صفحه 14 از 56 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

دوستان اگر سوال زیر رو جواب بدید حقیقتا به بنده کمک کردید و از لطف شما سپاسگذارم

من لیسانس عمران از دانشگاه فردوسی گرفتم ( معدل 14 ، چند ترم آخر هم معدلم بهتره ) و الان هم فوق عمران دانشگاه آزاد میخونم و انشاا... یک مقاله هم دارم میدم ، وضعیت زبانم هم خوبه ، ولی در کل رزومه قوی ای ندارم

میخوام قید فوق لیسانسم تو ایران رو بزنم و برای فوق لیسانس مجدد در کانادا پذیرش بگیرم و بعدش هم در همان کانادا شروع به کار کنم و اقامت ... و وقتم رو بیشتر از این پرت نکنم ...

الان دارم از معافیت تحصیلی استفاده می کنم و کارت پایان خدمت ندارم و به نوعی باید با خروج از کشور قید 15 میلیون رو بزنم و کلی هزینه هم تازه برای تحصیل و زندگی در کانادا بکنم که خیلی هم سنگینه ، حالا 2 تا سوال :

1- به نظرتون اصلا سفارت کانادا با توجه به شرایط من و نداشتن کارت پایان خدمت و اپلای دوباره برای فوق لیسانس به من ویزا میده ؟!
    2- چقدر به نظرتون این کار منطقی و درست میاد ؟
    ویرایش توسط ca75 : December 9th, 2011 در ساعت 02:34 PM

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

ایا فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا هنوز هم 3 سال وقت دارند تا کار پیدا کنند و اقامت بگیرند یا قانونش عوض شده؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Member ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    SFU

نقل قول نوشته اصلی توسط ca75 نمایش پست ها
    دوستان اگر سوال زیر رو جواب بدید حقیقتا به بنده کمک کردید و از لطف شما سپاسگذارم

من لیسانس عمران از دانشگاه فردوسی گرفتم ( معدل 14 ، چند ترم آخر هم معدلم بهتره ) و الان هم فوق عمران دانشگاه آزاد میخونم و انشاا... یک مقاله هم دارم میدم ، وضعیت زبانم هم خوبه ، ولی در کل رزومه قوی ای ندارم

میخوام قید فوق لیسانسم تو ایران رو بزنم و برای فوق لیسانس مجدد در کانادا پذیرش بگیرم و بعدش هم در همان کانادا شروع به کار کنم و اقامت ... و وقتم رو بیشتر از این پرت نکنم ...

الان دارم از معافیت تحصیلی استفاده می کنم و کارت پایان خدمت ندارم و به نوعی باید با خروج از کشور قید 15 میلیون رو بزنم و کلی هزینه هم تازه برای تحصیل و زندگی در کانادا بکنم که خیلی هم سنگینه ، حالا 2 تا سوال :

1- به نظرتون اصلا سفارت کانادا با توجه به شرایط من و نداشتن کارت پایان خدمت و اپلای دوباره برای فوق لیسانس به من ویزا میده ؟!
    2- چقدر به نظرتون این کار منطقی و درست میاد ؟
    من فکر می کنم که شما تنها برای هر مقطع تحصیلی یکبار می توانید از معافیت تحصیلی استفاده کنید(حتی با دادن وثیقه 15 میلیونی).
    می توانید ارشد خود را تمام کنید و برایPhD اپلای کنید. اوضاع فاند برای دکتری بهتر هم هست.

Member ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    SFU

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    ایا فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا هنوز هم 3 سال وقت دارند تا کار پیدا کنند و اقامت بگیرند یا قانونش عوض شده؟
    این یک جوراییی سوال خود منم هست ولی احتمالا ایالت به ایالت فرق می کنه قوانینش.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ciel نمایش پست ها
    این یک جوراییی سوال خود منم هست ولی احتمالا ایالت به ایالت فرق می کنه قوانینش.
    به ایالت کاری نداره. اجازه کار از طرف دولت فدرال صادر میشه. شما به اندازه طول مدت تحصیل تون اجازه کار میتونید بگیرید تا سقف سه سال. یعنی اگر در کانادا مستر دوساله بخونید اجازه کار دوساله بهتون میدهند. اطلاعاتش اینجاست:

http://www.cic.gc.ca/english/study/work-postgrad.asp

درخواست اقامت دائم باید بعد از ۲ سال باشه یا سه سال؟‌ آخه بعضی جاها نوشته ۲ سال بعضی دیگه نوشته ۳ سال.
    سیتی زن شدن چقدر بعد از ورود به کانادا طول میکشه؟

و اینکه در زمان بررسی پرونده برای اقامت، تو کانادا باید بمونیم دیگه،‌آره ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    درخواست اقامت دائم باید بعد از ۲ سال باشه یا سه سال؟‌ آخه بعضی جاها نوشته ۲ سال بعضی دیگه نوشته ۳ سال.
    سیتی زن شدن چقدر بعد از ورود به کانادا طول میکشه؟

و اینکه در زمان بررسی پرونده برای اقامت، تو کانادا باید بمونیم دیگه،‌آره ؟
    بعد از فارغ التحصیلی از یک دانشگاه کانادایی و یک سال کار تخصصی درکانادا میتونید برای اقامت دائم از روش فدرال CEC اقدام کنید. کل پروسه اش در حال حاضر 17-18 ماه بعد از اپلای طول میکشه. اگر دانشجوی دکترا باشید بعد از دوسال که از تحصیلتون بگذره میتونید به روش اسکیلد ورکر فدرال برای اقامت اقدام کنید. بعضی ایالتهای کانادا هم فارغ التحصیلان دوره های فوق لیسانس و دکترای دانشگاههاشون رو یدون سابقه کار برای اقامت nominate میکنند.

برای تقاضای سیتیزن شدن باید در طول چهار سال بعد از اقامت سه سالش رو در کانادا حضور فیزیکی داشته باشید.

اطلاعات مربوطه رو روی سایت اداره مهاجرت کانادا میتونید پیدا کنید:
    www.cic.gc.ca

در زمان بررسی پرونده برای اقامت فقط تا مدت اعتبار ویزاتون میتونید در کانادا باشید. اگر اعتبار ویزاتون تموم بشه باید از کانادا خارج بشوید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بعد از فارغ التحصیلی از یک دانشگاه کانادایی و یک سال کار تخصصی درکانادا میتونید برای اقامت دائم از روش فدرال CEC اقدام کنید. کل پروسه اش در حال حاضر 17-18 ماه بعد از اپلای طول میکشه. اگر دانشجوی دکترا باشید بعد از دوسال که از تحصیلتون بگذره میتونید به روش اسکیلد ورکر فدرال برای اقامت اقدام کنید. بعضی ایالتهای کانادا هم فارغ التحصیلان دوره های فوق لیسانس و دکترای دانشگاههاشون رو یدون سابقه کار برای اقامت nominate میکنند.

برای تقاضای سیتیزن شدن باید در طول چهار سال بعد از اقامت سه سالش رو در کانادا حضور فیزیکی داشته باشید.

www.cic.gc.ca

در زمان بررسی پرونده برای اقامت فقط تا مدت اعتبار ویزاتون میتونید در کانادا باشید. اگر اعتبار ویزاتون تموم بشه باید از کانادا خارج بشوید.
    من اگه دو سال در کانادا تحصیل کنم(که میشه Associate Degree)، واسه اقامت به نظرتون چکار کنم بهتره ؟
    اگه ۵ سال بخونم و لیسانس بگیرم چی؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    من اگه دو سال در کانادا تحصیل کنم(که میشه Associate Degree)، واسه اقامت به نظرتون چکار کنم بهتره ؟
    اگه ۵ سال بخونم و لیسانس بگیرم چی؟
    درهر دو حالت اگر بعد از فارغ التحصیلی اجازه کار بگیرید و کار مرتبط پیدا کنید بعد از یکسال میتونید در کلاس CEC اقدام کنید. در ضمن لیسانس در کانادا چهار سال است.

مشکل اصلی شما گرفتن ویزای تحصیلی برای دوره کالج یا لیسانس خواهد بود. اگر ویزا رو بتونید بگیرید و هزینه سرسام آور تحصیل رو هم بتونید تقبل کنید شدنی است.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها

www.cic.gc.ca

یعنی به طور کلی فارغ التحصیل دانشگاه کانادایی باید چندسال کار کنه ( و مالیات بده) تا اقامت بگیره؟ یک سال؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)