صفحه 10 از 56 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th نمایش پست ها
    آخه اینجا هم بر اساس همین اصل مجازیم که اقدام کنیم ولی عملا به خیلی از کسانی که برای اقامت اقدام کردن ویزای دانشجویی نمی دن!
    تمدید ویزای دانشجویی معمولا تابع شرایط گرفتن ویزای دانشجویی برای اولین بار نیست. من تا بحال هیچ کس را ندیده ام که تقاضای تمدید ویزای دانشجویی اش رد شده باشه. اون قدیم ها هم که ویزای دانشجویی یکساله و سینگل بود هروقت ایران میرفتیم بدون مشکل سفارت کانادا ویزای ما رو برای برگشت مجددا صادر میکرد. در ضمن توجه کنید که تمدید ویزای دانشجویی در کانادا توسط سفارت انجام نمیشه بلکه از داخل کانادا و در شهر وگرویل انجام میشه که سخت گیریهای بی مورد سفارت رو نداره. به نظر من در این مورد نگران نباشید.

در ضمن اقدام برای مهاجرت FSW از کانادا (باید از طریق کنسولگری کانادا در بوفالوی امریکا اقدام کنید) معمولا سریعتر از اقدام از طریق CEC بعد از فارغ التحصیلی نیست. بوفالو هم خودش دو سه سال طول میده.

ممنون از جوابتون. آیا این شرایط برای ویزای همسر هم هست؟ یعنی اگه اون اقدام کنه، باز هم برای تمدید ویزاش (که معمولا تابع ویزای دانشجو هست) مشکلی نیست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. آیا این شرایط برای ویزای همسر هم هست؟ یعنی اگه اون اقدام کنه، باز هم برای تمدید ویزاش (که معمولا تابع ویزای دانشجو هست) مشکلی نیست؟
    والا من تابحال مشکلی ندیدم.

پیش فرض پاسخ : مهاجرت بهQuébec فقط مواردي كه تاپيك جداگانه ندارند

دوستان یک سوالی داشتم !
    کسی که ویزا تحصیلی می گیره ، می تونه حین تحصیلاتش اونجا واسه اقامت دایم اقدام کنه !؟
    اگر جواب مثبته چه چیزایی می خواد؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مهاجرت بهQuébec فقط مواردي كه تاپيك جداگانه ندارند

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_SH نمایش پست ها
    دوستان یک سوالی داشتم !
    کسی که ویزا تحصیلی می گیره ، می تونه حین تحصیلاتش اونجا واسه اقامت دایم اقدام کنه !؟
    اگر جواب مثبته چه چیزایی می خواد؟
    بله میتونه. چند راه داره:

1) روال عادی FSW مثل روال کسانی یه که از خارج اقدام میکنند (باید جزو 29 رشته باشین و غیره).
    2) اگر در کبک باشید Provincial Nominee کبک رو در حین تحصیل میتونید اقدام کنید.
    3) آگر صبر کند درستون تموم بشه بعد بعنوان provincial nominee در اکثر استانها یا canadian experience class فدرال بدون محدودیت رشته میتونید اقدام کنید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. راجع به اقامت پس ار تحصیل یه سری شرایط تو سایت cic.gc.ca ذکر شده از جمله:

be either: * a temporary foreign worker with at least two years of full-time (or equivalent) skilled work experience in Canada, or
    * a foreign graduate from a Canadian post-secondary institution with at least one year of full-time (or equivalent) skilled work experience in Canada

می خواستم ببینم منظور از Skilled work چه کاریه. منظور اون 29 تا رشته خاصه؟ چون رشته من عمرانه و عمران توی اون 29 تا نیست. اگه من تو کانادا masterمو همون عمران بخونم، ولی برای استفاده از این قانون تو یکی از اون 29 شغل کار کنم مشکلی نداره؟ Skilled work حساب میشه؟ اگه جواباتون با منبع باشه خیلی خیلی ممنون می شم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soheilov نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. راجع به اقامت پس ار تحصیل یه سری شرایط تو سایت cic.gc.ca ذکر شده از جمله:

be either: * a temporary foreign worker with at least two years of full-time (or equivalent) skilled work experience in Canada, or
    * a foreign graduate from a Canadian post-secondary institution with at least one year of full-time (or equivalent) skilled work experience in Canada

می خواستم ببینم منظور از Skilled work چه کاریه. منظور اون 29 تا رشته خاصه؟ چون رشته من عمرانه و عمران توی اون 29 تا نیست. اگه من تو کانادا masterمو همون عمران بخونم، ولی برای استفاده از این قانون تو یکی از اون 29 شغل کار کنم مشکلی نداره؟ Skilled work حساب میشه؟ اگه جواباتون با منبع باشه خیلی خیلی ممنون می شم.
    اصلا به اون 29 رشته ربطی نداره. شما وقتی از یک دانشگاه کانادا مستر گزفتید میتوانید یک ویزای کاری بگیرید که به مدت طول دوره تان (تا حداکثر سه سال) به شما اجازه کار آزاد در کانادا میدهد. در این حالت دو راه برای گرفتن اقامت دارید:
    1) در اکثر ایالتهای کانادا الآن فارغ التحصیلهای مستر و دکترا (بدون محدودیت رشته) میتوانند بلافاصله (بدون گذراندن دوره کاری) بعنوان provincial nominee برای اقامت اقدام کنند.
    2) اگر یک سال در رشته خودتان کار کنید بعد میتوانید در کلاس فدرال canadian experience class برای اقامت اقدام کنید. این هم محدودیت رشته ندارد.

طبعا برای فارغ التحصیلان مستر و دکترا حالت اول خیلی سریع تر است. برای فارغ التحصیلان لیسانس حالت دوم امکان پذیر است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اصلا به اون 29 رشته ربطی نداره. شما وقتی از یک دانشگاه کانادا مستر گزفتید میتوانید یک ویزای کاری بگیرید که به مدت طول دوره تان (تا حداکثر سه سال) به شما اجازه کار آزاد در کانادا میدهد. در این حالت دو راه برای گرفتن اقامت دارید:
    1) در اکثر ایالتهای کانادا الآن فارغ التحصیلهای مستر و دکترا (بدون محدودیت رشته) میتوانند بلافاصله (بدون گذراندن دوره کاری) بعنوان provincial nominee برای اقامت اقدام کنند.
    2) اگر یک سال در رشته خودتان کار کنید بعد میتوانید در کلاس فدرال canadian experience class برای اقامت اقدام کنید. این هم محدودیت رشته ندارد.

طبعا برای فارغ التحصیلان مستر و دکترا حالت اول خیلی سریع تر است. برای فارغ التحصیلان لیسانس حالت دوم امکان پذیر است.
    خیلی ممنون از پاسختون.

در مورد راه اول (PNP) از طریق master، به عنوان مثال اونتاریو که مورد نظر من هست، 1000 نفر می خواد. این 1000 نفر چه جوری از بین کل متقاضیا انتخاب می شن؟ یعنی امکانش هست که من شرایطشو داشته باشم و انتخاب نشم؟ مثل اینکه IELTS 7 هم می خواد. بعدش این هر 2 مورد جزء شرایطش هست. دومی چی هست؟

و

• Have completed a minimum of one academic year degree program, while studying on a full-time basis.

در مورد راه دوم (CEC) هم شغلای مربوط بهش اینا هست:

• Skill Type 0 (managerial occupations) or
    • Skill Level A (professional occupations) or
    • Skill Level B (technical occupations and skilled trades

(http://www.workingincanada.gc.ca/rep...display_allnoc)
    که Type 0 همش مدیریتیه و برای ما که تازه بعد درس شروع به کار می کنیم کمی بعیده! اونم Level A , B. چه می شه کرد؟ دیگه کم کم دارم از رفتن منصرف می شم. چون رفتن از راه تحصیلی تنها راهم واسه رفتنه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soheilov نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون.

در مورد راه اول (PNP) از طریق master، به عنوان مثال اونتاریو که مورد نظر من هست، 1000 نفر می خواد. این 1000 نفر چه جوری از بین کل متقاضیا انتخاب می شن؟ یعنی امکانش هست که من شرایطشو داشته باشم و انتخاب نشم؟ مثل اینکه IELTS 7 هم می خواد. بعدش این هر 2 مورد جزء شرایطش هست. دومی چی هست؟
    این برنامه PNP برای فارغ التحصیلان مستر خیلی جدیده و فکر نمیکنم هنوز روال مشخصی برای انتخاب گذاشته باشند. احتمالا first come-first serve است یعنی برحسب نوبت ارسال تقاضا. شرط دیگری نداره.
    شرط دوم یعنی اینکه دوره مستر تون حداقل باید یکسال طول کشیده باشه و دانشجوی تمام وقت بوده باشید.

در مورد راه دوم (CEC) هم شغلای مربوط بهش اینا هست:

• Skill Type 0 (managerial occupations) or
    • Skill Level A (professional occupations) or
    • Skill Level B (technical occupations and skilled trades

(http://www.workingincanada.gc.ca/rep...display_allnoc)
    که Type 0 همش مدیریتیه و برای ما که تازه بعد درس شروع به کار می کنیم کمی بعیده! اونم Level A , B. چه می شه کرد؟ دیگه کم کم دارم از رفتن منصرف می شم. چون رفتن از راه تحصیلی تنها راهم واسه رفتنه!
    تمام کارهای مربوط به رشته تون که احتیاج به مدرک لیسانس داشته باشند skill level A حساب میشوند. در نتیجه عملا فقط شرطش اینه که شما توی رشته خودتون کار بگیرید. به سطح کار ارتباطی نداره.

Junior Member

بازم ممنون از جوابتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها

تمام کارهای مربوط به رشته تون که احتیاج به مدرک لیسانس داشته باشند skill level A حساب میشوند. در نتیجه عملا فقط شرطش اینه که شما توی رشته خودتون کار بگیرید. به سطح کار ارتباطی نداره.
    حتما باید توی رشته خودم باشه؟! یعنی به عنوان مثال یه کار با Level A or B تو یه رستوران قابل قبول نیست؟

CIC:

• :be either
      • a temporary foreign worker with at least two years of full-time (or equivalent) skilled work experience in Canada, or
      • a foreign graduate from a Canadian post-secondary institution with at least one year of full-time (or equivalent) skilled work experience in Canada

• have gained your experience in Canada with the proper work or study authorization

منظور از مورد دوم اینه که فقط اون جایی که درس خوندیم یا کار می کنیم معتبر باشه و وجهه قانونی داشته باشه؟ یا Proper work می تونه معنی کار مرتبط هم بده؟

کلا میشه از 2 روش هم اقدام کرد؟ هم PNP و هم CEC؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)