صفحه 13 از 56 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    با توجه به لینک زیر اگه دانشجوی مستر در استان آنتاریو بخواد پی ایچ دی ادامه بده نمی تونه بعد از گرفتن مستر از PNP استفاده کنه. درست نیست؟! منظورم این شرطیه که آخر مطرح کرده:

Not have further studies as their main activity in the province e.g., pursuing a PhD or another degree/diploma

منبع: http://www.ontarioimmigration.ca/en/....html#_qualify
    درست میفرمائید من از این بند اطلاع نداشتم. ظاهرا پس نمیشه تا قبل از گرفتن اقامت دکترا شروع کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت سیستمهای اطلاعاتی - دانشگاه شیراز

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

من الان دارم ایران ترم آخر فوق لیسانسم رو میخونم و از این ترم پایان نامه هم دارم در رشته IT. هدف هم که طبیعتا رفتن و اقامت گرفتن و موندن هست. حالا به نظر شما واسه دکترا Apply کنم یا اینکه قید دوسال فوق لیسانس که اینجا خوندم رو بگیرم و واسه Master اونجا اقدام کنم. چون Master زودتر تموم میشه و اونجوری که خوندم واسه اقامت کانادا باید تحصیل تموم شده باشه. حالا اگه دکترا بخوام اونجا بخونم یعنی ۶ سال باید صبر کنم!!! منطقی تر این نیست که از اول مستر بخونم و بعد که تموم شد phd رو اگه دوست داشتم بگیرم. حقیقتش زیاد روی PhD اصرار ندارم و بیشتر به خاطر اینکه پروسه تحصیلی زودتر جواب میده میخوام از این طریق اقدام کنم. به دلیل اینکه تخصص من توی ۲۹ تا رشته مورد نیاز نیست.
    ضمنا هنوز هم برای پذیرش دانشگاه های کانادا اقدام نکردم و دارم دنبال دانشگاه میگردم.
    ویرایش توسط armink : September 21st, 2011 در ساعت 04:46 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط armink نمایش پست ها
    من الان دارم ایران ترم آخر فوق لیسانسم رو میخونم و از این ترم پایان نامه هم دارم در رشته IT. هدف هم که طبیعتا رفتن و اقامت گرفتن و موندن هست. حالا به نظر شما واسه دکترا Apply کنم یا اینکه قید دوسال فوق لیسانس که اینجا خوندم رو بگیرم و واسه Master اونجا اقدام کنم. چون Master زودتر تموم میشه و اونجوری که خوندم واسه اقامت کانادا باید تحصیل تموم شده باشه. حالا اگه دکترا بخوام اونجا بخونم یعنی ۶ سال باید صبر کنم!!! منطقی تر این نیست که از اول مستر بخونم و بعد که تموم شد phd رو اگه دوست داشتم بگیرم. حقیقتش زیاد روی PhD اصرار ندارم و بیشتر به خاطر اینکه پروسه تحصیلی زودتر جواب میده میخوام از این طریق اقدام کنم. به دلیل اینکه تخصص من توی ۲۹ تا رشته مورد نیاز نیست.
    ضمنا هنوز هم برای پذیرش دانشگاه های کانادا اقدام نکردم و دارم دنبال دانشگاه میگردم.
    غیر منطقی که نیست ولی واقعا به شرایط شما بستگی داره. اگر قصدتون اینه که حتما و صددرصد دکترا بخونید اون وقت بعد از مستر باید صبر کنید تا اقامت شما بیاید (که در شرایط فعلی یک سالی طول میکشد) و در آن مدت کار کنید. اگر قصد کار دارید که خوب طبعا همین مستر گرفتن بهتر است.

یک نکته اینست که این روش اجازه اقامت به فارغ التحصیلان مستر در بیشتر ایالتهای کانادا بصورت پایلوت اجرا شده و کسی نمیدونه که تا زمان فارغ التحصیلی شما (که بهرحال زودتر از 2014 نخواهد بود) چه اتفاقی برای مقررات مهاجرت میفته. بنابراین بهتره در دانشگاهی مستر رو شروع کنید که امکان ترانسفر به دکترا هم داشته باشد که اگر وسط تحصیل مسترتون این تبصره مهاجرت تغییر کرد بتونید به دکترا سوئیچ کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - نرم افزار ؛ دکتر شریعتی

از اونجایی که در نهایت من می خوام در کانادا زندگی کنم وبعد ممکن هست به امریکا برم و هدفم هم ارتقای سطح علمی خودم در زمینه رشته ام (برنامه نویسی کامپیوتر) هست به نظر شما کدام یکی از راه های زیر بهتره و هزینه کمتر چه از نظر مالی و چه از لحاظ زمان رو برای من در بر داره:
    1- گرفتن اقامت استانی کانادا و بعد با استفاده از امکانات اقامت مزایای تحصیلات و کار استفاده کنم
    2- گرفتن بورس تحصیلی و یا ویزای تحصیلی و در آخر اقدام جهت PR.

لطفا در این مورد که هر کدوم از این موارد چقدر در کل بهتر هست و ایا مزایای اقامت گرفتن برای تحصیل به سود هست یا نه؟ من رو راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط leyla نمایش پست ها
    از اونجایی که در نهایت من می خوام در کانادا زندگی کنم وبعد ممکن هست به امریکا برم و هدفم هم ارتقای سطح علمی خودم در زمینه رشته ام (برنامه نویسی کامپیوتر) هست به نظر شما کدام یکی از راه های زیر بهتره و هزینه کمتر چه از نظر مالی و چه از لحاظ زمان رو برای من در بر داره:
    1- گرفتن اقامت استانی کانادا و بعد با استفاده از امکانات اقامت مزایای تحصیلات و کار استفاده کنم
    2- گرفتن بورس تحصیلی و یا ویزای تحصیلی و در آخر اقدام جهت PR.

لطفا در این مورد که هر کدوم از این موارد چقدر در کل بهتر هست و ایا مزایای اقامت گرفتن برای تحصیل به سود هست یا نه؟ من رو راهنمایی کنید.
    اگر رزومه تون بنحوی هست که امکان گرفتن پذیرش با فاند دارید بنظر من بهتره دانشجوئی بیائید و بعدا اقامت بگیرید. اولا که فورا میائید بجای اینکه چندین سال صبر کنید و در این فاصله هم یک مدرک کانادائی میگیرید و هم با بازار کار آشنا میشوید. ثانیا با فاندی که میگیرید زندگی تون تا موقع درست شدن کار مهاجرت تامین میشه.

اگر رزومه تون ضعیف است و شانس پذیرش دانشگاه ندارید خوب طبعا اقدام برای مهاجرت تنها راه است البته بشرطی که رشته تان جزو رشته های مورد نیاز باشد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت سیستمهای اطلاعاتی - دانشگاه شیراز

سلام.
    من تا الان ۴-۵ تا از تاپیکهای مهم رو که بیشتر از مجموعا ۱۰۰۰ تا پست بوده خوندم اما دارم میبینم همه فقط دارن سوال میپرسن و شرایطشونو میگن و نهایتش توی 25٪ موارد فقط یک نفر که مشخص نیست کی هست و چه تجربه ای داره جواب اون پست رو میده و بعد هم تموم میشه.
    آیا مرکزی رو میشناسید که واقعا مشاوره تحصیلی واسه کانادا و یا استرالیا بده؟ این فروم به قدری شلوغ شده که به سختی میشه ازش نتیجه لازم رو گرفت. البته کاملا متوجه هستم که مدیران فروم زحمت زیادی میکشن و بهشون حق میم که نشه فروم رو جمع و جور کرد و کاربردی کرد.
    به هر حال وضعیت من اینه و توی تاپیک مقایسه کانادا و استرالیا یه بخش اون رو پرسیدم و فقط یکی از دوستان لطف کردن و یه جواب کلی دادن. اما حالا به صورت خاص در مورد کانادا هم سوالم رو مطرح میکنم و امیدوارم که بیشتر از یک پاسخ کامل و قانع کننده بگیرم.
    قصدم از ادامه تحصیل مثل بیشتر دوستان خروج از ایران و در نهایت اقامت در یک کشور دیگه هست که یکی از انتخابهام کانادا هست.

شراط خودم:
    کاردانی: سخت افزار کامپیوتر معدل حدود 17کارشناسی
    کارشناسی ناپیوسته: سخت افزار کامپیوتر معدل 14.30 فارغ التحصیل 86 (البته دو بار درس ریاضی مهندسی رو افتادم و به شدت معدلم رو آورد پایین و بقیه درسهام متوسط رو به خوب بود)
    کارشناسی ارشد:IT (فن آوری اطلاعات) گرایش مدیریت سیستمهای اطلاعاتی، در حال حاضر دارم میخونم و خیلی دارم اینجا تلاش میکنم. معدلم احتمالا بالای 19 خواهد بود. ترم آخر هستم و هنوز موضوع پایان نامه رو انتخاب نکردم.
    فعلا فقط یه کنفرانس بین المللی داشتم اما به مقاله هم امید دارم و منتظرم موضوع پایان نامم مشخص بشه.
    سرمایه: بیشتر پس انداز خودم هست و ساپورت مالی دایم ندارم. اما تا حدود شاید 35000 دلار بتونم جور کنم و به همی دلیل کار کردن یا فاند گرفتن رو هم باید در نظر داشته باشم.
    رزومه فنی رو هم اگه نیاز هست میتونم بفرستم. کارم تو حوزه IT و کامپویتر بوده.

سوال:
    - برای ادامه تحصیل کانادا از طریق کارشناسی واسه مستر اقدام کنم (فوق که اینجا میخونم رو بیخیال بشم) و یا اینکه واسه دکترا اپلای کنم؟ حساب مدت زمان تحصیل و شانس پذیرش و معدل و اقامت دائم گرفتن بعد از تحصیل و هزینه و فاند ... رو هم در نظر بگیرید. هدفم بیشتر مهاجرت هست در کمترین زمان و خیلی اصراری به خدمت به جامعه آکادمیک دنیا ندارم!!! یعنی خیلی مدرک و اینا واسم اولویت شماره ۱ نیست.

- پروسه پیدا کردن دانشگاه، استاد، رشته تحصیلی، مکاتبه، زمانبندی ها، اقداماتی که به ترتیب باید انجام بشه و ... رو میشه به صورت خلاصه شرح بدین؟ تو سایتهای دانشگاه ها رفتم اما درست نمیتونم بفهمم که دقیقا کجای سایت این اطلاعات مورد نیاز رو باید پیدا کنم.

- آیا مشخصا سایت یا منبعی وجود داره که رشته های موجود در مقاطع ارشد و دکترا برای گرایشهای IT در کانادا رو به تفکیک دانشکده معرفی کرده باشه؟ اگه همچین منبعی برای استرالیا و آمریکا هم سراغ دارید اطلاع بدین.
    علاقه من کار و یا تحصیل در حوزه مدیریت IT هست.

- این رو هم اگه صلاح دونستین و اجازه پاسخ توی این تاپیک داره جواب بدین: با توجه به شرایط من و هدفی که دنبال میکنم مبنی بر اقامت دائم چه کشوری رو پیشنهاد میکنید. باز هم تکرار میکنم که کار آکادمیک و حتما ادامه تحصیل تا آخرین مدارج علمی مدنظرم نیست و بیشتر دنبال یه زندگی راحت در خارج از کشور و در یک کشور انگلیسی زبان هستم.

- اگر فرد یا سایت رو میشناسید که در این زمینه هم تجربه داشته مثلا شخصی که داره دکترای IT در کانادا میخونه در صورت امکان معرفی کنید

متشکرم

Junior Member

دوستان سلام
    من برای skill worker دو سال پیش اقدام کردم که هنوز نتیجه اش نیومده! می خواستم بدونم با وجود پرونده میتونم برای تحصیل در کانادا در مقطع PhD اقدام کنم؟ و اگر اقدام کنم مشکلی واسه پرونده قبلی من پیش نمیاد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ben1427 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من برای skill worker دو سال پیش اقدام کردم که هنوز نتیجه اش نیومده! می خواستم بدونم با وجود پرونده میتونم برای تحصیل در کانادا در مقطع PhD اقدام کنم؟ و اگر اقدام کنم مشکلی واسه پرونده قبلی من پیش نمیاد؟
    نه مشکلی برای پرونده مهاجرتتون پیش نمیاد. امسال چند نفر از دوستان همین فروم با داشتن پرونده مهاجرتی ویزای دانشجویی کانادا گرفتند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Halmstad,IS

hi
    I have the same question! I have applied for imigration as a skilled worker in quebeq
    Some ppl told me that they dont give u student visa if u appy for a phd since u applied to work in canada not to study!
    they may think that u want to get the benefit of a residency to have afree education! so they´ll reject u!
    any one elese has any comments ?
    start with a single step!

Junior Member

HI everybody ,
    (Im going to apply for College certificate Business management ( Ontario .
    May I ask you , is it possible to apply for work skill after arriving when i will be Ontario for about 1 year or no ?

Thanks

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)