صفحه 37 از 56 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Imcoming نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از جوابتون. اما من که گیج شدم!

تو سایت های مختلف و فکر کنم همین سایت خوندم که اگر بعد تحصیل یک سال سابقه کار داشته باشی می توانیم از روش CEC اقدام کنیم. این موضوع اشتباه است؟ اگر اشتباه است اصلاح بفرمایید. {منظورتون از رقابتی که فرمودید در اینجا چی هست دقیقا؟ ... یعنی در پیدا کردن این شغل؟} {فکر کنم منظورتون از رقابت در حالت فدرال است نه روشی که استان کبک در اختیار داوطلبان قرار می دهد}

اگر درست است، سوال من اینجاست که آیا این سابقه یک ساله که لازمه گرفتن اقامت دایم است باید مرتبط باشد؟

سپاس فراوان
    روش CEC هم الان زیرمجموعه اکسپرس انتری شده یعنی باز هم شما در رقابت با بقیه متقاضیان قرار می گیرید. تاپیکهای مهاجرت به روش اکسپرس انتری را مطالعه بفرمایید تا با اصطلاح pool و رقابت و امتیاز اکسپرس انتری آشنا بشوید.
    سابقه یکساله لازم نیست مرتبط باشد ولی باید تخصصی باشد. یعنی کارهای ساده که پرسش شما بود را شامل نمی شود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    روش CEC هم الان زیرمجموعه اکسپرس انتری شده یعنی باز هم شما در رقابت با بقیه متقاضیان قرار می گیرید. تاپیکهای مهاجرت به روش اکسپرس انتری را مطالعه بفرمایید تا با اصطلاح pool و رقابت و امتیاز اکسپرس انتری آشنا بشوید.
    سابقه یکساله لازم نیست مرتبط باشد ولی باید تخصصی باشد. یعنی کارهای ساده که پرسش شما بود را شامل نمی شود.

سلام Gholbe عزیز،
    ممنون از پاسخت و اینکه یک نکته مهم رو که من فراموش کرده بودم تو حساب کتابام بهم یادآوری کردی!

اما چیزی که میگی با توجه به چیزی که من تا حالا خوندم مربوط به کل کانادا و از روش فدرال هست نه برای اقدام از استان کبک.

من باز هم رفتم گشتم و این لینک رو چک کردم
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...html#selection
    و چیزی که برداشت کردم و انگار به صراحت داره میگه اینه که برای کبک اون شرایط فدرال برقرار نیست و کبک روش خاص خودش را داره. من عین همان مطالب که در این صفحه از این سایت و صفحه دیگر چک کردم را در زیر آوردم:

Selection process

Unlike the regular selection program for skilled workers, the Programme de l’expérience québécoise does not use a system that attributes points based on different assessment factors. Your file must absolutely be complete in order for your application to be processed.

You must satisfy all of the conditions of the Programme de l’expérience québécoise to obtain a Certificat de sélection du Québec. If one or more requirements are not met, the certificate cannot be issued.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/immigrate-settle/students/stay-quebec/application-csq/students-peq/index.html

لطفا شما و یا دوستان دیگر هم این لینک را مطالعه کنید و نتیجه را اطلاع بدید.
    دوستان مطمئنا فهم درست از این مطلب و روش های مهاجرت به کانادا برای من خیلی مهم و حساس هست چون دارم شرایط چندین کشور را با هم مقایسه می کنم و باید بر اساس اطلاعات درست بهترین تصمیم رو بگیرم.
    ممنون میشم با دقت لازم راهنمایی بفرمایید.
    پیشاپیش ممنونم

ApplyAbroad Guru

CEC روش فدرال است. بنده در مورد کبک اطلاعی ندارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mathematics education

سلام دوستان
    امکانش هست با توجه به تغییر همیشگی قانون من به این خیال که بعد از 4 سال تحصیل در مقطع دکتری امکان بهبود اقامت برای من پبش بیاد با تغییر قانون؟
    یا برعکس بدتر بشه

Junior Member

سلام دوستان

من درحال تموم کردن دوره post graduate یک ساله در کانادا هستم. ظاهرا بعد یک سال فقط یک سال ویزای open work permit میدن...
    من میخواستم وقتی تحصیلم تموم شد برا کار اقدام کنم و LMIA بگیرم و اکسپرس انتری اپلای کنم.
    ولی با کاهش امتیاز LMIA فکر میکنم عملا شانسی برا پذیرفته شدن در اکسپرس انتری ندارم.

الان به نظر شما من دوره که تموم شد، اگر برم کار کنم و به فرض LMIA هم بگیرم میتونم توی کانادا بمونم؟ فقط اکسپرس انتری میتونم اپلای کنم؟
    یا باید بلافاصله بعد دوره یه دوره دیگه بخونم تا بعد بتونم open work permit دو تا سه ساله بگیرم؟

واقعا نمیخوام هیچ وقفه ای بیفته برا شروع کارم ...
    همه برنامه ریزی هام خراب میشه...

Junior Member

سلام
    اگر من درست متوجه شده باشم سوالتون رو، باید بگم که قانون همیشه امکان داره تغییر کنه.
    این سوال من هم بود و من از یکی از مشاورین مهاجرت پرسیدم که بهم گفت با توجه به زمان ورود شما قانون برای شما اجرا می شود. یعنی قوانین جدیدشون عطف به ماسبق نمیشه.
    من پرسیدم از کجا معلوم که این طوری باشه؟
    و در جواب به من گفتن که وقتی وارد میشیم یک برگه (مجوز) به ما می دهند که تاریخ ورود در اون ثبت شده. واسه همین طبق اون قوانین رو چک می کنند.

حالا نمی دونم چقدر درست گفته باشه. اگر دیگران اطلاعاتی دارند که بتونه این مطلب را تایید کنه یا نقض اینجا بزنن که بچه ها از گمراهی در بیان.
    ممنون

ApplyAbroad Guru

سلام
    اگر من درست متوجه شده باشم سوالتون رو، باید بگم که قانون همیشه امکان داره تغییر کنه.
    این سوال من هم بود و من از یکی از مشاورین مهاجرت پرسیدم که بهم گفت با توجه به زمان ورود شما قانون برای شما اجرا می شود. یعنی قوانین جدیدشون عطف به ماسبق نمیشه.
    و در جواب به من گفتن که وقتی وارد میشیم یک برگه (مجوز) به ما می دهند که تاریخ ورود در اون ثبت شده. واسه همین طبق اون قوانین رو چک می کنند.

حالا نمی دونم چقدر درست گفته باشه. اگر دیگران اطلاعاتی دارند که بتونه این مطلب را تایید کنه یا نقض اینجا بزنن که بچه ها از گمراهی در بیان.
    ممنون
    نه این موضوع درست نیست. مثلا قانون جدید سیتیزن شیپ در مورد همه کسانی که میخواستند برای سیتیزن شیپ اقدام کنند (منجمله کسانی که وارد کانادا شده بودند) اعمال شد نه بر اساس تاریخ ورود به کانادا.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

سلام

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نه این موضوع درست نیست. مثلا قانون جدید سیتیزن شیپ در مورد همه کسانی که میخواستند برای سیتیزن شیپ اقدام کنند (منجمله کسانی که وارد کانادا شده بودند) اعمال شد نه بر اساس تاریخ ورود به کانادا.
    همون طور که ghlobe براتون مثال زدند، صحبت اون «مشاور مهاجرت» به کلی بی پایه است و توصیه می کنم به چنین فردی در هیچ مورد دیگری پیرامون این مسایل اعتماد نکنید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

سلام

از هر دو شما بزرگوارن خیلی ممنونم که وقت میذارید و به سوالات ما جواب میدین و موضوعات این چنینی رو برامون روشن می کنید.

بله دیگه باهاشون کار نمی کنم!

فقط یک سوال دیگه هم داشتم که هنوز برام مبهمه، اگر اون رو هم شفاف کنید عالی میشه:
    از کسی یا جایی شنیدم که اون یک سال کار مهم نیست دقیقا مرتبط باشه. در واقع چیزی که مهم هست اینه که طی اون کار برامون بیمه رد بشه و مالیات بدیم. درسته؟

ممنون

پیش فرض پاسخ : آيا در كانادا امكان تبديل ويزاي دانشجويي به ويزاي كاري هست يا نه؟؟

دوستان گرانقدر درود
    با توجه به توضیحاتی که از جانب دوستان بزرگوار دیدم به این مسئله پی بردم که بلافاصله پس از تحصیل گویا باید خاک کانادارو ترک نمود!
    طبق برنامه ریزی که انجام دادم بنده باید سال دیگه همین موقع اپلای کنم که بطور معمول 6ماه بعد تحصیلم شروع بشه حالا سوالم اینجاست که تو این تایم وقتمو شیر کنم بین درس و کار مرتبط با درس واسه گرفتن سابقه بیمه حداقل یکساله یا نه بچسبم فقط به درسم و زبانم و درصورت امکان دادن مقاله. چون پس از تحصیل هم میخوام بمونم و اقامت کاری بگیرم!و آیا اگر اینجا نرم سرکارو بچسبم به علم صرف اگر بعدا در مقطع دکترا که اونجا میخونم طبق قانونی که دانشجوی تمام وقت باید باشی و...که بتونی در هفته تا سقف 10ساعت در بیرون از دانشگاه کار کنی(طبق چیزیکه در اداره مهاجرت کانادا خوندم) همونجایی که بیرون از دانشگاه کار میکنم میتونه ترتیب نگهداشتن آدمو بعداز تحصیل بده؟یکمی راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
    ضمنا بنده دانشجوی ارشد ترم 2 دانشگاه علوم تحقیقات هستم معدل ترم 1 ام هم 19/30 شده و رشته ارشدم مدیریت بازرگانی گرایش بین الملل هستش لیسانسم حسابداری گرایش حسابرسی از آزاد تهران شمال بوده با معدل 14/84 و زبانم هم در حد اینتر مدییت هست و جی متهم حتما باید بگیرم تو این تایم(طبق چیزی که خواستن)
    با سپاس فراوان از شما عزیزانی که کاور میدین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)