صفحه 38 از 56 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : آيا در كانادا امكان تبديل ويزاي دانشجويي به ويزاي كاري هست يا نه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط body_Guard نمایش پست ها
    دوستان گرانقدر درود
    با توجه به توضیحاتی که از جانب دوستان بزرگوار دیدم به این مسئله پی بردم که بلافاصله پس از تحصیل گویا باید خاک کانادارو ترک نمود!
    خیر روی این تاپیک قبلا توضیح داده شده است که پس از پایان تحصیل میتوانید درخواست ویزای کار تا سقف سه سال کنید.
    کار حین تحصیل ارتباطی به اقامت کانادا نداره و گرفتن کار مرتبط برای دانشجویان بسیار دشواره.

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

سلام به همه عزیزان
    با مطالعه در اینجا اطلاعات خوبی بدست آوردم از جمله اینکه اگر دوره تحصیل از هشت ماه بیشتر باشه به میزان مدت زمان تحصیل میتونیم در خواست اجازه کار بکنیم و پس از آن میتوان برای اقامت اقدام نمود .
    سوالی که جوابش رو پیدا نکردم اینه که :
    1- آیا برای درخواست اقامت باید مجموع مدت تحصیل و اجازه کار سقف زمانی خاصی را پر کند؟ مثلا بگن برای اقامت گرفتن باید مجموع مدت تحصیل و کار که شما در کانادا زندکی کردید حداقل سه سال باشه( در این صورت حتما باید مدت دوره حداقل 1/5 سال باشه که به مدت تحصیل هم اجازه کار گرفت تا مجموعا سه سال بشه و بتوان اقدام کرد برای اقامت )
    2- بعد از تحصیل باید درخواست اجازه کار کرد در غیر اینصورت باید کانادا را ترک کرد . و با درخواست اجازه کار میشه ماند .
    حالا همین شرایط برای بعد از اتمام مدت زمان اجازه کار هم یکسان هست ؟ یعنی اگر بعد از آن برای اقامت اقدام کنیم و تا زمان اخذ نتیجه میتونیم قانونا در کانادا بمونیم و به کارمون ادامه بدیم؟ و اصولا زمان اقدام برای اقامت چه زمانی است ؟
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط bdanial83 نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان
    با مطالعه در اینجا اطلاعات خوبی بدست آوردم از جمله اینکه اگر دوره تحصیل از هشت ماه بیشتر باشه به میزان مدت زمان تحصیل میتونیم در خواست اجازه کار بکنیم و پس از آن میتوان برای اقامت اقدام نمود .
    سوالی که جوابش رو پیدا نکردم اینه که :
    1- آیا برای درخواست اقامت باید مجموع مدت تحصیل و اجازه کار سقف زمانی خاصی را پر کند؟ مثلا بگن برای اقامت گرفتن باید مجموع مدت تحصیل و کار که شما در کانادا زندکی کردید حداقل سه سال باشه( در این صورت حتما باید مدت دوره حداقل 1/5 سال باشه که به مدت تحصیل هم اجازه کار گرفت تا مجموعا سه سال بشه و بتوان اقدام کرد برای اقامت )
    2- بعد از تحصیل باید درخواست اجازه کار کرد در غیر اینصورت باید کانادا را ترک کرد . و با درخواست اجازه کار میشه ماند .
    حالا همین شرایط برای بعد از اتمام مدت زمان اجازه کار هم یکسان هست ؟ یعنی اگر بعد از آن برای اقامت اقدام کنیم و تا زمان اخذ نتیجه میتونیم قانونا در کانادا بمونیم و به کارمون ادامه بدیم؟ و اصولا زمان اقدام برای اقامت چه زمانی است ؟
    با تشکر
    . اقامت دائم (مهاجرت) مستقل از مدت زمان حضور شما در کانادا است و باید جداگانه اقدام کنید. شما در زمان دانشجویی یا حتی از ایران هم میتوانید برای اقامت دائم اقدام کنید. مدت تحصیل و اجازه کار به طور اتوماتیک به اقامت دائم منجر نمیشود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environment and Green Engining in Western University of Ontario

سلام عزیزان
    من میخام نتیجه تحقیقاتم رو برای شما بگم شاید سوال خیلی ها باشه
    این دیتا ها همه بر اساس دیتای رسمی منتشر شده روی سایت مهاجرت کانادا cic.gc..ca هست
    همونطور مه دوستان گفتن بعد از تحصیل میتونین معادل مدت تحصیل اقامت موقت کاری بگیرید تا سقف سه سال
    ولی شراطی که برای من مطلوب هست اقدام برای اقامت دائم هست
    بهضی از استانها مثل انتاریو شرایط ویژه برای اقامت دائم فارغ التحصیل هاشون فراهم کردن
    روی سایت اداره مهاجرت کانادا
    Who can apply as a provincial nominee

سرچ کنید یا به این لینک برید و شرایط استان مورد نظرتون رو بررسی کنید
    http://www.cic.gc.ca/english/immigra.../apply-who.asp
    پایین صفحه با انتخاب استان شرایطش رو میبینید

من همه استان ها رو چک کردم به جز کبک
    انتاریو بیشترین و بهترین شرایط دادن اقامت دائم رو داره
    بعد از فارغ التحصیلی مستر میتونین حتی بدون داشتن پیشنهاد کار درخواست اقامت دائم کنین

بعض استانها مثل آلبرتا در صورتی به فارغ التحصیلش اقامت دائم میده که پیشنهاد کار داشته باشه

امیدوارم این اطلاعات براتون مفید باشه
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه شریف - عمران

با سلام خدمت دوستان گرامی

بنده به یک مشکل وحشتناک و ویران کننده برایم پیش امده است .
    من در شهر مونترال پس از اتمام تحصیل در دوره فوق لیسانس و دریافت csq اقدام به درخواست post graduation work permit کردم و مرت تحصیل من 2.5 سال بوده است .
    متاسفانه من از قانون تمام وقت بودن تحصیل اطلاعی نداشتم و در ترم اول 8 واحد داشتم ولی به علت تصادف رانندگی مجبور به disc کردن کل 8 واحد شدم و پس از کمی جستجو متوجه شدم که این وضعیت مرا در ترم ائل از تمام وقت به پاره وقت تغییر میدهد . همچنین بنده در ترم های بعد وضعیت تمام وقت خود را حفظ کرده بودم و هر ترم حداقل 8 واحد را پاس کرده ام.
    حال از دوستان گرامی این سوال را داشتم که ایا به علت این سهل انگاری و disc کرد کل واحد هایم در اولین ترم ورود درخواست post graduation work permi بنده ریجکت خواهد شد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Basebob نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی

بنده به یک مشکل وحشتناک و ویران کننده برایم پیش امده است .
    من در شهر مونترال پس از اتمام تحصیل در دوره فوق لیسانس و دریافت csq اقدام به درخواست post graduation work permit کردم و مرت تحصیل من 2.5 سال بوده است .
    متاسفانه من از قانون تمام وقت بودن تحصیل اطلاعی نداشتم و در ترم اول 8 واحد داشتم ولی به علت تصادف رانندگی مجبور به disc کردن کل 8 واحد شدم و پس از کمی جستجو متوجه شدم که این وضعیت مرا در ترم ائل از تمام وقت به پاره وقت تغییر میدهد . همچنین بنده در ترم های بعد وضعیت تمام وقت خود را حفظ کرده بودم و هر ترم حداقل 8 واحد را پاس کرده ام.
    حال از دوستان گرامی این سوال را داشتم که ایا به علت این سهل انگاری و disc کرد کل واحد هایم در اولین ترم ورود درخواست post graduation work permi بنده ریجکت خواهد شد؟
    نه چرا باید ریجکت بشوید؟ شما که بیشتر از هشت ماه تحصیل فول تایم داشتید پس واجد شرایط هستید. مگر اداره مهاجرت ایرادی به تقاضای شما گرفته؟
    http://www.cic.gc.ca/english/study/w...stgrad-who.asp

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه شریف - عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نه چرا باید ریجکت بشوید؟ شما که بیشتر از هشت ماه تحصیل فول تایم داشتید پس واجد شرایط هستید. مگر اداره مهاجرت ایرادی به تقاضای شما گرفته؟
    http://www.cic.gc.ca/english/study/w...stgrad-who.asp
    دوست عزيز با تشكر از پاسختان

بنده با سازمان دانشجويان اينترنتشان موجود در ذانشگاه صحبت كردم ، گفتند كه به علت disc كردن در ترم اول شرط full time بودن براي دريافت work permit را نقض كرده ام . و منظور از ماه دوره فوق ليسانس و يا دكترايي است كه بيشتر از ٨ ماه باشد و صرفا ٨ ماه تحصيل تمام وقت براي اين شرط ملاك نيست متاسفانه ،

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Basebob نمایش پست ها
    دوست عزيز با تشكر از پاسختان

بنده با سازمان دانشجويان اينترنتشان موجود در ذانشگاه صحبت كردم ، گفتند كه به علت disc كردن در ترم اول شرط full time بودن براي دريافت work permit را نقض كرده ام . و منظور از ماه دوره فوق ليسانس و يا دكترايي است كه بيشتر از ٨ ماه باشد و صرفا ٨ ماه تحصيل تمام وقت براي اين شرط ملاك نيست متاسفانه ،
    بخش دانشجویان اینترنشنال دانشگاهها لزوما اطلاعات دقیقی در مورد قوانین اداره مهاجرت ندارند. فعلا نگران نشوید و صبر کنید ببینید نتیجه بررسی اداره مهاجرت چه خواهد بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه شریف - عمران

بخش دانشجویان اینترنشنال دانشگاهها لزوما اطلاعات دقیقی در مورد قوانین اداره مهاجرت ندارند. فعلا نگران نشوید و صبر کنید ببینید نتیجه بررسی اداره مهاجرت چه خواهد بود.
    دوست عزيز ايا شما اطلاع داريد كه براي post graduation work permit وضعيت تمام وقت و پاره وقت بر اساس نامه پذيرش مشخص ميشود و يا بر اساس تعداد واحدي كه در هر ترم گرفته مي شود؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه شریف - عمران

حق با شما بود دوست عزیز
    پس از پرس و جوی بیشتر در امروز دریافتم که پروگرام بنده به این صورت بوده که بر حسب تعداد واحد گرفته شده وضعیت بنده از تمام وقت به پاره وقت تغییر نمیکند بلکه وضعیت پروگرام بنده از روز ثبت نام ثابت بوده به صورت تمام وقت و تنها وقتی تغییر میکند که مرخضی تحصیلی گرفته شود . این موضوع امیدی دوباره به من داد ولی نصف دیگر مشکل همچنان باقی است
    متاسفانه همانطور که اطلاع دارید شرط دیگر post graduation work permit انجام تحصیل به صورت continues است و در پرانتز در سایتی که دوست گرامی ghlobe قرار دادند نوشته شده نباید مرخصی تحصیلی گرفته شود.
    بنده متاسفانه ترم تابستان پیش تعدادی واحد گرفتم ولی به علت مشگلی که داشتم درخواست مرخصی تحصیلی در ترم تابستان را دادم و هم اکنون در کارنامه من نوشته شده
    Leave of Absence 01/05/2016
    Without University Privileges
    Active in Program 31/08/2016
    Return from Leave of Absence
    از دوستان ایا اطلاع دارید که ترم تابستان نیز سامل قانون نامبرده میشود ؟
    بنده در دو روز گذشته که متوجه این موضوع شدم از زندگی افتاده ام
    بیصبرانه منتظر پاسخ دوستان عزیز هستم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)