون از وقتی که برای پاسخ میگذارید
    1. اگر انصراف بدید، قانون اینه که باید کانادا رو ترک کنید و چون برای یه پرمیت موقت منتظر نیستید (بلکه برای ویزای مهاجرت منتظرید)، implied status هم نخواهید داشت و در نتیجه کارتون خلاف خواهد بود. بهتره از این حرکت ها نزنید و صبر کنید اقامتتون درست شه، یا این که واقعن تحصیل رو شروع کنید و قطع هم نکنید.

2. ویزا از لحظه ی صدور قابل استفاده است.

3. برای تحصیل در مقطعی که یک بار در ایران گذروندید معمولن ویزا نمی دن.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستمها)-امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    3. برای تحصیل در مقطعی که یک بار در ایران گذروندید معمولن ویزا نمی دن.
    ممنون از جواب .. در رابطه با پاسخ سوال سوم میخواستم بدونم این قضیه حتی برای متقاضی مثل من که پروسه مهاجرتش به مراحل پایانی داره نزدیک میشه صدق میکنه؟ من فقط میخواستم انطباق با جامعه کبکی رو زودتر شروع کنم تا اقامتم درست شه.
    سوال چهارمی هم دارم : اینکه اگه در بهترین حالت فقط مجبور باشم ترم اولم رو با هزینه دانشجوی خارجی بپردازم و نه مقیم ، میشه از ترم بعدش با هزینه دانشجوی مقیم درسمو ادامه بدم ؟ و ایا هزینه های ترم اولم رو میشه بعداً پس بگیرم چون اقامتم مثلاً 4 ماه دیرتر درست شد؟! یا مثلاً توجیهی بیارم نظیر اینکه اون رشته رو دانشگاه فقط ترم پاییز ارایه میداده و نمیخواستم یکسال صبر کنم و ..؟
    رشته : 12 امتیازی/ فایل نامبرکبک 16-09-2011/لندینگ در مونترال: 18-11-2015

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط faranak7799 نمایش پست ها
    ممنون از جواب .. در رابطه با پاسخ سوال سوم میخواستم بدونم این قضیه حتی برای متقاضی مثل من که پروسه مهاجرتش به مراحل پایانی داره نزدیک میشه صدق میکنه؟ من فقط میخواستم انطباق با جامعه کبکی رو زودتر شروع کنم تا اقامتم درست شه.
    سوال چهارمی هم دارم : اینکه اگه در بهترین حالت فقط مجبور باشم ترم اولم رو با هزینه دانشجوی خارجی بپردازم و نه مقیم ، میشه از ترم بعدش با هزینه دانشجوی مقیم درسمو ادامه بدم ؟ و ایا هزینه های ترم اولم رو میشه بعداً پس بگیرم چون اقامتم مثلاً 4 ماه دیرتر درست شد؟! یا مثلاً توجیهی بیارم نظیر اینکه اون رشته رو دانشگاه فقط ترم پاییز ارایه میداده و نمیخواستم یکسال صبر کنم و ..؟
    خب در مورد کسی که مهاجرتش داره تکمیل میشه، سخت گیری کمتره، اما بهتره حالتی به وجود نیارید که شک بر انگیز باشه. مثلن اگر برای یک مقطع بالاتر پذیرش بگیرید خیلی واضحه که می خواین درس بخونید.
    در مورد هزینه بله، به محض این که PR بگیرید، از ترم بعدش هزینه هاتون domestic محاسبه میشه. هزینه های گذشته رو که پرداخت کردید، دیگه نمی تونید پس بگیرید؛ چون در اون موقع هنوز دانشجوی خارجی حساب می شدید و خوب طبق همون چارجتون کردند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)