صفحه 15 از 56 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 557

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    یعنی به طور کلی فارغ التحصیل دانشگاه کانادایی باید چندسال کار کنه ( و مالیات بده) تا اقامت بگیره؟ یک سال؟
    اگر از روش CEC استفاده میکنید بعد از یکسال کار میتونید اقدام کنید (و کل پروسه اش در حال حاضر ظاهرا 15 ماه طول میکشه). در بعضی استانها به روش provincial nominee بمحض فارغ التحصیلی از یک دوره فوق لیسانس یا دکترا میتونید اپلای کنید و فکر میکنم اونهم همون 12-18 ماه کل پروسه اش طول میکشه.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر از روش CEC استفاده میکنید بعد از یکسال کار میتونید اقدام کنید (و کل پروسه اش در حال حاضر ظاهرا 15 ماه طول میکشه). در بعضی استانها به روش provincial nominee بمحض فارغ التحصیلی از یک دوره فوق لیسانس یا دکترا میتونید اپلای کنید و فکر میکنم اونهم همون 12-18 ماه کل پروسه اش طول میکشه.
    یکسال واقعا زمان کمیه! با این حساب کسانی که هدفشون از تحصیل. مهاجرت هست فقط باید برن کانادا! کجا میتونم اطلاعات کاملی در مورد شرایط روش CEC پیدا کنم؟ کدوم استانها به محض فارغ التحصیلی اقامت میدن؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    یکسال واقعا زمان کمیه! با این حساب کسانی که هدفشون از تحصیل. مهاجرت هست فقط باید برن کانادا! کجا میتونم اطلاعات کاملی در مورد شرایط روش CEC پیدا کنم؟ کدوم استانها به محض فارغ التحصیلی اقامت میدن؟
    لینک هاش رو قبلا روی همین تاپیک گذاشته ام. ملاحظه بفرمایید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...C%D9%84/page11

البته روش استانی برای فارغ التحصیلان مستر و دکترا در انتاریو سقف تعداد در سال داره (در حال حاضر ۱۰۰۰ نفر در سال).

سلام.
    من این تاپیک و تاپیک اقامت حین تحصیل رو خوندم. ولی هنوزو چند تا سؤال دارم .(با فرض اینکه دانشجوی دکترا باشم و ظرف 4 سال فارغ التحصیل شم). ممنون می شم اگه پاسخ بدین:
    1- پس از اتمام تحصیل اگر هنوز PR نگرفته باشم و موفق نشده باشم کار پیدا کنم، چقدر مهلت دارم تا از کانادا خارج شم (به عبارتی چه مدت بعد از فارغ التحصیلی میندازنم بیرون !!) ؟
    2- اگر از طریق دانشجوی دکترا درخواست PR بدم، حدودا چقدر طول می کشه تا اقامتم بیاد؟
    3- اگر از طریق دانشجوی دکترا درخواست PR بدم و قبل از آمدن PR درسم تموم شه، اجازه کار بیش از 20 ساعت دارم (یعنی ویزامو به ویزای کار تغییر بدم)؟
    4- اگر بیش از 1 سال از فارغ التحصیلیم نگذشته باشه ولی ویزامو به ویزای کار تغییر داده باشم، بازم امکان درخواست PR از طریق دانشجوی دکترا را دارم؟ (در سایت www.cic.gc.ca برای اقدام از این طریق نوشته یاباید دانشجوی دکترا باشید یا کمتر از 12 ماه از فارغ التحصیلیتون گذشته باشه)
    5- بعد از گرفتن PR، حدودا چقدر طول می کشه تا تابعیت بگیرم و شرایط درخواست تابعیت پیه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Sh نمایش پست ها
    سلام.
    من این تاپیک و تاپیک اقامت حین تحصیل رو خوندم. ولی هنوزو چند تا سؤال دارم .(با فرض اینکه دانشجوی دکترا باشم و ظرف 4 سال فارغ التحصیل شم). ممنون می شم اگه پاسخ بدین:
    1- پس از اتمام تحصیل اگر هنوز PR نگرفته باشم و موفق نشده باشم کار پیدا کنم، چقدر مهلت دارم تا از کانادا خارج شم (به عبارتی چه مدت بعد از فارغ التحصیلی میندازنم بیرون !!) ؟
    2- اگر از طریق دانشجوی دکترا درخواست PR بدم، حدودا چقدر طول می کشه تا اقامتم بیاد؟
    3- اگر از طریق دانشجوی دکترا درخواست PR بدم و قبل از آمدن PR درسم تموم شه، اجازه کار بیش از 20 ساعت دارم (یعنی ویزامو به ویزای کار تغییر بدم)؟
    4- اگر بیش از 1 سال از فارغ التحصیلیم نگذشته باشه ولی ویزامو به ویزای کار تغییر داده باشم، بازم امکان درخواست PR از طریق دانشجوی دکترا را دارم؟ (در سایت www.cic.gc.ca برای اقدام از این طریق نوشته یاباید دانشجوی دکترا باشید یا کمتر از 12 ماه از فارغ التحصیلیتون گذشته باشه)
    5- بعد از گرفتن PR، حدودا چقدر طول می کشه تا تابعیت بگیرم و شرایط درخواست تابعیت پیه؟
    ۱- یک ویزای کار سه ساله میگیرید و گمان بنده اینه که تا پایان ویزای کار سه ساله تون میتونید در کانادا بمونید ولی مطمین نیستم که اگر کار پیدا نکنید چی میشه. این موضوع رو از خود اداره مهاجرت یا وکلا میتونید سوال کنید.

۲- تقاضای شما جدیدا به کنسولگری کانادا در نیویورک فرستاده میشه (چون کنسولگری بوفالو تعطیل شده) در نتیجه زمان پروسس دقیقا معلوم نیست. بوفالو دو سالی طول میکشید.

۳-بله ویزای کار سه ساله میتونید بگیرید و تمام وقت کار کنید.

۴-خیر ولی بعد از یکسال کار از طریق کلاس CEC میتونید اقدام کنید.

۵-اگر فرض کنیم در تمام این مدت از کانادا خارج نشده باشید دو سال بعد از گرفتن اقامت میتونید برای تابعیت اقدام کنید و گرفتنش ۱۰-۱۲ ماهی طول میکشه. شرایطش اینجاست:
    http://www.cic.gc.ca/english/citizen...ligibility.asp

بسیار سپاسگزارم از پاسختون جناب ghlobe

با سلام و خسته نباشید،

من دانشجویی مکاترونیک هستم و بعد از لیسانس سرباز میشم،

برای رفتن هم بهم ویسای تحصیلی‌ خواهند داد برای فوق .

می‌خواستم ببینم اگه بخوام واسه یه دانشگاهی مثل univeristy of otawa اقدام کنم یا Concordia،بعد از تحصیل باید چجوری برای اقامت اقدام کنم؟

با توجه به اینکه مستر رو که تموم کنم مدت ویزا تموم می‌شه،ولی‌ اینجوری که نوشتین مثل اینکه باید یک سال کار هم کرد،

بهتر بگم با همهٔ این شرایط من بعد از مستر چه راهی‌ دارم برای اقدام به اقامت ؟

مرسی‌ از جوابتون بخصوصghlobe .
    ویرایش توسط arminmeftahi : June 5th, 2012 در ساعت 04:51 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arminmeftahi نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید،

من دانشجویی مکاترونیک هستم و بعد از لیسانس سرباز میشم،

برای رفتن هم بهم ویسای تحصیلی‌ خواهند داد برای فوق .

می‌خواستم ببینم اگه بخوام واسه یه دانشگاهی مثل univeristy of otawa اقدام کنم یا Concordia،بعد از تحصیل باید چجوری برای اقامت اقدام کنم؟

با توجه به اینکه مستر رو که تموم کنم مدت ویزا تموم می‌شه،ولی‌ اینجوری که نوشتین مثل اینکه باید یک سال کار هم کرد،

بهتر بگم با همهٔ این شرایط من بعد از مستر چه راهی‌ دارم برای اقدام به اقامت ؟

مرسی‌ از جوابتون بخصوصghlobe .
    کبک رو دقیق اطلاع ندارم ولی در حال حاضر استان انتاریو از طریق Provincial nominee تا هزار نفر از فارغ التحصیلان مستر رو در سال بدون احتیاج به سابقه کار یا job offer برای اقامت nominate میکنه. البته اینکه این پروگرام پایلوته و اینکه تا زمان فارغ التحصیلی شما هم برقرار باشه معلوم نیست:

http://www.ontarioimmigration.ca/en/...S_MASTERS.html

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

یه دو سه تا نکته رو خیلی سریع بگم.

شما بعد از فارغ التحصیلی, به شرطیکه تمام وقت درس خونده باشید (به جز ترم آخر) و اقلا دو سال درس خونده باشید, تا حداکثر سه سال اجازه ی کار میگیرید. اگه اعتبار پاسپورتتون قبل اون تموم شه, فقط تا زمان اعتبار پاسپورت بهتون اجازه ی کار رو میدن. البته وقتی پاسپورت رو تمدید کردید دوباره میتونین اقدام کنین و بقیه اش رو هم بگیرید. در طول این مدت میتونین مدیرعامل یه شرکت بشید, تو مک دونالد کار کنین, یا اصولا بیکار باشین, فرقی نمیکنه. تو این مدت شما رو از کانادا اخراج نمیکنن. توجه کنین که این با ویزا فرق میکنه, یعنی اگه بخواین از کانادا خارج بشین کماکان برای برگشت به ویزا احتیاج دارید. فقط یادتون باشه که قبل از تموم شدن درستون اقدام کنین برای Post Graduate Work Permit. البته تا شیش ماه بعد از اومدن آخرین نمره تون وقت دارید که این کار رو بکنین, اما عملا تا work permit بدستتون نرسه هیچ کاری نمیتونین بکنین و اجازه ی کار ندارین. چون SIN تون هم باطل میشه. کار خوب اینه که شیش ماه قبل از تموم شدن درس درخواست off-campus work permit بدین. بعد وقتی که درستون تموم شد واسه work permit اقدام کنین. اینجوری میتونین بعد از تموم شدن درستون دنبال کار بگردین و اگه خوش شانس باشین و کار زود پیدا کنین بلافاصله مشغول بشین.

تا جایی که میدونم قانون جدید میگه که شما اگه دانشجوی دکترا یا مستر باشید و یک سال از دوران تحصیل تمام وقتتون گدشته باشه, میتونین اقدام کنین. ظرفیت در تمام کانادا (نه فقط اونتاریو) فقط 1000 نفره. که مال امسال چون سال اول بود به سرعت پر شد. این قانون ممکنه هر لحظه دوباره کنسل بشه.

اینو در مورد آلبرتا مطمئنم, بقیه ی جاها هم شبیه همین باید باشن: اگر بعد از فارغ التحصیلی شیش ماه برید سر کار (کار مرتبط با تحصیل), میتونین از طریق استانی اقدام کنین از طریق canadian experience. فرقش با skilled worker اینه که یه دو سه ماهی زمانش کوتاه تره (فکر کنم 18 ماه باشه). و از طریق شرکتی که توش کار میکنین اقدام میکنین. اما خیلی رو این زمانهای انتظار حساب نکنین. هر لحظه تغییر میکنن.

بعد از گرفتن اقامت دائم, شما باید سه سال از چهار سال گذشته رو) به صورت پیوسته توی کانادا باشید. از این مدت حداکثر یک سال از دوران تحصیل شما رو هم حساب میکنن, پس میشه دو سال. اگر در طول این مدت از کانادا خارج بشین (مثلا یه ماه برین ایران) یه فرمول مسخره داره که تقریبا دو برابر جریمه تون میکنن. یعنی شما 24 ماه باید تو کانادا باشین, یه ماهش رو مجموعا تو کانادا نبودین, پس از تاریخی که برای شهروند شدن اقدام کردین باید 25 ماه بگذره. یه ماه هم بهش اضافه میشه, پس باید 26 ماه بگذره. در کل به نفعتونه که اون دو سال کلا مسافرت نرین. البته وقتی اقامت بگیرین به جز حق رای دادن تقریبا همه ی حق و حقوق یک شهروند کانادایی رو دارین (به جز پاسپورت).

در کل تو این کانادا کسی رو بیرون نمیکنن, نگرانی نداره.
    ویرایش توسط reza82 : June 7th, 2012 در ساعت 01:48 AM

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    به ایالت کاری نداره. اجازه کار از طرف دولت فدرال صادر میشه. شما به اندازه طول مدت تحصیل تون اجازه کار میتونید بگیرید تا سقف سه سال. یعنی اگر در کانادا مستر دوساله بخونید اجازه کار دوساله بهتون میدهند. اطلاعاتش اینجاست:

http://www.cic.gc.ca/english/study/work-postgrad.asp

ghlobe عزیز, قانون مدتیه که عوض شده. اگه شما دو سال هم مسترتون طول بکشه, باز هم سه ساله میدن. حتی اگه توی نامه ی ادمیشن شما نوشته باشه که دوره ی شما دو ساله اس, ولی شما یه سال و نیمه تموم کنی, باز هم بهتون سه ساله میدن.

http://www.cic.gc.ca/english/study/w...stgrad-who.asp

two years or more
    • a work permit may be issued for three years

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)