صفحه 12 از 56 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    سلام
    اگر کسی برای مستر بیاد کانادا (استان آنتاریو یا بریتیش کلمبیا) و بعد از یک سال خوندن، ترنسفر بشه به PhD آیا باید برای این که تقاضای PR کنه (به صورت Provincial Nominee) تا آخر تحصیلش منتظر بمونه؟
    سریعترین راه برای این که PR بگیره چیه؟
    ممنون
    در انتاریو اگر مدرک مستر نگیره فکر کنم باید منتظر بمونه.
    در حال حاضر بنظر میرسه تموم کردن مستر و اقدام برای اقامت از روش PNP یا CEC سریعترین روش باشه (البته در انتاریو. در کبک ظاهرا در حین تحصیل هم میتونید بعنوان PNP اقدام کنید.)

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

مرسی از پاسختون. حالا اگر دانشجو به این شکل مجبوره تا پایان دکتراش حداقل 5 سال معطل بمونه (چون با ترنسفر شدن به دکترا دیگه نمی تونه از PNP یا CEC استفاده کنه)، بهتر نیست از طریق Skilled Worker و دفتر Buffalo کارش رو از بدو ورود به کانادا شروع کنه؟ این روش مگه چند سال طول می کشه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در انتاریو اگر مدرک مستر نگیره فکر کنم باید منتظر بمونه.
    در حال حاضر بنظر میرسه تموم کردن مستر و اقدام برای اقامت از روش PNP یا CEC سریعترین روش باشه (البته در انتاریو. در کبک ظاهرا در حین تحصیل هم میتونید بعنوان PNP اقدام کنید.)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون. حالا اگر دانشجو به این شکل مجبوره تا پایان دکتراش حداقل 5 سال معطل بمونه (چون با ترنسفر شدن به دکترا دیگه نمی تونه از PNP یا CEC استفاده کنه)، بهتر نیست از طریق Skilled Worker و دفتر Buffalo کارش رو از بدو ورود به کانادا شروع کنه؟ این روش مگه چند سال طول می کشه؟
    برای Skilled Worker باید جزو 29 رشته باشید. فعلا همه جای دنیا وعده 1.5-2 سال داده اند به کسانی که از سال 2010 جزو 29 رشته اقدام کرده اند ولی هنوز که کسی نگرفته.
    ویرایش توسط ghlobe : September 3rd, 2011 در ساعت 08:31 PM

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

دو روش داره CEC یا PNP

CEC:
    http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/cec/index.asp

PNP که برای هر ایالت جداگانه اس. برای انتاریو:
    http://www.ontarioimmigration.ca/en/...NTS_APPLY.html

اگر رشته تون جزو لیست 29گانه باشه و شرایط دیگه اش رو هم داشته باشید از طریق عادی Skilled Worker هم میتونید اقدام کنید.
    آیا میشه در حین تحصیل هم برای اقامت اقدام کرد؟؟.مثلا برای ارشد رفتی و 1 سال که گذشت برای اقامت اقدام کنی

آیا راحت این اتفاق میفته یا ممکن هم هست اصلا نتونی ویزا رو بگیری؟؟

بعد هم اگر طرف مجبور باشه برای سربازیش برگرده ایران برای اقامت مشکلی که پیش نمیاد؟؟(با توجه به مدت سربازی)

چون شنیدم باید بعد از پایان تحصیلات برای اقامت اقدام کرد و خوب کسی که رفته و با وثیقه ای چیزی رفته,تکلیفش چیه؟؟آیا اگر طرف برای دکترا هم بمونه و یکجورایی بخواد 6 سال اونجا بمونه,میتونه بعد از پایان مستر اقدام به کاری چیزی کنه تا بتونه اقامت بگیره؟؟یعنی همزمان با خوندن دکترا
    ویرایش توسط medal : September 10th, 2011 در ساعت 07:24 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط medal نمایش پست ها
    آیا میشه در حین تحصیل هم برای اقامت اقدام کرد؟؟.مثلا برای ارشد رفتی و 1 سال که گذشت برای اقامت اقدام کنی

آیا راحت این اتفاق میفته یا ممکن هم هست اصلا نتونی ویزا رو بگیری؟؟
    در انتاریو برای حالت PNP که نمیشه و باید درستون تموم شده باشه. در کبک ظاهرا میشه در حین تحصیل برای PNP اقدام کرد. البته در انتاریو دوره های ارشد یکساله هم هست.

بعد هم اگر طرف مجبور باشه برای سربازیش برگرده ایران برای اقامت مشکلی که پیش نمیاد؟؟(با توجه به مدت سربازی)
    برای اینکه کارت PR تان باطل نشود باید دو سال از 5 سال در کانادا باشید. بهتر اینه که صبر کنید تابعیت و پاسپورت کانادا را هم بگیرید بعد به ایران بروید که مشکلی از این نظر هم نباشد.
    چون شنیدم باید بعد از پایان تحصیلات برای اقامت اقدام کرد و خوب کسی که رفته و با وثیقه ای چیزی رفته,تکلیفش چیه؟؟آیا اگر طرف برای دکترا هم بمونه و یکجورایی بخواد 6 سال اونجا بمونه,میتونه بعد از پایان مستر اقدام به کاری چیزی کنه تا بتونه اقامت بگیره؟؟یعنی همزمان با خوندن دکترا
    در انتاریو بعد از پایان مستر میتونید برای اقامت از طریق PNP اقدام کنید حالا چه دکترا شروع کنید چه نکنید.

البته توجه کنید قانون PNP انتاریو تا سال 2012 اعتبار داره و احتمالا در جولای 2012 بازبینی میشه.

در انتاریو برای حالت PNP که نمیشه و باید درستون تموم شده باشه. در کبک ظاهرا میشه در حین تحصیل برای PNP اقدام کرد. البته در انتاریو دوره های ارشد یکساله هم هست.

برای اینکه کارت PR تان باطل نشود باید دو سال از 5 سال در کانادا باشید. بهتر اینه که صبر کنید تابعیت و پاسپورت کانادا را هم بگیرید بعد به ایران بروید که مشکلی از این نظر هم نباشد.

در انتاریو بعد از پایان مستر میتونید برای اقامت از طریق PNP اقدام کنید حالا چه دکترا شروع کنید چه نکنید.

البته توجه کنید قانون PNP انتاریو تا سال 2012 اعتبار داره و احتمالا در جولای 2012 بازبینی میشه.
    آخه اینا که وثیقه میزاری میگن مثلا تا 6 سال که درست تموم شد بلافاصله باید برگردی ایران.یعنی مثلا اگه من برای ارشد و دکترا بیام آیا با شروع دکترا میتونم اقدام کنم برای اقامت؟؟

بعد خوب من بلافاصله بعد از پایان دکترا باید برگردم ایران برای سربازی.

من قضیه 5 سال رو دقیقا نفهمیدم.یعنی 5 سال از کی؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط medal نمایش پست ها
    آخه اینا که وثیقه میزاری میگن مثلا تا 6 سال که درست تموم شد بلافاصله باید برگردی ایران.یعنی مثلا اگه من برای ارشد و دکترا بیام آیا با شروع دکترا میتونم اقدام کنم برای اقامت؟؟

بعد خوب من بلافاصله بعد از پایان دکترا باید برگردم ایران برای سربازی.

من قضیه 5 سال رو دقیقا نفهمیدم.یعنی 5 سال از کی؟؟
    میتونید هم برنگردید و بگذارید وثیقه رو بردارند. تصمیمش با خودتونه.
    مقررات مهاجرتی کانادا در حال حاضر این جوری یه که شما وقتی کارت اقامت کانادا بگیرید اعتبارش برای 5 ساله که در این فرصت میتونید برای تابعیت کانادا اقدام کنید (و دیگر احتیاجی به کارت اقامت نخواهید داشت). اگر تابعیت نگیرید و بعد از 5 سال بخواهید کارت اقامتتون رو تمدید کنید بشرطی امکان پذیره که در اون مدت 5 سال قبلی لااقل دو سالش رو کانادا بوده باشید.

Junior Member

سلام دوستان

من ارشد رو در آلمان تموم کردم و میخوام برای دکترای کانادا اقدام کنم تا اقامت و شهروندی بگیرم. دو تا سوال داشتم:

1- چهار سال دکترا فقط زمانی که فاند داشته باشیم جزو سالهای لازم برای اقامت محسوب میشه یا با دکترای بدون فاند هم میشه اقامت گرفت؟
    2- دکترا حتما باید تمام وقت باشه یا به دکترای ریسرچی (که نیازی نیست دائم در گروه باشیم و سوپروایزر رو مثلا ماهی دوبار میبینیم) هم اقامت داده میشه؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط a6l3i نمایش پست ها
    سلام دوستان

من ارشد رو در آلمان تموم کردم و میخوام برای دکترای کانادا اقدام کنم تا اقامت و شهروندی بگیرم. دو تا سوال داشتم:

1- چهار سال دکترا فقط زمانی که فاند داشته باشیم جزو سالهای لازم برای اقامت محسوب میشه یا با دکترای بدون فاند هم میشه اقامت گرفت؟
    2- دکترا حتما باید تمام وقت باشه یا به دکترای ریسرچی (که نیازی نیست دائم در گروه باشیم و سوپروایزر رو مثلا ماهی دوبار میبینیم) هم اقامت داده میشه؟

ممنون
    1. اقامت به فاند کاری نداره. کانادا مثل اروپا نیست که مدت زمان معینی بمونید تا بتوانید اقامت بگیرید (سالهای لازم برای اقامت نداره) در هر زمان میتونید اقدام کنید. ولی برای فارغ التحصیل های دانشگاههای کانادا اولویت های ویژه ای وجود داره.

2-دکترای کانادا همه اش یک نوع هست و دکترای research-only (بدون درس که در اروپا و ژاپن وجود دارد) در کانادا و امریکا معمول نیست.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

.
    با توجه به لینک زیر اگه دانشجوی مستر در استان آنتاریو بخواد پی ایچ دی ادامه بده نمی تونه بعد از گرفتن مستر از PNP استفاده کنه. درست نیست؟! منظورم این شرطیه که آخر مطرح کرده:

Not have further studies as their main activity in the province e.g., pursuing a PhD or another degree/diploma

منبع: http://www.ontarioimmigration.ca/en/....html#_qualify

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)